Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, radosuaf napisał:

Imitowanych - chodzi o to, że w wyświetlaczach LCD ramka jest wyświetlana tak długo, dopóki nie wyświetli się następna, w telewizorach CRT obraz jest rysowany linia po linii, a w plazmach odświeżany właśnie co jakiś czas, bo wyświetlany jest na ułamek sekundy, a następnie ponownie itd. Tak więc LCD "sztucznie" wstawiając ciemną ramkę naśladuje, czyli imituje to działanie.

W ciągu ostatnich 2 dni musiałem resetować "na twardo" telewizor trzy razy - dwa razy się wysypał przy próbie odtwarzania filmu, a wczoraj po raz pierwszy próbowałem skorzystać z przeglądarki, zamuliła się kompletnie, a po przełączeniu na TV nie chciała zniknąć klawiatura na pół ekranu :).

Smart TV w plazmie Panasonica przez 5 lat nie dostarczył mi takich atrakcji...

Zwracam honor z tym imitowaniem/emisją. Kurcze no nie jest budujące to co piszesz o tym cholernym interfejsie w XF90, nie wiem, wstrzymam się z kupnem jeszcze z tydzień/półtora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównie używasz telewizora do oglądania telewizji czy odpalenia jakichś prostych aplikacji, to nie powinno być problemów większych, ale Android TV jako platforma to porażka - co z tego, że ma niby największe możliwości, skoro podstawowa funkcjonalność kuleje? Mam wrażenie, że Google sobie wymyślił, że telewizor ma być centrum sterowania Wszechświatem, tylko zapomniał, że musi się jeszcze nadawać do oglądania telewizji :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli głównie używasz telewizora do oglądania telewizji czy odpalenia jakichś prostych aplikacji, to nie powinno być problemów większych, ale Android TV jako platforma to porażka - co z tego, że ma niby największe możliwości, skoro podstawowa funkcjonalność kuleje? Mam wrażenie, że Google sobie wymyślił, że telewizor ma być centrum sterowania Wszechświatem, tylko zapomniał, że musi się jeszcze nadawać do oglądania telewizji :).
Moim zdaniem to nie wina Androida tylko słabych podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android 8.0 Oreo:

- nie ma opcji zamykania aplikacji w tle albo działa inaczej, bo po przyciśnięciu przycisku na pilocie pokazują się wszystkie dostępne aplikacje,

- co chwilę wyskakuje mi tapeta z chromecasta (np. włączę YouTube, dam wyszukiwanie -> tapeta, włączę iple po kilku sekundach na ekranie głównym tapeta i tak co chwilę między uruchomieniem aplikacji, ewentualnie włączeniem video),

- NIE MA OBSŁUGI NAPISÓW w aplikacji Video.. facepalm. W ogóle nie pokazuje opcji napisy (te same pliki video, które normalnie czytał 7.0),

- jest kilka komunikatów po hiszpańsku,

- zwiększyła się płynność działania opcji przy np. zmianie trybu obrazu,

- samo menu, kwestia gustu - mi się podoba, że od razu pokazuje polecane video przy konkretnej aplikacji.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, psq napisał:
39 minut temu, radosuaf napisał:
Jeśli głównie używasz telewizora do oglądania telewizji czy odpalenia jakichś prostych aplikacji, to nie powinno być problemów większych, ale Android TV jako platforma to porażka - co z tego, że ma niby największe możliwości, skoro podstawowa funkcjonalność kuleje? Mam wrażenie, że Google sobie wymyślił, że telewizor ma być centrum sterowania Wszechświatem, tylko zapomniał, że musi się jeszcze nadawać do oglądania telewizji :).

Moim zdaniem to nie wina Androida tylko słabych podzespołów.

Wieszanie się systemu to nie kwestia podzespołów, tylko samego systemu. Testowałem np. Windows 10 na tabletach i komputerach od naprawdę leciwych po najnowsze. Jeśli już się na jakimś sprzęcie uruchamiał to chodził bez problemu, co najwyżej wolniej.

