Skocz do zawartości
Gmeru

Ceny LCD TV i CRT TV wkrótce się wyrównają

Rekomendowane odpowiedzi

[news]Proces ten ma nastąpić co prawda w Chinach, ale jak wiadomo wiele trendów cenowych rodzi się właśnie tam, a potem rozlewa się na cały świat.

Jak podaje chińskojęzyczny portal Sina.com, cytując raport Development Research Center of State Council China and China Electronics Chamber of Commerce, podał, że ASP (average selling price) LCD TV spadnie w przyszłym roku, a być może jeszcze pod koniec roku bieżącego do poziomu ASP CRT TV.

Prognozowana średnia cena 32 calowego LCD TV wyniesie w roku 2008 zaledwie 385$. Raport prognozuje także, że chiński rynek płaskich telewizorów wrośnie w 2007 roku do poziomu 10 mln sztuk.[/news]
Źródło:nowetrendy.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prognozy prognozami ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc. Po co mieliby zarzynac kure znoszaca zlote jajka. Nie orientuje sie jak jest w tej chwili w Polsce ale mozna to porownac do sytuacji z cenami gazu w UK. Cena gazu spadla znacznie w przeciagu ostatniego roku. Ale dostawcy gazu do odbiorcow docelowych nie tylko cen nie obnizyli ale wrecz je podniesli :unsure: Wiec takie piekne historie o zakupie w przeciagu roku LCD w cenie CRT chyba trzeba odlozyc na polke, zaraz obok innych basni Braci Grimm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' post='36062' date='23.01.2007, 18:46 ']Prognozy prognozami ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc. Po co mieliby zarzynac kure znoszaca zlote jajka. Nie orientuje sie jak jest w tej chwili w Polsce ale mozna to porownac do sytuacji z cenami gazu w UK. Cena gazu spadla znacznie w przeciagu ostatniego roku. Ale dostawcy gazu do odbiorcow docelowych nie tylko cen nie obnizyli ale wrecz je podniesli :angry: Wiec takie piekne historie o zakupie w przeciagu roku LCD w cenie CRT chyba trzeba odlozyc na polke, zaraz obok innych basni Braci Grimm :)[/quote]

:D
Co?!
nie wyrównają?!
a słyszałeś o równaniu w górę?
[joke, taki sobie , zresztą]
PS:
A naprawdę to maja moje błogosławieństwo! Niech zrównują! Tylko, żeby te ceny jak najszybciej w dół a technologia proporcjonalnie w górę! :):)
I pozdro 4 U!
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sklepy beda placic mniej a na polkach ceny sie nie zmienia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='demek' post='46949' date='10.05.2007, 22:26 ']sklepy beda placic mniej a na polkach ceny sie nie zmienia :D[/quote]

Przecież one się już wyrównały.

Widziałem LCD 32" w Tesco za 1500 zł.

PS. ale za darmo bym go nie chciał :) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja slyszalem ze za 4 lata cena 42" LCD FullHD ma wynosic 400$ - to jest glowny powod dla ktorego prawie wszystkie firmy inwestuja w LCD choc technologia nie bez wad, PDP nigdy nie bedzie takie tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...