Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 QE65Q9FN (2018) | TEST | Flagowy QLED LCD z technologią Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, hubio napisał:

Miałem kalibrację. Używam teraz tylko trybu film. DLA MNIE róznica kolosalna. Wcześniej przez 2 miesiące uzywałem tylko trybu naturalny, jednak po kalibracji...tylko tryb Film.

A po tej kalibracji nie stracił na kontraście który jest za[beeep]isty w tym tv i czy nie „wyprało” go trochę z kolorów bo tego się obawiam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast jest ok. Co do kolorów.  Kalibracja spowodowała, że kolory są takie jak w rzczywistosci, nie sztucznie podciągnięte. 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, abart68 napisał:

A co z detalami w czerni po kalibracji.

No właśnie ? Coś poprawiła kalibracja w tym względzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detale w czerni. Ja uważam, że są dobre. Wcześniej się raczej temu nie przyglądałem, miałem problem z DSE i datego wymienili mi TV na nowy.  Byłem więc na tym skupiony, wszędzie widziałem "brudną matrycę". Teraz przyjrzałem się tym detalom...cóż mam napisać ..według mnie jest dobrze.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Tomasz1973 napisał:

Detale w czerni. Ja uważam, że są dobre. Wcześniej się raczej temu nie przyglądałem, miałem problem z DSE i datego wymienili mi TV na nowy.  Byłem więc na tym skupiony, wszędzie widziałem "brudną matrycę". Teraz przyjrzałem się tym detalom...cóż mam napisać ..według mnie jest dobrze.

A możesz włączyć jakiś program informacyjny np fakty TVN albo TVN24 i jak będzie jakaś prezenterka w ciemnym żakiecie sprawdzić czy widać jakieś zagięcia itd ? Albo prążki na ciemnym garniturze ? Tak szybko można sprawdzić te detale w czerniach ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomasz1973 napisał:

Detale w czerni. Ja uważam, że są dobre. Wcześniej się raczej temu nie przyglądałem, miałem problem z DSE i datego wymienili mi TV na nowy.  Byłem więc na tym skupiony, wszędzie widziałem "brudną matrycę". Teraz przyjrzałem się tym detalom...cóż mam napisać ..według mnie jest dobrze.

Tomasz, czy obecnie też masz problem z DSE? Jak ocenisz DSE przed i po wymianie? Pytam, bo też męczy mnie trochę to DSE w moim egzemplarzu - nie widzę tego przy oglądaniu telewizji, ale podczas grania na ps4 już tak...

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kaypee86 napisał:

Tomasz, czy obecnie też masz problem z DSE? Jak ocenisz DSE przed i po wymianie? Pytam, bo też męczy mnie trochę to DSE w moim egzemplarzu - nie widzę tego przy oglądaniu telewizji, ale podczas grania na ps4 już tak...

Pozwole sobie na komentarz w tej kwestii. Wg. mnie DSE mniejsze lub większe jest zawsze. Taki wniosek wysunąłem po swoich przygodach i obserwacji zjawiska na kilkunastu urządzeniach w ciągu ostatniego miesiąca. Jest to po prostu wada technologii LED LCD.

Problem jest taki, że DSE ma różną intensywność i dodatkowo różne osoby inaczej to odbierają. Jak niektórzy wiedzą kupiłem ZF9, a jednym z głównych powodów kupna tego TV było właśnie małe DSE (recenzje, oprócz jednej chwaliły ten aspekt, brak jakiegokolwiek wpisu o DSE na avsforum, gdzie przy Q9FN co któryś post z kolei dotyczy tego problemu, również na innych forach czy nawet opiniach Amazon). Jakie było moje zdziwienie jak zauważyłem to DSE również w ZF9. Po konsultacji z ludźmi z avsforum, którzy twierdzili, że ZF9 nie ma żadnego DSE, kupiłem drugą sztukę ZF9, a tam to samo. Dlatego załamany zamówiłem jeszcze Q9FN i tam to samo ? Potem zacząłem jeszcze sprawdzać to w marketach, wszędzie to samo, ale oczywiście intensywność zjawiska była bardzo odmienna. Kurcze, potem zobaczyłem, że mój stary LCD IPS czy monitor ma to samo - wcześniej tego nie widziałem, ale jak zaczałem szukać to dopiero teraz to dostrzegłem. Wynika z tego, że ja to widzę, większość osób tego nie dostrzega. Co ciekawe moja żona też tego nie widzi, jeden znajomy też puka się w głowę, ale za to córka już w pełni rozumie mój ból ?

