Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Skalowanie jest dobre jak źródło jest dobre. Na kablówkach czy TVP sport/eleven jakość jest słaba. Ostatnio jak oglądałem sparing Realu z Manchesterem to piłka nawet znikała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.08.2018 o 16:49, Mateusz Zaręba napisał:

Skalowanie jest dobre jak źródło jest dobre. Na kablówkach czy TVP sport/eleven jakość jest słaba. Ostatnio jak oglądałem sparing Realu z Manchesterem to piłka nawet znikała.

To jakie źródło będzie najlepsze? 

 

Dnia 2.08.2018 o 12:21, MINIAK napisał:

Temat wałkowany wielokrotnie i wymaga pomyślenia. Jeżeli obraz masz nadawny w HD to oczywistym jest, że na telewizorze który pracuje w takiej, a nie innej rozdzielczości (XF pracuje w 4K) obraz może wydawać się lepszy.

To dlaczego w testach wypada jako najlepszy tv do meczów? Skoro mundial był w Full hd a tylko parę meczy było w 4k ? Co zrobić żeby te mecze właśnie były najlepsze na tym tv? Nie wiem nie znam się jestem laikiem więc pytam

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jakie źródło będzie najlepsze? 
 
Jeśli chodzi o programy TV, to jedynie chyba UPC lub Cyfra+ mają najlepszy sygnał. No i oczywiście streaming. Bo zwykła kablówka czy antena satelitarna od, powiedzmy, Polsatu, to nawet FHD pełnego nie ma, tzn jest, ale tylko rozdzielczość, sam materiał chyba skalowany jest z 640p lub 720p do FHD czy nawet 4K. Tylko nieliczne kanały mają natywny materiał źródłowy. Dlatego tak słabo niestety. Ogólnie szał na 4K, rozpoczął się tak samo, jak 10lat temu na FHD. Takie samo nastawienie jest. Tylko dziś można właśnie sobie Netflixa kupić lub innego Amazona i mamy materiał. 10 lat wstecz, to jedynie płyty BRay (cholernie drogie) lub konsole - chociaż tutaj też FHD pełnego nie było (PS3 i xbox360). Dziś z 4K jest troszkę lepiej porównując FHD kiedyś.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.08.2018 o 14:08, playertresor napisał:

Nie wiem jakie full hd tam macie ale na moim xf9005 55" skalowanie dziala zadziwiajaco dobrze, na tyle dobrze ze czasem gdy ogladam netflixa to musze sprawdzic czy to rzeczywiscie tylko hd bo mam wrazenie jakby bylo 4k.

Na netflix masz dużo materiałów w 4k więc pewnie stąd to wrażenie 

20 minut temu, psq napisał:

Jeśli chodzi o programy TV, to jedynie chyba UPC lub Cyfra+ mają najlepszy sygnał. No i oczywiście streaming. Bo zwykła kablówka czy antena satelitarna od, powiedzmy, Polsatu, to nawet FHD pełnego nie ma, tzn jest, ale tylko rozdzielczość, sam materiał chyba skalowany jest z 640p lub 720p do FHD czy nawet 4K. Tylko nieliczne kanały mają natywny materiał źródłowy. Dlatego tak słabo niestety. Ogólnie szał na 4K, rozpoczął się tak samo, jak 10lat temu na FHD. Takie samo nastawienie jest. Tylko dziś można właśnie sobie Netflixa kupić lub innego Amazona i mamy materiał. 10 lat wstecz, to jedynie płyty BRay (cholernie drogie) lub konsole - chociaż tutaj też FHD pełnego nie było (PS3 i xbox360). Dziś z 4K jest troszkę lepiej porównując FHD kiedyś.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Które z tych 1080p czy 1080i jest w takim razie lepsze do meczów?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu materiały na Netflix czy Amazon w Full HD, to prawdziwe Full HD. Przy 55 i 2 metrach od ekranu nie do rozróżnienia praktycznie.

 

A jakość na nc+ meczów jest naprawdę dobra ale tak jak pisałem, na TVP Sport czy Eurosport, szczególnie mecze z USA, niby w Full HD a wyglądają jak 640p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Mateusz Zaręba napisał:

Nie, po prostu materiały na Netflix czy Amazon w Full HD, to prawdziwe Full HD. Przy 55 i 2 metrach od ekranu nie do rozróżnienia praktycznie.

 

A jakość na nc+ meczów jest naprawdę dobra ale tak jak pisałem, na TVP Sport czy Eurosport, szczególnie mecze z USA, niby w Full HD a wyglądają jak 640p.

