Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung Q9 QE65Q9FN (2018) | TEST | Flagowy QLED LCD z technologią Direct LED

Rekomendowane odpowiedzi

Takie ma znaczenie, że na ostrości innej niż 0 nie mogę patrzeć na obraz gry, tak brzydko to dla mnie wygląda. Być może [mention=164743]FilipToJa[/mention] ma podobne wrażenie.
Pierwszy raz jak włączy łem i xboxa i ps4, obraz na ustawieniach tych z fabryki, od razu po przeliczeniu się w tryb gry, wyglądał tragicznie. Potem jeździłem suwakami to albo było gorzej, albo ciut lepiej, ale nie tak jak powinien wyglądać obraz w takim tv. W menu Black Ops 4, kolory są albo mocno przesadzone, albo wyglądają jakbym wygrał je w pralce. W obu przypadkach czerń nie istnieje tylko wszystkie odcienie szarości. Fakt że zwykła tv, tvn24 i NG bo tylko te dwa kanały oglądam wygląda lepiej jak w starym Sony. Za to Netflix zero różnicy względem Sony 2016 (najniższy model xd7005) Są dwie możliwości albo jakiś trafny model, albo ja coś popieprzylem, lub nie potrafię ustawić. Wydaje mi się że bardziej to drugie bo przecież tv przechodzą testy przed wysłaniem do sklepu. Przynajmniej tak jest napisane. Nie mam żadnego kina domowego. Jedyne urządzenia zewnętrzne to właśnie xbox x i prosiak. Mam też tandetne sounbar, ale mimo że go podłączyłem przewodem do noxa to nie odpaliłem go ani razu. I to chyba wszystko. Zaraz jak dojdę do domu to napiszę może jakie mam ustawienia obecnie. To pomoże wam zrozumieć jak może wyglądać obraz.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, FilipToJa napisał:

Może podpowiedzcie, co należy zrobić, ustawić, w tv zaraz po wyjęciu z pudełka?

Ty tak na serio ? Najpierw wypisujesz jakim to q9 jest beznadziejnym telewizorem i że oddasz go do sklepu a teraz okazuje się że nie potrafisz przeprowadzić wstępnej konfiguracji gdzie telewizor tak naprawdę prowadzi Cię przy niej za rączkę ??? Później trzeba jeszcze dokonać kilku zmian w ustawieniach, dość oczywistych moim zdaniem jeśli ma się choć minimalne pojęcie o posiadanym i podłączanym sprzęcie. Teraz ktoś kto zastanawia się na kupnem tego telewizora przeczyta Twój wcześniejszy post i zrezygnuje, pozbawiając się posiadania naprawdę dobrego sprzętu ........... bo Ty nie umiesz go ustawić i wypisujesz bzdury. Ręce opadają. Już Ci napisałem wcześniej co masz sprawdzić. Zacznij od kabli bo może masz takie które nie przepuszczają obrazu 4K. Póżniej poustawiaj wejścia w TV na odbiór sygnału UHD i to samo w konsoli tyle że wyjście i HDR. I tak dalej. Nie chce mi się już pisać tym bardziej że przy każdej opcji w tv masz opis czego dotyczy i co zmienia. Obraz z konsoli w grach musi być super bo taki jest. Poczytaj kilka postów wyżej, nie tylko ja chwalę ten tv za obraz z ps4. 

Dnia 10.01.2019 o 20:16, Pablopicassoxx napisał:

- czerń - szczególnie wokół napisów w filmach. pytanie, czy po kalibracji przy napisach pojawia się biała poświata, czy nie? celowo piszę "po kalibracji"

Ja nie przeprowadzałem kalibracji a jedynie uaktualniłem soft i jeżeli chodzi o napisy to jest bardzo dobrze. Poświata jest minimalna. Oglądam filmy w ciemnym pokoju i na wprost jest praktycznie nie do wychwycenia, jest ale bardzo delikatna. W porównaniu z Sony zf9 jest bez porównania lepiej. Bardziej widać ją pod kątem ale na wprost jest naprawdę dobrze. Natomiast czerń w tym tv w filmach to bajka. Wczoraj oglądałem Strange Things na Netflix i jest tam scena dziewczynki która wokół której jest tylko czerń i wrażenie jest piorunujące. Oglądałem w nocy w całkowicie zaciemnionym pokoju i w tej scenie nie widać w ogóle telewizora tylko postać "zawieszoną" w powietrzu. Tylko oled wyświetliłby to lepiej. Co do napisów jeszcze to akurat na Netflix pasy u dołu i gry ekranu są bardzo wąskie i napisy z reguły wyświetlane są na obrazie. Ale na filmach z płyt 4K jest tak jak napisałem, rozświetlenie wokół napisów jest bardzo subtelne. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porter, a możesz coś mi odpisać o to co pytałem bo wydaje się, że jesteś ekspertem w kwestii tego tv.

