Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

@blablabla - odnoszę wrażenie, że odpowiednie opcje zmieniające dźwięk przestrzenny do 2.0 są dostępne w TV, sprawdź w menu odpowiedzialnym za ustawienia dźwięku.

@uhd - najwyższą wartość, jaką odnotowałem przy odtwarzaniu streamów z BD UHD to ~120 Mbps, przy średniej przepływności w granicach 80-90 Mbps, więc na kablu może się momentami ciąć. Dobre remuxy maja 50 - 60 Mbps i TV radzi sobie z nimi znakomicie.

Edytowane przez Toma-San
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Toma-San napisał:

odnoszę wrażenie, że odpowiednie opcje zmieniające dźwięk przestrzenny do 2.0 są dostępne w TV, sprawdź w menu odpowiedzialnym za ustawienia dźwięku.

Dzięki, ale niestety. Opcje dźwięku przestrzennego wyłączone. Pozostałe opcje, które mam ustawione:

Głośnik: System audio, Wyjście słuchawkowe/audio: Wyjście audio (stałe) - ale próbowałem też inne, Cyfrowe wyjście audio: PCM, ClearAudio+ i inne ulepszacze z dźwiękiem przestrzennym: wyłączone. Reszta jest raczej nieistotna. Zresztą próbowałem już wszystkiego.
Wszystko posypało mi się z dźwiękiem jak wspominałem już w starym Sony W755C od czasu update do Androida 6.0. Wcześniej np. w takim Netflixie była możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej: stereo i 5.1. Teraz takiej opcji brak i każdy dźwięk idzie domyślnie jako wielokanałowy, żeby być później odtworzony jako stereo co brzmi po prostu fatalnie. Co ciekawe w momencie przełączania kanałów i źródła lub po wciśnięciu i+ na pilocie dostaję komunikat, że dźwięk jest w stereo.

Problem ten nie występuje w telewizji naziemnej, w aplikacjach które przesyłają dźwięk tylko w stereo jak np. Spotify, podczas odtwarzania filmów Blu-ray w których to jest do wyboru ścieżka dźwiękowa i można z góry określić sobie dźwięk jako np. DTS czy 2.0.

Może to po prostu taki patent Sony na ubicie tradycyjnego złącza jack i wymuszenie kupna soundbara czy amplitunera z tymi wszystkimi systemami przestrzennymi Dolby. Eh, wszędzie już widzę spiski :D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ......

Na początku chciałbym powiedzieć ,ze śledzę wszystkie wasze posty w dziale Sony i naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem kultury , wypowiedzi i pomocy udzielane każdemu z użytkowników ....ja niestety tylko pochłaniałem wasza wiedzę ,ale tym razem sam potrzebuje waszej pomocy  i zdaje sobie sprawę ,ze sa odpowiednie wątki do tego typu pytań odnośnie „ jaki tv kupic ? „ nie jestem tu przypadkiem bo interesuje sie tv Sony ......niestety moim wyborem od grudnia był Sony xe9305 na którego zbyt zastanawiałem sie zakupem i teraz jest juz za późno ? i jestem teraz tu i zastanawiam sie na kupnem XF 9005 chodzimy o wasza opinie będę z góry wdzięczny...... wiem ze użytkownik blablabla jest posiadaczem i liczę na wypowiedz .......także skrócie mogę przybliżyć do czego będę używał tv ,tak wiec

1. konsola ps4 pro ( raczej ciagle pro evolution soccer ) gram zazwyczaj wieczorami bo dzieciaczki mi nie pozwolą na wcześniejsze giercowanie ). 

2 . Oglądanie na canal + ,eleven , ( kablówka )  meczy ( w dzień jeżeli ma to znaczenie ) w weekendy 

3. Oglądanie filmów z netflix ( to juz żona ;) ) 

4. Telewizor mam starego poczciwego skarpa 37 cali a w salonie ( teściów ) mam LG nie pamietam jaki model 3 lata temu kupiony i canal + mimo tego ze kablówki to jest mega wyraźny mecz wyglada super  i jestem ciekaw czy obraz w XF bedzie dużo lepszy ? 