22 minuty temu, uher napisał:

- NIE MA OBSŁUGI NAPISÓW w aplikacji Video.. facepalm. W ogóle nie pokazuje opcji napisy (te same pliki video, które normalnie czytał 7.0)

U mnie w formacie SRT działają bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, uher napisał:

nie ma opcji zamykania aplikacji w tle albo działa inaczej, bo po przyciśnięciu przycisku na pilocie pokazują się wszystkie dostępne aplikacje,

To nie wina Sony, choć prawdopodobnie pracują nad tym. Android 8 usunął taka możliwość,  bo uważa że świetnie zarządza ramem ?

https://www.reddit.com/r/AndroidTV/comments/8tt8fu/mi_box_oreo_how_to_close_apps/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś z Was korzystać z odrwarzacza VLC na XF90? Ciekawe jak to działa, może lepiej niż wbudowany player?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, uren napisał:

To nie wina Sony, choć prawdopodobnie pracują nad tym. Android 8 usunął taka możliwość,  bo uważa że świetnie zarządza ramem ?

https://www.reddit.com/r/AndroidTV/comments/8tt8fu/mi_box_oreo_how_to_close_apps/

 

Można można. Trzeba po prostu przytrzymać przycisk po wejściu w listę aplikacji na ekranie głównym (tam gdzie się je dodaje do skrótów  - tak to opisał ktoś na avsforum) i pojawi się rozwijane menu. Głupie i nieintuicyjne rozwiązanie,  całe google. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbował ktoś z Was korzystać z odrwarzacza VLC na XF90? Ciekawe jak to działa, może lepiej niż wbudowany player?
Polecam mx player (nawet wersja bezpłatna, ja kupiłem pełną, brak reklam itp). Działa elegancko. Jedynie nie obsługuje DLNA. Obsługuje wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VLC działa ale nie jakoś specjalnie lepiej jak odtwarzacz Sony. Bywa że przy danym filmie jeden lub drugi sprawdza się lepiej ale i tak najlepiej jest na KODI. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pliki które jeszcze wczoraj działały z napisami, obecnie nie działają. Ok, mógłby łapać inny format ale już nie ma opcji napisy po wciśnięciu home. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, psq napisał:

Moim zdaniem to nie wina Androida tylko słabych podzespołów.

Oczywiście że tak. Sony zrobi dziadowskie oszczędności żeby żeby nie wydać 20-30 dolarów więcej na szybszy procesor lub więcej  RAM. Bardzo głupia polityka, ale to ich problem. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, uher napisał:

Pliki które jeszcze wczoraj działały z napisami, obecnie nie działają. Ok, mógłby łapać inny format ale już nie ma opcji napisy po wciśnięciu home. 

Jeśli nie widzi w ogóle napisów, to nie będzie opcji wyboru. Jak w TV przy kanale, który ma jedną ścieżkę dźwiękową i brak napisów nie będzie do wyboru ani jednego, ani drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak oceniasz sama jakość materiału odtwarzanego? Coś zmieniło się? Czy ogólnie tak samo. Tzn wiem, że można nie zauważyć subtelnych zmian w obrazie, ale tak z ciekawości zagaduje. U mnie TV nie wykrywa aktualizacji OTA, więc ręcznie nie będę tego robił. Poczekam, aż będzie dostępne w opcjach TV. Nie narzekam na androida 7. U mnie działa dobrze. WiFi działa normalnie, chociaż mam podłączone kabelkiem pod router - stabilniej działa po sieci, kiedy wysyłam film z laptopa przez DLNA, HBO i Netflix również. Obraz jest normalny:)
 
Nie widzę żadnych zmian w jakości obrazu. Oglądam tv przez dekoder Horizon, Netflixa, HBO i Prime. No i WRC na Redbull.tv. Wszystkie aplikacje działają szybko i stabilnie, a co więcej zostają w pamięci więc można wznowić oglądanie po wyłączeniu tv.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