Czerń to ja wiem, że tu jest doskonała i wcale nie jestem przekonany, że w OLEDZIE jest lepsza bo niby jak jeśli tu jest jak smoła. Telewizor zachowując całą technologię Samsunga - kropkę kwantową, super jasność itd dodał oledową czerń - i dlatego go kupiłem, ale zapomniałem o tych detalach w czerniach bo od jakiś 10 lat nie miałem z tym problemu w sprzęcie..., ale zawsze mi to przeszkadzało...

 

Edytowane przez hubio
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie przeprowadzałem kalibracji a jedynie uaktualniłem soft i jeżeli chodzi o napisy to jest bardzo dobrze. Poświata jest minimalna. Oglądam filmy w ciemnym pokoju i na wprost jest praktycznie nie do wychwycenia, jest ale bardzo delikatna. W porównaniu z Sony zf9 jest bez porównania lepiej. Bardziej widać ją pod kątem ale na wprost jest naprawdę dobrze. Natomiast czerń w tym tv w filmach to bajka. Wczoraj oglądałem Strange Things na Netflix i jest tam scena dziewczynki która wokół której jest tylko czerń i wrażenie jest piorunujące. Oglądałem w nocy w całkowicie zaciemnionym pokoju i w tej scenie nie widać w ogóle telewizora tylko postać "zawieszoną" w powietrzu. Tylko oled wyświetliłby to lepiej. Co do napisów jeszcze to akurat na Netflix pasy u dołu i gry ekranu są bardzo wąskie i napisy z reguły wyświetlane są na obrazie. Ale na filmach z płyt 4K jest tak jak napisałem, rozświetlenie wokół napisów jest bardzo subtelne. 
Kable wszystkie są 2.0. Już dawno je kupiłem. Jak mógłbym cokolwiek zobaczyć gdybym nie przeprowadził wstępnej konfiguracji "za rączkę ". Dodam że telewizor jest podłączony do prądu, a mimo to obraz jest gowniany. Myślałem że przed oddaniem go do sklepu zapytam innych użytkowników, bo może robię coś nie tak, i uzyskam jakies wskazówki. Gdzie jest napisane że nie umiem przeprowadzić wstępnej konfiguracji? Złośliwości mógłbyś sobie darować, widocznie nie wszyscy tacy mądrzy i opłatami w temacie . Gdybym był, to nie prosiłbym o rady, za które już bardzo dziękuję.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, hubio napisał:

Porter, a możesz coś mi odpisać o to co pytałem bo wydaje się, że jesteś ekspertem w kwestii tego tv

nie jestem żadnym ekspertem a jedynie bardzo zadowolonym posiadaczem. Tylko wk.......a mnie jak ktoś wypisuje bzdury a okazuje się że nie potrafi dokonać podstawowych ustawień telewizora aby uzyskać dobry obraz. NIe wiem o co pytałeś więc trudno mi się odnieść do Twojej prośby a nie chce mi się wertować teraz tego wątku. 

1 minutę temu, FilipToJa napisał:

Gdybym był, to nie prosiłbym o rady, za które już bardzo dziękuję.

w ostatnim poście dopisałem Ci com masz sprawdzić i ustawić. Przeczytaj jeszcze raz bo go edytowałem i dopisałem kilka rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, hubio napisał:

Wczoraj zacząłem czytać wątek jeszcze raz (doszedłem do 22 str.) i wyczytałem, że na gubienie detali w czerni skarżyło się parę osób, więc nie jestem sam... :) Mam w związku z tym następujące pytania do osób mających ten TV od dłuższego czasu:

1. Czy jakieś aktualizacje miały rozwiązać ten problem lub czy Samsung planuje w następnych rozwiązanie tego ?

2. Czy kalibracja, oczywiście od MK załatwiła by problem, może ktoś już skalibrował i to mu pomogło ? Irokez może Ty ?

3. Jeśli nie kalibracja to może znacie jakieś ustawienia ?

4. Wiem, że musztarda po obiedzie (nie mogę go niestety zwrócić w trybie odstąpienia, zresztą nie wiem czy na 100% bym podjął taką decyzję jak nawet bym mógł), ale czy w Q6N, który ma podświetlanie krawędziowe nie ma tego problemu - może ktoś wie ?