Z moich obserwacji wynika, że DSE jest zawsze. Często jest niewielkie, dlatego zdarzają się osoby, które piszą, że nie ma DSE, ale po prostu tego nie widzą i ja wiem już, że DSE dostrzegnę w każdym TV LED LCD. To co staram się powiedzieć, że jest to kwestia bardzo indywidualna i pytanie o to jak ktoś ocenia DSE jest bez sensu, bo to, że ktoś ocenia DSE jako niestniejące albo bardzo mocne najpewniej nie będzie się przekładało na Twoje odczucia.

Jestem jednak przekonany, że można dość łatwo ocenić czy DSE jest duże czy nie. Moim obiektem doświadczalnym była małżonka, która kompletnie nie wiedziała o co mi chodzi patrzać na egzemplarze TV, które mamy w domu , ale w końcu znalazłem w markecie egzemplarze TV z naprawde dużym DSE i w końcu to dostrzegła.

Musicie też pamiętać, że w różnych TV cale zjawisko DSE może się manifestować mniej lub bardziej w zależnośći od ustawionej jasności TV i jasności otoczenia. Jak jest duża jasność to czasami to podświetlenie daje tak po oczach, że maskuje to całe DSE i trzeba zmniejszyć podświetlenie i wtedy to widać.  Co ważne jest, przy testach, które sugeruje niżej, nie szukajcie tego DSE na siłe i zadbajcie o zródło materialu w odpowiedniej jakości. Skupcie się na oglądanej treści, nie na DSE ? 

Zatem jeśli _nie szukając_ tego DSE na siłę jednak widzisz DSE podczas oglądania piłki nożnej (murawa), wg. mnie jest to duże DSE, które będzie bardzo przeszkadzało. Jeśli widzisz DSE podczas oglądania skoków narciarskich (ale bez szukania tego na siłę), też wg. mnie jest to duże i nieakceptowalne DSE. Jeśli często widzisz DSE w przypadkowych momentach podczas oglądania filmów i seriali (np. niebo), tak, może być coś na rzeczy, zależy jak często to widzisz. Ale jeśli odpowiesz negatywnie na wcześniejsze pytania, ale nadal widzisz DSE w pewnych sytuacjach w grach, tzn. przesuwając kamerę w odpowiednim tempie (z lewej na prawą stronę i odwrotnie) na bardzo jasnych jednorodnych tłach (np. piasek lub niebo) to musisz się z tym pogodzić. Minimalne DSE będzie zawsze, ale co ważne, jak grasz to  skup się na treści i gameplay'u, a nie na szukaniu DSE. Jestem przekonany, że w większości przypadków jak masz DSE na poziomie akceptowalnym przestaniecie to zauważać. Gry niestety najbardziej uwydatniają to zjawisko w mojej ocenie i pokazuje to jak niedopracowana jest jeszcze technologia LED LCD, ale też pamiętajcie, że są osoby, które po prostu tego nie widzą (np. moją małżonka). Jest to kwestia bardzo indywidualna i trzeba samemu zrobić właśne testy, bez szukania tego na siłę lub sugerowania się odczuciami innych osób.

