Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, uher napisał:

Trudno mi zrozumieć, że w tv za te pieniądze android tak muli.

 

16 godzin temu, uher napisał:

Często przy wybieraniu menu celem zmiany sceny system się wiesza.

U mnie w XE93 po ostatniej aktualizacji, jest tak samo. Powiem nawet że to jest coś nie tak, np. Jak chce zmienić scenę, to samo wejście ACTION MENU - powoduje że dopiero po kilkunastym wciśnięciu załapie. :unsure: A jak już pyknie, to kolejna bitwa z pilotem aż mogę wybrać scenę np. Sport. Lipa straszna, przed aktualizacją tego nie było. Wszystko śmigało szybko, a teraz coś ten Andek zaczął mulić. Prócz You Tube nic na Tv nie czaruje, żadnych apek, i innych programów, tym bardziej dziwne... bo Tv natychmiast się włącza, - i wyłącza. Także może to naprawią bo ewidentnie coś ostatnia aktualizacja spierrr.. sprawę. :angry:

  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Robert_1988_KrK napisał:

U mnie w XE93 po ostatniej aktualizacji, jest tak samo. Powiem nawet że to jest coś nie tak, np. Jak chce zmienić scenę, to samo wejście ACTION MENU - powoduje że dopiero po kilkunastym wciśnięciu załapie.

Jest na to proste rozwiązanie. Wyłącz bluetooth w telewizorze i sterowanie głosowe pilotem. Action menu i preferencje obrazu zamiast 10 sekund wskakują błyskawicznie :)
Takie samo rozwiązanie jest dla modeli XE90 i XF90. Nie wiem jak w przypadku niższych serii, ale może być podobnie :)

Edytowane przez blablabla
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza aplikacją do przesyłania obrazu z iphone'a nie instalowałem nic, poza tymi które już są w menu. Jest to mój kolejny tv sony ale pierwszy z androidem. Tak jak telefony po którejś aktualizacji / czasie używania zaczynają się wieszać tak tu android od początku pokazuje swoje oblicze.

 

Dla osób, które wieszają TV na ścianie ważna uwaga - u mnie wyszło przy montażu. TV ma zasilacz wewnętrzny, co za tym idzie - bardzo krótki kabel (ok, można odpiąć kostkę) ale po przełożeniu 55 na 65 musiałem dokupić płaski przedłużacz, żeby miało to ręce i nogi.

 

 

Edytowane przez uher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę czy ktokolwiek może zmierzyć mi rozstaw nóżek w wersji 55 calowej? Zajmie to nie więcej jak minutę. Mam stolik 80cm.

Obejrzałem porównanie wideo 55XF9005 z Oledem LG B7. Nie wiem jak jest w rzeczywistości na żywo, ale na filmikach wygląda to tak,że w Sony widać szczegóły na czarnym kolorze,a

w B7 czarna plama- brak szczegółów. Kolory w w oledzie dużo ciemniejsze. FX9005 świeci dużo jaśniej. Czy tak jest naprawdę? Ktoś to sprawdzał przed zakupem?

Wydaje mi się,że ładniej gra FX,ale może ja nie znam się, bo przecież Oledy są super a LCD bee...

 

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Monaro napisał:

w B7 czarna plama- brak szczegółów. Kolory w w oledzie dużo ciemniejsze. FX9005 świeci dużo jaśniej. Czy tak jest naprawdę? Ktoś to sprawdzał przed zakupem?

Wydaje mi się,że ładniej gra FX,ale może ja nie znam się, bo przecież Oledy są super a LCD bee...

 

wiesz żeby coś porównywać w HDR to musiałoby być także nagrane w HDR i oglądniete na tv z HDR i przede wszystkim  oba tv powinny być skalibrowane przed testem/porównaniem

jeśli tak zostało to zrobione to wtedy można mówić o porównaniu z którego można wyciągać wnioski

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, shortie napisał:

100cm w najszerszym punkcie nóżek.

Dziękuję za informację. 

Wygląda na to,że mogę zapomnieć o tym modelu w wersji 55 calowej. Nie mam miejsca ani możliwości,aby powiesić tv.  Wersja 49 cali powinna chyba zmieścić się, ale to nie 55 cali :( Różnica w cenie też nie za duża i 49 wydaje się mało opłacalna.

