Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.02.2019 o 06:36, kloud3 napisał:

hehe, jakbym widział siebie, to samo przewrażliwienie i pierwsze co bym robił przy nowym to też testy bandingu, dse itd, chyba szkoda zdrowia, dzięki za długa opinię

Zgadzam się, że Oreo nic nie dało jeśli chodzi o DV szczególnie na Netflix, DV na Amazon Prime wyglądało (przed Oreo) i wygląda dużo lepiej (na pewno jaśniej). 

Jeśli chodzi o Netflixa to lepiej już wymusić HDR10 poprzez puszczanie filmów z zewn. boxa nie mającego DV np. Nvidia Shield - te same filmy wyglądają/ogląda się znacznie przyjemniej

A mnie się wydaje, że z tym DV i Netflix'em to jednak sporo zależy od konkretnego tytułu. Od dłuższego czasu się temu przyglądam i zauważyłem, że niektóre filmy wyglądają przystępnie a inne kiepsko, wczoraj obejrzałem jeden odcinek "Nightflyers" i choć film lipny to jakość nie gorsza jak "Jack Rayan" na Prime Video. Warto poeksperymentować z ustawieniem GAMA, ja na filmach z HDR często podciągam nawet na max jak obraz wydaje mi się ciemny i według mnie daje to pozytywny efekt (pojawiają się szczegóły na ciemniejszych scenach, których nie było widać wcześniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo moim zdaniem całe te DV to taki chwyt. Okrojona wersja, bo jak film leci w 4K to maksymalny bitrate wynosi 15Mb/s, nieważne z DV czy HDR.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Streaming może mieć w nazwie DV, HDR i inne cuda a jakość i tak będzie odbiegać mniej lub bardziej (zazwyczaj) od tego co jest na płytkach wydawane (a i tu bywa przecież różnie z realizacją).

Sam sprawdziłem i widzę różnicę. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma się czemu dziwić. 

Taki Venom 4K HDR jest do pobrania w sieci, w trzech wersjach. 

 4gb Video bitrate 3Mb/s

12gb Video bitrate 11Mb/s

60gb Video bitrate 51Mb/s

Filmy FHD na BR ważą nawet ponad 20gb

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że to taki chwyt jest hehe.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci pojawiala sie cena nastepcy tj.  XG95 w wersji 55 calowej i wolaja 1899 funtow. W przeliczeniu ok. 9,5 tys. Chyba troche poplyneli z ta cena. XE90 (2017) startowal od ceny ok. 6,9 tys, a XF9005 (2018) od ok 6,5 tys.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa archos video Player? Podoba mi się interfejs odtwarzacza,ale filmy mi się na nim przecinają mam tv 65xf90 i zrobiłem aktualizacje do android 8 i jeszcze jak zrobię dekodowanie dźwięku do dolby to dźwięk się nie zgadza.Naprawde fajny odtwarzacz, ale mam z nim problemy. Może mam coś źle ustawione?na wbudowanym odtwarzaczu film się nie przycina i dźwięk jest ok,ale nie ma ustawień napisów i dlatego szukam jakiegoś innego odtwarzacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, adamskulsk napisał:

Czy ktoś używa archos video Player? Podoba mi się interfejs odtwarzacza,ale filmy mi się na nim przecinają mam tv 65xf90 i zrobiłem aktualizacje do android 8 i jeszcze jak zrobię dekodowanie dźwięku do dolby to dźwięk się nie zgadza.Naprawde fajny odtwarzacz, ale mam z nim problemy. Może mam coś źle ustawione?na wbudowanym odtwarzaczu film się nie przycina i dźwięk jest ok,ale nie ma ustawień napisów i dlatego szukam jakiegoś innego odtwarzacza

Niestety nie używam, próbowałem VLC, ale są jakieś dropy co kilka sekund, jak na razie używałem, wbudowanego, ale faktycznie jest ubogi w opcje. Przy remuxach 4K HDR trzeba także na ślepo wybierać ścieżkę audio, lub napisy i szukać tych co nam odpowiadają, ponieważ wbudowany player, nie widzi ich jako: polski, angielski, chiński, tylko ścieżka 1, ścieżka 2 itd. Czy próbowałeś apki Nova Video Player (dostępna ze sklepu z poziomu TV), w komentarzach przewija się, że to połączenie  Archos z Mizuu (dostępna jako zewnętrzna apka, bardzo dobrze oceniania). Daj znać, jak testowałeś, lub  protestujesz Nova Video Player, jak ta apka się spisuje.