TV po za tym jednym aspektem jest genialny... Czerń jest niesamowita, kolory i szczegółowość super, tak samo kontrast, ale to straszne, że we flagowym modelu Samsunga, tak wysoko ocenianym praktycznie w żadnej recenzji, nawet tutaj nie napisano w wadach - gubienie detali w czerniach... Szkoda, bo nie miałem czasu wcześniej na przeczytanie tego wątku (moja wina, moja bardzo wielka wina... biję się w piersi, że to głupota, po prostu tysiące spraw na głowie i zabrakło czasu) więc sprawdziłem tylko recenzję i nic nie pisano o tym fakcie. Wiem, że zwolennicy mega czerni już na nic nie patrzą tylko żeby mieli super czerń, ale jednak dla wielu osób detale w czerniach są równie ważne... Gdyby to w nim poprawiono to byłby TV idealny... 

Na poprzedniej stronie... :)

1 minutę temu, Porter11 napisał:

 NIe wiem o co pytałeś więc trudno mi się odnieść do Twojej prośby a nie chce mi się wertować teraz tego wątku.

parę postów wcześniej... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hubio napisał:

Na poprzedniej stronie... :)

Cóż kolego, nie bardzo pomogę. Pyt.1 - nie jestem pracownikiem Samsunga więc nie wiem. Pyt.2 - nie przeprowadzałem kalibracji bo jestem zadowolony z generowanego obrazu więc po co ? (zadzwoń do gościa który robi kalibracje, jest do niego telefon więc może Ci odpowie co i jak i podziel się wiedzą na forum). Faktem jest że ten tv w niektórych scenach potrafi pewnie gubić detale w czerniach i jest to okupione genialną czernią, ale trochę bawi mnie (nie obraź się) jak ludzie robią z tego takie halo. Już pisałem wcześniej że wiele w tej kwestii zostało poprawione przez aktualizacje oprogramowania i jest to fakt. Sprawdziłem wszystkie sceny we wszystkich filmach cytowanych zarówno w teście tego tv ("Oblivion" - problemu już nie ma, wyświetlane są trzy lampy a nie biała plama - to akurat przykład nie dotyczący czerni), oglądałem i mam na płytach 4K trylogię Nolana "Mroczny rycerz" i tam scena z Jokerem w ciemnym pomieszczeniu jest wyświetlana rewelacyjnie, nie tak jak to było wcześniej pokazane na filmach na Youtubie. Tak samo w "Grawitacji" gwiazdy są tam gdzie miały być, i tak dalej i tak dalej ....... mógłbym mnożyć przykłady. Co nie zmienia faktu że w ciemnych scenach ten tv może gdzieś zgubić jakieś detale, ale czy to faktycznie taki dramat ? Dla mnie, biorąc pod uwagę jakość obrazu na filmach, jakość HDR która powala, nasycenia kolorów i rewelacyjnej czerni jest to do zaakceptowania. Ale może kalibracja coś by wniosła do tematu, nie wiem. 

4 minuty temu, Porter11 napisał:

Na poprzedniej stronie... :)

nie jest to telewizor idealny to już wszyscy wiemy ale w mojej ocenie w chwili obecnej z LCD najlepsza opcja. Chciałem kupić jak zawsze Sony ale jak zobaczyłem po ciemku świecące napisy w filmach to mnie odrzuciło. Do tego czerń jest również nieporównywalnie lepsza i sceny mieszane czerń + jasny są lepiej wyświetlane (porównywałem) ale to kwestia tego że Q9 ma 4 razy więcej stref wygaszania od Sonego. Co do kalibracji to może na te detale by pomogła tylko boje się że odbyłoby się to kosztem czerni, nie wiem. Jak się czegoś dowiesz to daj znać.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Porter11 napisał:

