Skocz do zawartości
  • 0
maniunio57

Jaki kabel hdmi do 4k

Pytanie

Mam panasa dx900 do którego dokupiłem dmp ub 400 i teraz pytanie Jaki dobry kabel polecacie do podłączenia tych zabawek (cena 500-1000zł)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
44 minuty temu, Fanek napisał:

nie masz może jakiegoś zbędnego na sprzedaż? :D   + doliczenie swojego na jakąś tam dobrą flache :)

Powiedzcie jeszcze te kable optyczne ile max można wygiąć? mniej niż 45stopni?

Cena raczej normalna, tzn krótsze są tańsze :)

Można wyginać dość swobodnie (promień gięcia to chyba 6 lub 8 cm, nie pamiętam dokładnie, ale zwija się dość "gęsto").

Zaryzykuję twierdzenie, że łatwiej manipulować światłowodem niż tymi grubymi, "wypasionymi" kablami drucianymi.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wszystko powyżej 5m nie jest pewne jak nie ma wzmaka albo nie jest optykiem. Musisz kupić, zrobić test przy max przesyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak ma certyfikat Premium HDMI to rozumiem, że test zrobił ktoś za mnie i nie ma czym się martwić.

Zależy mi mocno na czasie nie moge czekać, mam remont i goni termin.

No cena jest fenomenalna za 7.5m może komuś też się przyda, sprawdzam czy 7.5m wyda i zamawiam

https://allegro.pl/oferta/logilink-kabel-premium-hdmi-ultra-hd-7-5m-9035152171

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, Fanek napisał:

Jak ma certyfikat Premium HDMI to rozumiem, że test zrobił ktoś za mnie i nie ma czym się martwić.

Zależy mi mocno na czasie nie moge czekać, mam remont i goni termin.

No cena jest fenomenalna za 7.5m może komuś też się przyda, sprawdzam czy 7.5m wyda i zamawiam

https://allegro.pl/oferta/logilink-kabel-premium-hdmi-ultra-hd-7-5m-9035152171

Źle rozumiesz. To, że coś napisano na opakowaniu nie znaczy, że to jest prawda. Takie czasy. Jeszcze się tego nie nauczyłeś?

 

Jak zamierzasz taki kabel sprawdzić? Metoda jest tylko jedna: tester do pomiaru kabli HDMI. Bo to, że źródło Ci napisze że wysyła 4:4:4 4K/60Hz, a TV napisze, że taki obraz wyświetla to jeszcze nic nie znaczy. Na 99% ten kabel nie przepusci 18 Gbps. Stabilnie.

 

PS. nie rozumiem takich ludzi. Najpierw pyta. Potem trzech doświadczonych userów tłumaczy mu co i jak. Wyżej jest przykłąd innego usera, który na własnej skórze przerobił temat, pokazał zdjęcia i wszystko jasne. A ten robi swoje.

To po kiego ch pyta !!!

 

Wiesz po ile taki kabel 7,5 metra jest kupowany w Chinach przez różnych "metkowców"? Tak cirka po 2-3 dolary. Więc chłopie strasznie przepłacasz :) . Kable o długości 1-1,8 metra kupuje się tam po ok. 0,5 USD. Nakleja rózne marketingi na opakowanie i jazda ... frajerów nie sieją, oni po prostu są, he, he, he ...

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

 

 

I na koniec ...

zdjete z opakowania tego kabla: 

  • Pasmo do 18 Gb / s

To jak w internecie od Orange, przepustowość do 80 Mbps. W realu nigdy więcej niż 42 Mbps. Ktos widzi podobieństwo? Dlatego mam teraz światłowód od UPC i nigdy więcej usługi dostępu do internetu od Orange.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czemu nie kupisz takiego: https://allegro.pl/oferta/dlugi-kabel-hdmi-2-0-zloty-3d-4kx2k-miedz-7-5m-8978669628

18Gbps, złoty i ta cena ... 34,90 PLN !!! Najlepszy wybór w długości 7,5m.

:) :) :) 

👺

He, he, he.

