Skocz do zawartości
Michael97

Co wybrać ? Sony xe93 czy oled

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, stoje przed wyborem telewizora i trafiła mi się fajna propozycja. 65 calowy xe93 za 8999zł, generalnie nie spieszy mi się z zakupem ale niedługo już tego modelu nie będzie a na ten rok model xf90 jest gorszy. Rozważałem jeszcze oleda bardzo mocno ale telewizor chciałbym kupić na ok 4 do 5 lat i obawiam się że po takim czasie oled może mieć pewne problemy np z powidokami. Gdyby nie ta propozycja z xe93 poczekałbym pewnie na premiere serii 8 lg. Słyszałem też że sony będzie lepszy do oglądania np materiałów przez przeglądarkę z tytułu lepszego procesora obrazu. Proszę o opinie czy brać tego sony czy czekać na promocje serii  7 czy czekac na 8 serie oledów np model b8. Dziękuję :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 17m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  na wprost, kąty nie sa ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nie za mocno, w oknach sa rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? system operacyjny wspierany przez 4 lata, fajny hdr, dobre czernie
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? tylko serwisy typu netflix, amazon prime itd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? xbox one x 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, bardzo często. Zależy mi żeby filmy np na cda dawało się właczyć przez przeglądarkę i żeby wyglądały dobrze
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak zamierzam na xbox one x, ok 40% dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie ale zazwyczaj wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? obawa przed awaria, problemy z systemem operacyjnym
19. Preferencje co do marki ? sony, lg
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 11000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie ja szukałem.Zanim kupiłem Tv minęło 6 miesięcy,wybrałem A1.Brałem pod uwagę ZD9,DX900,B7,C7,E7 oraz EZ1000.Ostatni odpadł ze względu na cenę.B7,C7 nie spodobało mi się wykonanie oraz sporo ludzi trafia trefne sztuki.Sam gram na X-X z 3-4 dziennie oraz jakiś filmik się luknie wieczorem.Dla gier typu GOW4,Resident Evil7 polecam oleda -super klimat wieczorem i nocą.Jedno jest ważne!Kupić w 100% nową sztukę,z miesiąca na miesiąc jest coraz więcej po zwrotach.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Michael97 napisał:

Witam wszystkich, stoje przed wyborem telewizora i trafiła mi się fajna propozycja. 65 calowy xe93 za 8999zł, generalnie nie spieszy mi się z zakupem ale niedługo już tego modelu nie będzie a na ten rok model xf90 jest gorszy. Rozważałem jeszcze oleda bardzo mocno ale telewizor chciałbym kupić na ok 4 do 5 lat i obawiam się że po takim czasie oled może mieć pewne problemy np z powidokami. Gdyby nie ta propozycja z xe93 poczekałbym pewnie na premiere serii 8 lg. Słyszałem też że sony będzie lepszy do oglądania np materiałów przez przeglądarkę z tytułu lepszego procesora obrazu. Proszę o opinie czy brać tego sony czy czekać na promocje serii  7 czy czekac na 8 serie oledów np model b8. Dziękuję :)

Ja bym zaczekał na Twoim miejscu na 8 serię OLEDa LG, która może mieć lepszy postprocessing. Sony ma faktycznie lepszy postprocessing obrazu, który sprawdza się w słabych materiałach. W grach nie będzie różnicy, w Netlfixie w filmach 1080p pewnie będzie czasami minimalna różnica, w materiałach 4k praktycznie żadna. LG ma natomiast nieco większą jasność, niższy input lag niż Sony, szybszy system operacyjny.

Jak rozumiem będziesz grał średnio przez ok 2 godz na konsoli i ok 2-3 godzin oglądał filmu. Według mnie nie masz czego się w takim razie obawiać, że coś Ci się wypali w przeciągu 4-5 lat, natomiast raczej LG byłby lepszym wyborem ze względów też serwisowych: LG Polska wymienia bowiem wypalone OLEDy w ramach gwarancji.

cda da się oglądać na WebOS LG z przeglądarki, ale jakość obrazu nie powala. Lepsza jest jednak opcja wykupienia subskrypcji Netflix.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netflix,hbo go Amazon Prime mam ale jednak nie wszystko jest tam dostępne i czesc oglądam np przez Alltube czy cda a tam jakość pomimo ze materialny sa tam dostępne rownież w 1080p jest wiadomo gorsza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Subman napisał:

Ja bym zaczekał na Twoim miejscu na 8 serię OLEDa LG, która może mieć lepszy postprocessing. Sony ma faktycznie lepszy postprocessing obrazu, który sprawdza się w słabych materiałach. W grach nie będzie różnicy, w Netlfixie w filmach 1080p pewnie będzie czasami minimalna różnica, w materiałach 4k praktycznie żadna. LG ma natomiast nieco większą jasność, niższy input lag niż Sony, szybszy system operacyjny.

Jak rozumiem będziesz grał średnio przez ok 2 godz na konsoli i ok 2-3 godzin oglądał filmu. Według mnie nie masz czego się w takim razie obawiać, że coś Ci się wypali w przeciągu 4-5 lat, natomiast raczej LG byłby lepszym wyborem ze względów też serwisowych: LG Polska wymienia bowiem wypalone OLEDy w ramach gwarancji.

cda da się oglądać na WebOS LG z przeglądarki, ale jakość obrazu nie powala. Lepsza jest jednak opcja wykupienia subskrypcji Netflix.

