Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Pomogło jak się połączyłem z siecią 2.4 GHz. Natomiast wcześniej miałem ten problem z WiFi 5 GHz od lipca co kilka dni / codziennie, ale wystarczylo zresetować dekoder / tv albo wyłączyć i włączyć wifi i się łączył znowu. Dlaczego teraz nie chciał w ogóle się połączyć?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup tego tv (zamiast samsunga z serii NU8XXX). Z recenzji na tym portalu i na rtings.com wiem, że warto ale czy ktoś jest w stanie podsumować te 50 stron w kontekście problemów z loterią panelową (martwe piksle, banding, clouding)? Tj. czy jest to pomijalny margines w tym modelu czy jednak problem jest realny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, boywrc napisał:

Pomogło jak się połączyłem z siecią 2.4 GHz. Natomiast wcześniej miałem ten problem z WiFi 5 GHz od lipca co kilka dni / codziennie, ale wystarczylo zresetować dekoder / tv albo wyłączyć i włączyć wifi i się łączył znowu. Dlaczego teraz nie chciał w ogóle się połączyć?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

W tym tv jest jakiś problem z wifi na 5 Ghz. Model który mam teraz i jeden który miałem wcześniej, zasięg w tym paśmie jest słabszy o dwie kreski niż na 2.4, a modem jest za tv, spoczywa na uchwycie od tv. Natomiast zasięg na 2.4 jest na maxa.

20 minut temu, Shoryuken napisał:

Rozważam zakup tego tv (zamiast samsunga z serii NU8XXX). Z recenzji na tym portalu i na rtings.com wiem, że warto ale czy ktoś jest w stanie podsumować te 50 stron w kontekście problemów z loterią panelową (martwe piksle, banding, clouding)? Tj. czy jest to pomijalny margines w tym modelu czy jednak problem jest realny?

Tego Samsunga oddałem po dwóch dniach, żeby nie zakup prze zamknięciem sklepu i sobota, oddał bym go tego samego dnia lub na drugi dzień, musiałem czekać do poniedziałku. 

Clauding będziesz, w mniejszym lub większym stopniu, włączasz lokalne przyciemnianie i clauding idzie no lamusa. W moim egzemplarzu bandingu nie ma.W jednym egzemplarzu miałem trzy martwe piksele. 

Ten Samsung nie ma polotu do tego Sony. 

Dla mnie tom Samsung to badziewny tv. 

Niestety musiałem się przesiąść z KS7000 i ten Sony go godnie zastąpił. Natomiast NU 8000 obu tym tv do podstawy nie dorasta.

  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony wczoraj - pierwsze wrażenia:

Jestem miło zaskoczony działaniem Android TV. OK, pod względem obsługi funkcji stricte związanych z telewizją, w menu jest pewien bałagan, natomiast szybkość działania (przynajmniej na razie), wygoda i możliwości - jestem pod wrażeniem. Materiał 1080i (kablówka) też jest skalowany bardzo ładnie, dopiero przy SD zaczynają się schody, ale da się oglądać (odległość jakieś 2,6 metra), więc jest nieźle. 
Z uciążliwości trochę irytujący jest lekko ciemniejszy obraz po bokach i w narożnikach (standard w LCD), lekki banding przy oglądaniu meczu, ale naprawdę minimalny i trzeba się przyjrzeć (za to ruch odwzorowany pięknie, nie mam zastrzeżeń) i, co jest nie do uniknięcia, blooming w ciemnych scenach przy jasnych obiektach. No i oczywiście kąty, ale to nie powinno być zaskoczeniem - kanapa jest na wprost TV, a telewizor na wysokości wzroku, więc dopóki się jej nie opuszcza, jest OK, ale wystarczy wstać i mocniej zejść z osi - i od razu widać różnicę. 

Trochę dziwne jest długa zmiana kanałów (moduł CA w telewizorze) i podatność na jakość sygnału kablówki. W Panansoniku nie było nigdy problemów, a tutaj musiałem kilka razy układać kabel, żeby nie rwało obrazu. 

Włączyłem sobie jeden materiał w Dolby Vision i - jeśli to ma tak wyglądać, to ja za HDR podziękuję, czułem się, jakby mi ktoś próbował zrobić prześwietlenie :). Nie wiem, co to ma na celu, ale z salą kinową nie kojarzy mi się w ogóle. Może na OLEDach to wygląda inaczej, ale w przypadku LCD ta technologia to nieporozumienie. Umrze jak 3D.