Mieszkam w okolicach Poznania i korzystam z Inea pokazuje mi od nich 1080i co polecacie zrobić, zmienić by było z tymi meczami lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jarzab1922 napisał:

Mieszkam w okolicach Poznania i korzystam z Inea pokazuje mi od nich 1080i co polecacie zrobić, zmienić by było z tymi meczami lepiej ?

Zmienić ustawienia TV.

Kontrast ustaw na 95, gamma na -2, xtended dynamic range daj na mała lub średnia, lokalne wygaszanie na średnie. W opcjach tworzenia realizmu rozdzielczość na 60-70 i ostrość na 55, łagodna gradacja mała lub średnia, pozostałe wspomaganie tworzenia realizmu typu redukcja szumów wyłącz.

Do tego włącz motionflow płynność maks, tryb kliszy maks.

Obraz musi być co najmniej bardzo dobry(sam posiadam XE9305 ale to podobny do twojego TV).

Edytowane przez Wulfen
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze ustawienie motionflow to standardowe, gladkosc-max, czystosc-1, tryb kliszy-max. Tylko wtedy dziala x-motion clarity ! Polecam do sportu 

10 godzin temu, jarzab1922 napisał:

Na netflix masz dużo materiałów w 4k więc pewnie stąd to wrażenie 

 

 

Chodzilo mi o materialy HD i skalowanie, ktore w sony jest tak dobre i po podkreceniu ustawien obrazu czasem ciezko uwiezyc ze az tak dobre. 

1 godzinę temu, Wulfen napisał:

Zmienić ustawienia TV.

Kontrast ustaw na 95, gamma na -2, xtended dynamic range daj na mała lub średnia, lokalne wygaszanie na średnie. W opcjach tworzenia realizmu rozdzielczość na 60-70 i ostrość na 55, łagodna gradacja mała lub średnia, pozostałe wspomaganie tworzenia realizmu typu redukcja szumów wyłącz.

Do tego włącz motionflow płynność maks, tryb kliszy maks.

Obraz musi być co najmniej bardzo dobry(sam posiadam XE9305 ale to podobny do twojego TV).

Dlaczego gamma az na -2 jezeli moge spytac ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, playertresor napisał:

Najlepsze ustawienie motionflow to standardowe, gladkosc-max, czystosc-1, tryb kliszy-max. Tylko wtedy dziala x-motion clarity ! Polecam do sportu 

Chodzilo mi o materialy HD i skalowanie, ktore w sony jest tak dobre i po podkreceniu ustawien obrazu czasem ciezko uwiezyc ze az tak dobre. 

Dlaczego gamma az na -2 jezeli moge spytac ? 

Nie wiem zrobiłem tak jak mówisz u mnie piłka nadal śnieży A obraz jest do [beeep]y.  Wziąłem tv ze względu właśnie że do meczów miał być niby taki dobry A tu się jak na razie jestem zawiedziony ?. Zastanawiam się czy nie wziąść tv z Orange z dekoderem 4k oni mają po światłowodzie niby 1080p jak myślicie będzie lepiej ?

13 minut temu, jarzab1922 napisał:

Nie wiem zrobiłem tak jak mówisz u mnie piłka nadal śnieży A obraz jest do [beeep]y.  Wziąłem tv ze względu właśnie że do meczów miał być niby taki dobry A tu się jak na razie jestem zawiedziony ?. Zastanawiam się czy nie wziąść tv z Orange z dekoderem 4k oni mają po światłowodzie niby 1080p jak myślicie będzie lepiej ?

Tak u mnie wygląda piłka podczas wysokiego szybkiego lotu

Interlaced_video_frame_(car_wheel).jpg

13 minut temu, jarzab1922 napisał:

Nie wiem zrobiłem tak jak mówisz u mnie piłka nadal śnieży A obraz jest do [beeep]y.  Wziąłem tv ze względu właśnie że do meczów miał być niby taki dobry A tu się jak na razie jestem zawiedziony ?. Zastanawiam się czy nie wziąść tv z Orange z dekoderem 4k oni mają po światłowodzie niby 1080p jak myślicie będzie lepiej ?

Tak u mnie wygląda piłka podczas wysokiego szybkiego lotu

Edytowane przez jarzab1922
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Wulfen napisał:

Zmienić ustawienia TV.

