Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11.02.2019 o 20:11, Lebaj napisał:

Ok udało się. Mam dźwięk na youtube i netflixie z tv.

Fajnie - a która opcja pomogła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie w dekoderze sat opcja sterowania hdmi. Też tak macie że podczas oglądania Netflixa z aplikacji wbudowanej w tv z dźwiękiem 5.1 bardzo słabo wręcz minimalnie słychać z tylnych głośników kina domowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.02.2019 o 18:09, Bebbop napisał:

W sieci pojawiala sie cena nastepcy tj.  XG95 w wersji 55 calowej i wolaja 1899 funtow. W przeliczeniu ok. 9,5 tys. Chyba troche poplyneli z ta cena. XE90 (2017) startowal od ceny ok. 6,9 tys, a XF9005 (2018) od ok 6,5 tys.

Ceny w UK za x95g są bardzo wysokie, tym bardziej że aktualnie dostępna specyfikacja nie sugeruje znaczącej poprawy jakości obrazu. Nowy procesor może poprawić działanie wygaszania itd. ale natywnego kontrastu czy ilości stref nie poprawi. Niestety ciągle nie ma szczegółowych testów. 

 

Co ciekawe ceny na sony UK zniknęły. Jestem ciekaw czy to ze względy na nowego Samsunga q70r :-) :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem przedwczoraj "Overlord" przy wyłączonym świetle. Jaki ten blooming jest irytujący... Tragedia.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, radosuaf napisał:

Oglądałem przedwczoraj "Overlord" przy wyłączonym świetle. Jaki ten blooming jest irytujący... Tragedia.

W SDR też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten film jest w formacie anamorficznym i ma sporo ciemnych scen - pasy na dole i górze co jakiś czas się zapalały, kiedy coś jasnego pojawiało się na ekranie. Nadal lepiej niż Samsung NU8000, ale jednak przy plazmie/OLED wygląda to kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niedobrze :-) Zastanawiam się nad 65 x900f lub ewentualnie nowym 55 x95g ale jeżeli w obu blooming jest tak dokuczliwy to już sam nie wiem co kupić w moim budżecie.  Ciekawe co zaoferuje nowy samsung q70r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o OLED ale często podłączam kompa do TV (Fligh Simulator) a tam jest mnóstwo statycznych elementów na ekranie (cały kokpit). Po zapoznaniu się z kilkoma wątkami na tym forum mam mętlik w głowie.  Mój cel jest prostu. Chcę zamienić swój aktualny, leciwy TV 40 cali Samsung 40b650, który oceniam bardzo dobrze, na coś większego minimum  55 cali, max 65 cali. TV będzie mi służył do tego co obecnie czyli większość czasu to TV (NC+), głównie filmy, YouTube oraz czasami komp. Mój limit budżetowy to 8k z tym że w tej kwocie wolałbym już 65 cali.

Póki co czekam na testy nowych modeli, sony x95g oraz samsung q70r ponieważ to ta sama półka cenowa, ale ponieważ to nowe modele to cena jaką przyszłoby mi zapłacić byłaby zapewne wysoka w porównaniu z podobnymi modelami 2018. 

Do x900f zraziłem się trochę tutaj na forum :-) czytając o wolnym Androidzie i o bloomingu. Być może niepotrzebnie. Widziałem ten TV w sklepie i wiem że testowanie bloomingu w jasnej sali sklepowej nie ma najmniejszego sensu. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, w takim razie OLED odpada. Ciężki orzech do zgryzienia, szczerze mówiąc... Ja bym przesadnie dużo na LCD nie wydawał, nauczony doświadczeniem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, radosuaf napisał:

... Ja bym przesadnie dużo na LCD nie wydawał, nauczony doświadczeniem :).

Co masz na myśli? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić na przeczekanie coś typu Sony 60XF8305, a za 2-3 lata MicroLED :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha :-) Myślę że to jest może dobra propozycja dla kogoś kto celuje w naprawdę duże ekrany. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć ze pierwsze uLEd będą bardzo drogie i bardzo duże co jest poza moim zasięgiem i zainteresowaniami. Mnie zależy przede wszystkim na większym ekranie, ale też na dobrej jakości, nie gorszej niż aktualny samsung który tak jak napisałem oceniam bardzo dobrze. Fanem cyferek nie jestem. 

Edytowane przez Tomek398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro telewizor Ci odpowiada, a chcesz duży obraz, to nie lepiej się szarpnąć na projektor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy o tym nie myślałem. W sklepach podoba mi się ekran o rozmiarze 65 cali. Większego raczej nie potrzebuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy o tym nie myślałem. W sklepach podoba mi się ekran o rozmiarze 65 cali. Większego raczej nie potrzebuję.
A nie lepiej kupić z możliwością zwrotu? W domu odpalisz, ocenisz i zdecydujesz.
Ja jestem naprawdę zadowolony. Uważałem, że prawie 6k na TV to przesada. Dziś? Po pół roku użytkowania - nie żałuję żadnej złotówki. Nie uswiadczam cloudingu i bloomingu - cokolwiek te nazwy znaczą:) - mały żarcik. Jedyna wada, to słabe kąty. Ale dla osoby oglądającej na wprost - jak ja - ideał:)

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, radosuaf napisał:

Oglądałem przedwczoraj "Overlord" przy wyłączonym świetle. Jaki ten blooming jest irytujący... Tragedia.