Edytowane przez radosuaf
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kapusta7 napisał:

Tego Samsunga oddałem po dwóch dniach, żeby nie zakup prze zamknięciem sklepu i sobota, oddał bym go tego samego dnia lub na drugi dzień, musiałem czekać do poniedziałku. 

Clauding będziesz, w mniejszym lub większym stopniu, włączasz lokalne przyciemnianie i clauding idzie no lamusa. W moim egzemplarzu bandingu nie ma.W jednym egzemplarzu miałem trzy martwe piksele. 

Ten Samsung nie ma polotu do tego Sony. 

Dla mnie tom Samsung to badziewny tv. 

Niestety musiałem się przesiąść z KS7000 i ten Sony go godnie zastąpił. Natomiast NU 8000 obu tym tv do podstawy nie dorasta.

No ja właśnie posiadam KS7000 i też oddałem NU8XXX. Powodem był clouding w materiałach HDR, który byłby ładnie ukryty gdyby local dimming działał jak chociażby w tym KS7000. Ale, że nie działał nawet w połowie tak dobrze to nic nie ukrywał i nie wytrzymałem. Do XF9005 mnie skłania właśnie direct led ze świetnie działającym local dimmingiem (wg recek przynajmniej), który takie kwiatki ukrywa no i dużo mocniejszy efekt HDR.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kapusta7 napisał:

A czy w KS7000 był local dimming?

Przecież jak miałeś, to na pewno ustawiałeś tę opcję nawet.

Off lub Low (Niski) na materiałach SDR.

High (Wysoki) na materiałach HDR.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odpaliłem dzieciakom bajkę na DVD (tak, wiem, ale trochę mi się tych płyt uzbierało...) i wyglądało to dość dramatycznie, pierwsze co zrobiłem, to wyłączyłem skalowanie na BD i puściłem czysty sygnał na TV, wyglądało to od razu lepiej, ale potem sobie przypomniałem, że przecież w Onkyo (TX-NR579) mam skaler Marvell Qdeo, który skaluje 4K (nigdy nie sądziłem, że to mi się może przydać...) i porównywałem sobie płytę przestawiając z "4K Upscaling" na "Through" i wydaje mi się, że przy wysyłaniu sygnału 576p na telewizor obraz wygląda ciut lepiej... Czy ktoś ma ten sam sprzęt i może się podzielić swoimi obserwacjami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kapusta7 napisał:

Zabij mnie ale nie pamiętam. 

Diody Smart Led to pamiętam że  były :D

O tę opcję chodzi. :)

Samsung to tak nazywał w sumie, w polskim menu Diody Smart LED, w angielskim menu Smart LED, ale to właśnie wygaszanie lokalne (Local Dimming).

Zresztą sam Gmeru w teście odnosił się do tego właśnie jako do wygaszania lokalnego/strefowego:
Z3oLAtn.png

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie kojarzyłem local dimming w Samsungu :D

w sensie nazwy.

Edytowane przez kapusta7
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony XF90 ma trochę lepszy obraz od Nu8xxx? Wow, no szok biorąc pod uwagę, że obecnie jest droższy od Samsunga o 1300-1500zł. Imo, nieopłacalny na to co oferuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 65 calach to jest nawet 2000pln roznicy, dodatkowo przy 4799pln za 65nu8xxx dostajemy 3 lata dodatkowej gwarancji samsung guard.

65xf90 to koszt ok. 6800

 

Imho sony nie wart doplaty.