Cóż kolego, nie bardzo pomogę. Pyt.1 - nie jestem pracownikiem Samsunga więc nie wiem. Pyt.2 - nie przeprowadzałem kalibracji bo jestem zadowolony z generowanego obrazu więc po co ? (zadzwoń do gościa który robi kalibracje, jest do niego telefon więc może Ci odpowie co i jak i podziel się wiedzą na forum). Faktem jest że ten tv w niektórych scenach potrafi pewnie gubić detale w czerniach i jest to okupione genialną czernią, ale trochę bawi mnie (nie obraź się) jak ludzie robią z tego takie halo. Już pisałem wcześniej że wiele w tej kwestii zostało poprawione przez aktualizacje oprogramowania i jest to fakt. Sprawdziłem wszystkie sceny we wszystkich filmach cytowanych zarówno w teście tego tv ("Oblivion" - problemu już nie ma, wyświetlane są trzy lampy a nie biała plama - to akurat przykład nie dotyczący czerni), oglądałem i mam na płytach 4K trylogię Nolana "Mroczny rycerz" i tam scena z Jokerem w ciemnym pomieszczeniu jest wyświetlana rewelacyjnie, nie tak jak to było wcześniej pokazane na filmach na Youtubie. Tak samo w "Grawitacji" gwiazdy są tam gdzie miały być, i tak dalej i tak dalej ....... mógłbym mnożyć przykłady. Co nie zmienia faktu że w ciemnych scenach ten tv może gdzieś zgubić jakieś detale, ale czy to faktycznie taki dramat ? Dla mnie, biorąc pod uwagę jakość obrazu na filmach, jakość HDR która powala, nasycenia kolorów i rewelacyjnej czerni jest to do zaakceptowania. Ale może kalibracja coś by wniosła do tematu, nie wiem. 

Ok dzięki za odpowiedź. Dla mnie najprostszy test to jakieś wiadomości i ktoś w ciemnym garniturze... Niestety tutaj nie jest fajnie. Tzn można oczywiście uzyskać te detale, ale trzeba pojechać gammą o 1, jasnością nawet do 5 i wyłączyć contrast enhancer. Co ciekawe local dimming bez względu na ustawienie jest taki sam, albo ja coś robię źle... ale przecież to właśnie ma odpowiadać za local dimming.

Co do filmów z playera to jeszcze nie sprawdzałem, ale jestem pewien, że ogarnę to łatwo, bo Panasonic ma mnóstwo ustawień i w samym Panasonicu mogę delikatnie podbić jasność, a w HDR to już w ogóle żaden problem bo jest kilka ustawień jasności. Problem mam z telewizją z dekodera sat bo tam nie ma żadnych ustawień typu jasność...

Piszesz pyt1. nie wiem bo nie jestem pracownikiem Samsunga, ale potem piszesz, że jednak aktualizacje pomogły, więc były jakieś aktualizacje co to miały poprawić ? I najważniejsze pytanie - na jakich jesteś ustawieniach obecnie ?

Edytowane przez hubio
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, hubio napisał:

jednak aktualizacje pomogły

Tak bo porównałem obraz w filmach jaki jest teraz a jak to wyglądało wcześniej i zmieniło się naprawdę dużo. Filmy z reguły oglądam na ustawieniu „naturalny” i ustawiam odcień kolorów na „ciepły 1” i na Netflix jest bajka. Local dimming mam na wysoko czyli na maxa. Ewentualnie obraz na film tylko trzeba zjechać z tego ciepłego 2 bo dla mnie to porażka. Odpal jakiś film i się pobaw. 

Podobnie poprawili sztucznie podbijany HDR. Widać to w filmie Oblivion - pisałem o tym wcześniej. W teście tego tv było zdjęcie z tego filmu gdzie była biała plama a teraz widać trzy lampy świecące. A sam film wyglada momentami obłędnie. Mam go w 4 K. Wcześniej na moim Sony z bluray wyglądał super i byłem w szoku jaka jest różnica teraz przy 4K z HDR. 

Odnośnie zwykłej tv to obraz jest słaby. Tylko Polsat, TVN, tvn24 i temu podobne wyglądają dobrze reszta to kupa ale ja mam telewizje po kablu i nie mam swojego talerza bo tv praktycznie nie oglądam prócz tvn24 wiadomości. 

Ten telewizor pokazuje swoją jakość gdy dostanie dobry sygnał czy Netflix, filmy 4K czy choćby fullHD z odtwarzacza. 

27 minut temu, hubio napisał:

na jakich jesteś ustawieniach obecnie ?