W ciągu ostatnich 2 dni musiałem resetować "na twardo" telewizor trzy razy - dwa razy się wysypał przy próbie odtwarzania filmu, a wczoraj po raz pierwszy próbowałem skorzystać z przeglądarki, zamuliła się kompletnie, a po przełączeniu na TV nie chciała zniknąć klawiatura na pół ekranu :).
Smart TV w plazmie Panasonica przez 5 lat nie dostarczył mi takich atrakcji...
Nie musiałem resetowac ani razu. Wcześniej przynajmniej raz na kilka dni bo notorycznie gubil sieć.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, LV426 napisał:

VLC działa ale nie jakoś specjalnie lepiej jak odtwarzacz Sony. Bywa że przy danym filmie jeden lub drugi sprawdza się lepiej ale i tak najlepiej jest na KODI. 

Ostatnio zmieniłem kodi ( dziwne przycięcia w czasie filmów, gdzie wcześniej tego nie było) na Archos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko używam ale nie cięło mi jeszcze. Najlepiej oglądać z BD UHD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Nawet samo BD dobrze wygląda :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, LV426 napisał:

Rzadko używam ale nie cięło mi jeszcze. Najlepiej oglądać z BD UHD ;)

Nie w tym rzecz. Po zakupie oglądałem filmy na VLC i co jakiś czas były przycinki , co 4-5min. Zainstalowalem kodi i jak ręką odjął. Po jakimś czasie i na Kodi zaczęły się dziwne przycinki. Od tygodnia używam Archos , wszystko narazie płynnie działa. Nie wiem od czego jest to uzależnione. W każdym bądź razie staram się.....być ogromnie cierpliwym ...jeszcze  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tomulus2000 napisał:

Nie w tym rzecz. Po zakupie oglądałem filmy na VLC i co jakiś czas były przycinki , co 4-5min. Zainstalowalem kodi i jak ręką odjął. Po jakimś czasie i na Kodi zaczęły się dziwne przycinki. Od tygodnia używam Archos , wszystko narazie płynnie działa. Nie wiem od czego jest to uzależnione. W każdym bądź razie staram się.....być ogromnie cierpliwym ...jeszcze  :)

Do pewnego momentu byłem zadowolony z fabrycznego playera, postanowiłem obejrzeć remuxa, Bohemian Rapsody (ok 60GB) wbudowany player, nie widział wszystkich ścieżek Audio oraz napisów, traf chciał, że w niewidocznych znalazły się polskie. Postanowiłem użyć Nova Player (bardzo podobny do Archos) tam także ten sam problem dodatkowo, problemem było to, że ścieżka oryginalna audio miała jakiś błąd i bardzo przycinała. VLC przycinał mi obraz na Jumanji, ale o dziwo Bohemian poszedł płynnie i dodatkowo widział wszystkie ścieżki audio oraz wbudowane napisy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na PC uzywam MPC i Klite codec pack i wszystko zawsze hula dobrze. Czasami te remuxy są jakoś tak dziwnie potworzone że film nawet w 720p potrafi sie przycinać albo mieć słabą ramkowość w kazdym playerze. Dobrze zripowany film, na przyklad nowy Blade Runner w 4K HDR 10?bit (chyba z 60GB) działa płynnie i przewija sie z normalnego mechaicznego dysku jak plik 200 megowy a kiedy indziej mały jedno gigowy film w 720p nie daje rady jak go skopiuje na dysk SSD. Dawno wypadłem już z tych wszystkich codeków i bajerów ale zdaje się że riperzy są poprostu lepsi i gorsi i zaden player temu nie zaradzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na brak napisów włączyłem film na vlc.. raz, że trochę przycina dwa.. białe napisy walą niesamowity clouding (zmiana na szare w miarę to zmienia)..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem czekać na testy x95g, po zobaczeniu cen  znudziło mi się i kupiłem x900f ? Nie wierzę że jakość obrazu będzie lepsza, a wydawać taką kasę na x95g tylko po to żeby mieć 2 głośniki ekstra i szybszy Android nie mam zamiaru. Już lepiej kupić sobie zewnętrznego Android box'a. 