Kontrast ustaw na 95, gamma na -2, xtended dynamic range daj na mała lub średnia, lokalne wygaszanie na średnie. W opcjach tworzenia realizmu rozdzielczość na 60-70 i ostrość na 55, łagodna gradacja mała lub średnia, pozostałe wspomaganie tworzenia realizmu typu redukcja szumów wyłącz.

Do tego włącz motionflow płynność maks, tryb kliszy maks.

Obraz musi być co najmniej bardzo dobry(sam posiadam XE9305 ale to podobny do twojego TV).

Dlaczego gamma az na -2 jezeli moge spytac ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, jarzab1922 napisał:

Mieszkam w okolicach Poznania i korzystam z Inea pokazuje mi od nich 1080i co polecacie zrobić, zmienić by było z tymi meczami lepiej ?

jak dostajesz sygnał 1080i50 to potencjalnie mając złe ustawienia w tv (lub jak nadawca daje złe tagi w materiale) to może tv robić z tego 1080p25 i upłynniać

a powinien zrobić tylko deinterlacing do 1080p50 i ewentualnie dopiero wtedy upłynnić do 100

w panasach jest opcja "detekcja rytmu" (cadence detection) więc może coś podobnego jest w sony ?

a może w tunerze można ustawić 1080p ?

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dostajesz sygnał 1080i50 to potencjalnie mając złe ustawienia w tv (lub jak nadawca daje złe tagi w materiale) to może tv robić z tego 1080p25 i upłynniać
a powinien zrobić tylko deinterlacing do 1080p50 i ewentualnie dopiero wtedy upłynnić do 100
w panasach jest opcja "detekcja rytmu" (cadence detection) więc może coś podobnego jest w sony ?
a może w tunerze można ustawić 1080p ?
Podejrzewam, że w tunerze jest 720p natywnie i właśnie 1080i. Więc lepiej uruchomić 720p.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, jarzab1922 napisał:

Nie wiem zrobiłem tak jak mówisz u mnie piłka nadal śnieży A obraz jest do [beeep]y.  Wziąłem tv ze względu właśnie że do meczów miał być niby taki dobry A tu się jak na razie jestem zawiedziony ?. Zastanawiam się czy nie wziąść tv z Orange z dekoderem 4k oni mają po światłowodzie niby 1080p jak myślicie będzie lepiej ?

Tak u mnie wygląda piłka podczas wysokiego szybkiego lotu

Interlaced_video_frame_(car_wheel).jpg

Tak u mnie wygląda piłka podczas wysokiego szybkiego lotu

Sprobuj motionflow-wlasne, gladkosc-3,czystosc-1 jak to nie pomoze to wina tylko i wylacznie materialu. Ja ogladalem mundial na canal+ 4k i tvp 4k i zapewniam cie ze problemow z ruchem nie bylo a uwierz mi tez jestem na tym punkcie wyczulony bo moje oczy przyzwyczajone sa do monitora gsync na ktorym gram a tam jest ultra plynnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, jarzab1922 napisał:

Tak u mnie wygląda piłka podczas wysokiego szybkiego lotu

Interlaced_video_frame_(car_wheel).jpg

to wygląda definitywnie jak problem z deinterlacingiem - coś się gryzie tuner z tv i na 100% powinno dac radę się tego pozbyć

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tryb obrazu wybrać do oglądania sportu Bo może to tu też jest wina. A co do tunera mam do wyboru 720p i 1080i . Rozumiem że tv mogę mieć w hdmi 1 ? A jak mam ps4 pro to mam w hdmi 2 lub 3 podpiąć?

47 minut temu, klaus71 napisał:

to wygląda definitywnie jak problem z deinterlacingiem - coś się gryzie tuner z tv i na 100% powinno dac radę się tego pozbyć

Co masz na myśli? Jak zrobię na 720p jest to samo proszę pomóżcie bo szału dostaję że tv za tyle kasy A obraz tragedia na meczach 

Edytowane przez jarzab1922

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jarzab1922 napisał:

Jaki tryb obrazu wybrać do oglądania sportu Bo może to tu też jest wina. A co do tunera mam do wyboru 720p i 1080i . Rozumiem że tv mogę mieć w hdmi 1 ? A jak mam ps4 pro to mam w hdmi 2 lub 3 podpiąć?

Na tunerze powinieneś zostawić 1080i, a telewizor powinien wykonać deinterlace'ing źródłowego obrazu tak, aby pozbyć się tych "schodków".