Rozumiem że aktualizację oprogramowania robiłeś i masz obecnie 1153

 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Porter11 napisał:

Tak bo porównałem obraz w filmach jaki jest teraz a jak to wyglądało wcześniej i zmieniło się naprawdę dużo. Filmy z reguły oglądam na ustawieniu „naturalny” i ustawiam odcień kolorów na „ciepły 1” i na Netflix jest bajka. Local dimming mam na wysoko czyli na maxa. Ewentualnie obraz na film tylko trzeba zjechać z tego ciepłego 2 bo dla mnie to porażka. Odpal jakiś film i się pobaw. 

Podobnie poprawili sztucznie podbijany HDR. Widać to w filmie Oblivion - pisałem o tym wcześniej. W teście tego tv było zdjęcie z tego filmu gdzie była biała plama a teraz widać trzy lampy świecące. A sam film wyglada momentami obłędnie. Mam go w 4 K. Wcześniej na moim Sony z bluray wyglądał super i byłem w szoku jaka jest różnica teraz przy 4K z HDR. 

Odnośnie zwykłej tv to obraz jest słaby. Tylko Polsat, TVN, tvn24 i temu podobne wyglądają dobrze reszta to kupa ale ja mam telewizje po kablu i nie mam swojego talerza bo tv praktycznie nie oglądam prócz tvn24 wiadomości. 

Ten telewizor pokazuje swoją jakość gdy dostanie dobry sygnał czy Netflix, filmy 4K czy choćby fullHD z odtwarzacza. 

To jak oglądasz TVN i TVN24 to przypatrz się jak Pochanke założy ciemny żakiet albo marynarkę to na fabrycznym naturalnym od głowy do pasa jedna wielka ciemna plama... :) Nic nie widać... Jak TVN24 to ktoś założy ciemny garnitur i to samo... Na poprzednim MU8002 nie było takich problemów, ale oczywiście kontrast 2 razy mniejszy... Nawet nie było takich problemów na JS8500 czyli seria niżej od flagowego TV z pierwszymi kropkami kwantowymi z 2016r, ale tam był też niższy kontrast i nie taka czerń... Tutaj jak widać w pogoni za OLEDami i doskonałą czernią nie zwrócili uwagi na to gubienie...

Dla mnie tryb naturalny też od razu mi najbardziej przypadł do gustu... Muszę przyznać, że jednak czerń wymiata i choć nigdy nie było to dla mnie ważne to robi ogromne wrażenie... Ale problem jednak jest... Wczoraj wrzuciłem fashion tv 4K i modelka była ubrana w czarną sukienkę z czarną torebką - to właściwie sukienka zlała się całkowicie z tą torebką - kompletnie nie było nic widać na tej sukience... Po rozjaśnieniu okazało się, że ta sukienka wcale nie była tak czarna... :) Jak na flagowy model za prawie 20 tyś to niedopuszczalne.. I przecież TV dysponuje taką jasnością, że spokojnie powinno być to ogarnięte. Nie kupiłem OLEDa bo się bałem, że będą problemy z detalami w czerniach, a tu proszę... Do Samsungów jestem przywiązany od jakiś 10 lat, a JS8500 zrobił na mnie świetne wrażenie i kompletnie mi się ta firma nie kojarzyła z "gubieniem detali w czerniach", nawet o tym nie pomyślałem...

No, ale coś za coś - żeby osiągnąć tak ogromny kontrast i taką czerń widocznie tak musi być.. Zawsze można sobie wszystko rozjaśnić i złapać wszystkie detale kosztem kontrastu i tez to wygląda wciąż bardzo dobrze... Będę dalej ustawiał i się bawił bo 2 dni to za mało...

 

edit// tak oczywiście najnowsza aktualizacja i muszę powiedzieć, że po wyjęciu z pudełka jej nie miałem i było trochę gorzej... Tak mi się wydaje...

Edytowane przez hubio
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2019 o 12:55, Fjubens napisał:

No i nie spotkasz bo na Netflixie nie ma filmów w DTSie. 

Wszystko w DD(+), pojedyncze tytuły w Dolby Atmos i PCM wiadomo dostępny. 