Pierwsze wrażenia są pozytywne. Android zamula zaraz po włączeniu, ale później robi się lepiej. Ustawienia działają szybko a na tym najbardziej teraz mi zależy. YT działa dobrze, porównywalnie do mojego zewnętrznego Chromecast'a więc dla mnie jest OK. 

Telewizor jest bardzo jasny w trybie SD. Wygląda to jak taki pseudo HDR ? Na duży plus zaskoczyła mnie płynność ruchu. Nie mam na myśli SOP. Nawet z wyłączonymi tymi wszystkimi upłynniaczami jest bardzo dobrze. Nie jest to telewizor dla ludzi którzy chcą oglądać filmy w całkowitych ciemnościach. Blooming będzie widoczny, ale mnie to nie przeszkadza. Po pierwsze wiem z czego to wynika i rozumiem że jest nieuniknione przy tej ilości stref. Po drugie nie lubię oglądać TV w całkowitych ciemnościach. Ogólnie czerń jest bardzo dobra i widać że FLAD działa i jest jedynie ograniczony ilością stref bo sam algorytm nie generuje problemów. 

Drugim dużym plusem dla mnie jest jakość skalowania z 1080i. Jest bardzo dobrze. Szczerze wątpię że nowy procesor Ultimate coś tutaj poprawi. Przynajmniej nie w stopniu który będzie widoczny gołym okiem.  

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tomek398 napisał:

Miałem czekać na testy x95g, po zobaczeniu cen  znudziło mi się i kupiłem x900f ? Nie wierzę że jakość obrazu będzie lepsza, a wydawać taką kasę na x95g tylko po to żeby mieć 2 głośniki ekstra i szybszy Android nie mam zamiaru. Już lepiej kupić sobie zewnętrznego Android box'a. 

Pierwsze wrażenia są pozytywne. Android zamula zaraz po włączeniu, ale później robi się lepiej. Ustawienia działają szybko a na tym najbardziej teraz mi zależy. YT działa dobrze, porównywalnie do mojego zewnętrznego Chromecast'a więc dla mnie jest OK. 

Telewizor jest bardzo jasny w trybie SD. Wygląda to jak taki pseudo HDR ? Na duży plus zaskoczyła mnie płynność ruchu. Nie mam na myśli SOP. Nawet z wyłączonymi tymi wszystkimi upłynniaczami jest bardzo dobrze. Nie jest to telewizor dla ludzi którzy chcą oglądać filmy w całkowitych ciemnościach. Blooming będzie widoczny, ale mnie to nie przeszkadza. Po pierwsze wiem z czego to wynika i rozumiem że jest nieuniknione przy tej ilości stref. Po drugie nie lubię oglądać TV w całkowitych ciemnościach. Ogólnie czerń jest bardzo dobra i widać że FLAD działa i jest jedynie ograniczony ilością stref bo sam algorytm nie generuje problemów. 

Drugim dużym plusem dla mnie jest jakość skalowania z 1080i. Jest bardzo dobrze. Szczerze wątpię że nowy procesor Ultimate coś tutaj poprawi. Przynajmniej nie w stopniu który będzie widoczny gołym okiem.  

Zgadzam się w 100% ze wszystkim co napisałeś, podchodzę do tego identycznie. Zapomniałeś jedynie wspomnieć 0 realnych cenach - XF90 65" można kupić za 6500pln / X95G = 12.000 pln. Uważam za kompletną paranoję kupowanie X95G w tym momencie.

