Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Tomek398 napisał:

Pierwsza duża recenzja x95g w wersji 75

Ostatnie zdanie podoba mi się najbardziej :D

"In our opinion X900F delivers better picture quality for your money."

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niech tak piszą recenzenci jak najwięcej to Sony może się ogarnie i przestanie szaleć z cenami ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Damian gurazda napisał:

Dziekuje serdecznie kolego za pomoc , kupuję urządzonka i cieszę się z wyśmienitego dźwięku :) pozdrawiam

Aż takie wyśmienite nie będzie ;),  ponieważ nadal to będzie sygnał analogowy,  ale i tak masz zacny sprzęt :). Kolumny/głośniki jakie masz, ile mocy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, uren napisał:

Ostatnie zdanie podoba mi się najbardziej :D

"In our opinion X900F delivers better picture quality for your money."

To jest niezaprzeczalny fakt.  Tak jak napisałem wcześniej ceny x95g są niewspółmiernie wysokie do tego co ten TV oferuje. To jest dobry TV, natomiast x900f bije go na głowę w stosunku jakość/cena. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, uren napisał:

Aż takie wyśmienite nie będzie ;),  ponieważ nadal to będzie sygnał analogowy,  ale i tak masz zacny sprzęt :). Kolumny/głośniki jakie masz, ile mocy? 

Czyli jak myślisz opłaca się podpinać wgl ten sprzęt czy zostać przy dźwięku z TV ? Bo jeśli nie będzie różnicy w dźwięku to nie ma sensu się bawić . 

Posiadam ten zestaw denon co napisałem powyżej oraz 2 kolumny filmy canton 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kolumna-canton-gle-470-2-czarny?gclid=Cj0KCQiAtvPjBRDPARIsAJfZz0r0Xr1jZ3i2HVjDSS3uLhSSODVgaw4dZ6Woe877V2SreDMOvlmF2ggaAsWREALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tomek398 napisał:

x900f bije go na głowę w stosunku jakość/cena

Ci ciekawe już na starcie, cena XF90 była przyzwoita,  biorąc pod uwagę model XE90. Do  tego promki i cieszę się ze swojego 49XF90 za 4200zł :D

1 minutę temu, Damian gurazda napisał:

Czyli jak myślisz opłaca się podpinać wgl ten sprzęt czy zostać przy dźwięku z TV ? Bo jeśli nie będzie różnicy w dźwięku to nie ma sensu się bawić . 

Jasne że się opłaca, przecież w porównaniu do tego co masz, to w tv masz pierdziawki. Tutaj poprostu będziesz miał moc, bas i czysty dźwięk,  nie będzie jedynie audio cyfrowego oraz wielokanałowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, uren napisał:

Ci ciekawe już na starcie, cena XF90 była przyzwoita,  biorąc pod uwagę model XE90. Do  tego promki i cieszę się ze swojego 49XF90 za 4200zł :D

Jasne że się opłaca, przecież w porównaniu do tego co masz, to w tv masz pierdziawki. Tutaj poprostu będziesz miał moc, bas i czysty dźwięk,  nie będzie jedynie audio cyfrowego oraz wielokanałowego.

Czyli mnie namówiłeś , gra warta świeczki tak słyszałem , że żaden tv nie przebije dźwiękiem kolumny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomulus2000 napisał:

No i podali ceny  :)

Cena za 75" prawie 20tyś, jest śmieszna a zarazem przerażającą :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
50 minut temu, Tomek398 napisał:

Dla mnie chyba dobrze, bo nie zapowiada się na nic dużo lepszego niż XF90. Trochę się bałem, że wyjdzie coś dużo fajniejszego. A i przy wszystkich wadach LCD, trochę odprężające jest, że mogę zostawić stopklatkę na TV i iść robić kanapki :D.

Edytowane przez radosuaf
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na kontrast w tej recenzji X950G z flatpanels i to musi być błąd bo nawet stary X800D (model z VA) ma wyższy ? Cieniutko. Może w mniejszych rozmiarach będzie lepiej z tym.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie lepiej, ale co z tego - skoro kąty się nie poprawią... Jak widać, nie da się mieć jednego i drugiego.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, LV426 napisał:

Patrzę na kontrast w tej recenzji X950G z flatpanels i to musi być błąd bo nawet stary X800D (model z VA) ma wyższy ? Cieniutko. Może w mniejszych rozmiarach będzie lepiej z tym.

Kontrast nie jest taki zły biorąc pod uwagę Wide Angle. Będzie lepszy w 55 i 65 oczywiście kosztem kątów. Przypuszczam że będzie bardzo podobny do tego z x900f. Jestem ciekaw jak z szerokimi kątami poradził sobie w tym roku Samsung

Bardzo podoba mi się to zdanie z opisu x95g :-) :-)

 

  • System Acoustic Multi-Audio; zapewniający niebywałe wrażenia.

lol :-)

Edytowane przez Tomek398
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marketingowy slogan z tymi głośnikami.  Pewnie lepiej jest ale po co skoro i tak większość podłączy sobie zestaw AV/soindbar. A tak mogło Sony dać więcej stref wygaszania. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mogłoby ale nie chce. Koszty. 

