Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio ten tv i niestety odkryłem, że jest to chyba pierwszy i jedyny model z serii X od kilku lat, w którym do ściemniania ekranu w tak dużym stopniu wykorzystywana jest prymitywna metoda PWM. Przy wyłączonym lokalnym wygaszaniu migotanie widzę już od ustawienia jasności 37/50 i poniżej. Na załączonym zdjęciu widać to w postaci poziomych pasów. Znalazłem informacje, że w poprzedniku XE9005 PWM startowało dopiero od ustawienia 5/50 i w dół, czyli w momencie kiedy było to już prawdopodobnie technologicznie konieczne. Czy znacie jakiś sposób na wyłączenie PWM lub jego obniżenie w XF9005?

z1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Toma-San napisał:

Napisy najlepiej sprawdzają się w formacie SRT. Inne formaty bazują na ramkach obrazu, SRT opiera się na czasie. Dobrze dobrany czasowo plik SRT zawsze będzie prawidłowo wyświetlany. Proponuję również sprawdzić KODIego, który pozwala przesuwać ręcznie napisy przód/tył. Również w tym programie można podłączyć sobie różne bazy napisów (chociażby OpenSubtitles) i  na pewno w nich znajdą się napisy działające poprawnie.

Tak okazuje się, że Sony nie czyta za dobrze mDvD czyli napisów {}, reszta jest już ok, sprawdzę tego Kodi w przyszłości na razie oglądają napisy standardowe w odtwarzaczu i nic nie mówią, ze jest w czarnym boxie, czy tam za małe, wiec chyba pasuje, kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Pio36 napisał:

Tak okazuje się, że Sony nie czyta za dobrze mDvD czyli napisów {}, reszta jest już ok, sprawdzę tego Kodi w przyszłości na razie oglądają napisy standardowe w odtwarzaczu i nic nie mówią, ze jest w czarnym boxie, czy tam za małe, wiec chyba pasuje, kwestia przyzwyczajenia.

Ja miałem o tyle śmieszną sytuację,  że film "Jumanjii" ponad 60gb remux, z wbudowanymi wielojęzycznymi napisami do wyboru. Tylko polskie, są delikatnie źle zsynchronizowane, w aplikacji video i w sumie tylko z tym filmem miałem narazie problem. Inne aplikacje, jak VLC i MX Player nie miało tego problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktoś by był zdecydowany na zakup 55xf9005, w sensie 2 szt. w Euro Rtv. Kraków, Kielce, Zawiercie. Mogę dojechać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany ale dzisiaj już nie mam czasu. Jutro się odezwę na priv i jest jeszcze kolega Existenz1800 pisał w czwartek, może 3 szt to już fajnie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest znak % przy produkcie to powinien się naliczyć rabat.Musicie się skontaktować z infolinią,ja miałem tak przy zakupie kabli hdmi i zmienili coś w komputerze i wszystko przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z 65xf9005 coś przestawiłem i jakoś aktywowałem google filmy aplikację i teraz jak naciskam przycisk tv na pilocie to zamiast przejść do tunera tv tak jak miałem wcześniej to wyświetla mi jakieś zwiastuny z filmy google.

Wie ktoś jak to przestawić żeby znów tuner się włączał to wciśnięciu przycisku tv na pilocie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, adamskulsk napisał:

Wie ktoś jak to przestawić żeby znów tuner się włączał to wciśnięciu przycisku tv na pilocie?

 

 

Przycisk w pilocie "Home" nie pomaga? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, uren napisał:

 

Przycisk w pilocie "Home" nie pomaga? 

Przycisk home to tylko wchodzi do menu android tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, adamskulsk napisał:

Przycisk home to tylko wchodzi do menu android tv

No tak, i nie możeesz na nowo wybrać źródła AV?

Spróbuj przycisku "Return" nad "Mute", a jak to nie pomoże

Na nowo odpal tv bez utraty ustawień 
 
Na pilocie od TV wciśnij home-ustawienia-informacje-uruchom ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestrowaliście swoje v na stronie sony ?

daje to coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, uren napisał:

No tak, i nie możeesz na nowo wybrać źródła AV?