1 godzinę temu, Tomek398 napisał:

Miałem czekać na testy x95g, po zobaczeniu cen  znudziło mi się i kupiłem x900f ? Nie wierzę że jakość obrazu będzie lepsza, a wydawać taką kasę na x95g tylko po to żeby mieć 2 głośniki ekstra i szybszy Android nie mam zamiaru. Już lepiej kupić sobie zewnętrznego Android box'a. 

 

Jedyne co mnie jeszcze męczy przed zakupem XF90 to to, że można kupić w tej samej cenie LG B7 65"
https://allegro.pl/oferta/smart-tv-65-lg-oled65b7v-4k-uhd-hdr-wifi-7781343531

Nie wiem, to chyba musi być jakaś ściema, jeżeli nie to nie wykluczone że kupie tego OLED'a.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jedyne co mnie jeszcze męczy przed zakupem XF90 to to, że można kupić w tej samej cenie LG B7 65"

 Wszystko zależy od tego co i w jakich warunkach będziesz oglądał. U mnie nie było z tym problemów z wyborem ponieważ tak jak wcześniej napisałem, nie lubię oglądać TV w całkowitych ciemnościach, a po drugie zdarza mi się podłączać komputer do telewizora na dłuższy czas. Na sam koniec napiszę coś nietypowego i kontrowersyjnego :-) ? Nie do końca podoba mi się obraz na OLED'ach. Jest taki za bardzo cukierkowy. Tak dobry że aż nienaturalny :-) Wiem, wiem.. że to kwestia ustawień, ale po prostu chyba przywykłem do LCD. 

Dzięki SONY x900f odkryłem na nowo Full HD. Dobre źródło FHD wygląda na tym TV wprost rewelacyjnie. Powtórzę się tutaj, ale na prawdę skalowanie jest na 5 z plusem. Niestety, przez to zacząłem oglądać dobre jakościowo pliki FHD to bardzo szybko zacząłem zauważać że to co nadaje NC+ to z pełnym FHD ma często niewiele wspólnego.... Mimo tego Sony wyciąga na prawdę sporo i z tego sygnału. 

Z 4K sprawa jest bardziej skompilowana i tu mogę potwierdzić że te wszystkie kalkulatory odległości do 4K mają spory sens. Przy dobrym źródle zarówno FHD jak i 4K odległość jest niesłuchanie ważna aby docenić czy nawet zauważyć większą szczegółowość obrazu 4K. W pewnej i to wcale nie dużej! odległości różnice między 4K i FHD się zacierają i to po prostu widać. Dlatego tym bardziej nie żałuję że kupiłem 65 cali x900f zamiast 55 cali x95g a taki miałem pierwotny plan

Po mojej lekturze wielu recenzji i tego wątku nie sądziłem że napiszę że jestem zadowolony z Androida :-) Uprzedzam że oprócz VLC nie instalowałem i raczej nie będę instalował nic więcej, ale póki co system działa OK. Nie jest bardzo szybko, ale wystarczająco sprawnie aby nie narzekać.  Muszę jeszcze doczytać czy po update do Oreo jest lepiej czy nie, bo nie chciałbym aby ten update coś popsuł.

Tak więc póki co większość rzeczy na plus (audio mogłoby być lepsze). Jedynie VLC nie chciał widzieć plików na kompie podłączonym do tej samej sieci domowej mimo że sam komputer widzi. Nie wiem dlaczego.  

 

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Dzięki 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Oreo. Poczekaj do oficjalnego wydania. Jeśli TV sam przez OTA nie widzi updateu, to moim zdaniem na siłę lepiej nie wgrywać. Sporo negatywnych opinii.

Materiał FHD (BluRay) czy 4K (BluRay 4K) wygląda ślicznie. Nikt mi nie powie, że temu TV czegoś brakuje. Osobiście oglądam w pełnych ciemnościach. Nie widzę żadnych defektów obrazu. Nawet jak wyświetla napisy, to nie ma takich efektów, żeby coś przeszkadzało. Tylko trzeba oglądać całkowicie na wprost:)

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...