Znajomi mocno przekonują mnie do oleda b7 mówią stary szczęki będziesz szukał itp inni do samsunga qled a na grupie w lidze pesa źe bierz panasonica jakie macie zdanie będę wdzięczny za radę .....tak tak wiem temat z Sony a ja pytam o inne marki ale chce wybrać dobry model i chce wydać max do 7 tys .......z góry przepraszam jeżeli zaśmiecam forum dziękuje i pozdrawiam 

 

edit : chciałbym po zakupie zrobic kalibrację profesjonalna i poproszę tez skrobnąć kilka słów na ten temat 

Edytowane przez Adikkr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Adikkr napisał:

Witam ......

Na początku chciałbym powiedzieć ,ze śledzę wszystkie wasze posty w dziale Sony i naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem kultury , wypowiedzi i pomocy udzielane każdemu z użytkowników ....ja niestety tylko pochłaniałem wasza wiedzę ,ale tym razem sam potrzebuje waszej pomocy  i zdaje sobie sprawę ,ze sa odpowiednie wątki do tego typu pytań odnośnie „ jaki tv kupic ? „ nie jestem tu przypadkiem bo interesuje sie tv Sony ......niestety moim wyborem od grudnia był Sony xe9305 na którego zbyt zastanawiałem sie zakupem i teraz jest juz za późno ? i jestem teraz tu i zastanawiam sie na kupnem XF 9005 chodzimy o wasza opinie będę z góry wdzięczny...... wiem ze użytkownik blablabla jest posiadaczem i liczę na wypowiedz .......także skrócie mogę przybliżyć do czego będę używał tv ,tak wiec

1. konsola ps4 pro ( raczej ciagle pro evolution soccer ) gram zazwyczaj wieczorami bo dzieciaczki mi nie pozwolą na wcześniejsze giercowanie ). 

2 . Oglądanie na canal + ,eleven , ( kablówka )  meczy ( w dzień jeżeli ma to znaczenie ) w weekendy 

3. Oglądanie filmów z netflix ( to juz żona ;) ) 

4. Telewizor mam starego poczciwego skarpa 37 cali a w salonie ( teściów ) mam LG nie pamietam jaki model 3 lata temu kupiony i canal + mimo tego ze kablówki to jest mega wyraźny mecz wyglada super  i jestem ciekaw czy obraz w XF bedzie dużo lepszy ? 

Znajomi mocno przekonują mnie do oleda b7 mówią stary szczęki będziesz szukał itp inni do samsunga qled a na grupie w lidze pesa źe bierz panasonica jakie macie zdanie będę wdzięczny za radę .....tak tak wiem temat z Sony a ja pytam o inne marki ale chce wybrać dobry model i chce wydać max do 7 tys .......z góry przepraszam jeżeli zaśmiecam forum dziękuje i pozdrawiam 

 

edit : chciałbym po zakupie zrobic kalibrację profesjonalna i poproszę tez skrobnąć kilka słów na ten temat 

Najlepszy sposób to chyba przekonać się naocznie, co każdy tv potrafi :-) wiem, sporo przy tym roboty, zwłaszcza, że dobrze by było każdy tv zabrać do domku i dopiero tam zobaczyć, jak się prezentuje. Ja wziąłem przedmiotowego xf9005 i chyba na tym zakończę (do oledów nie mam przekonania, wiem kontrast, czerń, kąty widzenia, ale jak mam się martwić, czy mi nie zostaną powidoki, nie wypali się ekran po kilku miesiącach - a tu wymieni wyłącznie LG na nówkę, nie trafi się banding, który chyba występuje w każdym przypadku, to wolę na razie zostać przy starym poczciwym LCD, a tu raczej dla Soniacza konkurencji na razie brak, choć może nowe Panase coś w tym względzie zmienią) :-) odnośnie Twoich punktów: 

1. w pes'a nie gram, ale jak włączyłem deux exa mankind divided, to szczena mi opadła ? przy gods of war 4 opad jeszcze większy ?

2. kablówki nie mam, naziemna wygląda raczej średnio (sprawdzane tylko przy okazji mundialu), eleven wykupuję w sezonie, ale tu raczej szału nie będzie, przynajmniej jeśli chodzi o dostęp z neta (przy mojej leciwej 7-letniej Toshibie obraz nie powalał), jak się prezentuje z kablówki nie wiem,

3. netflix jak dla mnie super, zwłaszcza w 4k, ale i przy hd różnica w stosunku do poprzednika jest ogromna. Gorzej hbo go, ale tu sama jakość filmów jest zdecydowanie gorsza, aniżeli w przypadku netflixa, poza tym, nie wiedzieć czemu przy każdym filmie widać zacięcia obrazu podczas ruchu (hbo odpalam przez ps4, ale gdy tak samo odpalę coś z netflixa czy też you tube'a, to obraz jest płynny), przy czym to nie tak, że na hbo jakość jest jakoś strasznie zła ?

