Skocz do zawartości
nionio.kj

Wybor pierwszego projektora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze projektora. Skupiam sie na używanych modelach powiedzmy do 3000

Odleglosc od ekranu to 4 metry, ogladane tylko filmy, wylacznie wieczorem lub w nocy (srednie, dobre zaciemnienie pokoju) ekran będzie szary, zwijany, badz pokombinuje z ramowym, podwieszanym pod sufitem, aby nie przeszkadzal w dzień (pokój dzienny).

Obecnie mysle o EH-TW3200 glownie ze wzgledu na lens shift i chyba dobrej jakosci obraz (sample w Internecie) Czy to bedzie dobry wybór, czy moze zwrócić uwagę na inne modele, marki?

Bede wdzięczny za pomoc, jestem totalnie zielony. Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EH-Tw3200 to bardzo udany model. Sam go uzywałem i bardzo go sobie chwaliłem. Jednak jest już dosyć stary. Na rynku są juz nowsze epsony full hd np. EH-TW5650. Ja bym szedł w nowszy model ale zarówno nowy jak i eh-tw3200 to bardzo udane projektory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, a czy EH-TW3200 nie jest full HD?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Duza jest przepasc technologiczna między tymi projektorami, bedzie duza różnica w jakosci wyświetlania obrazu? Bo nie ukruwam ze EH-TW3200 interesuje mnie glownie z powodu sporych możliwość regulowania obrazu. Jako ze to pierwszy projektor i jestem zielony, to wolę miec możliwość takiej korekci, bo nie jestem pewien gdzie będę mógł go powiesic, zeby później latwo dopasowac rozmiar i położenie obrazu. Chyba ze nie potrzebnie sie martwię z niewiedzy?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest FullHD. Pisałem tylko, że są już nowsze modele. Różnicy nie będzie w zasadzie żadnej. Inna kwestia to lampa. W eh-tw3200 bedzie zapewne uzywana i tu może być roznica.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore pod uwage ewentualna wymienię lampy od razu, ale widze ze sa egzemplarze z malym przebiegiem...~300 godzin np. Chyba ze czas lampy mozna wyzerowac w menu? I taki po wyzerowaniu ktos pokazuje?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w takie bujdy. Mozna wyzerować. Lepiej pewne info z np. 2000 lub 3000 godz. niż bajki o 300 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można wyzerować każdy licznik:( Ja też musiałem się kilka razy tłumaczyć przy sprzedaży swoich "miejskich" samochodów, że mają  roczny przebieg poniżej 10.000 km. Potem mi nabywcy dziękowali i nie musiałem się ukrywać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duże jest ryzyko uszkodzenia projektora, kupionego z wyeksploatowana lampą? W sensie lampa wyzerowana grubo po deklarowanym czasie, a ja sie nie zorientuje i bede go używać.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ryzyko jest spore. Przypadek z mojego "podwórka". Projektor z lampą po gwarancji.

Lampie daleko do max. wypracowanych godzin, po prostu "wybuchła" i projektor do wymiany. Tak może, się zdarzyć.

Jak już kupić tanią używke to może za kilka stówek (ok. 500 zł ?) kupić nową lampę i wymienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś telewizor marki "Rubin". Ten to podobno potrafił się palić. Pisze podobno, bo nigdy ni potwierdziłem tej miejskiej legendy.

Lamp do projektorów zużyłem mnóstwo. Miałem telewizory projekcyjne, do dziś zresztą "grają" w rodzinie i "po ludziach". Też gdzieś słyszałem, że lampy wybuchają ale chyba szybciej kondensatory;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż tysiaka i spraw sobie sony hw55 - jest tu wystawiony na giełdzie ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupilem Panasonic PT AH1000E, podwieszony w miejscu docelowym, ładnie świeci, podoba mi się. Nie mam jeszcze ekranu, bedę chyba kombinowal z ramowym, tyle ze w jakis sposob składanym, bo na tej scianie mam tv (chyba ze koncepcja sie zmieni) I tu pojawia sie pytanie, czy rozmiar ekranu musze juz dobrać ostateczny? Nie wiem jak duży obraz Bedzie mi sie komfortowo oglądać. Czy moge zrobic maksymalnie duży ekran, a ewentualnie obraz rzucać mniejszy, jak stwierdze, że jest za duży? Nie będzie to w niczym przeszkadzać?



Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...