Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie  z innej beczki, ale jako posiadacz tego TV zadam je tutaj.

Jeśli prawie codziennie (czasami kilka razy) używam wejścia HDMI do konsoli (2 wejście) i komputera (3 wejście) to lepiej jak te kabelki są stale podpięte do tv i wiszą czekając na podpięcie do konsoli/kompa, czy lepiej za każdym razem je odpinać?Teoretycznie takie wpinanie wypinanie może z czasem naruszyć to wejście, a nie wiem czy taki podpięty na stałe kabelek (jeśli nie jest używany) wpływa w jakimś stopniu na sprzęt.Chodzi mi oczywiście o kwestie dbania o TV.Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś często używasz, to wiadome jest, że w końcu się zużyje. Podpięty kabel i luźno wiszący nic nie zrobi TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od zawsze wszystkie HDMI są zajęte i nic się nie dzieje. Prędzej się rozwali gniazdo ciągle zmieniając kable. Tak podpowiada logika  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz tak często robił padnie Ci w TV wejście HDMI. Nie przepina się tak często!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kup sobie HDMI switcher. Przy okazji będziesz miał więcej wejść 4k/60. Niektóre z nich przełączają się automatycznie

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, tak na dobrą sprawę lepiej jak wiszą.tv mam pod ścianą a gniazdka tak usadowione że odpinając i przepinając mógłbym kiedyś przejechać matryce :)

up.

pomyślę nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem na różne sposoby i nie jestem wstanie uzyskać płynnego 4K/60 na YouTube. 4K/30 działa bez problemu. Nawet 4K/50 nie sprawił większych problemów, ale 60fps zatyka system. Zapytam w wątku o zf9 jak to działa u nich ponieważ tam mają już szybszy procesor od Androida. 

Mam jeszcze pytanie o audio. Do tej pory mój TV był podłączony do prostego zestawu stereo DENON. Jakość dźwięku była dla mnie jak najbardziej wystarczająca. Problem polega na tym że zarówno poprzedni TV jak i DENON były podłączone w sposób analogowy, kablami cinch'ami. Niestety DENON nie ma żadnego wejścia cyfrowego/optycznego. Jest jakiś sensowny sposób żeby podłączyć x900f do takiego zestawu stereo. Wiem że jest wyjście słuchawkowe, ale to chyba nie jest najlepszy pomysł... Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Tomek398 napisał:

Mam jeszcze pytanie o audio. Do tej pory mój TV był podłączony do prostego zestawu stereo DENON. Jakość dźwięku była dla mnie jak najbardziej wystarczająca. Problem polega na tym że zarówno poprzedni TV jak i DENON były podłączone w sposób analogowy, kablami cinch'ami. Niestety DENON nie ma żadnego wejścia cyfrowego/optycznego. Jest jakiś sensowny sposób żeby podłączyć x900f do takiego zestawu stereo. Wiem że jest wyjście słuchawkowe, ale to chyba nie jest najlepszy pomysł... Nie wiem.

Może konwerter optyczny (toslink ) - RCA

 https://allegro.pl/oferta/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2x-cinch-rca-7603826969

Edytowane przez uren
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A działa na tym 4K/60 + HDR ? Np. konsola PlayStation 4 pro. Ktoś może potwierdzić? Bo patrzę, że wszędzie tylko HDMI 1.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza recenzja następcy:

 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, psq napisał:

A działa na tym 4K/60 + HDR ? Np. konsola PlayStation 4 pro. Ktoś może potwierdzić? Bo patrzę, że wszędzie tylko HDMI 1.4

Pytasz o Hdmi switcher?

Jeżeli tak,  to lepiej poszukać w Chinach. Niestety u nas są bardzo drogie w wersji Hdmi 2.0, w zależności od ilości wejść Hdmi, cena zaczyna się od ok 200zł. Sam zastanawiam się nad takim. 

https://m.pl.aliexpress.com/item/32846398993.html?

Tylko nie wiem, czy nie będzie mi przeszkadzało, przełączanie trybu obrazu, dla każdego z urządzeń podpiętych pod  switcha :).

Edytowane przez uren
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytasz o Hdmi switcher?
Jeżeli tak,  to lepiej poszukać w Chinach. Niestety u nas są bardzo drogie w wersji Hdmi 2.0, w zależności od ilości wejść Hdmi, cena zaczyna się od ok 200zł. Sam zastanawiam się nad takim. 
https://m.pl.aliexpress.com/item/32846398993.html?
Tylko nie wiem, czy nie będzie mi przeszkadzało, przełączanie trybu obrazu, dla każdego z urządzeń podpiętych pod  switcha .
Puki co nie potrzebuje, ale mam w planach kolejny sprzet, który będzie potrzebował 4K i bez switchera będę miał problem.
Jeśli pierwszy zakupisz, to poproszę o znak czy wszystko działa. Jak ja zakupie, to także dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, psq napisał:

Jeśli pierwszy zakupisz, to poproszę o znak czy wszystko działa. Jak ja zakupie, to także dam znać :)

Zastanawiam się właśnie. Główny powód dla którego go rozważam ,  to żeby switcha podpiąć pod soundbar Sony XF-9000. Każde urządzenie, wykorzystywałoby najlepszy format audio oraz co najważniejsze, miałbym menu ekranowe soundbara, na każdym źródle video.  W tej chwili mam tylko, na konsoli podpietej pod soundbar.

