Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, kapusta7 said:

Ja wymieniłem ze względu na Clouding i trzy martwe piksele. 

Piksele by mi nie przeszkadzały, ale clauding był masakryczny, wszystkie tv lcd jakie do tej pory miałem nie miały razem takie claudingu jak Sony.

A jak sprawdzić ten clouding? I czy Sony wymienia TV bez problemu na podstawie tego problemu?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło ze przełączałem z kanału na kanał telewizyjny i była przez chwile czarna plansza z białymi elementami, była tragedia. 

Ja tv wymieniłem w media markt bo go tam kupowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko trzeba oddać co jest w zestawie. 

Nie czepiają się jak są folie zerwane. 

 

Wcześniej miałem dwa dni samsunga NU8042 i go zaraz oddałem bo to dno nie tv. 

 

Pytając co z tym Sony teraz będzie powiedzieli ze na serwis jedzie.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch miesięcy mam 49-calowy model i zauważyłem, że dolna plastikowa listwa lekko odstaje w dół od aluminium parę centymetrów na lewo od logo Sony. Jest to kilka milimetrów, ale po przyjrzeniu się jest widoczne. Nie wydaje mi się, żeby było tak wcześniej. Ktoś też tak ma?

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że to temat o XF9005,ale sporo osób tu zagląda, to postanowiłem napisać tutaj.

Czy ktoś miał do czynienia z następującymi modelami tv? Ceny podobne. Który najlepszy?

  SONY LED KD-55XE8596 model z 2017 roku matryca VA ? 120Hrz?

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1495007874

Panasonic 58 EX700E model z 2017  matryca VA Innolux 60Hrz

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1494309442

LG OLED 55EG9A7V   Full HD  model z roku?  Nic o nim nie wiem.

Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie odstaje ale lewa ramka przy obracaniu tv trochę trzeszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(cross post)

Panie i Panowie. Od dłuższego czasu śledzę dyskusje o Sony XF90 i Samsungu NU80**. W sklepie dwukrotnie przekonywano mnie do Samsunga QE55Q7 - jednak relacje jakich wiele głównie z 2017 roku nie zachęcają, czy przekonują. Czy jest jeszcze jakiś TV z przedziału 52-57"", na którym będą podłączony pod N-kę obejrzę zarówno sport, jak i film, bezproblemowo połączę się z wifi i obejrzę Netflixa. Często TV jest włączony na statycznym kanale informacyjnym, także nawet sami sprzedawcy mający doświadczenie z produktami z ekspozycji OLED na razie odradzają. Stary TV jeszcze zipie, ale jest na ostatniej prostej (14 lat Sharp made in Japan :). Nie "gram w gry" :).

Żeby nie było OT, w mojej - podkreślam - opinii XE90 ma dyskwalifikujące wady takie, jak zrywający kontakt z siecią, brak Netflixa, znikająca piłka (sport), beznadziejny system smart.
NU80 - w zasadzie taki rozsądny stosunek cena <> jakość. Niezły smart, ale do futbolu też specjalnie się nie nadaje.

I jak już jestem zdecydowany do zakupu wpadam na ślad kolejnej wtopy u któregoś z w/w producentów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, akcent napisał:

NU80 - w zasadzie taki rozsądny stosunek cena <> jakość. Niezły smart, ale do futbolu też specjalnie się nie nadaje.

Dlaczego? Wersje 55 cali wzwyż mają matrycę 120 Hz z tego co wiem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, akcent napisał:

Żeby nie było OT, w mojej - podkreślam - opinii XE90 ma dyskwalifikujące wady takie, jak zrywający kontakt z siecią, brak Netflixa, znikająca piłka (sport), beznadziejny system smart.
NU80 - w zasadzie taki rozsądny stosunek cena <> jakość. Niezły smart, ale do futbolu też specjalnie się nie nadaje.

I jak już jestem zdecydowany do zakupu wpadam na ślad kolejnej wtopy u któregoś z w/w producentów :(

W ramach sprostowania - XE90 jak najbardziej ma Netflixa, przy odpowiednich ustawieniach upłynniacza nic nie znika, nie zdarzyło mi się, żeby TV rozłączył się z sieci (może przy badziewnych routerach tak się zdarza?). Widzę, że jesteś bardziej przekonany do Samsunga - to również dobry TV, chociaż do piłki nie wybrałbym żadnego z nich i zdecydował się na XF90...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Toma-San napisał:

Widzę, że jesteś bardziej przekonany do Samsunga - to również dobry TV, chociaż do piłki nie wybrałbym żadnego z nich i zdecydował się na XF90...

