Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Anihilacja | RECENZJA | Film Netflix

Coraz więcej pełnometrażowych filmów, czy bezpośrednio produkowanych, czy dystrybuowanych przez Netflix ukazuje się w tym roku. Najnowszym z nich jest Anihilacja w reżyserii Alexa Garlanda, uznanego pisarza, scenarzysty i reżysera kina sci-fi. Czy film wyłamuje się z pasma słabo ocenianych produkcji, jakie debiutowały ostatnio na tej platformie VOD? Możecie przekonać się z poniższej recenzji (bez spoilerów) lub sprawdzić sami.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie dziwię się że film został zaklasyfikowany jako niszowy

odczucia po nim mam jak po przeczytaniu jakiejś niszowej opowiastki z antologii sf (typu best of nebula,hugo,itd)

ale coś jakby nie do końca mi w tym filmiku zagrało

mimo to brawa dla Netflixa że angażuje się w takie ciekawe/nietypowe formy

 

a tak poza tym - co do filmu:

czemu oni nie wjechali do strefy po prostu amfibią? + gatling na wieżyczce i można robić safari na krokodylki i misie

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogili by wjechac ale raczej daleko by nie zajechali, bo pryzmat "iskrzenie" zaklocalo dzialanie roznych urzadzen.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jakoś karabiny strzelały, lampy sie paliły i kamery, karty pamięci dzialaly - prosta amfibia na silniku z 1945 powinna też działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam, to takie rozważania pokroju: dlaczego orły nie zabraly Frodo do Mordoru  ;)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

  a tak poza tym - co do filmu: czemu oni nie wjechali do strefy po prostu amfibią? + gatling na wieżyczce i można robić safari na krokodylki i misie

 

 

 

 Trochę dziwią mnie Twoje wątpliwości. Czy nie najważniejsze jest to, o czym właściwie jest ten film? Może warto zastanowić się nad innymi elementami i zadać inne pytania. Człowiek o inteligencji A. Garlanda nie popełnia błędu polegającego na traktowaniu swoich widzow jak idiotow (zapomnijmy na chwilę o brandingu węża i refrakcji fal radiowych) Czy kluczowy wg mnie, motyw relacji pomiędzy Leną, a Kanem, oraz pierwsza scena ich rozmowy w kuchni, tak fantastycznie dwuznaczna, są jedynie moja nadinterpretacja? Czy "HELA" (jak nie wiesz co to, to polecam stary film BBC, który można znaleźć na YT, link pod tekstem) została sprzedana nam przypadkiem? Czy miejsce uderzenia meteorytu jest bez znaczenia, czy może warto zastanowić się nad symbolika latarni?

Ja sam mam zestaw pytan, na które nie znalazłem odpowiedzi, po pierwszym seansie, a które jak mniemam pozwoliłyby mi odkodowac i ulozyc tropy do dominujacej w zamyśle A. G. idei filmu. Te 3, które wydają mi się oczywiste, w obliczu pytań na które nie znalazłem jeszcze odpowiedzi, mi nie wystarczają,

 

 

HeLa:

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, binary napisał:

Człowiek o inteligencji A. Garlanda nie popełnia błędu polegającego na traktowaniu swoich widzow jak idiotow

może mu tak wyszło nieświadomie bo chciał zrealizować wizję ale czasu w filmie zabrakło by wszystko trzymało się kupy/bylo wytłumaczone

niestety tak to jest jak się chce zrobić "ekranizację" książki w 90 minutach

dla mnie jest to miła odmiana od debilnych komiksowych filmów z avengersami (by nie było większość oglądnąłem dla efektów specjalnych)

ale logika w wersji z filmu mi się nie klei

oczywiście można skupić się na "przesłaniu"/"głębi"/różnych smaczkach ale sama realizacja filmu nie do końca temu sprzyja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...