Edytowane przez soniacz78
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensowne gadanie. Nie wart doplaty. Tak to można ze wszystkim. Prosty przyklad: odpalić mecz piłki nożnej na Nu8002 i XF9005 i już widać za co doplacamy. Mozna tak cały czas znajdować róznice.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego wart a dla innego nie. W Sony są pewne rzeczy których Samsung nie oferuje (i na odwrót). Kwestia potrzeb. Nawet taka rzecz że bardziej mi odpowiada oddanie koloru u Sony, obraz jest inny, bardziej naturalny  w standardzie, lepiej skalibrowany fabrycznie a testy też to najczęściej potwierdzają. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swój Sony dałem 8600, Samsung był dwa koła tańszy, w [beeep]ie z tymi dwoma tysiącami, kasa rzecz nabyta. Ważne ze obraz jest więcej żart niż te 2000 dopłaty.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem tego modelu osobiście (tylko oglądałem w sony centre) ale na papierze wydaje mi się, że sama różnica w jasności HDR oraz direct led z dobrze działającym wygaszaniem jest wart tej różnicy. Pewnie jakiś procent dopłaty jest za markę bo sony zawsze się ceniło ale większa część różnicy w złotówkach jest uzasadniona. Ja się zastanawiam, czy za tą dopłatę kupuję sobie chociaż trochę większą pewność, że trafię dobry panel bo jestem już skrajnie wyczerpany szukaniem takowego (a wcale długo nie szukam)... Kiedyś się kupowało tv i kuźwa był.

Edytowane przez Shoryuken
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xf tez ma problem z odwzorowaniem ruchu, nie jest tak rozowo. Na dodatek android tv wogole mnie nie zadowala. Skoro testujac telewizor w sklepie, zawiesza sie 2 razy w 30min to ja dziekuje.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Seba555 napisał:

Sony XF90 ma trochę lepszy obraz od Nu8xxx? Wow, no szok biorąc pod uwagę, że obecnie jest droższy od Samsunga o 1300-1500zł. Imo, nieopłacalny na to co oferuje. 

Jeśli oglądasz filmy w formacie 2.35:1, to między tymi telewizorami jest PRZEPAŚĆ ze względu na lokalne wygaszanie. Pomijam już clouding czy light bleeding, który w FALD jeśli występuje, to w ograniczonym zakresie, a w Samsungu to jest niestety problem, co widać dobrze na zdjęciach użytkowników w tym wątku między innymi.

Dla mnie po przejściu z plazmy względnie głęboka i przede wszystkim jednolita czerń była priorytetem i w przypadku tych telewizorów ciężko ją porównywać. Mnie ostatecznie przekonały zdjęcia 14 - 18 z tego testu:

http://www.tvtest.pl/samsung-55nu8042-test/

Dla mnie nie do zaakceptowania. Wiadomo, że w sklepie się takich rzeczy nie zobaczy.

Edytowane przez radosuaf
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kapusta7 napisał:

W tym tv jest jakiś problem z wifi na 5 Ghz. Model który mam teraz i jeden który miałem wcześniej, zasięg w tym paśmie jest słabszy o dwie kreski niż na 2.4, a modem jest za tv, spoczywa na uchwycie od tv. Natomiast zasięg na 2.4 jest na maxa.

Nie obarczał bym TV winą, Od jakiegoś czasu mam także problemy z siecią u siebie, jeszcze pół roku temu OK. Mam Orange i Funbox 3 (2.4 i 5Ghz), router w tym samym pomieszczeniu co urządzenia, a większość nie osiąga pełnej prędkości na 5Ghz, a niekiedy jest mniejsza od 2.4. Najgorsze są niewykrywania automatyczne sieci, po jakimś czasie nieużywania PS4 (5Ghz, teraz mam na 2.4 i jest Ok), czy innego urządzenia, w Tv (5Ghz) zdarzyło mi się raz, drukarka to co drugi dzień traci połączenie, czy na 2.4 czy na 5Ghz. Dzwoniłem do działu technicznego Orange, wyjaśnił mi że 5Ghz działa lepiej, na większe odległości i faktycznie coś w tym jest, mam neta 100Mb, a tablet Huawei Tab M3 działał z prędkością 40Mb/s(5Ghz), 60Mb(2.4Ghz) i zasięg był słabszy, w tym samym pomieszczeniu, w innym ok 8m dalej było lepiej z zasięgiem, a prędkość ok 80-90Mb (5Ghz), 60Mb(2.4).