Edytowane przez uren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, uren napisał:

Niestety nie używam, próbowałem VLC, ale są jakieś dropy co kilka sekund, jak na razie używałem, wbudowanego, ale faktycznie jest ubogi w opcje. Przy remuxach 4K HDR trzeba także na ślepo wybierać ścieżkę audio, lub napisy i szukać tych co nam odpowiadają, ponieważ wbudowany player, nie widzi ich jako: polski, angielski, chiński, tylko ścieżka 1, ścieżka 2 itd. Czy próbowałeś apki Nova Video Player (dostępna ze sklepu z poziomu TV), w komentarzach przewija się, że to połączenie  Archos z Mizuu (dostępna jako zewnętrzna apka, bardzo dobrze oceniania). Daj znać, jak testowałeś, lub  protestujesz Nova Video Player, jak ta apka się spisuje.

Sprawdzę dziś ten nova video Player i dam znać

46 minut temu, adamskulsk napisał:

Sprawdzę dziś ten nova video Player i dam znać

Jest lepiej na nova video Player nie przycina się film co kilka sekund.Jeszcze później spróbuję z dźwiękiem,ale nova video Player wygląda identycznie co archos video Player dzięki za podpowiedz.

Jeszcze mam pytanie używa ktoś jakiegoś air mouse do tego tv? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adamskulsk napisał:

Jeszcze mam pytanie używa ktoś jakiegoś air mouse do tego tv? 

Nawet fajna jest aplikacja CetusPlay, darmowa ze reklamami ta co ma ocenę 4.4

Zainstaluj na smartfonie, oraz TV, daj pozwolenia,  włącz w tv,  opcjach programistycznych debugowanie USB. Aplikacja ma tryb myszy, oraz kilka innych,  niestety o ile u mnie kursor myszy pracuje, tak nie mogę kliknąć aby wybrać i nie działa przewijanie dwoma palcami. Może jeszcze coś muszę przestawić,  albo coś nie tak z apką,  ale ma dużo fajnych opcji :)

Edytowane przez uren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bravia Xf9005   połączony z amplitunerem Denon avr-x 1400h przez hdmi arc. Nie mam dźwięku w głośnikach z Youtube Netflixa I innych aplikacji z tv. Co może być przyczyną ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Lebaj napisał:

Witam. Bravia Xf9005   połączony z amplitunerem Denon avr-x 1400h przez hdmi arc. Nie mam dźwięku w głośnikach z Youtube Netflixa I innych aplikacji z tv. Co może być przyczyną ? 

Nie masz dźwięku w ogóle, czy tylko aplikacjach TV?

Czy w tym czasie jest dźwięk na głośnikach TV?

Czy TV widzi podłączone urządzenie do HDMI 3?

W głównych ustawieniach dźwięk, masz ustawione w zakładce Głośnik "System Audio" oraz zaznaczony "Priorytet systemu audio"?

 

Dnia 8.02.2019 o 19:09, Bebbop napisał:

W sieci pojawiala sie cena nastepcy tj.  XG95 w wersji 55 calowej i wolaja 1899 funtow. W przeliczeniu ok. 9,5 tys. Chyba troche poplyneli z ta cena. XE90 (2017) startowal od ceny ok. 6,9 tys, a XF9005 (2018) od ok 6,5 tys.

Za szybko wyciągnąłeś wnioski :P Po pierwsze to cena sugerowana, jeszcze nie oficjalna, po drugie i najważniejsze XG95 nie jest następcą XF90. Na ten rok Sony zapowiedziało 3 modele z serii XG 

XG 95  procesor X1 ultimate

XG 90  procesor X1 exstreme

XG 85  procesor X1 HDR.