Małe sprostowanie. XE93 będzie ZNACZNIE jaśniejszy od dowolnego OLEDa. Input lag jest porównywalny - 21 vs 25 ms. OS jest rzeczywiście miejscami ospały, ale za to można sobie zainstalować chociażby KODIego, który bez pośrednika w rodzaju przeglądarki będzie mógł obsłużyć strony pokroju CDA.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Toma-San napisał:

Małe sprostowanie. XE93 będzie ZNACZNIE jaśniejszy od dowolnego OLEDa. Input lag jest porównywalny - 21 vs 25 ms. OS jest rzeczywiście miejscami ospały, ale za to można sobie zainstalować chociażby KODIego, który bez pośrednika w rodzaju przeglądarki będzie mógł obsłużyć strony pokroju CDA.

Porównywałem OLEDa LG 7 serii do Sony A1 o którym pisał gangi :) Może nie napisałem tego jednoznacznie - moja wina - sorry.

Natomiast co do XE93 - ma input lag 25 ms ale tylko w 4k. W 1080p ma 42ms. XE93 jest jaśniejszy w HDR, ale czerń będzie gorsza. Na OLEDzie czerń w każdych warunkach jest idealna.

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Subman napisał:

Porównywałem OLEDa LG 7 serii do Sony A1 o którym pisał gangi :) Może nie napisałem tego jednoznacznie - moja wina - sorry.

Natomiast co do XE93 - ma input lag 25 ms ale tylko w 4k. W 1080p ma 42ms. XE93 jest jaśniejszy w HDR, ale czerń będzie gorsza. Na OLEDzie czerń w każdych warunkach jest idealna.

OLED pod względem czerni będzie nie do pobicia. :) HDR miażdży na XE93. Co do Input laga - kto kupuje TV 4K, żeby grać przy rozdzielczości 1080P? :P Niestety dla kolegi @Michael97, nie ma idealnego TV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Toma-San napisał:

Co do Input laga - kto kupuje TV 4K, żeby grać przy rozdzielczości 1080P? :P 

Nie wszystkie gry dostępne są w 4k nawet na najnowszych konsolach, a i też na pewno jest sporo uzytkowników staszych konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Subman napisał:

Nie wszystkie gry dostępne są w 4k nawet na najnowszych konsolach, a i też na pewno jest sporo uzytkowników staszych konsol.

Na XOX lub PS4Pro ustawiasz sobie stałą rozdzielczość 4K i niezależnie w jakiej rozdzielczości gra jest natywnie renderowana - na wyjściu konsoli masz 4K. Zakładam, że kupując TV za ~10k podłącza się do niego tylko najlepsze komponenty... :P 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem akurat szczęśliwym posiadaczem Xbox one x także u mnie granie 4K wchodzi w grę jedynie. Przeglądałem trochę materiałów na YT gdzie był nagrywany ekran (wiem ze to nie to samo co na żywo) ale odniosłem wrażenie ze w xe93 przez Hdr jakby giną detale niektóre i obraz jakby delikatnie bardziej „szarpie” niż na oled...

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Michael97 napisał:

Ja jestem akurat szczęśliwym posiadaczem Xbox one x także u mnie granie 4K wchodzi w grę jedynie. Przeglądałem trochę materiałów na YT gdzie był nagrywany ekran (wiem ze to nie to samo co na żywo) ale odniosłem wrażenie ze w xe93 przez Hdr jakby giną detale niektóre i obraz jakby delikatnie bardziej „szarpie” niż na oled...

Nigdy, przenigdy nie wyciągaj żadnych wniosków na podstawie materiałów z YT. Na 99% przeglądasz materiał SDR, który ma pokazać różnicę obrazu w HDR. :) To jak mówić ślepemu, jak słońce wygląda... :D Materiał w HDR na jednym i drugim TV będzie miał swoje mocne strony - idealną czerń na LG i niesamowitą jasność na XE93 - i tutaj niestety musisz zdecydować, co cię bardziej przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, planuje sie wybrać w tygodniu do Saturna obejrzeć oba. Tylko obawiam sie ze jak odpuszczę teraz xe93 to juz nie dostane juz nowego sony, zostało dosłownie parenascie nowych w Polsce. A z tym oled musze porozmawiać w sklepie jak z tym ubezpieczeniem... a właśnie i myślicie ze jak teraz c7 jest za 11599 ale na ceneo jest wiele sklepów które maja np po 10800 to uda sie utargować trochę ? Jako argument myśle ze na plus będzie ze bd chciał ubezpieczenie plus kupić Lg sj9 żeby mieć dobrego Atmosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele już nie utargujesz z ceny C7, natomiast do chyba 8 kwietnia LG ma promocję i zwraca 400 zł za zakup takiego OLEDa. Warunkiem jest jego zakup w sklepie objętym promocją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Saturn nic nie jest napisane koło modelu ze zwrot jest. Moze skończyła sie pula zwrotów 

