Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kapusta7 napisał:

Cena z Media Markt na  65XF9005 jest 7099.Trzy miesiące temu dałem 8600, szlak by trafił.

Bardziej Cię zmartwię, w tej chwili rynkowa mediana to około 6700. 7099 był ostatnio w SonyCenter z 5 letnią gwarancją.

Zastanawia mnie potencjał dalszego spadku. Dobrze byłoby wiedzieć jakie minima zaliczył 65XE9005 zanim zszedł z oferty.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam już byłem zdecydowany na 100% na 49Xf9005 , ale przeczytałem wszystkie posty i faktycznie ten android w tym modelu to taka padaka ? Chcę wymienić mojego dotychczasowego Samsunga 40h6400 na coś nowego w którym smart tv śmiga i nie narzekam, i czy ten 9005 będzie najlepszym wyborem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o podświetleniu tego egzemplarza XF?

na fotce z wyłączonym wygaszaniem, wg. mnie dramat
XF Clouding

dla porównania podświetlenie mojego XE z wyłączonym wygaszaniem

XE Clouding

obydwa to modele 65 cali. Możecie wypowiedzieć się na temat swoich egzemplarzy albo wstawić fotki z wyłączonym local dimmingiem? Chciałbym zobaczyć jak to powinno wyglądać prawidłowo wybierając model.

Będę b.b. wdzięczny. Pozdrawiam!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tomisior napisał:

Panowie co sądzicie o podświetleniu tego egzemplarza XF?

na fotce z wyłączonym wygaszaniem, wg. mnie dramat
XF Clouding

dla porównania podświetlenie mojego XE z wyłączonym wygaszaniem

XE Clouding

obydwa to modele 65 cali. Możecie wypowiedzieć się na temat swoich egzemplarzy albo wstawić fotki z wyłączonym local dimmingiem? Chciałbym zobaczyć jak to powinno wyglądać prawidłowo wybierając model.

Będę b.b. wdzięczny. Pozdrawiam!

 

Czy widać to na jakimkolwiek rzeczywistym kontencie? W sensie widać oczami, a nie urządzeniami pomiarowymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2018 o 18:58, Analogi Analogi napisał:

Wg mnie warto!

Widać w ciemnych filmach/scenach, przy szukaniu sygnału, zmianie kanałów. Są ludzie co mają na to wywalone, ja do takich nie należę. Kurna prawie 2019 a technologia LCD jak miała clouding tak ma, w telewizorze z takiej półki. A później serwisant powiem, że to cecha lcd i trzeba oglądać i się cieszyć! Najgorsze, że w warunkach sklepowych nie da się sprawdzić równomierności podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tomisior napisał:

Widać w ciemnych filmach/scenach, przy szukaniu sygnału, zmianie kanałów. Są ludzie co mają na to wywalone, ja do takich nie należę. Kurna prawie 2019 a technologia LCD jak miała clouding tak ma, w telewizorze z takiej półki. A później serwisant powiem, że to cecha lcd i trzeba oglądać i się cieszyć! Najgorsze, że w warunkach sklepowych nie da się sprawdzić równomierności podświetlenia.

W samsungach dajmy na to w ogóle nie da się od jakiegoś czasu wyłączyć local dimming. Zaczynam rozumieć dlaczego. Pytanie czy to widać z włączonym LD, bo w ogóle uważam że lcd bez LD nie nadaje się do seansów po ciemku, niezależnie od producenta i ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytnie :] ładnie to sobie Samsung wymyślił. Zgadzam się z Tobą, że lcd bez local dimmingu to kiepski wybór do nocnych seansów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co sądzicie o podświetleniu tego egzemplarza XF?
na fotce z wyłączonym wygaszaniem, wg. mnie dramat
XF Clouding
dla porównania podświetlenie mojego XE z wyłączonym wygaszaniem
XE Clouding
obydwa to modele 65 cali. Możecie wypowiedzieć się na temat swoich egzemplarzy albo wstawić fotki z wyłączonym local dimmingiem? Chciałbym zobaczyć jak to powinno wyglądać prawidłowo wybierając model.
Będę b.b. wdzięczny. Pozdrawiam!
 