Więc to model XG90 jest następcą naszego modelu (ceny nie znalazłem). XG95 jest raczej następcą ZF9, które łączy ten sam procesor :) 

Lub ZG9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dźwięku tylko w aplikacjach tv. Nie ma dźwięku na głośnikach tv. Widzi podłączone urządzenie do hdmi arc. System audio mam ustawiony tylko nie mam opcji albo jej nie widzę priorytet sestemu audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lebaj napisał:

System audio mam ustawiony tylko nie mam opcji albo jej nie widzę priorytet sestemu audio.

Priorytet systemu audio jest w głównych opcjach. Home-Ustawienia (na samym dole)- Dźwięk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, uren napisał:

Więc to model XG90 jest następcą naszego modelu (ceny nie znalazłem).

XG90 nie może być następcą XF90 ponieważ występuje tylko w wersji 49". XG95 swoją drogą też ciężko nazwać następcą, jeśli będzie kosztować sporo więcej niż XF90. Mimo wszystko XG95 o przekątnych 55 i 65 cali nie będą posiadać technologii X-Wide Angle, więc to chyba je najtrafniej będzie zestawiać bezpośrednio z modelami z 2018 roku. Spore zamieszanie w tych nowych seriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola podłączona jest pod hdmi game w ampli dekoder pod hdmi jbl sat w ampi i z portu hdmi arc w ampi kabel do hdmi arc w tv. Na konsoli dźwięk jest ale w aplikacjach tv już nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, blablabla napisał:

XG90 nie może być następcą XF90 ponieważ występuje tylko w wersji 49".

Myślę że dlatego tylko w wersji 49" ponieważ i ten rozmiar, będą chcieli producenci porzucić. W salonie Sony powiedziano mi że firmy tracą na produkcji 49". Być może dlatego kolejny 55" ma lepszy procesor aby zachęcić,  a przy okazji obronić tak wysoką cenę,  z tego co wyczytałem XG95 ma dodatkowe głośniki z tyłu TV.

25 minut temu, Lebaj napisał:

Konsola podłączona jest pod hdmi game w ampli dekoder pod hdmi jbl sat w ampi i z portu hdmi arc w ampi kabel do hdmi arc w tv. Na konsoli dźwięk jest ale w aplikacjach tv już nie. 

Dźwięk masz z konsoli bo jest podpięta bezpośrednio pod ampli. A masz tylko przekazany obraz z konsoli, poprzez Arc. Tutaj ewidentnie nie działa komunikacja TV-ampli, testowałeś inne wejścia-wyjścia Hdmi, w obu urządzeniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc czy testowałem inne wejście wyjścia hdmi ? Jest to moje pierwsze kino domowe więc proszę o wyrozumiałość. Nie trzeba połączyć tv kablem hdmi to ampi i wrócić z ampi wyjściem arc do tv arc  ? Może trzeba jakieś źródła przypisać w ampi ? W tym modelu tv jest gdzieś opcja włączenia hdmi control ? Wybieram w tv źródło hdmi 3 arc i na tv wyświetla  się menu ampi więc chyba komunikacja jest między urządzeniami. 

Edytowane przez Lebaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lebaj Ciężko mi tak pomóc na odległość, tym bardziej że nie użytkuję ampli. Czt menu masz takie, jak na tym filmie?

https://www.youtube.com/watch?time_continue=69&v=74RuakwIcMc

Zwróć uwagę na 0:51, ustaw tak jak on, zobacz czy coś się zmieni. Jeżęli nie, oglądaj dalej, i zobacz czy w Inputs - TV Audio w zakładce HDMI możesz coś zmienić, tak jak on to robi w zakładce digital. Jeżeli to nic nie pomoże, poszukaj w ampli opcji Audio czy tam jest coś do przestawienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lebaj napisał:

Dzięki ale to jest filmik z pominięciem arc.

Tak wiem że pod optyka, ale podałem go jako przykład gdzie szukać jakich opcji :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam mam wszystko włączone. W tv jest opcja włączenia wyłączenia sterowania  hdmi albo hdmi cec ? Patrzyłem w menu ale nie mogę znaleźć. 

Edytowane przez Lebaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok udało się. Mam dźwięk na youtube i netflixie z tv. Teraz pytanie. Netflix film jest w 5.1 dźwięk słychać natomiast lektora jest bardzo wytlumiony i ledwo słyszalny natomiast jak zrobię w netflixie tylko dźwięk polski to jest wszystko ok. Co można poradzić żeby mieć 5.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...