Dodatkowo, sugeruje nie sprawdzać DSE za pomocą tego popularnego wideo z chmurami, bo tutaj widzę niejednorodności nawet na ekranie LG OLED B7 i Macbooka (wideo jest masakrycznie skompresowane) i wprawne oko zawsze zauważy tutaj, że coś jest nie tak:

Jak masz telefon nagrywający wideo w dobrej jakości (albo dobrą kamerę) to najlepiej samemu nagrać niebo, najlepiej w 60fps, na podobnej zasadzie jak na filmie (powoli przesuwamy kamerkę z lewej strony na prawą i odwrotnie) i wtedy ocenić jak to wygląda puszczając surowy materiał na TV. Sugeruje tylko te ujęcia z lewej do prawej strony i odwrotnie zrobić w różnym tempie, bo na różnych TV widać DSE dopiero przy różnym tempie przesuwania.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czerni. Jak prosiliście włączyłem dzis TVN24 i oglądałem Panią w czarnym żakiecie (choć nie była to Pani Pochanke :) ). Ja widzę zagięcie i wgniecenia na jej ubraniu. Jednak nie potrafie stwierdzic jak było przed kalibracją...nie patrzyłem wtedy tak dokładnie...czekałem na przyjazd i kalibracje. Jak ktoś chce sprawdzić na żywo zapraszam na kawę (Poznań), nie ma problemu, można zobaczyć. Co do DSE., zgadzam sie z przedmówcą (misiek_to_ja). Odczucie DSE jest naparawdę sprawą bardzo indywidualną. Moja żona (przypadek redakcji :) ) też nic nie widziała. Dopiero musialem jej pokazać o co chodzi. Syn zauważył jak mu powiedziałem. Tak było przed wymianą. My oglądamy dużo meczy, skoki narciarskie i inne sporty. Ja widziałem to DSE głównie na murawie podczas oglądania meczu, często na białym tle jak skoczek leciał. Potem zrobiłem testy za pomoca YOU TUBA. TV mi wymienili, choć twierdzili, że DSE jest na granicy. Teraz mam nowy TV.  DSE jest nadal, sądze, że mniejsze...jednak jest. Patrząc na Twoje punkty odniesienia (mecz, skoki narciarskie) nadal to widzę. Faktycznie wytepuje to tylko na niektórych transmisjach sportowych. Sam teraz wątpię, czy nie powinienem reklamować. Wiem , mam 75 cali i będzie to bardziej widoczne niz na odbiorniku 55cali. Jednak nie wiem, czy po kolejnej wymianie nie będzie gorzej. Chciałbym, aby ktoś mi powiedział: tak masz DSE jednak jest ono na akceptowalnym poziomie...nie reklamuj juz. Tylko tak pewnie nie będzie..faktycznie jest to sprawa indywidualna. Podczas kalibracji, zresztą firma z tego forum, powiedzieli mi, że jest na moim odbiorniku DSE, ale na aceptowalnym poziomie.  Nie małe, ale i nie jakies specjalnie duże. Jednak myślę sobie, żę może jak bym  zareklamował i dostał nową matrycę lub nowy TV to byłoby dużo lepiej. Nie wiem. Sam sie troche miotam w tym temacie od czasu wymiany TV.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem trochę jest też taki, że jak człowiek po kupnie TV zacznie go oglądac na wszystkie strony i coś zauważy to potem podświadomie tego szuka i nie może odzobaczyć. Trzeba dać trochę czasu i na luzie podejść do tematu, po prostu zobacz czy załóżmy za miesiąc czasu olewając tą kwestię i skupiając się na treści nadal to widzisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, misiek_to_ja napisał:

Problem trochę jest też taki, że jak człowiek po kupnie TV zacznie go oglądac na wszystkie strony i coś zauważy to potem podświadomie tego szuka i nie może odzobaczyć. Trzeba dać trochę czasu i na luzie podejść do tematu, po prostu zobacz czy załóżmy za miesiąc czasu olewając tą kwestię i skupiając się na treści nadal to widzisz. 

