Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, LV426 napisał:

Ja mam dźwięki systemu włączone i jest ok. Jeśli jest u Ciebie tak jak piszesz to naprawdę nietypowy przypadek. 

Nietypowe przypadki są najgorsze bo najtrudniejsze do wykrycia. Dobrze że posłuchałem propozycji DawidP i sprawdziłem na innej i nowszej konsoli. A chciałem już kupować kolejny kabel za pare stówek, oj wtedy byłby jeszcze większy wkur***w :) A co jeszcze bardziej mnie cieszy, to fakt że z TV wszystko ok a tego się najbardziej obawiałem, odpukać na przyszłość.

Teraz tylko załatwić w serwisie wymianę portu i będę spał spokojnie

Edytowane przez przemun1304
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gniazda! 
Wspomniałeś o śnieżeniu. Miałem śnieżenie właśnie. PS4 pro. W HDR i 4K w GT sport. Widoczne z bliska. Białe latające piksele.
Wymieniłem kabel na jakiś za 120zl i nic nie pomogło. Tzn piksele znikły ale obraz zaczął znikać i się pojawiać. Migać. Tak jakbyśmy odłączali kabel i podłączali. Masakra. I tylko w 4k i HDR. Oczywiście TV xf90.
Później jeszcze raz kupiłem kabel premium. Niby problem znikl. Ale te uczucie, że może się coś dziać po prostu odechciewa mi się grać. Bałem się że to TV wadliwy. Ale w necie poszukałem i sporo osób ma/miało ten problem. Oczywiście nigdzie konkretnego rozwiązania nie znalazłem. Kabel premium pomógł, ale czasem sama z siebie potrafi wyskoczyć belka informacyjna w TV.
Sam już nie wiem. Puki dział to działa. Ale jakby znowu się to pojawiło to wina HDMI? Nie mam nikogo z TV 4k i HDR żeby sprawdzić konsole. Nie mam również znajomych z ps4 pro. Hehehe.
No nic.
Pozdrawiam, na święta sprawdzę dokładnie czy problem nie wróci po ostrym szarpaniu :)
Mam nadzieje, że nie. Po zmianie kabla nie miałem czasu dłużej pograc, ale teraz będę mógł potestować dłużej.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej!

Miałem podobną sytuację z śnieżeniem (a mam trochę starszy model Bravii jak ten) i była panika, że tv się popsuł bo po resecie konsoli i gry oraz tv nadal padał śnieg w Uncharted 4. Nawet w menu konsoli występował i nawet bez włączonego HDR, tylko było go mniej. 

Pomogło dopiero rozpięcie wszystkich kabli i ponowne podłączenie wszystkiego od nowa. Kabel dodawany z konsolą wcale nie był problemem (jak to nie raz ludzie piszą) tylko pośredni wpięty w soundbase Sony które w tamtym czasie używałem się obluzował, a i w konsoli to gniazdo też niepewnie dosyć trzyma kabel, a ja często odkurzam wokół i pod konsolą ?Ewentualnie winił bym też jakiś błąd oprogramowania tv lub konsoli ale to już gdybanie.

Myślę że przy HDR tv jest czuły na najmniejsze zakłócenia i stąd wymiana kabla na bardziej solidny pomaga najczęściej.

 Na szczęście nigdy więcej się nie powtórzyła podobna sytuacja i choć zainwestowałem w dobre kable (pod ARC bo myślę że to jest właśnie najsłabsze ogniwo), to z tymi dodawanymi do konsoli PS4 PRO i XOX nie mam problemów. 

A GT z HDR wygląda pięknie oj tak. 

 

Aha!

Belka informacyjna która sama wyskakuje podczas gry to nie problem z kablem tylko głupim menu tv bo funkcja jej wyłączenia jest jakby zdublowana. Poszukaj w opcjach kanałów tv - tam to masz.

Z konsolą i tv na bank jest ok.