Mój poprzedni egzemplarz 65xe9005, który został wymieniony dziś na nowy (przecinki w matrycy) praktycznie nie miał cloudingu. Nowy chyba jeszcze lepiej wygląda. Wystawiłem go dziś na sprzedaż na olx i wstawiłem tam fotki testowe (wyłączony LD). Widać, że z chmurkami różnie w zależności od egzemplarza.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tomisior napisał:

Panowie co sądzicie o podświetleniu tego egzemplarza XF?

na fotce z wyłączonym wygaszaniem, wg. mnie dramat
XF Clouding

dla porównania podświetlenie mojego XE z wyłączonym wygaszaniem

XE Clouding

obydwa to modele 65 cali. Możecie wypowiedzieć się na temat swoich egzemplarzy albo wstawić fotki z wyłączonym local dimmingiem? Chciałbym zobaczyć jak to powinno wyglądać prawidłowo wybierając model.

Będę b.b. wdzięczny. Pozdrawiam!

 

W pierwszym modelu który oddałem XF, mniejszy był clauding a i tak mnie to bolalo, z włączonym wygaszaniem nic nie było widać.Przy egzemplarzu który teraz posiadam jest trochę więcej niż u Ciebie na XE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2018 o 22:29, Tomisior napisał:

Analogi Analogi a możesz krótko uzasadnić, prócz oczywiście 2-letniej gwarancji i nowego tv? Będę wdzięczny bo biję się z myślami

Przejrzyj sobie ten temat - jest tu bardzo wiele nt różnić i zalet xf nad xe. Zwłaszcza pierwsze strony z kwietnia i maja. Jest wiele recenzji i opinii użytkowników (w tym porównań). Identyczny problem miały już chyba że dwie osoby i temat był wałkowany.

20min wertowania i będziesz miał pełny przegląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Tomisior napisał:

Panowie co sądzicie o podświetleniu tego egzemplarza XF?

na fotce z wyłączonym wygaszaniem, wg. mnie dramat
XF Clouding

dla porównania podświetlenie mojego XE z wyłączonym wygaszaniem

XE Clouding

obydwa to modele 65 cali. Możecie wypowiedzieć się na temat swoich egzemplarzy albo wstawić fotki z wyłączonym local dimmingiem? Chciałbym zobaczyć jak to powinno wyglądać prawidłowo wybierając model.

Będę b.b. wdzięczny. Pozdrawiam!

 

U mnie jest podobnie jak u Ciebie, po 3 tygodniach od zakupu zgłosiłem na gwarancję i czekam na rozwój sytuacji.

20181023_220348.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarix75 chyba lepszy model przy 65 calach ciężko będzie znaleźć. Gwarancja wg. mnie strata czasu - jeszcze nie słyszałem, żeby komuś wymienili tv na podstawie cloudingu. Firmy z uporem maniaka powtarzają, że to cecha LCD i koniec. Mi nie chcieli z paroma pikselami nic zrobić. Jasne trzeba walczyć o swoje i próbować, ale z doświadczenia wiem, że ciężko. Wg. mnie masz całkiem ok podświetloną matrycę. Dramat to jest na moim zdjęciu - zobacz dolne rogi.

Analogi Analogi wiem, że XF9005 na papierze jest lepszy pod każdym względem (za wyjątkiem: pilota, kątów oglądania i input laga w fhd), ale pytam czy te lepsze parametry w XF9005 są warte dopłaty np. 600-800 zł? czy będą zauważalne gołym okiem dla przeciętnego odbiorcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nad czym Ty się zastanawiasz. 

Teraz w Media Markt jest za nieco ponad 6800.

Edytowane przez kapusta7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomisior napisał:

Jarix75 chyba lepszy model przy 65 calach ciężko będzie znaleźć. Gwarancja wg. mnie strata czasu - jeszcze nie słyszałem, żeby komuś wymienili tv na podstawie cloudingu. Firmy z uporem maniaka powtarzają, że to cecha LCD i koniec. Mi nie chcieli z paroma pikselami nic zrobić. Jasne trzeba walczyć o swoje i próbować, ale z doświadczenia wiem, że ciężko. Wg. mnie masz całkiem ok podświetloną matrycę. Dramat to jest na moim zdjęciu - zobacz dolne rogi.