Dodać należy, że ten Dolby Atmos w Netflixie to w wersji stratnej opartej na "core" w DD+ a nie tak jak na płytach na bezstratnym "core" TrueHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, hubio napisał:

modelka była ubrana w czarną sukienkę

ja sukienek nie oglądam ....... ale nie dyskutuję z czyimiś zainteresowaniami ??? (oczywiście żartuję). Poza tym trochę mnie dziwi co piszesz. Pooglądam trochę tv żeby zobaczyć jak to wygląda ale w filmach typu Mroczny Rycerz nie miałem takich problemów z "czarnymi ciuchami" żeby nic nie było widać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy raz jak włączy łem i xboxa i ps4, obraz na ustawieniach tych z fabryki, od razu po przeliczeniu się w tryb gry, wyglądał tragicznie. Potem jeździłem suwakami to albo było gorzej, albo ciut lepiej, ale nie tak jak powinien wyglądać obraz w takim tv. W menu Black Ops 4, kolory są albo mocno przesadzone, albo wyglądają jakbym wygrał je w pralce. W obu przypadkach czerń nie istnieje tylko wszystkie odcienie szarości. Fakt że zwykła tv, tvn24 i NG bo tylko te dwa kanały oglądam wygląda lepiej jak w starym Sony. Za to Netflix zero różnicy względem Sony 2016 (najniższy model xd7005) Są dwie możliwości albo jakiś trafny model, albo ja coś popieprzylem, lub nie potrafię ustawić. Wydaje mi się że bardziej to drugie bo przecież tv przechodzą testy przed wysłaniem do sklepu. Przynajmniej tak jest napisane. Nie mam żadnego kina domowego. Jedyne urządzenia zewnętrzne to właśnie xbox x i prosiak. Mam też tandetne sounbar, ale mimo że go podłączyłem przewodem do noxa to nie odpaliłem go ani razu. I to chyba wszystko. Zaraz jak dojdę do domu to napiszę może jakie mam ustawienia obecnie. To pomoże wam zrozumieć jak może wyglądać obraz.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Nie wiem czy ktoś coś zobaczy na tych zdjęciach. Obrazy z menu Black Ops 4, gdzie na wspomnianym Sony z 2016 wyglądały duuuzo lepiej. Tvn 24 i menu telewizora. Proszę zwrócić uwagę na ustawienia. Co jest źle ustawione? Jak jest u was to wszystko poustawiane? Zdjęcie zrobione gdy tv jest w trybie gry. Jeśli chodzi o forum, to pierwszy raz w życiu proszę o pomoc w ten sposób. Jeśli robię coś nie tak to proszę mi powiedzieć. Może coś źle napisałem, nie w tej kolejnosci. Dodam że telefon w trakcie już wysyłania wiadomości, csam przestawia litery i wyrazy, z czego wychodza czasem jakieś bochomazy. Nie mam do niego już siły. 6d89dad266ba63f0d7c20d06baef981e.jpg819f925ffe7bc646286d21483c7ee906.jpg02cac482d1391384ffd93c26a8cf5fe6.jpg55fd9ddcd6692033ca34a1912dec3c9f.jpgb495b16318f3950cd4c4ed9e41c22d06.jpg23d261c3b4c63c514c55fa356fe656e0.jpg

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, FilipToJa napisał:

Nie wiem czy ktoś coś zobaczy na tych zdjęciach. Obrazy z menu Black Ops 4, gdzie na wspomnianym Sony z 2016 wyglądały duuuzo lepiej. Tvn 24 i menu telewizora. Proszę zwrócić uwagę na ustawienia. Co jest źle ustawione? Jak jest u was to wszystko poustawiane? Zdjęcie zrobione gdy tv jest w trybie gry. Jeśli chodzi o forum, to pierwszy raz w życiu proszę o pomoc w ten sposób. Jeśli robię coś nie tak to proszę mi powiedzieć. Może coś źle napisałem, nie w tej kolejnosci. Dodam że telefon w trakcie już wysyłania wiadomości, csam przestawia litery i wyrazy, z czego wychodza czasem jakieś bochomazy. Nie mam do niego już siły.

Z konsol masz na pewno odpowiedni kabelek hdmi który ci puszcza pełne 4K/HDR w 60fps ? Bo to nie każdy potrafi... Sprawdź też np. w trybie dynamicznym czy też będą te problemy. Po za tym w samym trybie gra są tez różne ustawienia. No i może sprawdź inne gry bo może one tak po prostu mają... ?