PS. grubość żyły: 30AWG. Czyli jedna żyła ma średnicę (lub dwa razy promień jak kto woli) ... TADAM ...0,254 m (przekrój 0,0507 mm2) !!! Dla porównania gruby włos potrafi mieć średnicę 0,1 mm.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Więc twierdzisz że certyfikaty Premium HDMI można potłuc o ścianę i Ty wiesz lepiej od laboratorium gdzie testują kable HDMI w USA?
".Cables are tested to ensure they support the full 18Gbps bandwidth from the HDMI 2.0b"
https://hdmi.org/spec/premiumcable

Logilink 7.5m ma certyfikat, a ten sam 10m już go nie ma, więc można założyć że nie przeszedł jakiegoś testu.
Jeśli wypowiadasz się w kwestiach kabli to powinieneś wiedzieć, że te certyfikaty są wystawiane do danego kabla, a nie firmy.
A tu jest sprecyzowana długość i firma, dla którego wystawiono, także oznaczenia producenta czyli CHB007.

3512c3f5f9e505e34a0e7136c3c8b559_4.jpg

 

Wcześniej ktoś pisał, że skanował kod QR, ale to była nalepka z innego kabla.

Dziś za dnia przemierzyłem jeszcze raz i wyszło ze starczy 7.5m, zamówiłem go dzisiaj, dam znać jak przyjdzie czy jest pełna chroma przy 4K HDR ^_^

Edytowane przez Fanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
5 godzin temu, pmcomp napisał:

To jak w internecie od Orange, przepustowość do 80 Mbps. W realu nigdy więcej niż 42 Mbps. Ktos widzi podobieństwo? Dlatego mam teraz światłowód od UPC i nigdy więcej usługi dostępu do internetu od Orange.

a UPC nie daje też przepustowości do?  bo tak robią wszyscy.

ja mam Orange i na 300mbps wyciągam 38Mbps jak ciągnie grę ze steam, więc chyba 110% normy

więc prędzej zależy gdzie się trafił ten Orange lub UPC

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
29 minut temu, klaus71 napisał:

a UPC nie daje też przepustowości do?  bo tak robią wszyscy.

ja mam Orange i na 300mbps wyciągam 38Mbps jak ciągnie grę ze steam, więc chyba 110% normy

więc prędzej zależy gdzie się trafił ten Orange lub UPC

raczej ok 13% normy, więc raczej typowe dla Orange ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Źle to napisałeś.
300 Mbit /sek.
38 MB/sek.
Tak masz pełną prędkość, a nawet lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wiem że mam pełną - 300mbps to około 32Mbps więc u mnie orange daje zauważalną górkę (20%?)

tzn 300 megabitów = 32 megabajty - duża litereka B mi się zmieniła na małą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I dalej źle piszesz.
M zawsze jest z dużej. B, zależnie czy bity czy bajty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I dalej źle piszesz.
M zawsze jest z dużej. B, zależnie czy bity czy bajty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
22 godziny temu, Fanek napisał:

Więc twierdzisz że certyfikaty Premium HDMI można potłuc o ścianę i Ty wiesz lepiej od laboratorium gdzie testują kable HDMI w USA?
".Cables are tested to ensure they support the full 18Gbps bandwidth from the HDMI 2.0b"
https://hdmi.org/spec/premiumcable

Logilink 7.5m ma certyfikat, a ten sam 10m już go nie ma, więc można założyć że nie przeszedł jakiegoś testu.
Jeśli wypowiadasz się w kwestiach kabli to powinieneś wiedzieć, że te certyfikaty są wystawiane do danego kabla, a nie firmy.
A tu jest sprecyzowana długość i firma, dla którego wystawiono, także oznaczenia producenta czyli CHB007.

3512c3f5f9e505e34a0e7136c3c8b559_4.jpg

 

Wcześniej ktoś pisał, że skanował kod QR, ale to była nalepka z innego kabla.

Dziś za dnia przemierzyłem jeszcze raz i wyszło ze starczy 7.5m, zamówiłem go dzisiaj, dam znać jak przyjdzie czy jest pełna chroma przy 4K HDR ^_^

Kup, sprawdz, pochwal sie..Twoja kasa, twoj wybor.

35 minut temu, pmcomp napisał:

Kup, sprawdz, pochwal sie..Twoja kasa, twoj wybor.

22 godziny temu, Fanek napisał:

 

dam znać jak przyjdzie czy jest pełna chroma przy 4K HDR ^_^

przy 60 Hz oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kabel przyszedł, leży już pod panelami, tel zeskanowałem QR apką hdmi i wskazało prawidłowy certyfikat.
Podłączyłem tylko na szybki test tv i android boxa, sygnał poszedł.
Testy po remoncie, ale jak jest certyfikat to 👍

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie a jaki kabel HDMi 2.1 tak  1.5 -2m z certyfikatem najlepiej najtańszy kupie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...