 

Nie wiem jak się to skończy. Na razie miałem wizytę serwisanta w samo południe więc nie mógł osobiście tego sfotografować z wiadomych względów, wysłałem mu swoje zdjęcia. Twierdzi, że przy kolejnej wizycie przywiozą nowy TV. Jak będzie faktycznie to czas pokaże, na razie minął tydzień od wstępnych oględzin i cisza. Oby tylko ten nowy nie okazał się jeszcze gorszy o ile już do tej wymiany dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, piquadrat napisał:

Zastanawia mnie potencjał dalszego spadku. Dobrze byłoby wiedzieć jakie minima zaliczył 65XE9005 zanim zszedł z oferty.

Nie pamiętam już dokładnie, ale zawsze można zobaczyć historie cen na Ceneo.   Druga sprawa to że coś długo nie było nic konkretnego na Klubowiczów SONY. Więc może i na dniach coś być... ;) Np. W zeszłym roku wyglądało to tak:

RABATY w salonach Sony Centre do -25%

 
AvatarSeberty8
155°Zakończono
RABATY w salonach Sony Centre do -25%
 
paź 25. 2017
Ceny po rabacie

TV
KD-49XE9005 - 4499 - ceneo min 4769
KD-55XE9005 - 5399 - ceneo min 5684
KD-55XE9305 - 6299 - ceneo min 6939
KD-65XE9005 - 7649 - ceneo min 7649
KD-65XE9305 - 8999 - ceneo min 9500
KD-75XE8596 - 11699 - ceneo min 11457
KD-75XE9005 - 17999 - ceneo min 16699
KD-75XE9405 - 26999 - ceneo min 23934

SOUNDBARY
HT-CT290 - 799 - ceneo min 949
HT-CT291 - 799 - ceneo min 949
HT-CT390 - 959 - ceneo min 1076
HT-CT800 - 1599 - ceneo min 1999
HT-MT300 - 1039 - ceneo min 999
HT-MT500 - 1999 - ceneo min 2190

POWER AUDIO
MHC-V11 - 879 - ceneo min 958
MHC-V77 - 2239 - ceneo min 2498
MHC-GT4 - 2319 - ceneo min 2900
GTK-XB90 - 1599 - ceneo min 1999

APARATY
DSC-RX100 - 1399 - ceneo min 1429
DSC-RX100M3 - 2299 - ceneo min 2399
DSC-RX100M4 - 2969 - ceneo min 3099
DSC-RX10 - 2889 - ceneo min 2960
DSC-HX400 - 1529 - ceneo min 1554
DSC-HX90 - 1309 - ceneo min 1393
ILCE-6300B - 3399 - ceneo min 3698
ILCE-6500B - 5519 - ceneo min 5799
ILCE-7KB - 4249 - ceneo min 4999

KAMERY
FDR-AX33 - 2549 - ceneo min 2663
FDR-AX53 - 3399 - ceneo min 3718

GŁOŚNIKI MOBILNE
SRS-XB10 - 149 - ceneo min 197
SRS-XB20 - 299 - ceneo min 391
SRS-XB30 - 519 - ceneo min 566
SRS-XB40 - 749 - ceneo min 899

Oferta obowiązuje we wszystkich salonach Sony Centre na terenie Polski. Przed 
zakupem należy zapisać się do klubu Sony, ponieważ jest to oferta tylko 
dla klubowiczów (bezpłatne, wystarczy wypełnić podany przez sprzedawce 
formularz).

Dodatkowo trwa promocja raty 0% na TV i do niektórych modeli gratis wieszak, montaż i transport.
 
LINK DO HISTORII Z ZESZŁEGO ROKU.
 
Natomiast można też śledzić PROMKI tu:   - https://www.pepper.pl/promocje/scentre.pl  :) Miłego Weekendu.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie. Było już o tym kilka razy w wątku. Naprawdę zadajcie sobie troszkę trudu i przejrzyjcie poprzednie podstrony tematu - wszystko tam jest wyjaśnione tak jak wspomniał już zresztą @Analogi Analogi.