Cytujesz moja żonę :). Tak na poważnie masz rację. Od miesiąca jaki minął od wymiany,  żadziej widze już to DSE w meczach. Chyba, że kamera szybko leci od jednej strony do drugiej...wtedy zauważam jak sie zapomnę i specjalnie patrzę, zwracam uwagę na to DSE. Mimo wszystko myśle sobie, że może dostałybym lepszą matrycę po reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Tomasz1973 napisał:

Co do czerni. Jak prosiliście włączyłem dzis TVN24 i oglądałem Panią w czarnym żakiecie (choć nie była to Pani Pochanke :) ). Ja widzę zagięcie i wgniecenia na jej ubraniu. Jednak nie potrafie stwierdzic jak było przed kalibracją...nie patrzyłem wtedy tak dokładnie...czekałem na przyjazd i kalibracje. Jak ktoś chce sprawdzić na żywo zapraszam na kawę (Poznań), nie ma problemu, można zobaczyć. Co do DSE., zgadzam sie z przedmówcą (misiek_to_ja). Odczucie DSE jest naparawdę sprawą bardzo indywidualną. Moja żona (przypadek redakcji :) ) też nic nie widziała. Dopiero musialem jej pokazać o co chodzi. Syn zauważył jak mu powiedziałem. Tak było przed wymianą. My oglądamy dużo meczy, skoki narciarskie i inne sporty. Ja widziałem to DSE głównie na murawie podczas oglądania meczu, często na białym tle jak skoczek leciał. Potem zrobiłem testy za pomoca YOU TUBA. TV mi wymienili, choć twierdzili, że DSE jest na granicy. Teraz mam nowy TV.  DSE jest nadal, sądze, że mniejsze...jednak jest. Patrząc na Twoje punkty odniesienia (mecz, skoki narciarskie) nadal to widzę. Faktycznie wytepuje to tylko na niektórych transmisjach sportowych. Sam teraz wątpię, czy nie powinienem reklamować. Wiem , mam 75 cali i będzie to bardziej widoczne niz na odbiorniku 55cali. Jednak nie wiem, czy po kolejnej wymianie nie będzie gorzej. Chciałbym, aby ktoś mi powiedział: tak masz DSE jednak jest ono na akceptowalnym poziomie...nie reklamuj juz. Tylko tak pewnie nie będzie..faktycznie jest to sprawa indywidualna. Podczas kalibracji, zresztą firma z tego forum, powiedzieli mi, że jest na moim odbiorniku DSE, ale na aceptowalnym poziomie.  Nie małe, ale i nie jakies specjalnie duże. Jednak myślę sobie, żę może jak bym  zareklamował i dostał nową matrycę lub nowy TV to byłoby dużo lepiej. Nie wiem. Sam sie troche miotam w tym temacie od czasu wymiany TV.

 

Tomek wymieniali cały telewizor czy tylko ekran w domu?

U mnie DSE widać głównie przy skokach narciarskich na białym tle.

Dwa pionowe pasy po obu stronach środka ekranu.

Przy reszcie materiału można o tym zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Tomasz1973 napisał:

Co do czerni. Jak prosiliście włączyłem dzis TVN24 i oglądałem Panią w czarnym żakiecie (choć nie była to Pani Pochanke :) ). Ja widzę zagięcie i wgniecenia na jej ubraniu. Jednak nie potrafie stwierdzic jak było przed kalibracją...nie patrzyłem wtedy tak dokładnie...czekałem na przyjazd i kalibracje.

Ale to rozumiem, że w tym skalibrowanym trybie ? Czy kalibruje się wszystkie tryby:  dynamiczny, standardowy, naturalny, kino czy tylko jeden ? I jak jeden to czy oglądasz wszystko bez względu na zawartość na tym jednym ? Bo przecież mecz i film to w zupełnie innych lepiej oglądać...

Co do DSE ja się jeszcze temu przypatrzę, ale z testów od Szewiego kompletnie tego nie widziałem... :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kmac1 napisał:

 

Tomek wymieniali cały telewizor czy tylko ekran w domu?

U mnie DSE widać głównie przy skokach narciarskich na białym tle.

Dwa pionowe pasy po obu stronach środka ekranu.

Przy reszcie materiału można o tym zapomnieć.

Wymienili cały TV na nowy (łącznie z Boxem). Ja mam więcej pasów, jakies 4, tylko wąskie...

3 minuty temu, hubio napisał:

Ale to rozumiem, że w tym skalibrowanym trybie ? Czy kalibruje się wszystkie tryby:  dynamiczny, standardowy, naturalny, kino czy tylko jeden ? I jak jeden to czy oglądasz wszystko bez względu na zawartość na tym jednym ? Bo przecież mecz i film to w zupełnie innych lepiej oglądać...