Nie, absolutnie. Wręcz "obawiam" się ich marketingu szeptanego i całej maści pozytywów, jakie pojawiają się w sieci.
Jeszcze kilka lat temu nie zastanawiałbym się i w ciemno brał Sony (tudzież Sharp/Panasonic). Dzisiaj już nie jestem tak przekonany do japońskich firm.
Trzeba oddać, że LG i Samsung wykonały tytaniczną robotę zostawiając konkurencję (chyba) w tyle.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, akcent napisał:

Nie, absolutnie. Wręcz "obawiam" się ich marketingu szeptanego i całej maści pozytywów, jakie pojawiają się w sieci.
Jeszcze kilka lat temu nie zastanawiałbym się i w ciemno brał Sony (tudzież Sharp/Panasonic). Dzisiaj już nie jestem tak przekonany do japońskich firm.
Trzeba oddać, że LG i Samsung wykonały tytaniczną robotę zostawiając konkurencję (chyba) w tyle.

 

I jedna i druga firma produkują świetne TV. Moim zdaniem jednak z wymienionych przez ciebie TV najlepiej sprawdzi się Sony XE lub jeszcze lepiej XF. Chociaż rzeczywiście do systemu AndroidTV należy przyzwyczaić - nie jest tak szybki, jak konkurenci, ale w zamian daje niezliczone możliwości konfiguracyjne dzięki otwartej architekturze systemu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung NU8000 to badziew, oddałem toto po dwóch dniach, tam w ogóle nie dało się nic oglądać, obraz tragedia. Dopiero na Sony XF9005 mogę spokojnie oglądać tv.

Wcześniej miałem KS7000 jakby ktoś pytał.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w euro rtv agd promocja gdzie można dorwać 55xf9005 za 5299 tak tanio jeszcze nigdy nie był... Sam śledzę ten wątek oraz samsunga nu8042 zastanawiajac się który kupić. Biorąc pod uwagę ceny od premiery telewizorów oba stanialy ok 1200 zł. Ciekawy jestem do jakiego pułapu cenowego zejdzie ten Soniak 5k? Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :). Jestem wdzięczny że o tym napisałeś bo też  śledzę temat tych dwóch tv i chyba się zdecyduję na Sony o ile  uda się go wziąć za ta cenę w ratach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy ? Ja poczekam jeszcze troszkę, Jak spadnie do 4,5 k (Marzenie) to biorę ? albo jak w Sony center Będzie za 5k z przedłużona gwarancją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz,ja tak czekałem z XE9005 i w końcu przespałem moment dlatego stwierdziłem że jak będzie poniżej 5400zł to biorę  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Proxxximus napisał:

Tymczasem w euro rtv agd promocja gdzie można dorwać 55xf9005 za 5299 tak tanio jeszcze nigdy nie był... Sam śledzę ten wątek oraz samsunga nu8042 zastanawiajac się który kupić. Biorąc pod uwagę ceny od premiery telewizorów oba stanialy ok 1200 zł. Ciekawy jestem do jakiego pułapu cenowego zejdzie ten Soniak 5k? Pozdrawiam 

Ty nawet nie kupuj tego NU8042, lepiej mnie posłuchaj.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchać może i warto tylko czy warto dopłacić 1500zł. To jednak sporo kasy.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi koledzy o pieniążki przy moich skromnych zarobkach to praktycznie 2 wypłaty za soniaka.. A tak jak ebola napisał 1,5 k różnica spora za to kupiłbym malzonce zmywarkę i była by zadowolona ? czekam do świąt aż ceny się skrystalizuja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega uważa, ja po przesiadce z Ks7000 nie mogłem patrzeć na obraz jaki wyświetlał ten tv. 

W jakiej cenie jest ten MU8042?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ebola1972 napisał:

Posłuchać może i warto tylko czy warto dopłacić 1500zł. To jednak sporo kasy.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 

nie oplaca sie dokladac do sony tyle nie jest az tak cudny , w samsungu jak ustawisz dobrze obraz to i pilke poogladasz bez problemow jak tak zrobilem i obraz na pilce zyleta , na ogladanie zwyklej tv tzw mixa ustawilem sobie pod standard swoje ustawienia i jak chce pilke ogladac przestawiam sobie pilotem na naturalny i tam tez mam ustawienia pod siebie pod pilke, jakies tam uplynniacze i wszystko hula oczywiscie jakies tam linie widac na dalekim tle troszke ale i w sonym tez tego nie przeskoczysz bo mialem xd9305 i trzeba bylo sie pomalu do tego przyzwyczaic i pozniej juz tego nie zauwazasz

pozdrawiam

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy sporcie na eleven widać i piłkę i nie ma smug, więc da się na xf90 :)

Przy produkcjach dolby vision na netflixie jest szał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...