I tak jak pisze Porter - upewnij się, że masz UHD kolor na wejściu hdmi z konsol i upewnij się, że konsole Ci puszczają pełne 4K bo jak była zabawa z nowym sprzętem konsole mogły się pogubić z sygnałem wyjściowym

Edytowane przez hubio
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, FilipToJa napisał:

Co jest źle ustawione?

kolego na zdjęciach faktycznie g....o widać. Masz ustawione te wejścia o których Ci pisałem na UHD ???

poza tym:

podświetlenie - pomiędzy 45-50

kontrast - pomiędzy 45-50

jasność - 0

kolor - 26

local dimming - wysoko

zastosuj ustawienia obrazu - wszystkie źródła 

resztę zostaw jak jest. Jeśli przy takich ustawieniach obraz nie będzie dobry to albo masz jaki≥ś trefny tv albo problemy ze wzrokiem ???? (żart) I sprawdź te wejścia !!!!!!

po kolei - Ogólne - menadżer urządzeń zewnętrznych - HDMI UHD Color - tam masz mieć zaznaczone te hdmi pod które masz p[odpięte urządzenia albo zaznacz wszystkie i też będzie ok. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Porter11 napisał:

ja sukienek nie oglądam ....... ale nie dyskutuję z czyimiś zainteresowaniami ??? (oczywiście żartuję). Poza tym trochę mnie dziwi co piszesz. Pooglądam trochę tv żeby zobaczyć jak to wygląda ale w filmach typu Mroczny Rycerz nie miałem takich problemów z "czarnymi ciuchami" żeby nic nie było widać. 

No ja sukienek też raczej nie oglądam... :) ale to był tylko przykład... Generalnie w trybach fabrycznych strasznie gubi te detale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, FilipToJa napisał:

Co zrobiłeś że gry wyglądają fenomenalnie na ps4pro ? Kupiłem q9 4 dni temu, i prawdopodobnie dzisiaj oddam go do sklepu, bo obraz na Xboxe X i ps4 pro wygląda koszmarnie. Jak z tv za 1500 zł z Tesco.
 

Ja częściowo wykorzystałem tipy z rtings, żeby poprawić jakość obrazu, masz tutaj opisane co i jak: https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q9fn-q9f-q9-2018/settings

Niestety musisz uważać z częścią ustawień, bo niektóre mają dość znaczący wpływ na pewne aspekty (np. ogólnie polecają local dimming na high, ale wg. mnie za dużo detali tracimy w czerni wtedy). Powinieneś się też liczyć z tym, że zmiany będziesz musiał wprowadzać per gra (sugeruje taki zestawik, aby zobaczyć o co chodzi: God of War vs The Evil Within 2 vs Spiderman vs Alien Isolation vs Sunset Overdrive). Wtedy widać jak nierówno to wygląda. Do każdej z tych gier musiałem zastosować zestaw innych ustawień, aby wyglądało to tak jak chciałem (referencją był dla mnie stojący obok Sony ZF9 i LG B7).

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym jak już ustawisz jak Ci napisałem i jesteś pewny kabli to włącz jakąś nową grę z HDR-em a nie takie trupy jak CoD. Poza tym jak włączasz gry to zobacz czy Ci przełącza automatycznie na tryb GRA.

3 minuty temu, Porter11 napisał:

Co jest źle ustawione?

i jeszcze ustawienia wyjścia video w konsoli i HDR -u

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, misiek_to_ja napisał:

Niestety musisz uważać z częścią ustawień, bo niektóre mają dość znaczący wpływ na pewne aspekty (np. ogólnie polecają local dimming na high, ale wg. mnie za dużo detali tracimy w czerni wtedy).

Właśnie o to pytam... :) Co zrobić żeby zachować jak najwięcej detali w czerniach ? Jak ja wczoraj się bawiłem local dimming to czy było nisko, średnio czy wysoko kompletnie to nie miało wpływu na obraz... To możliwe ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2019 o 12:55, Fjubens napisał:

No i nie spotkasz bo na Netflixie nie ma filmów w DTSie. 

Wszystko w DD(+), pojedyncze tytuły w Dolby Atmos i PCM wiadomo dostępny. 

