Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wczoraj były takie problemy z połączeniem z WiFi, że musiałem zrobić reset do ustawien fabrycznych. Na razie jest ok, zobaczymy jak długo. Za router robi horizon od upc, wcześniej nie było żadnego problemu przez dwa lata z xd93, z xf90 jest problem od samego początku. Jakieś rady?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam horizon, tam są dwa pasma 2,4ghz i 5ghz na którym masz tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 GHz od samego początku, ale wczoraj nie dało się korzystać z żadnej sieci, z 2,4 GHz było to samo. Połączono brak internetu, nie pomógł reset prądowy horizina ani telewizora.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam -CONNECT BOX'A- od UPC i też zrywa mi WiFi.

Ale wiem że to wina UPC, tz. Rutera..

 

Ktoś wcześniej wspomniał że teraz w Sc do TV dodają słuchawki, lub Blu-reye UHD. Jest to Promocja dla Klubowiczów, bo własnie dostałem @ od SONY.

Fajną dość cenę mają na HT-XF9000, własnie przeglądam ofertę i widzę.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horizona mam pod tv, więc z zasięgiem nie ma problemu.

 

Z innych rzeczy jak "przekręcam" tv to czuć (nie naciskając), że obudowa jest strasznie delikatna i delikatnie trzeszczy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając HBO GO za free dla mnie bez sensu jest zakup telewizora Sony XF900.. Za tyle kasy sprzęt a nie ma HBO... Żeby HBO oglądać będę musiał specjalnie odpalać PS4 Pro.. Totalnie bezsensu takie rozwiązanie.

 

Edytowane przez wasylkg
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci opowiedzieć zakończenie "Gry o Tron" i HBO Go nie będzie mieć sensu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry o tron cały obejrzałem... nie po to mam HBO żeby 1 serial oglądać który potrafi nudzić....

Jedyne rozwiąznie abym miał HBO musze odpalać PS4? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Robert_1988_KrK napisał:

(AKTUALIZACJA):excl:

...Doobra,

sprawa się wyjaśniła, wszystko wróciło do normy, działa OK jak trzeba. Po prostu nie pomyślałem że, yyy pilot jest na baterie. Po porostu były wyczerpane, stąd przyczyna.. ( :blink: ) ( :blink:) (:blink:)

..haha.

Do 55''? czy 65'' i jaki model tej grajbelki dawali za 1,-?

Ja dostałem ten soundbar ale do 49 calowej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego problemu z castowaniem HBO GO z aplikacji na zwykłego Androida czy Apple. Parujesz telefon z tv i wlaczasz co chcesz. 47bece6b5a77f7be6b6c101bbe3aab0f.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie w tym tv jest włączenie trybu gra? 

Czy wystarczy tylko zmienić na tys obrazu Gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zmienia, na action menu masz. Jeszcze w ustawieniach masz hdr dla pewności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kapusta7 napisał:

Panowie gdzie w tym tv jest włączenie trybu gra? 

Czy wystarczy tylko zmienić na tys obrazu Gra?

Tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo które porty HDMI mają pełną przepustowość? I co dokładnie znaczy ta pełna przepustowość, tzn. ile przepustowości mają pozostałe porty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełne wsparcie mają porty 2 i 3. Stawiam na to, że pozostałe to odpowiednik specyfikacji HDMI 1.4, czyli 10.2 Gbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych portów hdmi to jakieś nieporozumienie, w KS 7000 wszystkie 4  porty miały pełną obsługę, a to model sprzed dwóch lat.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niektórzy z Was kojarzą moje wcześniejsze posty i narzekania na temat XF9005. Tak się składa, że jakiś czas temu udało mi się w końcu wywalczyć nowy, drugi egzemplarz telewizora. Wojna z supportem Sony była naprawdę długa. Wymiana korespondencji mailowej trwała ponad miesiąc. Najgorszy jednak nie był czas, a naprawdę niski poziom wiedzy osób tam pracujących. Jestem przerażony zarówno konsultantami jak i technikami z supportu Sony. Aż szkoda się denerwować i cytować ich "porady" i stwierdzenia o tym, że według nich "telewizor jest zgodny ze specyfikacją".

Jak jest po wymianie? Różnica jest kolosalna. To tak w skrócie. A bardziej szczegółowo:

1. Blooming jest kilkukrotnie mniejszy niż w moim poprzednim egzemplarzu. Wygląda to tak jak na porównaniach Vincenta lub może nawet minimalnie lepiej. W końcu mogę normalnie obejrzeć film z czarnymi pasami, nawet w HDR. Do ideału jeszcze daleko, ale jest przyzwoicie.
2. Telewizor, a w zasadzie jego obudowa jest bezgłośna. Poprzedni już chwilę po włączeniu strzelał, trzaskał naprawdę głośno. Było to strasznie irytujące.
3. Sprawa, która zdziwiła mnie chyba najbardziej to kąty widzenia, które są lepsze niż w moim poprzednim egzemplarzu. Co prawda nadal nieco słabsze niż w serii XE90, ale jest zdecydowana poprawa. Nie mam pojecia jak to możliwe, ale być może ma to też powiązanie z bloomingiem, wspomnianymi trzaskami i ogólnym spasowaniem elementów obudowy? Po prostu matryca jest teraz "na swoim miejscu" i stąd ten efekt. Tak to staram sobie tłumaczyć... ;)
4. Jeśli chodzi o kwestię jasności w HDR to niestety jak dla mnie nadal nie ma szału. XE90 potrafi zaświecić jaśniej, aczkolwiek mam wrażenie, że nowy egzemplarz XF90 jest odrobinę jaśniejszy w stosunku do poprzedniego. Ciężko to jednak stwierdzieć nie stawiająć dwóch telewizorów obok siebie.
5. Poprzedni egzemplarz miał martwy piksel w lewej części ekranu. Teraz brak takich niespodzianek.