1 godzinę temu, playertresor napisał:

Ja ogladalem mundial na canal+ 4k i tvp 4k i zapewniam cie ze problemow z ruchem nie bylo a uwierz mi tez jestem na tym punkcie wyczulony bo moje oczy przyzwyczajone sa do monitora gsync na ktorym gram a tam jest ultra plynnie

Sygnał 4k jest progresywny (bez przeplotu) więc te schodki nigdy się nie pojawią na canal+ 4k czy też TVP 4k.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jarzab1922 napisał:

Co masz na myśli? Jak zrobię na 720p jest to samo proszę pomóżcie bo szału dostaję że tv za tyle kasy A obraz tragedia na meczach 

skoro na obu jest tak samo źle to może jednak coś jest z tunerem?

 

kilka razy widziałem taki efekt w sklepach RTV i zawsze sie zastanawiałem jak takie cos można uzyskać

nie mam sony - więc bezpośrednio nic nie wymyślę - może reset do ustawień fabrycznych w tunerze i tv

albo zadzwoń na infolinie inea - może potrafią coś na to poradzić - doślesz zdjęcie z tym rozdwojeniem linii to może mają gotową wskazówkę na rozwiązanie - moze w tym tunerze coś dziwnego jest ustawione

 

z głupich pomysłów to może wymień kabel hdmi na jakikolwiek inny

jak tv nowy to masz najnowszy soft w nim?

 

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, klaus71 napisał:

skoro na obu jest tak samo źle to może jednak coś jest z tunerem?

 

kilka razy widziałem taki efekt w sklepach RTV i zawsze sie zastanawiałem jak takie cos można uzyskać

nie mam sony - więc bezpośrednio nic nie wymyślę - może reset do ustawień fabrycznych w tunerze i tv

albo zadzwoń na infolinie inea - może potrafią coś na to poradzić - doślesz zdjęcie z tym rozdwojeniem linii to może mają gotową wskazówkę na rozwiązanie - moze w tym tunerze coś dziwnego jest ustawione

 

z głupich pomysłów to może wymień kabel hdmi na jakikolwiek inny

jak tv nowy to masz najnowszy soft w nim?

 

No nowy tv i soft najnowszy . Kabel hdmi mam od starego Full hd powinienem kupić nowy? W hdmi 1 tuner podpiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś mogę doradzić w celu zdiagnozowania problemu to zrobiłbym to tak:

- w pierwszej kolejności nagrałbym na pendriva krótki fragment programu, na którym występuje to zjawisko,

- następnie sprawdziłbym ten materiał bezpośrednio poprzez odtwarzacz telewizora,

- jeżeli będzie występował ten problem, to wówczas wrzuciłbym ten nagrany fragment na dowolny bezpłatny serwer, może któryś z użytkowników forum, który ma ten telewizor pomoże i pobierze ten plik oraz sprawdzi na swoim telewizorze jak się ten materiał przedstawia.

Powyższe pozwoli ustalić czy problem jest w jakości materiału, czy należy szukać dalszych przyczyn.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, jarzab1922 napisał:

Takie mam wyjście z tunera czyli pewnie szajs

Spróbuj ustawić 1920x1080 50 Hz z przeplotem.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj ustawić 1920x1080 50 Hz z przeplotem.
Progresywny to natywna rozdzielczość.
Także możliwe, że po prostu takie źródło. Nic z tym nie zrobisz

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Tzn moim zadaniem powinno być. 1080progresywnie 60hz. To najlepsza opcja technicznie. Jeśli jest słabo, to po prostu taki jest sygnał źródłowy

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1920*1080 (60 Hz) progresywny 16:9, dekoder mozesz spokojnie podpiac pod hdmi 1 i jezeli kabel nie jest walniety to spokojnie wystarczy do tego dekodera. Co do trybu obrazu do sportu to po prostu wybierz ten ktory ci sie podoba, najwierniejszy tryb obrazu to kino pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Subman napisał:

Spróbuj ustawić 1920x1080 50 Hz z przeplotem.

Nie mogę ustawić nic wyżej niż to co pokazałem na zdjęciu.  To jest 1080i i innej wyższej opcji na dekoderze Inei nie mam. Chyba wezmę tv od Orange z dekoderem 4 k może to coś poprawi bo jak nie to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale wygląda jakbyś wybrał "1920x1080 25 Hz z przeplotem" - co potencjalnie nie ma sensu ale to pokazuje tv

nie masz gdzies w tunerze pod wyborem rozdzielczosci jeszcze jakiegos wyboru czestotliwosci?

moze wklej menu z dekodera inea gdzie wybiera sie sygnal wyjsciowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...