4. ja miałem 40 cali Toshibki i jest dużo lepiej, choć oczywiście wiele zależy od sygnału. Netflix, sonka, plik z dobrym bitrate'm (nawet jeśli tylko w 1080), wyglądają o wiele lepiej :-) 

Kalibrację zamówię dopiero po wakacjach, więc tu się nie wypowiem 

Edytowane przez floyd1981
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adikkr - tak naprawdę nie ma idealnego odbiornika. Każdy telewizor, każda marka ma swoje wady i zalety. Na zakup XE9305 faktycznie już za późno. Można jeszcze w kilku sklepach dostać modele powystawowe, ale odradzam. Np. w takim Media Expert w Szczecinie ostatnia sztuka stoi sobie na wystawie... od października 2017.

W skrócie: Model XF9005 na pewno dobrze się sprawdzi w szybszych scenach, super też się nada do sportu (także gier sportowych) czy filmów. Ma świetny upłynniacz, który można łatwo dostosować do własnych potrzeb. Sony też bardzo dobrze odwzorowuje barwy fabrycznie - kalibracja moim zdaniem w tym modelu jest zbędna. Wszystko można ustawić ręcznie poświęcając troszkę czasu.

OLED od LG sprawdzi się świetnie w ciemnych pomieszczaniach. Piszesz, że będziesz grał wieczorami, a to może być decydującą kwestią. Takiej czerni i kontrastu nie uświadczysz na ekranie LCD. Niestety w modelach na 2017 rok LG konkretnie zepsuło tryb Gra w swoich telewizorach. Grając w HDR obraz jest strasznie ciemny i wyprany ze szczegółów. Jest o tym mnóstwo w Internecie. Oprócz dziesiątek materiałów na YouTube pisały o tym nawet duże serwisy informacyjne jak np. Forbes. W Polsce oczywiście o tym nie przeczytasz w newsach serwisów takich jak ten. Poczytaj sobie - LINK
Ludzie kombinują i są rozwiązania jak np. ustawienie trybu pracy na PC, ale mnie to np. odrzuciło od serii C7/B7. Problem nie występuje w modelach tegorocznych. Ba, nowe modele mają fantastyczny bajer w postaci dynamicznego mapowania, który można włączyć w treściach HDR. Jak to się spusuje sprawdzisz m.in. w tym filmiku (ostrzegam - prowadzący to mega dziwoląg): LINK

Panasonic też ma bardzo ciekawe modele w swojej ofercie. LCD EX780 to solidne telewizory, aczkolwiek technologicznie słabsze od np. takich Sony XE90/XF90. Nie miałem tych panasów jednak u siebie w domu więc się nie wypowiem. Natomiast OLEDy mają świetną fabryczną kalibrację, dobrze odwzorowują szczegóły w ciemnych scenach i HDR, ale mają bardziej agresywny ABL, nie wspierają przyszłościowego Dolby Vision, no i niestety kosztują sporo. Testy tych telewizorów możesz zobaczyć na kanale HDTVTest - LINK

To tak bardzo w skrócie i po macoszemu. Ciężko jest dziś naprawdę wybrać telewizor idealny. Przy wyborze warto kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami w stosunku do obrazu jak i warunkami panującymi w pomieszczeniu (uwzględniając porę w jakiej oglądany będzie TV, a także ilość osób przed nim zasiądających).

  • Plusik 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że czerń w XF9005 jest naprawdę dobra i w zasadzie jedyne co może przeszkadzać to blooming, ale w normalnym użytkowaniu rzadko kiedy zwraca on na siebie uwagę :-) Kilka postów wyżej wrzuciłem nagranie z demo LG i tu muszę dodać, że gołym okiem ta biała poświata praktycznie nie występuje (aparat jednak sporo dodaje). Dla przykładu załączam zdjątko różyczki, czas naświetlania to 1/17 s (i tu ponownie, oglądając na żywo jest praktycznie idealna czerń). Do tego tv świetnie się sprawdza w nasłonecznionym pokoju :-) Z wad na pewno wymienić należy duży spadek jakości obrazu pod kątem (ja jednak zawsze oglądam na wprost). 