 

Kupiłem także nie dawno, świetny adapter bluetooth 5.0 z obsługą aptX, LL, SBC.

https://m.pl.aliexpress.com/item/32949730463.html?

  Teraz do PS4 mogę podpiąć , dowolne słuchawki, lub zestaw audio pod bluetooth, działa bardzo dobrze z PC czy Nintendo Switch. Wersja którą mam nie działa z TV oraz Xbox-em. Gdyby ktoś potrzebował,  to niech pisze na priv, mam jeszcze jedną sztukę :)

 

Edytowane przez uren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Waldo94 napisał:

Pierwsza recenzja następcy:

 

Od długiego czasu śledzę wszystkie newsy na temat serii x95g. Chciałem kupić ten TV ze względu na szybszego Androida i kilka innych usprawnień względem x900f ale jak zobaczyłem ceny to mi totalnie przeszło. Różnica cenowa pomiędzy x95g a x900f jest kosmiczna, przynajmniej w Europie, bo w Stanach wygląda to dużo lepiej. Przy aktualnych cenach 55 cali x95g kosztuje więcej niż 65 x900f przy czym jest niemal pewne że nie różnią się miedzy sobą za wiele jeżeli chodzi o jakość obrazu a to jest najistotniejsze. W takiej sytuacji wybór dla mnie był oczywisty tzn. większy ekran za mniejszą cenę i po stokroć nie żałuję. Przyjemność oglądania treści na dużym ekranie wynagradza 2 czy 3 sekundy oczekiwania dłużej na włączenie jakiejś aplikacji. 

X95g to bez wątpienia bardzo dobry TV, ale jest niezrozumiale drogi w stosunku do x900f i tak na prawdę mało innowacyjny w stosunku do x900f, co chyba że szczegółowe recenzję coś odkryją, ale na to się nie zanosi. Za różnicę w cenie zdecydowanie lepiej kupić jakiś Amplituner (lepsze audio plus dodatkowe wejścia HDMI) i jeszcze coś tam zostanie. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tomek398 napisał:

Od długiego czasu śledzę wszystkie newsy na temat serii x95g. Chciałem kupić ten TV ze względu na szybszego Androida i kilka innych usprawnień względem x900f ale jak zobaczyłem ceny to mi totalnie przeszło.

Przez pierwsze miesiące po premierze jego zakup w tej cenie mija sie z celem, Dopiero w listopadzie w okolicach "Black weekend" jego cena będzie akceptowalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Waldo94 napisał:

Przez pierwsze miesiące po premierze jego zakup w tej cenie mija sie z celem, Dopiero w listopadzie w okolicach "Black weekend" jego cena będzie akceptowalna.

Na pewno cena spadnie, ale obawiam się (tzn. teraz już mi wszystko jedno ? ) że nie tak bardzo, a to z tego względu że w tym roku mają w ofercie sporo modeli w niższych seriach i cały czas jest i pewnie będzie x900f który jest już dość atrakcyjny cenowo. Z drugiej strony Samsung z nimi mocno konkuruje....

W każdym razie sytuacja gdy 65 cali x95g kosztuje tyle samo co seria Master ZF9 jest 'lekko' dziwna (rynek niemiecki) 

https://www.sony.de/electronics/fernseher/xg9505-series 2799 Euro

https://www.sony.de/electronics/fernseher/zf9-series 2799 Euro

Edytowane przez Tomek398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja ze względu na rozmiar (49" wystarczy bo bardzo blisko siedzę) będę jednak celować w X900G ale o dziwo jego ceny ani nawet pełnej specyfikacji nadal Sony nie podało. Mam nadzieję, że też będzie mieć 4x pełne HDMI z HDCP 2.2, jak nie to może X900F wezmę. A tak czy inaczej pewnie z powodu ceny trzeba będzie odczekać kilka miesięcy. Zobaczymy.