Edytowane przez Michael97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo moze jak orientacyjnie bedą wyglądać ceny 65 b8 lub c8 lg ? Bo jeśli b8 by kosztowała powiedzmy do 12k to moze być ciekawie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydowałeś się na LG, to moim zdaniem warto poczekać na pojawienie się modeli 2018. Nawet jeśli ceny będą wyższe od zakładanego przez ciebie budżetu, to na pewno stanieją modele 2017. No i zawsze w dużych sieciach warto negocjować - pokaż sprzedawcy cenę wyszukaną w necie, w wielu przypadkach zaproponują ci podobną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Michael97 napisał:

A wiadomo moze jak orientacyjnie bedą wyglądać ceny 65 b8 lub c8 lg ? Bo jeśli b8 by kosztowała powiedzmy do 12k to moze być ciekawie ;) 

Na początku niestety ceny będą wyższe. Strzelam, że w maju/czerwcu w Polsce za C8 będzie trzeba zapłacić ok. 15-16k. B8 będzie miał gorszy SoC, więc jak już to lepiej będzie pewnie kupić C8. Najlepiej przed zakupem jest jednak zaczekać na testy i ocenić czy warto dopłacać do C8, czy też lepiej kupić B7/C7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż przemyślałem sobie wszystko, w tygodniu jadę do sklepu jeszcze zobaczyć na żywo ale raczej odpuszczam xe93. Nie spieszy mi sie i mogę do czerwca spokojnie poczekać na nowe modele Lg. Raczej bede sie skłaniał u modelowi B8 ponieważ nie zależy mi az tak na tych dodatkach co daje C8 plus wygląd B8 lepiej mi sie podoba. Swoją droga lg zaprezentowało nowy soundbar Sk10y, myślicie ze będzie droższy niż obecny sj9? 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele 8 od Lg raczej zaczną tanieć ok listopada.Przy możliwośći czekania z 6 miesięcy może zainteresować się Panasonic FZ950 lub FZ800.Jeśli LCD to warto zainteresować się 65ZD9-cena 12395.Dwa sklepy z Łodzi sprzedają.RTV MAX daję 100zł na kalibrację u Pana Macieja.Z dwa tygodnie temu była promocja na 65A1 w Sony Center za 12600.LG7 osobiście bym nie kupił na Allegro czy OLX-większość to ''dziwne'' egzemplarze.Przy wyborze TV od Sony można wykupić gwarancje na 5 lat w Sony Center i mamy na to aż 360dni od zakupu.Cena gwarancji SONY jest DUŻO tańsza od wciskanych w sieciówkach.Warto przemyśleć również raty 0% w RTV EURO lub innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Subman napisał:

Na początku niestety ceny będą wyższe. Strzelam, że w maju/czerwcu w Polsce za C8 będzie trzeba zapłacić ok. 15-16k. B8 będzie miał gorszy SoC, więc jak już to lepiej będzie pewnie kupić C8. Najlepiej przed zakupem jest jednak zaczekać na testy i ocenić czy warto dopłacać do C8, czy też lepiej kupić B7/C7.

http://www.lg.com/us/tvs/lg-OLED55C8PUA-oled-4k-tv

55″ OLED55C8PUA: $2500 (available week of March 19)

$2500 ≠ 15000-16000zł

 

Edytowane przez Andy94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele z Allegro czy olx z góry odpadają ponieważ zależy mi na ratach 0% oraz możliwości rozszerzonej gwarancji bądź ubezpieczenia. Panasonic ma super obraz ale będzie brakowało mi DV oraz system jest dość mało przyszłościowy. Hmm No 16 000 to dość sporo... pewnie będą jakieś zwroty itd ale to max 400 zł jakoś pewnie. Ale jest duża szansa ze do premiery sklepy będą się pozbywać modeli 7 i ich ceny spadną np do 10k. Najlepszym wyborem byłby Zd9 ale nie sa dostępne w żadnych sklepach typu euro, MM cz Saturn czyli tam gdzie sa raty typu 50x0% .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Michael97 napisał:

Modele z Allegro czy olx z góry odpadają ponieważ zależy mi na ratach 0% oraz możliwości rozszerzonej gwarancji bądź ubezpieczenia. Panasonic ma super obraz ale będzie brakowało mi DV oraz system jest dość mało przyszłościowy. Hmm No 16 000 to dość sporo... pewnie będą jakieś zwroty itd ale to max 400 zł jakoś pewnie. Ale jest duża szansa ze do premiery sklepy będą się pozbywać modeli 7 i ich ceny spadną np do 10k. Najlepszym wyborem byłby Zd9 ale nie sa dostępne w żadnych sklepach typu euro, MM cz Saturn czyli tam gdzie sa raty typu 50x0% .

A w czym będzie brakować tego DV w Panasonic? Tak tylko pytam??? Bo generalnie HDR w serii EZ jest genialny, jasne "malowany" ciut bardziej "subtelnie" niż w LG (tu takie "plastic fantastic) i nastawienie na efekt WOW....

Raczej jak wada to podałbym już "ekosystem" tego TV :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...