IMG_20180715_230856.jpg

Edytowane przez floyd1981
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

też przymierzam się do zakupu modelu 65xf9005 co prawda w okresie jakiś 2 miesięcy ale research trzeba robić wcześniej ;) . wcześniej chciałem kupić ZD9 ale zbierałem się jak pies do jeża i ten tv już nie jest tak łatwo dostępny. Ale wracając do tematu czy ktoś z obecnych jest wstanie mi powiedzieć czy ten tv bezie wstanie przekazać dźwięk Atmos do avr np z kodi? Pytam gdyż dosłownie 4 dni temu kupiłem zestaw głośników obsługujący ten format i jedynie dźwięk w tym formacie jestem w stanie uzyskać przez podłączenie laptopa do avr ale wtedy nie wyświetla mi się obraz 4k gyż laptop przesyła najwięcej 1080p. I może ktoś wie co jest przyczyną że atmos na netflixie obsługiwany jest tylko przez LG xboxa i win10 to jest kwestia techniczna czy tylko widzimisię netflixa?

Ogólnie warto ten tv kupić czy jednak czekać na coś lepszego ( choć wolałbym już nie czekać bo zawsze może być coś lepszego w przyszłym roku i tak można odkładać zakup w nieskończoność) tv głownie do grania ps4pro, netflix i kodi  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany a co do tego Xf9005 to miał ktoś  model zeszłoroczny bo czytałem że w kilku aspektach mu ustępuje i że niby jest ciemniejszy od XE. Mam ten sam dylemat co kolega@Adikkr    i wole wiedzieć wszystko  więc tak samo jak on czytam wasze posty i móżdżę strasznie czy lcd czy jednak oled bo  sam już nie wiem co się sprawdzi bardziej do gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Tom Ek Ws napisał:

lcd czy jednak oled

kolega blablabla dwa posty wyżej rzeczowo przedstawił sytuację, dodam tylko od siebie jako użytkownik OLEDA - unikaj promocji z A1/AF8

i pamiętaj większość testów jest robiona świeżo po premierze i w moim odczuciu są "mocno podkręcone" a serwisy nie wprowadzają zazwyczaj poprawek.

a uwierz mi sprzęt po kilku aktualizacjach softu może moooooocno odbiegać od prezentowanego przez fachowców.

Edytowane przez Mistrzuniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym z góry podziękować Floyd'owi za wyczerpującą i konkretną wypowiedź ?i podziękowania też dla użytkownika blablabla nie ukrywam,że czekałem na twoją wypowiedź i nie zawiodłem? jak wyżej od Floyd.....zamówiłem z rtv XFsony 55 9005 na piątek do sklepu poproszę typa o podłączenie i będzie dezycja jak zobaczę go sklepie bo tak jak napisał blablabla nie ma idealnego tv a tym bardziej nie chce już zagłębiać się mocniej w inne modele i marki bo już łeb mi pęka a oled jednak sobie odpuszczę....czytałem wasze komentarze i oglądałem ten xe93 i byłem zdecydowany ale czekałem może cena spadnie itp jak wyjdzie XF ale jak już same powystawowe a tego nie chce .....

Blablabla a naprawdę nie warto tej kalibracji zamawiać?? Bo myślałem że zl tv za 6000 to może warto  po kalibracji będzie troszkę wymaksic to troszku 

Mam jeszcze pytanko odnośnie czy warto brać 5 - letnia gwarancję od wszystkiego ?? Czy rzeczywiście to tak działa jak mówią że jest nawet od " dewastacji " ?? Pytam bo nigdy nie brałem żadnej gwarancji na nic ( tel , tv , konsola , ) 

Czy ten sony XF będzie choć trochę poprawiał programy w Hd czy lepiej wziąść cyfrę + bo z tej kablówki mam wszystko w Hd i nie  wiem czy warto inwestować w talerz  a zrezygnować z kablówki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, Adikkr said:

Mam jeszcze pytanko odnośnie czy warto brać 5 - letnia gwarancję od wszystkiego ?? Czy rzeczywiście to tak działa jak mówią że jest nawet od " dewastacji " ?? Pytam bo nigdy nie brałem żadnej gwarancji na nic ( tel , tv , konsola , ) 

Też się zastanawiam nad gwarancją rozszerzoną Extra Plus. Jest o tym wątek tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, uhd napisał:

Też się zastanawiam nad gwarancją rozszerzoną Extra Plus. Jest o tym wątek tutaj.