Algorytm wygaszania w modelu XF90 działa inaczej niż w XE90. Nie załącza się on np. podczas przełączania kanałów, w Home menu lub podczas korzystania z niektórych aplikacji (częściowo). Nie działa np. też w w menu Netflixa i gdy wyświetlane jest logo N. Dopiero gdy włączymy film/serial, lokalne wygaszanie się załącza. Takich przykładów jest mnóstwo. Często nie wygląda to za dobrze i faktycznie może zdziwić. Na taką przypadłość cierpiał też model XE93. Nie wiem dlaczego Sony tego nie poprawi softem.

Poza tym korzystanie z telewizorów z podświetleniem FALD z wyłączoną funkcją lokalnego wygaszania jest bez sensu. W modelu XF90 polecam ją włączyć na średni/wysoki. Uruchomcie sobie jakąś czarną planszę (może być np. ten film na youtube - LINK) i wtedy zobaczycie, że TV elegancko wygasza cały ekran.

Edytowane przez blablabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, uher napisał:

Prawie 2k obniżki ceny po 3 miesiącach.. trochę lipa.

Robią miejsce dla następcy. Normalna rzecz. Sony, dajcie promo dla klubowiczów i do aktualnej ceny w SC dorzućcie 5 lat gwary i "I'm sold".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam all ;) mam pytanie odnośnie nagrywania przez pendrive czy lepiej zakupić sobie jakiś większy dysk chyba, że sugerujecie coś konkretnego... Z góry dziękuję..... Oczywiście chodzi o model XF 55 9005 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam ! 

Po dwumiesięcznej analizie testów różnych telewizorów i dzięki waszej pomocy ostatecznie wybór padł na Sony 65XF9005 :D Tv udało mi się nabyć za 6729zł i już jutro zawita do mojego salonu. Czekam jeszcze na obniżkę belki HT-XF9000 :) Mam zamiar kupić nowe kable HDMI ponieważ poprzednie mają już dobrych parę lat... Gdzieś doczytałem ze do tv obsługującego 4k hdr powinny być lepsze...najlepiej HDMI 2.0 lub wyżej i takie które obsługują transfer danych do 18 gb/s aleeee kompletnie się na tym nie znam i pytam aby nie zostać naciągnięty na zbędne koszty przez sprzedawce ? Jakie kable polecacie? Czy ten z linku poniżej będzie ok ? Z góry dziękuję za pomoc !

https://www.euro.com.pl/kable/unitek-y-c138rgy.bhtml

Edytowane przez przemekshr
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, przemekshr napisał:

WItam ! 

Po dwumiesięcznej analizie testów różnych telewizorów i dzięki waszej pomocy ostatecznie wybór padł na Sony 65XF9005 :D Tv udało mi się nabyć za 6729zł i już jutro zawita do mojego salonu. Czekam jeszcze na obniżkę belki HT-XF9000 :) Mam zamiar kupić nowe kable HDMI ponieważ poprzednie mają już dobrych parę lat... Gdzieś doczytałem ze do tv obsługującego 4k hdr powinny być lepsze...najlepiej HDMI 2.0 lub wyżej i takie które obsługują transfer danych do 18 gb/s aleeee kompletnie się na tym nie znam i pytam aby nie zostać naciągnięty na zbędne koszty przez sprzedawce ? Jakie kable polecacie? Czy ten z linku poniżej będzie ok ? Z góry dziękuję za pomoc !

https://www.euro.com.pl/kable/unitek-y-c138rgy.bhtml

Gdzie kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, przemekshr napisał:

RTVeuroAGD z okazji Black Week 2 cena obowiązuje do 14.11 :)

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-65xf9005.bhtml?link=lp

P.S W następnym tyg spodziewałbym się obniżki na model 55 calowy :)

Pomóżcie z tym kablem bo już dzwonią ze tv będzie za godzinę... :D

 

Każdy kabel zadziała o ile nie używasz 4K HDR 10bit RGB - konsola albo pecet.

Brałeś cashback w PlanetPlus przy okazji zakupu w tym sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piquadrat napisał:

Każdy kabel zadziała o ile nie używasz 4K HDR 10bit RGB - konsola albo pecet.

Brałeś cashback w PlanetPlus przy okazji zakupu w tym sklepie?

Ok, dzięki za pomoc !

O cashbacku pierwsze co słyszę, także nie korzystałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...