Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, psq napisał:

Hehe
Ja mam światłowód 300 i YouTube przycina:)

Mi nic nie przycina na YouTube 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że przycina. Na Samsungu KS 7000 i Internet 30 mega zero przycinek, net 50 i 100 mega i Sony XF9005 przycinki. 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi nic nie przycina na YouTube 4k
Też tak pisałem. Ale to oszukiwanie samego siebie.
Niektóre filmy 4k HDR w aplikacji YouTube się tną. Nie ma płynności przez cały film. Kliknij na pilocie głośniej lub action menu to w ogóle tragedia.
Dobrze, że materiały puszczone z pendrive działają jak złoto. YouTube i tak mało oglądam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, psq napisał:

Hehe
Ja mam światłowód 300 i YouTube przycina:)

To coś słaby ten światłowód w takim razie ja włączam 4 K jest Ok włączam 1080p jest Ok  także nie widze problemu 

52 minuty temu, psq napisał:

Też tak pisałem. Ale to oszukiwanie samego siebie.
Niektóre filmy 4k HDR w aplikacji YouTube się tną. Nie ma płynności przez cały film. Kliknij na pilocie głośniej lub action menu to w ogóle tragedia.
Dobrze, że materiały puszczone z pendrive działają jak złoto. YouTube i tak mało oglądam

Tak z ciekawości skąd bierzesz materiały do oglądania w jakości 4k na pendrive ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To coś słaby ten światłowód w takim razie ja włączam 4 K jest Ok włączam 1080p jest Ok  także nie widze problemu 
Internet działa dobrze. Ok. To masz wyjątkowy model tv. Ewenement

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, psq napisał:
1 minutę temu, Damian gurazda napisał:
To coś słaby ten światłowód w takim razie ja włączam 4 K jest Ok włączam 1080p jest Ok  także nie widze problemu 

Internet działa dobrze. Ok. To masz wyjątkowy model tv. Ewenement

Nie wiem od czego to zależy na tv działa Ok a np na telefonie materiał potrafi zaciąć mam honora 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem od czego to zależy na tv działa Ok a np na telefonie materiał potrafi zaciąć mam honora 8

Powiem Ci, że nie ma tragedii ogólnie. 4k HDR 30fps jest normalnie. Schody zaczynają się od 60fps.

Cały czas mówię o treści w HDR. Bo bez HDR wszystkio płynnie działa.

 

Na telefonie płynnie z HDR. Bez różnicy jaki materiał. Mi8

 

 

Edit. Materiał kupuje na płycie BR 4k.

A na pendrive nagrywałem remuxa ściągniętego z internetu bo narazie odtwarzacza 4k nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej

30 minut temu, psq napisał:

Powiem Ci, że nie ma tragedii ogólnie. 4k HDR 30fps jest normalnie. Schody zaczynają się od 60fps.

Cały czas mówię o treści w HDR. Bo bez HDR wszystkio płynnie działa.

 

Na telefonie płynnie z HDR. Bez różnicy jaki materiał. Mi8

 

 

Edit. Materiał kupuje na płycie BR 4k.

A na pendrive nagrywałem remuxa ściągniętego z internetu bo narazie odtwarzacza 4k nie mam

Okej dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Damian gurazda napisał:

Przycinanie to wina wolnego łącza a nie Tv do 4 K potrzebne jest łącze około 20-30 Mb/s jeśli takiego nie posiadasz to nie masz co włączać 4k

 

Uznam to za żart, a jak jeszcze piszesz że ktoś ma słaby światłowód to nie  ma co dalej dyskutować.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X900F ma problem z odtwarzaniem YT w 4k/60fps. Niższy fps w 4K działa dość dobrze.  Te same pliki tzn. 4K/60 odtwarzają się bez problemu np. z pendrive'a więc samo dekodowanie jest wystarczająco szybkie. Coś gdzieś ogranicza działanie aplikacji Youtube. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
X900F ma problem z odtwarzaniem YT w 4k/60fps. Niższy fps w 4K działa dość dobrze.  Te same pliki tzn. 4K/60 odtwarzają się bez problemu np. z pendrive'a więc samo dekodowanie jest wystarczająco szybkie. Coś gdzieś ogranicza działanie aplikacji Youtube. 
Też wyszedłem z tego założenia. Albo po prostu aplikacja wymaga lepszego sprzętu. Nie jest zoptymalizowana pod telewizory. Wymaga pewnie dużo ramu i dobrego proca. A jak wiadomo TV są słabsze od niskobudżetowych smartfonów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, powiedzcie czy jest jakiś programik którym można sprawdzić wszelkie dane TV typu ram, pamięć, wersja? Tak aby wszystko było w jednym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomulus2000 napisał:

Uznam to za żart, a jak jeszcze piszesz że ktoś ma słaby światłowód to nie  ma co dalej dyskutować.

to poczytaj sobie w internecie jaka przepustowość łącza jest potrzebna , co do światłowodów myślę że akurat one będą się nadawać ale zwykły internet radiowy już nie . Wiem z autopsji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest jakaś opcja żeby telewizor wykonywał polecenia w stylu: ustaw timer na 10 minut albo włącz ojca Mateusza? ?