Spróbuj przycisku "Return" nad "Mute", a jak to nie pomoże

Na nowo odpal tv bez utraty ustawień 
 
Na pilocie od TV wciśnij home-ustawienia-informacje-uruchom ponownie.

Nic nie pomaga cały czas po naciśnięciu przycisku tv włącza się aplikacja filmy google play

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adamskulsk napisał:

Nic nie pomaga cały czas po naciśnięciu przycisku tv włącza się aplikacja filmy google play

Nie mam kanałów z tunera, ale potestowalem trochę i chyba znalazłem Ci rozwiązanie :D

Wejdź w ustawienia-aplikacje-filmy Google Play-następnie kliknij Wyłącz.

Powinno być dobrze,  aczkolwiek może jeszcze Ci zaskoczyć ta apka, wtedy kliknij "home" i "tv" lub "digital" aby na nowo ustawić kanały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jestem od kilku dni posiadaczem tego tv w wersji 65 cali. Mam następujące obserwacje.

1. W niektórych momentach na czarnym ekranie na brzegach białe chmurki - niewielkie i zupełnie niewidoczne przy oglądaniu filmów także tych gdzie są czarne momenty.

2. Dobrze działa to wygaszanie które daje głęboką czerń - jest tak jak na puszczanych demach q9f samsunga, nie warto dopłacać kilku tyś do samiego na pewno. Czerń mnie pozytywnie zaskoczyła w tym TV.

3. Z problemów to przede wszystkim jest taka sytuacja że podłączyłem dekoder 4k ncplus do hdmi z ARC. Całość leci przez amplituner onkyo txrz830. Jak wchodzę np. w netflixa w TV a zapomnę wyłączyć dekoder nc+, to ten sygnał z ncplus po chwili przejmuje kontrole tzn. wyrzuca mnie z menu i znowu oglądam ncplus. Czy to jest normalne i wy też tak macie?

4. Największy problem - kwestia ustawień koloru. Tam jest kilka trybów do ustawienia - AUTO, rec, 2020 itd. Odkryłem że w trybie auto TV przełącza mi automatycznie ten BT2020. Przy materiałach z ncplus typu polsaty itd. efekt jest taki, że są za czerwone gęby, idzie to w róż nawet. Kolor skór natychmiast się poprawia na bardzej neutralny jak ręcznie przełącze na jakiś REC czy coś. Ale to chyba nie jest najlepsze bo u mnie chodzą źródła typu PS4 PRO, XBOX ONE X, NETFLIX 4k, APPLE TV 4k i jak rozumiem do tych treści powinno być bt2020 ustawione? To co mam ręcznie to zmieniać? Panowie czy zaobserowowaliście podobny problem u siebie?

Ogólnie TV OK, dema 4k puszczane z Youtube b. ładne, ale jakość netflixa nie zachwyca. Może netflix sam mi wymusza zejście z 4k bo jest za słaby transfer, może da się jakoś tym sony przełączyć na informacje o tym jaki sygnał jest wyświetlany? Ogólnie nie ma z tym dramatu bo TV jest u mnie do TV/ GRY, a do projekcji używam projektora (w mojej ocenie żaden TV nawet super [beeep]er oled nie podskoczy do projekcji za pomocą ekranu 120 cali + dobry projektor + dobre audio dolby atmos).

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam Maciek

 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, uren napisał:

Nie mam kanałów z tunera, ale potestowalem trochę i chyba znalazłem Ci rozwiązanie :D

Wejdź w ustawienia-aplikacje-filmy Google Play-następnie kliknij Wyłącz.

Powinno być dobrze,  aczkolwiek może jeszcze Ci zaskoczyć ta apka, wtedy kliknij "home" i "tv" lub "digital" aby na nowo ustawić kanały. 

