Skocz do zawartości
Migdau

TV 55cali z martyca VA do 3300zł? Czy to realne?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam od tygodnia telewizora idealnego pod siebie i nie mogę nic znaleźć konkretnego. Może wy mi pomożecie :) 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać, w przyszłości wisieć 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? to nie ma raczej znaczenia, bo tv oglądam wieczorem
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE37C650 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? płaski ekran, dobra płynność, czysty obraz, głęboka czerń, matryce VA, 50-60hz (więcej to chyba niemożliwe w tej cenie?), wi-fi, HDR, bluetooth (sluchawki, glosniki) fajnie by było jakby był
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k/hd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? playstation/xbox, dekoder, 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy/seriale (netflix), youtube
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55-60 cali 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, odbicia wieczorami, powolna zmiana kanałow, przycinanie sie systemu, 
19. Preferencje co do marki ? nie mam jako tako
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? maksymalnie 3000-330022. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Większośc telewizorów, które przeglądam w do tej ceny to są na martycach IPS i PLS (Samsungi). Podobno te IPSy i PLSy spoko sobie radzą z płynnością, ale preferowałbym VA, bo jakos nie ufam innym matrycom (na kątach mi nie zależy). Może to jakaś plaga z tymi IPSami?

Mam na oku tak:

  1. Samsung 58MU6192 (z matryca VA, ale nie ma bluetooth i to mnie drażni, ale podobno da sie odblokować)
  2. Sony 55XE7005 (va, również nie ma blutacha)
  3. no i został Philips z Ambilightem 55PUS7303 (ma wszystko chyba czego potrzebuje, tylko rozne sa opinie o nim, no i nie wiem jak z sie prezentuje android na tle tych wszystkich smartów

i to chyba tyle co mnie zaciekawiło. Chciałem też kupić te tanie LG albo Samsungi (za 2-2,4 tysiace na matrycach IPS/PLS), ale chyba dobrze, że nie kupilem, bo plułbym sobie w brodę później. Czekam na propozycje, a mundial tuż tuż :) 

Dzięki!

 

Edytowane przez Migdau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolego kombinujecie, do powyższego dołożyłbym swojego prywatnego faworyta czyli Panasonica ex700 w edycji 58 cali. Trzeba tylko się spieszyć z zakupem bo to bardzo dobrze obecnie wyceniony tv, a model ubiegłoroczny (i sporo lepszy od modelu na 2018r.) Później Sony, potem Samsung.

PS> Philips niezbyt godny uwagi - niska jakość komponentów, słaby serwis, bugi w sofcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xisiek napisał:

Dobrze kolego kombinujecie, do powyższego dołożyłbym swojego prywatnego faworyta czyli Panasonica ex700 w edycji 58 cali. Trzeba tylko się spieszyć z zakupem bo to bardzo dobrze obecnie wyceniony tv, a model ubiegłoroczny (i sporo lepszy od modelu na 2018r.) Później Sony, potem Samsung.

PS> Philips niezbyt godny uwagi - niska jakość komponentów, słaby serwis, bugi w sofcie. 

Wiesz może jak z ta matryca w tym Samsungu? Niby jest VA, ale obawiam sie, że nie spełni moich oczekiwań. W sklepie jest stanowczo za jasno i trudno cos sprawdzić. Najbardziej mi zależy aby nie było smużenia np podczas meczu :) 

O Sony słyszałem prawie same zalety oprócz kiepskiego smart tv.

Philips piszesz, że niska jakość komponentów. Możesz coś więcej powiedzieć? 

PS: Bugi są wszędzie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci bardzo na Bluetooth, to wszystkie zakrzywione Samsungi z serii MU6 mają bluetooth. Realnie 58ex700 nie łapie się w budżecie, aczkolwiek jest świetną opcją i jeśli tylko można dołożyć - zrobiłbym to, niestety wg specyfikacji, też nie ma BT.

Edytowane przez borsooq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7303 ma VA od AUO. Mam od kilku tygodni. Android od dawna nie stanowi żadnego problemu. Obraz (PQ) to b. mocna strona tego niedrogiego modelu.

Wersja 7363 na rynek niemiecki ma obrotową stopę centralną. To rzadka dziś opcja. Okazuje się, że przez amazon.de można zamawiać modele z rynku niemieckiego do Polski.

Na marginesie: warto prześledzić ofertę mediamarkt.de.  Oferta jest wielokrotnie szersza niż na rynku krajowym.

Ciekawe czy serwis Philipsa naprawia TV z amazon.de. Trzeba to by sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.06.2018 o 20:41, 2015 napisał:

7303 ma VA od AUO. Mam od kilku tygodni. Android od dawna nie stanowi żadnego problemu. Obraz (PQ) to b. mocna strona tego niedrogiego modelu.

Wersja 7363 na rynek niemiecki ma obrotową stopę centralną. To rzadka dziś opcja. Okazuje się, że przez amazon.de można zamawiać modele z rynku niemieckiego do Polski.

Na marginesie: warto prześledzić ofertę mediamarkt.de.  Oferta jest wielokrotnie szersza niż na rynku krajowym.

Ciekawe czy serwis Philipsa naprawia TV z amazon.de. Trzeba to by sprawdzić.

Wlasnie dzis zamawiam ten model 7303. Sprawdze go sobie w domowych warunkach. Ludzie w sklepie odradzali mi go z wzgledu na tego androida, ze po nawaleniu aplikacji chodzi jak zly... Ale chyba musi byc jakas opcja przywrocenia mu zycia po przez wrocenie do ustawien fabrycznych, prawda?

Jak on u Ciebie sie sprawdza przy szybkich akcjach np przy pilce noznej lub innych sportowych transmisjach? Widac smuzenie przy tej matrycy 60hz ? 

Edytowane przez Migdau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...