Ta obsługa głosowa co jest jest dość uboga i odnosi się do aplikacji gdzie szukamy jakiś treści. Ale nie można za jej pomocą zmieniać rzeczy w telewizorze czy przełączać programów/kanałów. 

Z góry dzięki za info. 

PS

Nie oglądam Ojca Mateusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy Android zwalnia każdy i nie ma mowy z jakiej półki jest zaczynałem od tabletu pentagram i telefonu xperia L - po pół roku horror dramat i żużel. Później xperia Z3 i asus nexus 2013 smigalo o wiele wiele lepiej i dłużej mam je do dziś i dziś z3 na przeglądarce potrafi się zawiesić a tablet na Youtube później galaxy s6 no jeszcze jakoś chodzi teraz mam s8 żona s9 i co ciekawe mają w ustawieniach opcje automatyczny restart telefonu - ciekawe po co hehe flagowy telefon musi se reseta walnąć. Tak więc tv też zwolni nie ważne z jakiej półki takie są moje przemyślenia mam tylko nadzieję że sony umożliwi w jakiś sposób z wiekiem tv wywalenie smart tv żeby zostalo same menu ustawień i żeby andek w tym nie uczestniczył. Ciekawe jak się sprawują samochody z androidem podobno jakaś marka chyba ma !?

Nie wiecie może jaki stosunek sony ma do bad pixeli? Bo mam takie dwa w dwóch różnych miejscach

20190402_120828.jpg

20190402_120116.jpg

Nie zdążyłem edytować posta sorki co do androida mam taki  jeszcze artykuł mam nadzieję że doczekamy się płynnego działania jeszcze na XF https://imagazine.pl/2019/01/17/google-po-raz-trzeci-zmieni-interfejs-android-tv/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swojego zgłosiłem do servisu z problemem samoczynnego włączania się. Od zakupu obecnie nie minął rok a już po 2 tygodniach TV sam się nie wiedzieć czemu włączył. Później internet info, forum i ustawienia, restarty a on swoje. Również mam problem z odtwarzaniem nagranego materiału (artefakty). Jednym słowem czara się przelała.

Serwis błyskawicznie się zjawił i nie dał sposobności podwyższenia mi jeszcze bardziej ciśnienia i po chwili wyrok: wymiana płyty ? ... podejrzenia padły na "uszkodzony" czytnik CAM ...

A że mam również dekoder do drugiego telewizora i nowy pomysł nie wiedzieć czemu teraz wpadł to i podłączyłem tego mego SONIACZA przez dekoder do TV. Nie wiem czemu ale mam wrażenie że obraz jest LEPSZY .... oczywiście pewnie nie rozwiązuje to problemów z włączaniem TV i odtwarzaniem ale może coś w tym jest  ?!?!

Przypomnę że sprzęt kosztował 8 tys (65 calowego) i jest TV klasy PREMIUM ...  masakra!!!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy jest możliwość dodania więcej aplikacji do menu po włączeniu przycisku apps? Obecnie są tam 4 proponowane przez SONY, a lepiej by było gdyby tam zapisywały się zainstalowane na androidzie. Ktoś może wie czy nie ma jakiegoś sposobu aby coś tam przenieść? Bo w takiej formie przycisk apps jest bez sensu.

PS. Pytam bo jestem nowym posiadaczem 65xf9005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, DawidP napisał:

Nie wiecie może jaki stosunek sony ma do bad pixeli? Bo mam takie dwa w dwóch różnych miejscach

Nie wiem jako to wygląda od strony formalnej, ale w ogóle bym się tym nie przejmował, w szczególności w 4K jeżeli te bad pixel'e nie świecą 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj świruje mi Chromecast w moim Tv nie mogę się połączyć ani z telefonem ani z tabletem ktoś tez mam taką sytuacje !?

Edytowane przez Damian gurazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomek398 napisał:

Nie wiem jako to wygląda od strony formalnej, ale w ogóle bym się tym nie przejmował, w szczególności w 4K jeżeli te bad pixel'e nie świecą 

 

Masz rację przy oglądaniu nie widzę a cała reszta mi jak najbardziej pasuje w nim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Damian gurazda napisał:

Od wczoraj świruje mi Chromecast w moim Tv nie mogę się połączyć ani z telefonem ani z tabletem ktoś tez mam taką sytuacje !?

Też to samo?. A jeszcze kilka dni temu wszystko chulało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...