Co do DSE ja się jeszcze temu przypatrzę, ale z testów od Szewiego kompletnie tego nie widziałem... :)

Tak w tym skalibrowanym typie. Skalibrowany zostaje 1 tryb FILM. Ja oglądam wszystko na tym trybie...nawet mecze. Jak przełącze na inny np. naturalny to wszystko wydaje mi sie takie sztucznie wyostrzone, kolory nienaturalne. Nie uważam, że każdy musi kalibrować. Ja to zrobiłem (nie osobiście :))  i jestem zadowolony. Po kalibracji, czasami w zalezności od materiału  przestawiam podświetlenie i ostrość. Zresztą, tak mi doradził "Pan kalibrator". Innych parametrów nie ruszam.....

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniach używania tego TV mam takie spostrzeżenie: Nigdy nie byłem maniakiem czerni, ale powiem wam tak - fu...k off z detalami w czerniach... Obraz z tego QLEDA może się śnić po nocach... Jak jest ocean z odbiciami światła to kolor niebieski jest po prostu taki jak jest w tym oceanie. Jak jest niebo to jest tak czarne jak za oknem... I mówimy o jakości DVD... W przypadku BD to już miazga na całego, a w UHD to tylko obejrzałem ok 5 min 7 wspaniałych i wschodzące słońce po prostu dało po oczach... Nie wiem co mają OLEDY, podobno jeszcze lepiej, ale nie wiem jak może być lepsza czerń jak tutaj jest po prostu jak noc. Złapałem się na tym oglądając film, że skończył się telewizor a ja patrzyłem wyżej nad nim bo myślałem, że to niebo... Po prostu czerń z TV była taka sama jak czerń w pokoju...  Generalnie to wiem, że każdy chwali swoje, ale łącząc super jasność z niezwykłym kontrastem i niesamowitą czernią ten TV łączy najlepsze cechy OLEDów i najlepsze cechy LCD z kropką kwantową i jest po prostu genialny...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JS 8500 to były jakieś niewypały na szczęście Samsung uznal gwarancje i po 3 latach za 55'dostalem pRawie 4kafle:)(2 razy padlo podswietlenie)i tu samsung ma duzego plusa ,chociaż jeszcze 3 miesiace i byłbym 6600 zł w plecy:( Przesiadlem się z 55 na Q9 65 i powiem szczerze że jest ogromny, bardzo duży przeskok (odległość ok 3m)Tv zakupilem w Brand Storze z 5 letnia gwarancja z no gapem za 9999zl i powiem szczerze że nie żałuję ,obraz jest świetny ,żadnych DSE i uporczywych cloudingow co mialo miejsce w krawedziowce gdzie po bokach widnialy smugi itd,tizen super szybko chodzi, tv sie szybko włącza a nie js8500 gdzie straznie zamulal,obraz na xbox one x w grach bajka zwłaszcza Forza 4 ,jedyny minus to dźwięk strasznie spartolili tu głośniki ,w porównaniu z js to jak walkman z głośniczkami z targu u ruskich ale cóż trzeba dokupić jakiś zestaw i tu pytanie do forumowiczów co polecacie ??

Edytowane przez Mailo60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników, którzy mają ten TV bezpośrednio podłączony przewodem do źródła telewizji kablowej (bez pośrednictwa dekodera). Czy jest u Was problem z kasującym się przewodnikiem po wyłączeniu telewizora na dłuższy czas?