Dodać należy, że ten Dolby Atmos w Netflixie to w wersji stratnej opartej na "core" w DD+ a nie tak jak na płytach na bezstratnym "core" TrueHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego na zdjęciach faktycznie g....o widać. Masz ustawione te wejścia o których Ci pisałem na UHD ???
poza tym:
podświetlenie - pomiędzy 45-50
kontrast - pomiędzy 45-50
jasność - 0
kolor - 26
local dimming - wysoko
zastosuj ustawienia obrazu - wszystkie źródła 
resztę zostaw jak jest. Jeśli przy takich ustawieniach obraz nie będzie dobry to albo masz jaki≥ś trefny tv albo problemy ze wzrokiem (żart) I sprawdź te wejścia !!!!!!
po kolei - Ogólne - menadżer urządzeń zewnętrznych - HDMI UHD Color - tam masz mieć zaznaczone te hdmi pod które masz p[odpięte urządzenia albo zaznacz wszystkie i też będzie ok. 
Zaraz zastosuję wszystkie wskazówkitak jak napisałeś i sam znać jak to wygląda.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Ja częściowo wykorzystałem tipy z rtings, żeby poprawić jakość obrazu, masz tutaj opisane co i jak: https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q9fn-q9f-q9-2018/settings
Niestety musisz uważać z częścią ustawień, bo niektóre mają dość znaczący wpływ na pewne aspekty (np. ogólnie polecają local dimming na high, ale wg. mnie za dużo detali tracimy w czerni wtedy). Powinieneś się też liczyć z tym, że zmiany będziesz musiał wprowadzać per gra (sugeruje taki zestawik, aby zobaczyć o co chodzi: God of War vs The Evil Within 2 vs Spiderman vs Alien Isolation vs Sunset Overdrive). Wtedy widać jak nierówno to wygląda. Do każdej z tych gier musiałem zastosować zestaw innych ustawień, aby wyglądało to tak jak chciałem (referencją był dla mnie stojący obok Sony ZF9 i LG B7).
Super z tego też skorzystam. Właśnie brakowało mi takich wskazówek Jak mi podałeś, i kolega Porter11. O to mi chodziło. Dzięki wam za to, i idę ustawiać. W sumie mam czas do środy z oddaniem go. Może się uda.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, hubio napisał:

Generalnie w trybach fabrycznych strasznie gubi te detale...

Zauważ jedno. Po pierwsze tryb Naturalny mocno przyciemnia obraz, po drugie jeśli masz włączony Contrast enhancer to on również go przyciemnia i stąd ginące detale w czerniach. Może po kalibracji można by stosować tryb Film który jest jasnym trybem tyle że obraz bardziej podoba mi się na naturalnym plus ciepły 1. Nie widziałem tego tv po kalibracji wiec trudno powiedzieć. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Porter11 napisał:

Zauważ jedno. Po pierwsze tryb Naturalny mocno przyciemnia obraz, po drugie jeśli masz włączony Contrast enhancer to on również go przyciemnia i stąd ginące detale w czerniach. Może po kalibracji można by stosować tryb Film który jest jasnym trybem tyle że obraz bardziej podoba mi się na naturalnym plus ciepły 1. Nie widziałem tego tv po kalibracji wiec trudno powiedzieć. 

No mnie właśnie też bardziej pasuje naturalny... Od razu go polubiłem... :)  Contrast enhancer bardzo przyciemnia bo local dimming nic nie daje, jest tak samo... Ale mnie by chodziło o to, żeby cały obraz był tak ładnie skontrastowany jak jest, ale żeby aż tak bardzo nie przyciemniał tych ciemnych partii, nawet kosztem gorszej czerni... Czy to się uda ustawić w kalibracji ? Raczej wątpię bo kalibracja ma na celu wyłącznie poprawę odwzorowania kolorów co pisał już wielokrotnie MK. On przyjeżdża ze sprzętem i kalibruje do najlepszego obrazu, a nie tego co sobie życzy klient... :) Jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi... Zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej było kupić Q7, nie dość, że tańszy to może by nie było takich problemów, ale oczywiście tego nie wiem, no i wg cyferek Q9 jest dużo lepszy w kontraście...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kalibrację. Używam teraz tylko trybu film. DLA MNIE róznica kolosalna. Wcześniej przez 2 miesiące uzywałem tylko trybu naturalny, jednak po kalibracji...tylko tryb Film.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Tomasz1973 napisał:

Miałem kalibrację. Używam teraz tylko trybu film. DLA MNIE róznica kolosalna. Wcześniej przez 2 miesiące uzywałem tylko trybu naturalny, jednak po kalibracji...tylko tryb Film.

A w omawianym zagadnieniu czyli gubieniu detali w czerniach, może zwróciłeś uwagę na to jak to wyglądało przed i po kalibracji ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...