20190414_223428.thumb.jpg.297a2e1fd40b7bacd2d1231e75d3f7e8.jpg

Edytowane przez LV426
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej hej!
Miałem podobną sytuację z śnieżeniem (a mam trochę starszy model Bravii jak ten) i była panika, że tv się popsuł bo po resecie konsoli i gry oraz tv nadal padał śnieg w Uncharted 4. Nawet w menu konsoli występował i nawet bez włączonego HDR, tylko było go mniej. 
Pomogło dopiero rozpięcie wszystkich kabli i ponowne podłączenie wszystkiego od nowa. Kabel dodawany z konsolą wcale nie był problemem (jak to nie raz ludzie piszą) tylko pośredni wpięty w soundbase Sony które w tamtym czasie używałem się obluzował, a i w konsoli to gniazdo też niepewnie dosyć trzyma kabel, a ja często odkurzam wokół i pod konsolą Ewentualnie winił bym też jakiś błąd oprogramowania tv lub konsoli ale to już gdybanie.
Myślę że przy HDR tv jest czuły na najmniejsze zakłócenia i stąd wymiana kabla na bardziej solidny pomaga najczęściej.
 Na szczęście nigdy więcej się nie powtórzyła podobna sytuacja i choć zainwestowałem w dobre kable (pod ARC bo myślę że to jest właśnie najsłabsze ogniwo), to z tymi dodawanymi do konsoli PS4 PRO i XOX nie mam problemów. 
A GT z HDR wygląda pięknie oj tak. 
 
Aha!
Belka informacyjna która sama wyskakuje podczas gry to nie problem z kablem tylko głupim menu tv bo funkcja jej wyłączenia jest jakby zdublowana. Poszukaj w opcjach kanałów tv - tam to masz.
Z konsolą i tv na bank jest ok.
spacer.png
No to mnie uspokoiłes :) na święta będę grać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Frodeusz napisał:

A jeśli ma paść wybór między Sony 55xf9005 a lg oled 55B8 głównie gry i filmy ? 

Oba dobre i to kwestia preferencji. 

Do filmów OLED na pewno będzie lepszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, LV426 napisał:

Do filmów OLED na pewno będzie lepszy. 

To zależy. Ogólnie zgadzam się z tym co napisałeś tzn. że preferencje są ważne itd. Ja właśnie do filmów wziąłem X900F  ze zględu na to, że większość filmów które oglądam to SDR oraz praktycznie nigdy nie oglądam TV w całkowitych ciemnościach. Nie lubię tego oraz męczą mi się dużo bardziej oczy. Kontrast w połączeniu z Local Dimming w X900F jest w zupełności wystarczający do uzyskania bardzo głębokich czerni w SDR bez utraty detali. Dlatego w  moim przypadku X900F spisuje się znakomicie w roli TV do filmów w połączeniu z odtwarzaczem blu ray. 

Jeżeli ktoś się nastawia na filmy HDR oraz lubi oglądanie w ciemnościach to OLED spisze się tutaj lepiej i to moim zdaniem nie podlega dyskusji, nawet mimo tego że nie będzie tak jasny jak X900F. Chodzi mi o blooming który może być irytujący, w szczególności w filmach z pasami na górze i dole. Niestety ilość stref w X900F nie jest duża. 

Nie będę się wypowiadał na temat wypaleń w OLED ponieważ nie miałem takiego TV. Wieloletnie doświadczenia z telefonami z ekranem OLED mam pozytywne, ale one nie były tak jasne jak ekrany TV więc nie można ich bezpośrednio porównywać. 

I jeszcze jedno, co jest powtórzeniem tego co napisałem we wcześniejszym poście. Nic nie jest tak istotnie ? do filmów jak duży ekran

Edytowane przez Tomek398
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Frodeusz napisał:

A jeśli ma paść wybór między Sony 55xf9005 a lg oled 55B8 głównie gry i filmy ? 

To zależy też jakie gry. Ogólnie ja też stałem przed tym dylematem i padło na 75xf9005, ale też z tego względu, że ja często używam TV jako monitora. Nie chcę więc, żeby OLED mi się wypalił. Gdybym korzystał głównie do filmów, to pewnie wybór padłby na OLEDa.

Jeśli planujesz grać w gry, gdzie masz jakiś statyczny HUD to z OLEDem mogą być problemy. 

Taka ciekawostka - w MM powiedziano mi, że rozszerzona gwarancja na firmę, pozwala na wymianę wypalonych matryc OLED do 5 lat. Spotkał ktoś się z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze słyszałem że XF9005 będzie dalej produkowany w 2019? Mam zamiar go kupić jeśli coś zapowiedzianego na 2020 nie przekona mnie by dopłacić kilka tysięcy, chyba że zdecyduję się na OLED. Pewnie w listopadzie pęknie granica 3500 zł za tego Sony.

Edytowane przez Musichunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, Musichunter napisał:

Dobrze słyszałem że XF9005 będzie dalej produkowany w 2019? 