U mnie pamięć przewodnika po programach kasuje się przy każdym dłuższym wyłączeniu tv... telewizję mam z sieci INEA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kaypee86 napisał:

U mnie pamięć przewodnika po programach kasuje się przy każdym dłuższym wyłączeniu tv... telewizję mam z sieci INEA

Ja tez mam Inea i nie mam tego problemu. Choć dla mnie to nie problem bo praktycznie nie oglądam telewizji, tylko Netflix bądź coś z sieci. Ale nic mi się nie kasuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem do końca w nocy cały wątek, a nawet ten o SONY. Porter pisałeś w jednym z postów, że kupiłeś UHD SONY. Też go testowałem 10 dni jak i UHD Samsunga. Ostatecznie mam Panasonika. Obraz z Panasa jest znacząco lepszy od tego SONY. Nie mówię, że SONY jest jakieś bardzo słabe, ale Panasonic wymiata. Ma bardzo dużo ustawień jasności, kontrastu, wygładzania, właściwie to największa ilość wśród wszystkich playerów nie licząc Oppo 203/205. Ma to przełożenie na świetny obraz i rewelacyjne skalowanie z DVD. Do tego w kontekście mankamentów gubienia detali w czerniach można na nim ładnie dopieścić obraz. Do tego dochodzi 5 różnych trybów HDR bezpośrednio z pilota (czego nie ma w SONY) jak i odczyt HDR z metadanych... Może pomyśl nad sprawdzeniem ?

Jeśli chodzi o całą burzę związaną z detalami w czerniach to jak widać ja to od razu zauważyłem, ale też pisały o tym inne osoby. Trzeba powiedzieć sobie, że jak pisałeś Ty czy Irokez kolejne softy to poprawiły... Nie jest wciąż idealnie, ale przecież za chwilę kolejny soft może już całkowicie się z tym uporać i wtedy te wszystkie zarzuty staną się bezpodstawne. Kontrastu czy jasności nie da się podbić jak w SONY ZD9, ale lepiej działające wygaszanie - jak najbardziej więc trzeba o tym pamiętać...

Edytowane przez hubio
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Porter11 napisał:

Ja tez mam Inea i nie mam tego problemu. Choć dla mnie to nie problem bo praktycznie nie oglądam telewizji, tylko Netflix bądź coś z sieci. Ale nic mi się nie kasuje 

Rozumiem, że masz moduł, a nie dekoder? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, hubio napisał:

Trzeba powiedzieć sobie, że jak pisałeś Ty czy Irokez kolejne softy to poprawiły... Nie jest wciąż idealnie

Fakt tyle że akurat mnie bawi to jak ludzie robią z tego takie halo ? bo ktoś nie widzi fałdek na sukience pani Pochanke ??? Myślę że po kalibracji tego tv i oglądaniu filmów w ustawieniu obrazu na FILM problemu nie będzie. Tryb obrazu Film jest jaśniejszym trybem od Naturalny z którego korzysta wiele osób tyle że dla mnie tryb Film bez kalibracji jest ...... dziwny, jakiś taki ...... za ciepły. Nie wiem ile w tej kwestii zmienia kalibracja i raczej się nie przekonam bo nie widzę sensu wyrzucania kasy skoro ja jestem zadowolony z obrazu a bez widocznych fałdek na sukience jestem w stanie żyć ??? W mojej ocenie ten telewizor generuje genialny obraz i niesamowitą czerń jak na LCD. 

Co do odtwarzacza 4K jestem mega zadowolony z Sony i nie wiem jak lepszy mógłby być jeszcze obraz. Jest ostry jak brzytwa, kolory i HDR bajka wiec czego jeszcze trzeba ? Ale jeśli w Twoim odczuciu jest lepszy na Panasie to super. Grunt ze jesteś zadowolony. Polecam Pasażerów w 4K obraz miazga ? Raczej nie będę zmieniał playera bo kupiłem też amplituner Sony i fajnie to razem śmiga i wyglada przy okazji. Swoją drogą polecam STR-DN1080. Miałem wczesniej Onkyo, później Denona i dopiero Sony pokazało co potrafi mój zestaw głośników JBL Northridge 5.1. Różnica w dźwięku kolosalna, nie uwierzyłbym gdybym nie kupił Sonego że może być taka różnica w odsłuchu.