To też robiłem i dziala to tylko do pierwszego wyłączenia tv i po włączeniu tv znów problem powraca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, adamskulsk napisał:

To też robiłem i dziala to tylko do pierwszego wyłączenia tv i po włączeniu tv znów problem powraca 

Ciężki jesteś przypadek :P , ale może damy radę :D 

Więc teraz zrób odwrotnie, uruchom aplikację, tak żeby koło wszystkich wejść, była ikona przesyłanie strumieniowanie kanału. Gdy już będziesz miał te ikonkę, wejdź ponownie w ustawienia-ustawienia kanałów-konfiguracja kanału przesyłanego strumieniowo-filmy google play-pokaż/ukryj kanał-odznacz opcję. Jak to nie pomoże to chyba czeka Cię reset :( 

1 godzinę temu, maciek8791 napisał:

Dzień dobry, jestem od kilku dni posiadaczem tego tv w wersji 65 cali. Mam następujące obserwacje.

1. W niektórych momentach na czarnym ekranie na brzegach białe chmurki - niewielkie i zupełnie niewidoczne przy oglądaniu filmów także tych gdzie są czarne momenty.

2. Dobrze działa to wygaszanie które daje głęboką czerń - jest tak jak na puszczanych demach q9f samsunga, nie warto dopłacać kilku tyś do samiego na pewno. Czerń mnie pozytywnie zaskoczyła w tym TV.

3. Z problemów to przede wszystkim jest taka sytuacja że podłączyłem dekoder 4k ncplus do hdmi z ARC. Całość leci przez amplituner onkyo txrz830. Jak wchodzę np. w netflixa w TV a zapomnę wyłączyć dekoder nc+, to ten sygnał z ncplus po chwili przejmuje kontrole tzn. wyrzuca mnie z menu i znowu oglądam ncplus. Czy to jest normalne i wy też tak macie?

4. Największy problem - kwestia ustawień koloru. Tam jest kilka trybów do ustawienia - AUTO, rec, 2020 itd. Odkryłem że w trybie auto TV przełącza mi automatycznie ten BT2020. Przy materiałach z ncplus typu polsaty itd. efekt jest taki, że są za czerwone gęby, idzie to w róż nawet. Kolor skór natychmiast się poprawia na bardzej neutralny jak ręcznie przełącze na jakiś REC czy coś. Ale to chyba nie jest najlepsze bo u mnie chodzą źródła typu PS4 PRO, XBOX ONE X, NETFLIX 4k, APPLE TV 4k i jak rozumiem do tych treści powinno być bt2020 ustawione? To co mam ręcznie to zmieniać? Panowie czy zaobserowowaliście podobny problem u siebie?

Ogólnie TV OK, dema 4k puszczane z Youtube b. ładne, ale jakość netflixa nie zachwyca. Może netflix sam mi wymusza zejście z 4k bo jest za słaby transfer, może da się jakoś tym sony przełączyć na informacje o tym jaki sygnał jest wyświetlany? Ogólnie nie ma z tym dramatu bo TV jest u mnie do TV/ GRY, a do projekcji używam projektora (w mojej ocenie żaden TV nawet super [beeep]er oled nie podskoczy do projekcji za pomocą ekranu 120 cali + dobry projektor + dobre audio dolby atmos).

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam Maciek

 

1. Ja u siebie nie zauważyłem, ale może twój model tak ma na statycznym obrazie. Było to już tu omawiane, że jest inny algorytm lokalnego przyciemniania niż w modelach z zeszłego roku.

2. Ja także jestem zadowolony z czerni :)

3. To nie jest normalne. Gdybyś NC+ miał wyłączone, i załączył, wtedy powinno dopiero przełączyć się na obraz z NC+ . Dobrze rozumie, NC+ podłączony masz do Onkyo, a ampli z wyjścia  HDMI ARC do Hdmi Arc (3) w TV. Jeżeli tak, to zobacz czy jakieś ustawienia w dekoderze związane z ARC nie wymuszają obrazu.

4. Ja mam ustawione w auto, dekoder Samsung ICU100 (Orange) także, i nie mam nienaturalnych kolorów. Jeżeli się nie mylę i wszystko masz podpięte pod Onkyo, to niestety korzystasz z jednego źródła AV, czyli Hdmi3. Każde z urządzeń, podpięte, będzie korzystało z jednego ustawienia obrazu przypisanego pod HDMI 3, musisz wtedy wprowadzić zmiany ręcznie, lub ręcznie zmieniać te które są fabryczne w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak:

- wciśnij guide

- środkowym klawiszem ze strzałkami naciśnij w lewo

- zmień na trzecią pozycję  ( piszę z pamięci, bo nie mam przed sobą rewizora)

- wróć klawiszem środkowym strzałką w prawo. 