Kupując swój TV widziałem w sklepie Panasonic DX900 58 cali z 2016 roku. 512 stref i szersza paleta barw. Bardzo dobry algorytm wygaszania. Bardzo dobre audio. Cena trochę wyższa niż 55 cali x900f. Gdyby nie krótka gwarancja i dość zamknięty system to wziąłbym go i ewentualnie podłączył pod jakiegoś Android box'a

Mamy rok 2019. Sony 'łaskawie' daje nam normalnie działającego Androida i każde sobie za to dopłacić praktycznie tyle i kosztują flagowe smartfony ze Snapdragonem 845 i 8GB RAM.  Umknęło mi to wcześniej ale nawet teraz pożałowali pamięci RAM względem ZF9 i okroili ją "the me speed but for some reason it has less RAM" Ech...

Edytowane przez Tomek398
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Tomek398 napisał:

Dostał 72% gdzie XF900 dostał 73% a jest dwa razy tańszy. Po prostu super, tak już nas dym41ą te duże firmy że naprawdę szkoda słów.

Edytowane przez koti74
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, koti74 napisał:

Dostał 72% gdzie XF900 dostał 73% a jest dwa razy tańszy. Po prostu super, tak już nas dym41ą te duże firmy że naprawdę szkoda słów.

Mało tego zdarza się , że gorsze jakościowo produkty , które nie sprzedałyby się na rynku niemieckim czy brytyjskim idą na rynek wschodni czyli od Polski  na Ukraine itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie info?

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Nurnik napisał:

Skąd masz takie info?

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Pozycjonowanie różnych jakościowo produktów w zależności od regionu jest w każdej branży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie info?

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Nurnik napisał:

Skąd masz takie info?
 

Ale jakie info? Że chipsy w tych samych opakowaniach są sprzedawane z różnymi składami w zależności od kraju czy że standardowe wyposażenie samochodów różnych marek różni się radykalnie w zależności od rynku docelowego? Czy tysiące innych przykładów potwierdzających że pozycjonowanie produktów różni się w zależności od rynku docelowego? 

Tu masz chpisy:

https://mobile.natemat.pl/198495,ta-sama-marka-takie-samo-opakowanie-zupelnie-inny-produkt-zobacz-czym-roznia-sie-polskie-czipsy-od-niemieckich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem o chipsy, chyba żr pomyliłeś chipsy z chipsetami. Masz jakiś dostęp do wiarygodnych badań stwierdzających że amerykańskie Sony czy francuskie LG jest lepsze od tych sprzedawanych w Polsce? Jakieś raporty konsumenckie, testy itp? Czy usłyszałeś takie info gdzieś na dzielnicy i powtarzasz tutaj. To że Włosi sprzedają nam gorszą Nutellę a Niemcy gorsze OMO nie świadczy że z elektroniką jest tak samo. Milka sprzedawana w Polsce ma lepszą jakość niż niemiecka tak btw.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, Nurnik napisał:

Nie pytałem o chipsy, chyba żr pomyliłeś chipsy z chipsetami. Masz jakiś dostęp do wiarygodnych badań stwierdzających że amerykańskie Sony czy francuskie LG jest lepsze od tych sprzedawanych w Polsce? Jakieś raporty konsumenckie, testy itp? Czy usłyszałeś takie info gdzieś na dzielnicy i powtarzasz tutaj. To że Włosi sprzedają nam gorszą Nutellę a Niemcy gorsze OMO nie świadczy że z elektroniką jest tak samo. Milka sprzedawana w Polsce ma lepszą jakość niż niemiecka tak btw.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
 

Ja tylko stwierdziłem fakt, że Sony sprzedaje x95g w cenie ~2 razy wyższej niż xf900 a z testów wynika że ta cena nie jest niczym merytorycznym uwarunkowana. Nie wiem co na dzielni o tym mówią, wolę się kierować potwierdzonymi dowodami empirycznymi i nie wiem po co sie z tego tlumaczę obcemu, zaczepnemu gosciowi w necie. Zdaje się że w przypadku oceny mojej osoby sam padasz ofiarą tego czym tak bardzo gardzisz czyli uprzedzeń i błędnych wniosków wyciąganych na bazie zbyt małej ilości informacji. 

Edytowane przez koti74
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale o czym Ty piszesz? Czy ja w swoim poście odnosiłem się do ceny nowego Sony, czy do twojego stwierdzenia że elektronika sprzedawana w Polsce jest gorsza od sprzedawanej np. we Francji. Chciałem o jakieś wiarygodne źródło które by to potwierdziło a Ty mnie odsyłasz do chipsów. Gdzie tu jest zaczepność?. W którym miejscu mojego posta Cię oceniam?. Błagam, nie dramatyzuj.

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Nurnik napisał:

Przepraszam, ale o czym Ty piszesz? Czy ja w swoim poście odnosiłem się do ceny nowego Sony, czy do twojego stwierdzenia że elektronika sprzedawana w Polsce jest gorsza od sprzedawanej np. we Francji. Chciałem o jakieś wiarygodne źródło które by to potwierdziło a Ty mnie odsyłasz do chipsów. Gdzie tu jest zaczepność?. W którym miejscu mojego posta Cię oceniam?. Błagam, nie dramatyzuj.

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Może zacznijmy od tego, z kim chcesz rozmawiać bo to jest główna przyczyna całego tego zbaczania z tematu przez ostatnie kilka postów. Masz opcję "cytuj" i proponuję z niej korzystać żeby uniknąć nieporozumień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...