Ciekawe tylko jak z tym nowym oprogramowaniem z numerem 12...... ktoś tu wrzucał że jest na stronie Samsunga i faktycznie coś było. Tyle ze w opcji w tv nadal najnowsze to 1153. Czy trzeba aktualizować przez pendrive-a ? Tylko czemu ? 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Porter11 napisał:

Fakt tyle że akurat mnie bawi to jak ludzie robią z tego takie halo ? bo ktoś nie widzi fałdek na sukience pani Pochanke ??? Myślę że po kalibracji tego tv i oglądaniu filmów w ustawieniu obrazu na FILM problemu nie będzie. Tryb obrazu Film jest jaśniejszym trybem od Naturalny z którego korzysta wiele osób tyle że dla mnie tryb Film bez kalibracji jest ...... dziwny, jakiś taki ...... za ciepły. Nie wiem ile w tej kwestii zmienia kalibracja i raczej się nie przekonam bo nie widzę sensu wyrzucania kasy skoro ja jestem zadowolony z obrazu a bez widocznych fałdek na sukience jestem w stanie żyć ??? W mojej ocenie ten telewizor generuje genialny obraz i niesamowitą czerń jak na LCD. 

Co do odtwarzacza 4K jestem mega zadowolony z Sony i nie wiem jak lepszy mógłby być jeszcze obraz. Jest ostry jak brzytwa, kolory i HDR bajka wiec czego jeszcze trzeba ? Ale jeśli w Twoim odczuciu jest lepszy na Panasie to super. Grunt ze jesteś zadowolony. Polecam Pasażerów w 4K obraz miazga ? Raczej nie będę zmieniał playera bo kupiłem też amplituner Sony i fajnie to razem śmiga i wyglada przy okazji. Swoją drogą polecam STR-DN1080. Miałem wczesniej Onkyo, później Denona i dopiero Sony pokazało co potrafi mój zestaw głośników JBL Northridge 5.1. Różnica w dźwięku kolosalna, nie uwierzyłbym gdybym nie kupił Sonego że może być taka różnica w odsłuchu.

Ciekawe tylko jak z tym nowym oprogramowaniem z numerem 12...... ktoś tu wrzucał że jest na stronie Samsunga i faktycznie coś było. Tyle ze w opcji w tv nadal najnowsze to 1153. Czy trzeba aktualizować przez pendrive-a ? Tylko czemu ? 

Tu nie chodzi o fałdki w żakiecie Pani Pochanke bo to implikuje oczywiście gubienie detali w czerniach w wielu innych scenach. I trzeba obiektywnie powiedzieć, że jest z tym jakiś problem,  na co parę osób zwracało uwagę, a ja nawet jakoś nie ukierunkowany na to (bo nie czytałem wcześniej tych opinii) od razu to zobaczyłem, a od flagowca trzeba wymagać ideału tym bardziej, że telewizor jest po prostu kosmiczny i szkoda, żeby takie coś psuło jego wizerunek i jakość. I bez kalibracji w trybie film nie ma problemu z fałdkami... :) Ale ja pisałem o trybie naturalnym, który pokochałem od pierwszego wejrzenia... :) tak jak Ty ! Tym nie mniej idzie nawet w trybie naturalnym tak ustawić żeby zachować kompromis na tyle, żeby choć nie było gubionych większość tych detali, a zachowując kosmiczny kontrast...

Co do Panasonika to wierz mi - zobaczyłbyś różnicę. Przy tak drogim TV warto w źródle mieć coś równie dobrego. Masz wygładzanie krawędzi, wiele ustawień chrominancji, genialne systemy poprawy jakości poprawiające DVD. Tego nie było w SONY... 

Co do aktualizacji ja czekam spokojnie na online. Jeśli Samsung z jakiś powodów nie dał tego w ten sposób to ja się nie będę bawił w pendrivy... :)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, hubio napisał:

Co do Panasonika to wierz mi - zobaczyłbyś różnicę. Przy tak drogim TV warto w źródle mieć coś równie dobrego. Masz wygładzanie krawędzi, wiele ustawień chrominancji, genialne systemy poprawy jakości poprawiające DVD. Tego nie było w SONY... 

Wierzę na słowo ale zmieniać nie będę. Oglądam tylko w 4k, ponad 100 płyt DVD z filmami sprzedałem wiec jak dla mnie raczej szkoda zachodu. Ale fajnie że jesteś happy ?