Wybrałem się do innego miasta i udało mi się zobaczyć na własne oczy kilka modeli tv. Najciekawsze, które mnie zainteresowały:

Sony 65 FX9005  Nie było wersji 55 calowej.

Sony 49 FX85xx Nie pamietam dokładnych oznaczeń. Nie wiem jaka matryca w nim siedzi IPS czy VA. Jakość obrazu poprawna, kolory żywe. Degradacji kolorów pod kątem nie zauważyłęm. Nie znaczy to jednak,że tam jest IPS.

Philips 55 POS9002 Oled. Pasuje do mojego stolika. 

LG 65 B7V Nie było wersji 55 calowej. Pasuje do mojego stolika nawet 65 calowy. Co mi się spodobało w nim, to biały kolor obudowy :)

Na tv były puszczane filmiki. Tv były rozmieszczone w różnych miejscach. Nie stały obok siebie i ciężko było porównać jeden z drugim. Poza tym na każdym leciało co innego.

Nie byłem w stanie stwierdzić,który oferuje najlepszą jakość obrazu. W warunkach sklepowych i przy tym co leciało na poszczególnym egzemplarzu nie było to możliwe. 

Oledy widziałem 1 raz na żywo. Ich jakość nie zachwyciła mnie. Musiałbym mieć je w domu,żeby móc  na spokojnie porównać. Jestem dość wymagający pod względem jakości obrazu.

Mam plazmę i przez lata przyzwyczaiłem się do tego jaki obraz oferuje. Na pewno nie widziałem na Oledach tego skoku jakości obrazu. Możliwe,że to wina tego co leciało na telewizorach lub ustawień tv. Sprzęt nie jest tani i dopiero po zakupie wyjdą  zalety i wady poszczególnych modeli.

Panasonic 58EX700  Zaskoczył in plus. Wiem,że jest to model z matrycą VA z roku 2017. Patrząc na jakość obrazu i  cenę, to wydał mi się bardzo atrakcyjny. Kolory były naturalne. Poziom czerni wystarczający. Jak dla mnie zdecydowany lider w kategorii cena/jakość. Wiem,że HDR  w nim jest dość słaby. Za te pieniądze jednak nie da się mieć wszystkiego.

Jeśli ma być 55 calowy tv, to FX9005 odpada niestety. Szkoda, bo wsród LCD nie widzę żadnej innej alternatywy w tym roku. Pozostaje mi chyba szukać wsród Oledów. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, shortie napisał:

100cm w najszerszym punkcie nóżek.

Ale ten rozstaw to chyba jeżeli nóżki są na zewnątrz a nie do wewnątrz. Na 6 stronie tego wątku jest podany rozstaw dla 49 cali dla nóżek zwróconych do wewnątrz:

" 64cm w najszerszym miejscu (12cm za telewizorem) oraz 42cm w najwęższym z przodu (10cm przed ekranem)"

Dla 55 cali należałoby dodać tak. ok. 10 cm. i na stoliku 80 cm. powinno się chyba zmieścić

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy możecie u Siebie zainstalować aplikację Showmax? U mnie wyskakuje błąd przy próbie instalacji, że jesteś offline I wywala błąd. Restart nie pomaga.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z showmax wszystko ok, poza zacinaniem systemu :)

Edytowane przez uher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, motor napisał:

Ale ten rozstaw to chyba jeżeli nóżki są na zewnątrz a nie do wewnątrz. Na 6 stronie tego wątku jest podany rozstaw dla 49 cali dla nóżek zwróconych do wewnątrz:

" 64cm w najszerszym miejscu (12cm za telewizorem) oraz 42cm w najwęższym z przodu (10cm przed ekranem)"

Dla 55 cali należałoby dodać tak. ok. 10 cm. i na stoliku 80 cm. powinno się chyba zmieścić

