Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Do service menu spróbuj i+, 5, vol up i włączenie. Taką kombinację znalazłem w internecie. Tylko z rozwagą. Kiedyś w starym soniaku chciałem wejść w jakąś podopcję zmiany rozmiaru ekranu. Myślałem, że będzie jakieś kolejne podmenu. A tv sam od razu sobie zmienił na kolejną opcję i się wyłączył. Kilka godzin na ślepo na czarnym ekranie kombinowałem ale obraz wrócił ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez znalazłem jak w to wejść, ale nie wchodzą, ponoć łatwo coś tam przestawić. W Samsungu to było proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2018 o 18:05, req0 napisał:

Nie wiem jak edytować z komórki post więc wrzucam fotkę naklejki z tyłu. Gdzie jest niby informacja o matrycy? 

Screenshot_20180823-180314_Gallery.jpg

Mam to samo tylko data produkcji 04.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minutes ago, kapusta7 said:

W media 65 cali jest teraz po 7999

Z kolei 75" za 14999, najlepsza cena jaka była do tej pory. W Sony Center jest za tyle samo albo 15999 wraz ze słuchawkami WH1000XM2 (wartymi 1399).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam xf65 9005. Kupiłem go tydzień temu, i jestem bardzo zadowolony. Mam pytanie.. 2 wejścia hdmi są ulepszone, a chyba potrzebuje 3. Ps4 pro, soundbar xf9000 i ultra box, z czego powinien zrezygnować? Moim zdaniem soundbar? Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundbar musi iść pod 3 - bo tam jest arc. Pro pod 2ke a ultra box i tak nie ma chyba 4k (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy? Z tego jak ja to rozumiem, pod ARC HDMI w TV musi iść soundbar tylko i wyłącznie jeśli korzystamy z Android TV na telewizorze (i chcemy mieć np dźwięk z Netflix) lub jeśli podłączamy jakieś urządzenie do innego portu HDMI w TV (np BluRay, konsola) i chcemy mieć kanał zwrotny dźwięku z TV do soundbar.

@KrisCardiff xf9000 do ARC w TV, PS4 Pro do soundbar, Ultrabox do ulepszonego HDMI albo na odwrót. Nie powinno to mieć znaczenia. Swoją drogą tylko jeden input HDMI w xf9000 to duży minus, właśnie z tego powodu i braku opcji na tylne głośniki osobiście wolałem kupić ht-zf9.

Edytowane przez uhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, uher napisał:

Soundbar musi iść pod 3 - bo tam jest arc. Pro pod 2ke a ultra box i tak nie ma chyba 4k (?)

Ultra box ma 4k. Tak soundbar jest podpięty pod 3. Już wiem jak podłączyć :)

2 godziny temu, uhd napisał:

To chyba zależy? Z tego jak ja to rozumiem, pod ARC HDMI w TV musi iść soundbar tylko i wyłącznie jeśli korzystamy z Android TV na telewizorze (i chcemy mieć np dźwięk z Netflix) lub jeśli podłączamy jakieś urządzenie do innego portu HDMI w TV (np BluRay, konsola) i chcemy mieć kanał zwrotny dźwięku z TV do soundbar.

@KrisCardiff xf9000 do ARC w TV, PS4 Pro do soundbar, Ultrabox do ulepszonego HDMI albo na odwrót. Nie powinno to mieć znaczenia. Swoją drogą tylko jeden input HDMI w xf9000 to duży minus, właśnie z tego powodu i braku opcji na tylne głośniki osobiście wolałem kupić ht-zf9.

Podłącze tak jak mówisz.

Ps4 do soundbar? Myślałem że to może stracić na jakości..

Co do głośników. Dolby Atmos jest świetny, dlatego tylne mi nie potrzebne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiechu warte jest to ile jest HDMI w modelu z 2018 roku i jakich. Mnie wku... niemiłosiernie brak internetu mimo że jest. Raz działa raz nie działa... Jakaś padaka. Gdybym wiedział, że jest tyle problemów z internetem w tym modelu to bym wziął 55 c8 zamiast 65xf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych problemów z internetem w moim 75". Działa po 5Ghz bez zarzutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może router masz daleko?