TV jest mega ale pod warunkiem że dostaje silny sygnał dobrej jakości a klasę pokazuje w 4K. Choć filmy z Netflixa w HD wyglądają równie dobrze. Jest jeszcze jedna rzecz która trochę psuje całokształt. Zauważyłeś ze w filmach (prócz 4K i HD dobrej jakości) czasami ten tv jakby nie radził sobie z odwzorowaniem ruchu ? Nie bardzo potrafię to wytłumaczyć ale przy ciut słabszej jakości materiału szybko poruszające się obiekty ...... nie wiem jak to napisać ...... nie są ostre i zostawiają jakby smugę (to złe określenie) To tak jakby tv nie nadążał wyświetlać tego obiektu ? W poprzednim tv fullHD tego nie było. Czy to kwestia skalowania ? Upłynniacz mam włączony na auto ale to chyba niewiele zmienia. Dotyczy to tylko słabszego materiału (nie z płyt) i nie w 4k bo tam jest bajka. Podobnie filmy fullHD z płyt bluray tez jest super. 

Edytowane przez Porter11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Porter11 napisał:

Wierzę na słowo ale zmieniać nie będę. Oglądam tylko w 4k, ponad 100 płyt DVD z filmami sprzedałem wiec jak dla mnie raczej szkoda zachodu. Ale fajnie że jesteś happy ?

TV jest mega ale pod warunkiem że dostaje silny sygnał dobrej jakości a klasę pokazuje w 4K. Choć filmy z Netflixa w HD wyglądają równie dobrze. Jest jeszcze jedna rzecz która trochę psuje całokształt. Zauważyłeś ze w filmach (prócz 4K i HD dobrej jakości) czasami ten tv jakby nie radził sobie z odwzorowaniem ruchu ? Nie bardzo potrafię to wytłumaczyć ale przy ciut słabszej jakości materiału szybko poruszające się obiekty ...... nie wiem jak to napisać ...... nie są ostre i zostawiają jakby smugę (to złe określenie) To tak jakby tv nie nadążał wyświetlać tego obiektu ? W poprzednim tv fullHD tego nie było. Czy to kwestia skalowania ? Upłynniacz mam włączony na auto ale to chyba niewiele zmienia. Dotyczy to tylko słabszego materiału (nie z płyt) i nie w 4k bo tam jest bajka. Podobnie filmy fullHD z płyt bluray tez jest super. 

Jeśli oglądasz głównie UHD/4K/HDR to Panasonic jako jedyny ma odczyt metadanych HDR, do tego 5 różnych trybów HDR co Ci daje to, że bez ruszania jasności czy kontrastu zmienia tylko samo HDR. Włączyłem sobie wczoraj scenę z 7 Wspaniałych na UHD i pobawiłem się tymi trybami HDR - naprawdę super sprawa. Jest to unikatowa funkcja, bardzo chwalona, której nie ma nawet referencyjne Oppo 203. Poczytaj o tym Panasoniku. Po Oppo 203 uważany jest za najlepszy player na rynku.

Jeśli chodzi o omawiany problem ze smużeniem nie zauważyłem, ale ja nie jestem jakoś specjalnie czuły na DSE, smużenia, banding itd, za to na żakiet Pani Pochanke - owszem... :) Każdy ma jakiegoś bzika jak śpiewała Majka Jeżowska :)

Telewizor wprost fenomenalnie sobie radzi ze skalowaniem SD. Włączyłem zwykłe kanały SD z TV naziemnej i momentami wyglądało to jak HD. On się nadaje po prostu do wszystkiego. Wracając do żakietu Pani Pochanke to tylko na tym TV zobaczyłem jak piękne kolczyki miała Monika Olejnik... :)To właśnie jest kontrast + kropka kwantowa kiedy można zobaczyć jak się mieniły wszystkimi kolorami tęczy - rzecz nie do zobaczenia ani na projektorze Epsona, a nie pewno żadnym innym, a ni na wcześniejszym TV Samsunga MU8002...

Edytowane przez hubio
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...