Dziękuję. Znalazłem zdjęcie gdzie właśnie nóżki są bliżej siebie i jest szansa,że zmieści się. Najlepiej będzie jednak zobaczyć na własne oczy. Przeszukałem sklepy w okolicy nie ma nikt 55 calowej wersji. Poczekam może za jakiś czas pojawi się. Obecne ceny nie zachęcają do robienia zakupów. Aktualna cena tego modelu jest moim zdaniem spora jak na LCD. Lato, to martwy sezon. Może jesienią ceny spadną. Mam czas na dokładniejsze zgłębienie tematu. Na pewno będę musiał przyjrzeć się lepiej niektórym modelom Oledów. Troche boję się,że te ekrany żyją własnym życiem i kupując nowy tv za pół roku można mieć  inną jakość obrazu czytaj  powidoki. Mam plazmę i nie jest tak źle jak to czasem można przeczytać. Nie wiem czy Oledy są tak słabo dopracowane,że może być z tym większy problem...Z tego co zauważyłem większość problemów z oledami występuje na tv LG. Sony i Panasonic również mają matryce LG, ale są lepiej dopracowane.Mają lepszą elektronikę i są lepiej zoptymalizowane fabrycznie.  

Co do problemów z instalacją aplikacji, to może wyczyść pamięć podobnie jak problemy z Youtube? Sprawdź ile masz miejsca wolnego. Wykasuj niepotrzebne rzeczy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 8/1/2018 at 10:59 AM, uhd said:

Nie śledzę cen pozostałych rozmiarów, ale mój 75XF9005 zanotował właśnie obniżkę z 17999zł na 15999zł. Możliwe, że to w związku z wczorajszą informacją o OLED AF9 i LCD ZF9.

Kolejna obniżka, tym razem na 15198zł w Media Markt. W Sony Center 15399zł, więc możliwość skorzystania z gwarancji najniższej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie z showmax wszystko ok, poza zacinaniem systemu

 

Już działa, pomogło przywrócenie do ustawień fabrycznych.

 

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zacznę od tego, że to mój pierwszy post i jestem pod wrażeniem waszej wiedzy, niespotykanej kultury oraz chęci pomocy dlatego mam nadzieje, że i mi pomożecie.

Jestem już prawie zdecydowany na zakup Sony KD55XF9005 

W znanych sieciówkach cena 5999zł, jednak zauważyłem dzisiaj fajną promocję na Sonycenter (nikt tutaj jeszcze o tym nie pisał). Przy zakupie TV za 5999zł dorzucają słuchawki Sony WH-CH700NB (o wartości ok. 599zł) za 1 zł.  Już prawie bym brał jednak... odkryłem Sony KD60XF8305 w cenie 5499zł (niestety słuchawek nie dorzucają). Nigdzie nie mogę znaleźć testów i analiz tego 60 calowego "soniacza". 

Nie ukrywam, że szukałem tv 65" jednak po przymiarkach stwierdziłem, że będzie za duży i zbyt drogi. Idealnym rozwiązaniem byłby zakup 60" jednak wcześniej nie widziałem takich w ofercie Sony. Aż do dzisiaj gdzie prawie zdecydowany na zakup KD55XF9005 odkryłem KD60XF8305. Na TV oglądam głównie seriale i filmy (Netflix itp.), sport, Youtube oraz przymierzam się do zakupu PS4 Pro. Zastanawiam się czy między tymi TV będzie widoczna znacząca różnica (nie chodzi mi o wielkość a o jakość obrazu itp.) dlatego proszę o waszą poradę który TV kupić.

Z góry wielkie dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w modelu XF9005 jest aplikacja HBO GO? Jak to jest z input lagiem na poziomie 40ms w przypadku sygnału z konsoli PS4 1080p ? Czy jest ten lag odczuwalny? Czy jednak to co nacisne na kontrolerze jest od razu odzwierciedlone na TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, wasylkg napisał:

Witam, czy w modelu XF9005 jest aplikacja HBO GO? Jak to jest z input lagiem na poziomie 40ms w przypadku sygnału z konsoli PS4 1080p ? Czy jest ten lag odczuwalny? Czy jednak to co nacisne na kontrolerze jest od razu odzwierciedlone na TV?

Input lag nieodczuwalny, gra się rewelacyjnie.