Edytowane przez uher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, req0 napisał:

Śmiechu warte jest to ile jest HDMI w modelu z 2018 roku i jakich.

Zajrzałem do specyfikacji i testu. Wydawało mi się, że każdy nowy TV już teraz (zwłaszcza z wysokiej półki) ma 4x HDMI 2.0a. Czy dobrze rozumiem, że ten Sony pozwala na korzystanie z 4K HDR tylko na 2 złączach HDMI?

Jeśli mam przykładowo XBOX ONE X, PS4 Pro i PC Gamingowy to muszę przełączać zamiennie te 3 sprzęty pod 2 HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z wifi w tym modelu może być coś na rzeczy, ponieważ w pierwszym modelu który miałem, zasięg przy paśmie 2,4 był pełen a przy 5 nawet nie połowę, modem wisi na uchwycie od tv.

Przy wymieniony modelu zasięg na obu pasmach jest na maksa.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fjubens napisał:

Zajrzałem do specyfikacji i testu. Wydawało mi się, że każdy nowy TV już teraz (zwłaszcza z wysokiej półki) ma 4x HDMI 2.0a. Czy dobrze rozumiem, że ten Sony pozwala na korzystanie z 4K HDR tylko na 2 złączach HDMI?

Jeśli mam przykładowo XBOX ONE X, PS4 Pro i PC Gamingowy to muszę przełączać zamiennie te 3 sprzęty pod 2 HDMI?

Pełna przepustowość jest tylko na portach HDMI 2 i 3 :) z czego jak masz soundbar to zostaje Ci tylko jeden (o ile nie podłączasz sb przez inne okablowanie).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Toma-San napisał:

Lepiej PS4 bezpośrednio do TV, ultra box do soundbara.

Myślisz że tak będzie dobrze?

Czy takie podłączenie ma wpływ na jakość? Czekam za dekoderem, ma przyjść we czwartek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę po forach, że coraz więcej osób wymienia egzemplarze. Czy clouding macie "stały"?

Tj. jak włączam tivi pojawia się w lewym górnym i prawym dolnym rogu, później znika. Nie mam przejścia przez czarne pasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do HDMI to jest to jakieś nieporozumienie, ale na cale szczęście SB mam pod optyka. Chociaż byc może z czegoś to wynika. Telewizja potrzebuje full speed? Jakoś mi się nie wydaje. Jeśli chodzi o internet to podobno pomaga włączenie daty i czasu na ręczne. Zrobiłem tak i faktycznie działa. Zobaczymy na jak długo bo z WiFi było losowo a modem jest w szafce pod tv czyli 30cm max. Cloudingu jakoś specjalnie niedopatrzyłem się, jeśli oglądam np. Dare Devil i zaczyna się ciemną sceną i logo DB vision jest widoczne to widzę, że pole jest jaśniejsze. Jak jest lampka nad gościem który siedzi w ciemnym pomieszczeniu to też matryca jaśniej podświetla pole w okół. Tak to rzadko miewam to zjawisko. Widać to tylko jak oglądam całkowicie po ciemku. Ostatnio puściłem Ragnaroka z pasami z pena 1080p i miałem wrażenie jakbym na oledzie oglądał bo pasy ani razu nie rozjaśniły się. Myślę, że to podświetlenie daje rade. Sam telewizor w testach itp jest uznany za najlepszy jak nie mam na c8 b7 q9fn. Coś w tym musi być. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, uher napisał:

Widzę po forach, że coraz więcej osób wymienia egzemplarze. Czy clouding macie "stały"?

Tj. jak włączam tivi pojawia się w lewym górnym i prawym dolnym rogu, później znika. Nie mam przejścia przez czarne pasy.

Ja wymieniłem ze względu na Clouding i trzy martwe piksele. 

Piksele by mi nie przeszkadzały, ale clauding był masakryczny, wszystkie tv lcd jakie do tej pory miałem nie miały razem takie claudingu jak Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...