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kupiłem w tym tygodniu telewizor Sony XF9005 55 cali posiadam zestaw Hi Fi marki Denon Stereo Tuner TU-1510AE , Amplifier PMA-710AE oraz Disc Player DCD-710AE chciałbym go podłączyć do Telewizora . Czy moglby mi ktoś z tym pomóc na stronie Sony jest coś napisane ale nie rozumiem tych skrótów ARC czy jest kompatybilny czy nie itp .=( Czy potrzebowałbym jakiegoś konkretnego kabla , przejściówki  ? Dołączam zdjęcia jak wieża wyglada z tylu oraz zdjęcie wejść telewizora . Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc 

tutaj jest informacja od Sony https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00007061

E947487A-C032-4ADA-912B-53E135BDEAB4.jpeg

D282BA47-7B89-419D-A4CC-BC6EC9F299C8.jpeg

3F7EA7FC-52EC-4CE2-A6B9-20DD600BA31E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Damian gurazda napisał:

Czy moglby mi ktoś z tym pomóc

Sprawa podobna jak u kolegi powyżej.  Twój sprzęt jest analogowy i nie ma możliwości przesyłu audio cyfrowego. Podłączyć tv jednak możesz, musisz kupić konwerter  optyczny (toslink)-Rca + przewody ( jeżeli nie masz)  Podpiąć pod Line w twoim ampli.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, LV426 napisał:

Ja ze względu na rozmiar (49" wystarczy bo bardzo blisko siedzę) będę jednak celować w X900G ale o dziwo jego ceny ani nawet pełnej specyfikacji nadal Sony nie podało. Mam nadzieję, że też będzie mieć 4x pełne HDMI z HDCP 2.2, jak nie to może X900F wezmę.

 

Jeżeli 49' ci odpowiada to czemu nie. Nie znalazłem specyfikacji tego TV na żadnej ze stron narodowych Sony. Myślę że sporo czasu upłynie zanim cena osiągnie rozsądny poziom ponieważ tak jak pisałem w tym roku Sony wypuściło masę pośrednich modeli i z powodów oczywistych będą chcieli zachować hierarchię cenową miedzy nimi. Ja po swoich doświadczeniach z 4K wiem że wielkość ekranu ma bardzo duże znaczenie. Jeszcze niedawno przejście z 40 cali na 55 wydawało mi się ogromnym ogromnym skokiem a na 65 cali czystym szaleństwem, tak teraz nie pogardziłbym 75 cali gdybym miał warunki na taki TV. Podkreślam że chodzi mi o 4K bo dla tego udawanego FHD z planform cyfrowych wymagania są jednak inne. 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
49 minut temu, uren napisał:

Sprawa podobna jak u kolegi powyżej.  Twój sprzęt jest analogowy i nie ma możliwości przesyłu audio cyfrowego. Podłączyć tv jednak możesz, musisz kupić konwerter  optyczny (toslink)-Rca + przewody ( jeżeli nie masz)  Podpiąć pod Line w twoim ampli.

Czyli rozumiem, że tamto urządzonko co kolega podał powyżej rozwiąże sprawę. O jakie przewody chodzi bo ja jestem zielony w tym temacie konwerter toslink kupię na Allegro . Aa faktycznie  są wejścia które nazywają się Line i podpinam po HDMI rozumiem ?

49 minut temu, uren napisał:

Sprawa podobna jak u kolegi powyżej.  Twój sprzęt jest analogowy i nie ma możliwości przesyłu audio cyfrowego. Podłączyć tv jednak możesz, musisz kupić konwerter  optyczny (toslink)-Rca + przewody ( jeżeli nie masz)  Podpiąć pod Line w twoim ampli.

Ciekawe urządzenie ten konwerter tylko nie za bardzo ogarniam co gdzie miałbym podłączyć 

znalazlem jeszcze taką informacje przy aukcji i nie rozumiem o co chodzi 

Konwerter jest konwerterem PCM, więc ustaw w źródle format sygnału SPDIF na PCM.

Edytowane przez Damian gurazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Damian gurazda napisał:

Czyli rozumiem, że tamto urządzonko co kolega podał powyżej rozwiąże sprawę. O jakie przewody chodzi bo ja jestem zielony w tym temacie konwerter toslink kupię na Allegro . Aa faktycznie  są wejścia które nazywają się Line i podpinam po HDMI rozumiem ?

Hdmi nie używamy. Line masz w ampli tam podpinasz  przewod rca (chinch)

Np. 

https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-2x-rca-chinch-vitalco-1-0m-7090650248

Druga koncówca do konwerera 

Np. 

https://allegro.pl/oferta/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2x-cinch-rca-7603826969

A przewod optyczny jeżeli nie ma w zestawie

Np. 

 https://allegro.pl/oferta/przewod-kabel-optyczny-1-5m-slim-toslink-audio-3d-7398000748

Od konwertera, do TV opisany jako Optical (digital audio out) 

 

 

 

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, uren napisał:

Hdmi nie używamy. Line masz w ampli tam podpinasz  przewod rca (chinch)

Np. 

https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-2x-rca-chinch-vitalco-1-0m-7090650248

Druga koncówca do konwerera 

Np. 

https://allegro.pl/oferta/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2x-cinch-rca-7603826969

A przewod optyczny jeżeli nie ma w zestawie

Np. 

 https://allegro.pl/oferta/przewod-kabel-optyczny-1-5m-slim-toslink-audio-3d-7398000748

Od konwertera, do TV opisany jako Optical (digital audio out) 

Dziekuje serdecznie kolego za pomoc , kupuję urządzonka i cieszę się z wyśmienitego dźwięku :) pozdrawiam

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...