@przemekshr ja miałem promocje, że do xf9005 odrzucają soundbara za 1 zł. Zapytaj czy jeszcze jest. Była dość mocno ukryta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś graczem pro to może i zauważysz ten lag. Dla mnie nie widać różnicy.

 

Nie ma hbo go, przynajmniej ja nie widzę.

 

Dzisiaj showmax też mi tv zresetował..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wasylkg napisał:

Witam, czy w modelu XF9005 jest aplikacja HBO GO? Jak to jest z input lagiem na poziomie 40ms w przypadku sygnału z konsoli PS4 1080p ? Czy jest ten lag odczuwalny? Czy jednak to co nacisne na kontrolerze jest od razu odzwierciedlone na TV?

HBO GO możesz zainstalować sobie na PS4, w oprogramowaniu TV nie ma. Input lag nie stanowi żadnego problemu - jedyny problem to mała ilość gier na PS4 w 60 klatkach ale to już nie kwestia TV a słabej konsoli. Mnie to raczej nie przeszkadza ale gram 99% single.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2018 o 13:58, Robert_1988_KrK napisał:

 

U mnie w XE93 po ostatniej aktualizacji, jest tak samo. Powiem nawet że to jest coś nie tak, np. Jak chce zmienić scenę, to samo wejście ACTION MENU - powoduje że dopiero po kilkunastym wciśnięciu załapie. :unsure: A jak już pyknie, to kolejna bitwa z pilotem aż mogę wybrać scenę np. Sport. Lipa straszna, przed aktualizacją tego nie było. Wszystko śmigało szybko, a teraz coś ten Andek zaczął mulić. Prócz You Tube nic na Tv nie czaruje, żadnych apek, i innych programów, tym bardziej dziwne... bo Tv natychmiast się włącza, - i wyłącza. Także może to naprawią bo ewidentnie coś ostatnia aktualizacja spierrr.. sprawę. :angry:

(AKTUALIZACJA):excl:

...Doobra,

sprawa się wyjaśniła, wszystko wróciło do normy, działa OK jak trzeba. Po prostu nie pomyślałem że, yyy pilot jest na baterie. Po porostu były wyczerpane, stąd przyczyna.. ( :blink: ) ( :blink:) (:blink:)

..haha.

4 godziny temu, req0 napisał:

ja miałem promocje, że do xf9005 odrzucają soundbara za 1 zł. Zapytaj czy jeszcze jest. Była dość mocno ukryta. 

Do 55''? czy 65'' i jaki model tej grajbelki dawali za 1,-?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paweł Spike napisał:

HBO GO możesz zainstalować sobie na PS4, w oprogramowaniu TV nie ma. Input lag nie stanowi żadnego problemu - jedyny problem to mała ilość gier na PS4 w 60 klatkach ale to już nie kwestia TV a słabej konsoli. Mnie to raczej nie przeszkadza ale gram 99% single.

Mam HBO na PS4 ale wg mnie to jest totalna bzdura żeby odpalać konsolę wraz z TV aby oglądać HBO.. żeby aplikacji nie było na tak drogim TV... TO mój stary Samsung F6500 ma HBO Go a jest to TV z 2013 roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wasylkg napisał:

Mam HBO na PS4 ale wg mnie to jest totalna bzdura żeby odpalać konsolę wraz z TV aby oglądać HBO.. żeby aplikacji nie było na tak drogim TV... TO mój stary Samsung F6500 ma HBO Go a jest to TV z 2013 roku...

A to nie jest czasem tak, że wszystkie modele na Androidzie nie mają oficjalnego wsparcia HBO Go? Co ciekawe na Androidzie był przez chwilę dostępny, a później wycofano się z tego.

Nawet tutaj jest o tym:

News zatytułowany: 'HBO GO działa na Android TV.'
A później w tekście aktualizacja: "HBO GO nie działa już na Android TV. Zablokowano aplikację i niestety nie ma możliwości jej uruchomienia. Niezrozumiałe podejście do klienta, bo wszystko działało dobrze."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma żadnego problemu z siecią.

 

Co do aplikacji na PS4 - jeżeli to nie jest PRO to 4K UHD czy DV nie ujrzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...