Z tego co słyszałem to tak. Mamy kwiecień, telewizor jest zarówno na stronie jak i w sklepach więc jest po prostu dostępny. Stosunek cena/możliwości wypada w przypadku modelu X900F bardzo korzystnie. X95G ma kilka ulepszeń, ale moim zdaniem ogromna różnica w cenie pomiędzy nim i X900F sprawia że jest dużo mniej bardziej atrakcyjny. Nie spodziewam się że szybko stanieje, tym bardziej że w niektórych krajach nie miał jeszcze swojej premiery. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze słyszałem że XF9005 będzie dalej produkowany w 2019? Mam zamiar go kupić jeśli coś zapowiedzianego na 2020 nie przekona mnie by dopłacić kilka tysięcy, chyba że zdecyduję się na OLED. Pewnie w listopadzie pęknie granica 3500 zł za tego Sony.
Sony gdzies pisało, że na rok 2019 zostaje właśnie xf90. I tak jak kolega wyżej napisał - jest to chyba najlepszy wybór jeśli chodzi o Sony na ten rok w cenie około 5tys za 55 cali. No chyba że ktoś woli OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, psq napisał:
17 godzin temu, Musichunter napisał:
 

Sony gdzies pisało, że na rok 2019 zostaje właśnie xf90. I tak jak kolega wyżej napisał - jest to chyba najlepszy wybór jeśli chodzi o Sony na ten rok w cenie około 5tys za 55 cali. No chyba że ktoś woli OLED.

w MM do wzięcia obecnie za jedyne 4099 - kupowałem tydzień temu - mi nie przypasował - chyba oczekiwania miałem za duże - ale w tej cenie to na pewno mocny zawodnik

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, klaus71 napisał:

w MM do wzięcia obecnie za jedyne 4099 - kupowałem tydzień temu - mi nie przypasował - chyba oczekiwania miałem za duże - ale w tej cenie to na pewno mocny zawodnik

Co Ci nie przypasowało? Z ciekawości pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co Ci nie przypasowało? Z ciekawości pytam
Że się wtrące. Osobiście po 8 miesiącach użytkowania.
Na minus
-Kąty patrzenia.
-Delikatny "blooming?" W okol napisow na przykład. Albo jak mamy ciemna scenę z czymś bardzo jasnym, to rozświetla delikatnie więcej. No ale to LCD i wiadomo, że tak będzie - chociaż stref mogło być więcej.
-Android ma swoje akcje

To tyle. Reszta na plus. Nie żałuję 5699zlotowek za wersje 55cali, które na niego wydałem. Hehe
Świetny TV, chciałbym żeby wytrzymał kilka lat bez awaryjnie jak jego poprzednik s5600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

36 minut temu, Tomek398 napisał:

Co Ci nie przypasowało? Z ciekawości pytam

Zasadniczo chciałem nim zastąpić mój "drugi tv" Panasa EX780 który ogólnie jest niezłym tv ale ze słabym HDR.

jak go kupowałem to mi żal było trochę że nie kupiłem właśnie tego Sony (bo opinie ma i miał bardzo dobre) ale szkoda mi było kasy - 1500-2000zł był droższy, a to taki dodatkowy tv dla mnie.

Co mnie w Sony rozczarowało po przeczytaniu wielu opinii w których był porównywany do oledów:

- liczyłem na więcej w kwestii czerni ("spaczenie" oledem), także kąty są dość "bolesne" na VA (pod kątem szczególnie widać blooming np. na pasach górnym i dolnym) i ogólnie jakiś taki obraz był "szarawy" (może to ta pół-matowa powłoka też miała wpływ)

- liczyłem na lepsze skalowanie, ale F1 na Eleven tak samo słabo wygląda na Sony jak na niby tv z gorszym skalowaniem: oled LG E6 i EX780

 

po prostu stwierdziłem że za 4kzł wolałbym albo oleda b8 albo zostawić to co mam (EX780) mimo  że gorsze - choć w SDR ten Panas daje radę (a to na nim stanowi 95% treści, + obrotowa noga co mi poprawia kąty, +3d)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, psq napisał:

-Kąty patrzenia.
-Delikatny "blooming?" 

To co piszecie o kątach i bloomingu to oczywiście prawda ponieważ są to cechy technologi FALD VA LCD. Dla nikogo nie powinno to być zaskoczeniem, tym bardziej po lekturze testów. 