Tez mnie to wk.rwia ! Zauwazylem ze jak sie wylaczy calkowicie  X-tended Dynamic Range to jest troche lepiej. Moze ktos jeszcze jakies rady ...? 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tomek398 napisał:

 

3 godziny temu, Tomek398 napisał:

Do x900f zraziłem się trochę tutaj na forum ? czytając o wolnym Androidzie i o bloomingu. Być może niepotrzebnie

 

 

Zupełnie niepotrzebnie. 2 lub 3 osoby poruszają ten problem a reszta (ta zdecydowana) nie widzi w tym problemu. 

Mam od kwietnia i ani android nie muli (będziesz korzystał przecież z nc+) ani nie widzę szczególnie blooming (a oglądam dużo).

Największą wadą (wg mnie) to wspominane kąty - ale po pół roku jakoś i do tego się przyzwyczaiłem.

Kupiłem jeden z pierwszych tv (oj drogie były wtedy) i dziś wcale nie żałuję (choć i za xf85 się rozgladałem że może tańszy).

Ja tam gorąco polecam.

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Analogi Analogi napisał:

 

Zupełnie niepotrzebnie. 2 lub 3 osoby poruszają ten problem a reszta (ta zdecydowana) nie widzi w tym problemu. 

Mam od kwietnia i ani android nie muli (będziesz korzystał przecież z nc+) ani nie widzę szczególnie blooming (a oglądam dużo).

Największą wadą (wg mnie) to wspominane kąty - ale po pół roku jakoś i do tego się przyzwyczaiłem.

Kupiłem jeden z pierwszych tv (oj drogie były wtedy) i dziś wcale nie żałuję (choć i za xf85 się rozgladałem że może tańszy).

Ja tam gorąco polecam.

Potwierdzam. Bardziej jak powyższe  irytuje mnie clouding, mimo że widoczny jedynie przy uruchamianiu netflix lub starcie systemu czy podobnych sytuacjach kiedy nie włącza się lokalne wygaszanie. Podczas oglądania problem nie istnieje. Android mi śmiga może nie doskonale ale całkiem znośnie.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od końca grudnia było wiadomo że ta aktualizacja więcej psuje jak poprawia. 

Ja się wytrzymałem i widzę że słusznie. 

Ktoś pisał że od pracownika Sony usłyszał,  że ten update to beta (niech użytkownicy potestują) i będzie poprawiona wersja Oreo w kwietniu/maju.

Podobnie było z Nougat że wychodziły poprawki do niego.

Sony zawsze ma problemy z oprogramowaniem,  tak samo w konsolach i tv.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat poprawiła kwestię samoistnego włączania się amplitunera i nic nie zepsuła :). A do aktualizacji oprogramowania w Xperii również nie mam większych zarzutów.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LV426 napisał:

Już od końca grudnia było wiadomo że ta aktualizacja więcej psuje jak poprawia. 

Ja się wytrzymałem i widzę że słusznie. 

Ktoś pisał że od pracownika Sony usłyszał,  że ten update to beta (niech użytkownicy potestują) i będzie poprawiona wersja Oreo w kwietniu/maju.

Podobnie było z Nougat że wychodziły poprawki do niego.

Sony zawsze ma problemy z oprogramowaniem,  tak samo w konsolach i tv.

Także się wstrzymałem, ale korci :D 

Ps. Ktoś oglądał remuxa MI Fallout, mam wersję ponad 70GB, i jest duża ziarnistość w obrazie. Bohemian Rapsody ponad 60GB, wygląda ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Mission Impossible Fallout na UHD BD i ziarna wielkiego nie ma, ładnie wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, LV426 napisał:

Oglądałem Mission Impossible Fallout na UHD BD i ziarna wielkiego nie ma, ładnie wygląda. 

Dzięki za info może za blisko siedzę :P. Niecałe 2m od 49".

Pytanie z innej beczki do osób, które aktualizowały system. Czy najnowsza aktualizacja dodaje wsparcie eARC? Pytam tak z ciekawości, bo sounbar Sony XF9000, kilka miesięcy temu, taką funkcję dostał w aktualizacji. Oraz może ktoś mi wyjaśnić, różnie źródła podają, trzeba mieć w końcu do tego HDMI 2.1, czy nie? Według zdjęcia poniżej tak

HTB1YlJnXtfvK1RjSszhq6AcGFXaV.jpg

Kupiłem na wszelki wypadek taki kabelek na Aliexpress za 80zł (1m). Ogólnie to przewodów Hdmi 2.1 jak na lekarstwo :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...