Powinieneś mieć standardowy epg.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, uren napisał:

Ciężki jesteś przypadek :P , ale może damy radę :D 

Więc teraz zrób odwrotnie, uruchom aplikację, tak żeby koło wszystkich wejść, była ikona przesyłanie strumieniowanie kanału. Gdy już będziesz miał te ikonkę, wejdź ponownie w ustawienia-ustawienia kanałów-konfiguracja kanału przesyłanego strumieniowo-filmy google play-pokaż/ukryj kanał-odznacz opcję. Jak to nie pomoże to chyba czeka Cię reset :( 

1. Ja u siebie nie zauważyłem, ale może twój model tak ma na statycznym obrazie. Było to już tu omawiane, że jest inny algorytm lokalnego przyciemniania niż w modelach z zeszłego roku.

2. Ja także jestem zadowolony z czerni :)

3. To nie jest normalne. Gdybyś NC+ miał wyłączone, i załączył, wtedy powinno dopiero przełączyć się na obraz z NC+ . Dobrze rozumie, NC+ podłączony masz do Onkyo, a ampli z wyjścia  HDMI ARC do Hdmi Arc (3) w TV. Jeżeli tak, to zobacz czy jakieś ustawienia w dekoderze związane z ARC nie wymuszają obrazu.

4. Ja mam ustawione w auto, dekoder Samsung ICU100 (Orange) także, i nie mam nienaturalnych kolorów. Jeżeli się nie mylę i wszystko masz podpięte pod Onkyo, to niestety korzystasz z jednego źródła AV, czyli Hdmi3. Każde z urządzeń, podpięte, będzie korzystało z jednego ustawienia obrazu przypisanego pod HDMI 3, musisz wtedy wprowadzić zmiany ręcznie, lub ręcznie zmieniać te które są fabryczne w TV.

Wszystko zrobiłem tak jak napisałeś i mam teraz takie okno jak wcisnę przycisk tv na pilocie i nadal lipa :(

IMAG1512.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach (ikona koło zębate) jest taka funkcja do czego przypisać przycisk TV. U mnie ustawione jest PS4 i ładnie włącza za jednym przyciśnięciem konsole, telewizor i soundbar.

Inny model co prawda ale powinno być podobnie. 

20181217_234438.thumb.jpg.3b865705642ec049cba7721e811fec63.jpg

 

 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2018 o 02:31, adamskulsk napisał:

Witam mam problem z 65xf9005 coś przestawiłem i jakoś aktywowałem google filmy aplikację i teraz jak naciskam przycisk tv na pilocie to zamiast przejść do tunera tv tak jak miałem wcześniej to wyświetla mi jakieś zwiastuny z filmy google.

Wie ktoś jak to przestawić żeby znów tuner się włączał to wciśnięciu przycisku tv na pilocie?

 

Widzę, że przeoczyłeś mój post.

Powtórzę:

naciśnij przycisk GUIDE

środkowym przyciskiem ze strzałkami rozwiń wybór TV

3 pozycja to guide - przestaw na nią

wróć przyciskiem środkowym, strzałką w prawo na Guide/Cyfrowy/Wszystkie.

To wszystko.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, uren said:

 

2. Ja także jestem zadowolony z czerni :)

 

Panowie mam pytanie, czy ktoś ma jednoczesnie jakiegoś OLED i telewizor będący przedmiotem wątku. Czernie w x9005 są tak dobre, że może coś przeoczyłem bo nie miałem OLED, ale właściwie to jaką wartość dodaną ma OLED w stosunku do naszego TV, skoro czerń mam taką jak czarna dziura? Dema które ja odpalam przeznaczone dla LG OLED wyglądają identycznie na x9005 tak jak w media markt na OLED C8, po prostu soniak wygasza się i tyle. 

pozdrawiam Maciek

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...