Ogólnie jestem zadowolony. Przez kilka miesięcy, w zasadzie od premiery bujałem się z egzemplarzem, który był wadliwy. Dopiero gdy sprawę udało się przekazać do serwisantów (zewnętrzny serwis współpracujący z Sony) to wszystko elegancko zaczęło się układać. Na plus też to, że gwarancja w przypadku wymiany się zeruje i jest liczona od nowa.

To chyba tyle ;)

Edytowane przez blablabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, blablabla napisał:

3. Sprawa, która zdziwiła mnie chyba najbardziej to kąty widzenia, które są lepsze niż w moim poprzednim egzemplarzu. Co prawda nadal nieco słabsze niż w serii XE90, ale jest zdecydowana poprawa. Nie mam pojecia jak to możliwe,

Spróbuj zrobić fotkę pixeli, nie zawadzi sprawdzić czy z  czasem nie są stosowane różne matryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, mmpeg-4 napisał:

Spróbuj zrobić fotkę pixeli, nie zawadzi sprawdzić czy z  czasem nie są stosowane różne matryce.

Pewnie IPS wsadzili ?

Edytowane przez Analogi Analogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, mmpeg-4 napisał:

Spróbuj zrobić fotkę pixeli, nie zawadzi sprawdzić czy z  czasem nie są stosowane różne matryce.

 

1 godzinę temu, Analogi Analogi napisał:

Pewnie IPS wsadzili ?

Ale głupoty pociskacie. IPS + FALD w Sony? No niezłe teorie spiskowe ;)

Toż to normalne VA. Zresztą mój pierwszy XF90 był wyprodukowany w kwietniu 2018. Ten nowy jest z marca także praktycznie jest to model premierowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blablabla

Jesteś w stanie podać jakie oznaczenie matrycy posiadają telewizory z marca i kwietnia? Masz zdjęcia?  Naprawdę jest tak duża różnica między tymi telewizorami na tych samych ustawieniach?

Nie jest tajemnicą,że producenci w początkowej fazie produkcji stosują lepsza matrycę a później inną. Nie chodzi tu o typ IPS vs VA, ale o różne matryce VA. Takie matryce różnią się  

parametrami jak np.  kontrast, równomierność podświetlenia. Różni producenci matryc,dostawcy. Mam tu na myśli taką samą przekątna ekranu. Każdy chyba zdaję sobie sprawę,że 

matryca w modelu 55 będzie miała inne parametry,niż w modelu 65. 

Dlatego jeśli masz możliwość podaj oznaczenia matryc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości wejścia w menu serwisowe jak w Samsungu aby sprawdzić rodzaj matrycy? 

Można jakoś sprawdzić z którego miesiąca jest tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu obudowy tv masz naklejkę. Tam jest data produkcji.

Dziwi mnie taka różnica między dwoma egzemplarzami tego modelu. Jeśli matryce są takie same, to poszczególne egzemplarze mocno odbiegają od siebie poziomem  jakości.Wiemy jednak,że w modelach XF8XXX różne są typy matryc w zależności od przekątnej ekranu. Wiemy,że taki myk stosuje Sony, Samsung. Ja niestety nie mam możliwości sprawdzenia matrycy, bo dopiero zastanawiam się nad tym modelem. Zainteresował mnie ze względu na oferowaną sporą jasność. Taki potrzebny do jasnego pokoju. 

Czy ktoś jest w stanie sprawdzić jakie oznaczenie matrycy posiada jego egzemplarz tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Monaro napisał:

Z tyłu obudowy tv masz naklejkę. Tam jest data produkcji.

Dziwi mnie taka różnica między dwoma egzemplarzami tego modelu. Jeśli matryce są takie same, to poszczególne egzemplarze mocno odbiegają od siebie poziomem  jakości.Wiemy jednak,że w modelach XF8XXX różne są typy matryc w zależności od przekątnej ekranu. Wiemy,że taki myk stosuje Sony, Samsung. Ja niestety nie mam możliwości sprawdzenia matrycy, bo dopiero zastanawiam się nad tym modelem. Zainteresował mnie ze względu na oferowaną sporą jasność. Taki potrzebny do jasnego pokoju. 

Czy ktoś jest w stanie sprawdzić jakie oznaczenie matrycy posiada jego egzemplarz tv?

Wrócę do domu i dam Ci znać. Mam 65".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak edytować z komórki post więc wrzucam fotkę naklejki z tyłu. Gdzie jest niby informacja o matrycy? 

Screenshot_20180823-180314_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...