8 godzin temu, kapusta7 napisał:

Niestety musiałem się przesiąść z KS7000

 

6 godzin temu, Shoryuken napisał:

No ja właśnie posiadam KS7000

Ja także przesiadłem się z Samsunga, dokładniej z 43KS7500, i wiem, że ten model odbiegał jakością obrazu od większych modeli z serii KS7000/7500. Ja jestem cholernie zadowolony z przesiadki na 49XF9005, biorąc pod uwagę, żę nie wiele mniej kosztowała (zapłaciłem 4200zł vs 3800zł) seria XF85, w której czerń jest dla mnie nie do zaakceptowania (brak w niej także lokalnego przyciemniania)

Edytowane przez uren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, uren napisał:

Ja jestem cholernie zadowolony z przesiadki na 49XF9005, biorąc pod uwagę, żę nie wiele mniej kosztowała (zapłaciłem 4200zł vs 3800zł) seria XF85, w której czerń jest dla mnie nie do zaakceptowania (brak w niej także lokalnego przyciemniania)

No ja jak zobaczyłem tą czerń:

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850f

to się kulałem ze śmiechu, zwłaszcza po przeczytaniu, że tam nie ma lokalnego wygaszania. Mega fail. A w media akurat dobra cena jest na xf85...

W XF9005 raz, że czerń bez wygaszania wypada lepiej, nie za dobrze ale lepiej to jeszcze lokalne wygaszanie załatwia sprawę tego problemu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A brałeś pod uwagę, że test jest wersji 65" na IPS, a 49" jest na VA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, soniacz78 napisał:

 Skoro testujac telewizor w sklepie, zawiesza sie 2 razy w 30min to ja dziekuje.

Polecacie jakiś sklep gdzie można przetestować NOWY egzemplarz, który hipotetycznie bym wziął czy może za dużo sobie wyobrażam i lepiej zamówić online i w razie czego zwrócić?

5 minut temu, radosuaf napisał:

A brałeś pod uwagę, że test jest wersji 65" na IPS, a 49" jest na VA?

Nie wziąłem tego pod uwagę, natomiast nadal będzie brakowało wygaszania prawda? A to jednak pomaga bo i VA u sony nie są idealne (oglądam w ciemnym pokoju przy minimalnym świetle albo w ogóle bez światła więc jestem wyczulony na to):

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f

Na marginesie XF85 55'' też jest VA czy już IPS?

Edytowane przez Shoryuken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Shoryuken napisał:

A w media akurat dobra cena jest na xf85...

W media to już chyba nie wiedzą jak, wypchnąć ten model, przed promocją był, za 3800zł z soundbarem Sony HT-SF150  gratis. Akurat kolega czegoś szuka, ale nie ma kasy na XF90..

Byłem i widziałem na oczy ten model, i jak duża przestrzeń jest między tylną obudową a matrycą, to nie jest złe spasowanie, ten model tak ma. Powiedziałem to Panu od Sony (który gorąco polecał ten model), ale popatrzył się na mnie, jakbym się czepiał drobnostki. Tam nawet było widać podświetlenie, i plastikowy tył się uginał pod palcem, później płacz, bo matryca brudna, bo robak siedzi itp... Nawet tutaj to widać (góra obudowy)x850f-thickness-large.jpg

 

 

 

16 minut temu, Shoryuken napisał:

Polecacie jakiś sklep gdzie można przetestować NOWY egzemplarz, który hipotetycznie bym wziął czy może za dużo sobie wyobrażam i lepiej zamówić online i w razie czego zwrócić?

Uważasz, że przy tych halogenach po testujesz TV?, bierz przez neta, najlepiej z odbiorem na miejscu (jak możesz) wtedy ponownie zawieziesz, a nie odsyłasz. I potestujesz w domu

18 minut temu, Shoryuken napisał:

Na marginesie XF85 55'' też jest VA czy już IPS?

IPS 120Hz, tylko 85" to VA

Mój błąd, 49" także jest VA

Edytowane przez uren
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Shoryuken napisał:

Polecacie jakiś sklep gdzie można przetestować NOWY egzemplarz, który hipotetycznie bym wziął czy może za dużo sobie wyobrażam i lepiej zamówić online i w razie czego zwrócić?

Nie wziąłem tego pod uwagę, natomiast nadal będzie brakowało wygaszania prawda? A to jednak pomaga bo i VA u sony nie są idealne (oglądam w ciemnym pokoju przy minimalnym świetle albo w ogóle bez światła więc jestem wyczulony na to).

Zapomnij o testowaniu w sklepie. Musi być ciemno.

Tylko 49" jest na VA, niestety. Co do lokalnego wygaszania - chyba bym wolał brak, niż takie, jak jest w Samsungu NU8000... Oczywiście, że XF90 będzie lepszy, ale też jest "ciut" droższy :).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...