Obraz pod kątem jest 'szarawy' ponieważ spada wtedy kontrast. Poziom czerni się pogarsza, tzn. panel nie jest wstanie zablokować światła pod kątem i to światło 'zanieczyszcza' kolory dając efekt szarości, wyblakłych kolorów. Oczywiście to nic dobrego i nie powinno występować w telewizorach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem się od wczoraj posiadaczem wersji 75 cali i wpadło mi parę rzeczy, które mnie zastanawia. Załączam zdjęcie tego co zauważyłem. Nie jest to jakoś specjalnie denerwujące, tylko po prostu nie wiem, czy to kwestia wadliwej matrycy, czy po prostu takie matryce już tak mają.

O co chodzi: na jasnym / białym tle po lewej, prawej i mniej więcej na środku na dole widzę inne odcienie bieli - takie błekitnawe. Widać to nawet na zrobionym zdjęciu. Nie jest to jakieś mega irytujące, ale przy przeglądaniu forum jak HDTV trochę rzuca się w oczy. Czy to jest coś normalnego, czy raczej powinienem dzwonić na serwis?

Druga sprawa - często mam tak, że przechodząc z tła ciemnego na jasne, przez chwile telewizor mega mocno świeci. Zastanawiam się czy da się to jakoś wyłączyć? W filmach pewnie tego nie widać, ale przy używaniu jako monitra to zauważam.

 

InkedIMG_20190420_141939 (1)_LI.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, na zdjęciu może tego tak nie widać, w rzeczywistośći nie aż tak bardzo ale coś takeigo występuje. Na zdjęciu widać to po lewej stronie.

 

Jeszcze jedna ciekawa sprawa, w windowsie w ustawieniach ekranu wg windowsa mam tryb 420? Załączam zrzut.

 Zastanawia mnie to, bo czcionki widzę bardzo wyraźnie. Odpalam plansze testową do Chroma 4:4:4 i wszystko da się przeczytać, wygląda to tak jak na drugim zdjęciu. Na pewno nie wygląda to jak na przykładzie podanym przez RTINGS o tu: https://www.rtings.com/tv/learn/chroma-subsampling -> http://i.rtings.com/images/reviews/ju7100/ju7100-text-chroma-4k-60hz-small.jpg

Czy to tylko w takim razie bzdura i się nad tym nie zastanawiać? Czy to może też być wina kabla hdmi? W ustawieniach TV mam włączony ten ulepszony tryb hdmi.

spacer.png

 

image.png

IMG_20190420_170936.jpg

Edytowane przez 000loki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, 000loki napisał:

No cóż, na zdjęciu może tego tak nie widać, w rzeczywistośći nie aż tak bardzo ale coś takeigo występuje. Na zdjęciu widać to po lewej stronie.

Ja widzę :) Wygląda to na klasyczne DSE, czyli cecha technologii LCD.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem w UPC internet i zamiast horizona mam connect box (biały modem). TV non stop zrywa połączenie, w Horizonie przez prawie rok zdarzyło mi się to kilka razy ale tu jest to nagminne. Miał ktoś taki problem?

 

 

Co do bloomingu, przy fifie w dolnym lewym rogu jest mega rozjaśnienie (ps4 pro), też to ktoś ma?

Edytowane przez uher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z innej beczki. Czy łączy Wam się telewizor z WiFi 5 GHz? Mam od jakiś dwóch tygodni straszny problem ze streamingiem z kodi i Netflix czy player. Filmy czy transmisje muszą się buforować a wcześniej tak nie było. Chciałem przełączyć telewizor na 5 GHz ale mimo, że widzi sieć to nie jest w stanie się z nią połączyć. Internet mam w UPC 240 stkę. Łącznie za pomocą WPS nie działa (chyba nigdy mi nie chciało łączyć po WPS). Jak wpisuje hasło do sieci z listy to mieli i mieli i wyrzuca komunikat, że nie może znaleźć sieci. 

Na fast.com prędkość na 2 GHz mam 10 Mb co jest jakimś nieporozumieniem. Reszta sprzętów w okolicach 230 Mb. 

Telewizor mam od ponad pół roku i z internetem miałem różne przeboje ale nie aż takie. Sprzęt za tyle kasy a działa gorzej niż telefon za 1k... 

PS 

Nie zamierzam resetować go do ustawień fabrycznych bo nie chcę wprowadzać kalibracji z raportu. Wersja oprogramowania ostatnia przed 8.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki problem. Tyle, że to ponoć wina UPC. Zapewne masz modemorouter Connect Box. One dostały jakąś aktualizację po której mnóstwo osób narzeka właśnie na WiFi 5GHz

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...