Przeczytałem i rozumiem, że nie warto brać z rtv ubezpieczenia tylko wykupić z Sony Centre??  I nie muszę tego robić odrazu po zakupie, ale też moje pytanie czy właśnie oferowane przez rtv agd ubezpieczenie jest od wszystkiego na 5 lat znaczy od dewastacji bo czy ktoś korzystał z tego czy to pic na wodę bo koszt przy zakupie to 1750 zeta a tv kosztuje 5999 zł i pytam bo muszę podjąć decyzję do jutra.... Proszę o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, Adikkr said:

Przeczytałem i rozumiem, że nie warto brać z rtv ubezpieczenia tylko wykupić z Sony Centre??  I nie muszę tego robić odrazu po zakupie, ale też moje pytanie czy właśnie oferowane przez rtv agd ubezpieczenie jest od wszystkiego na 5 lat znaczy od dewastacji bo czy ktoś korzystał z tego czy to pic na wodę bo koszt przy zakupie to 1750 zeta a tv kosztuje 5999 zł i pytam bo muszę podjąć decyzję do jutra.... Proszę o pomoc 

Chyba lepiej bezpośrednio od Sony Center, tam kosztować Cię to będzie 949zł dla Twojego TV, to jaki jest sens brać od RTV AGD za 1750zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pic na wode, próbują wciskać ludziom bo sklep na tym zarabia. Tylko i wyłącznie oryginalna gwarancja od Sony.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adikkr napisał:

Przeczytałem i rozumiem, że nie warto brać z rtv ubezpieczenia tylko wykupić z Sony Centre??  I nie muszę tego robić odrazu po zakupie, ale też moje pytanie czy właśnie oferowane przez rtv agd ubezpieczenie jest od wszystkiego na 5 lat znaczy od dewastacji bo czy ktoś korzystał z tego czy to pic na wodę bo koszt przy zakupie to 1750 zeta a tv kosztuje 5999 zł i pytam bo muszę podjąć decyzję do jutra.... Proszę o pomoc 

Zdecydowanie nie warto wykupować ubezpieczenia w sklepach typu Media Markt czy Euro. Tyczy się to sprzętów Sony. W Sony Centre masz 2 rodzaje rozszerzonej gwarancji. Pierwsza to serwis extra, druga to serwis extra plus, która to oprócz standardowego rozszerzenia gwarancji działa także w przypadku nieszcześliwych wypadków wynikających z winy użytkownika. Koszt tej pierwszej to 499zł, koszt tej drugiej to 849zł (w przypadku opcji na 5 lat). Z zakupem rozszerzonej gwarancji nie musisz się spieszyć. Masz na to 360 dni od momentu zakupu odbiornika. Gwarancję możesz wykupić w Sony Centre lub u partnerów, którzy prowadzą ich sprzedaż. Ogólnie jeśli masz możliwość to polecam zakup telewizorów z roszerzoną gwarancją bezpośrednio w Sony Centre. Wiem z doświadczenia, że zawsze można ugrać te stówkę czy dwie w porównaniu do innych sklepów sieciowych ;)

PS. gwarancję możesz kupić także przez Internet w sklepach takich jak Solpol czy Matrix Media. Wygląda to tak, że wysyłasz im skan lub zdjęcie dowodu zakupu telewizora, a później dostajesz potwierdzenie rozszerzenia gwarancji do wybranego pakietu. Ładnie rozpisane gwarancje do modelu XF9005 masz tutaj na dole strony: LINK

Edytowane przez blablabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blablabla Ogólnie masz rację co do zakupu bezpośrednio w Sony Center, no chyba że jest taka promocja jak była w MM ostatnio przez 4 dni. Sony też mnie pytał czemu kupiłem z MM, a nie od nich, skoro mają gwarancję najlepszej ceny. No ale MM nie miał przecież niższej ceny, tylko wydał kartę podarunkową. Myślałem, że się pomyliłem z ceną gwarancji extra plus podając ją @Adikkr 949zł, ale po prostu wygląda na to że Sol Pol i Matrix Media sprzedają ją 100zł taniej niż Sony Center bezpośrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Adikkr napisał:

Blablabla a naprawdę nie warto tej kalibracji zamawiać?? Bo myślałem że zl tv za 6000 to może warto  po kalibracji będzie troszkę wymaksic to troszku 

Myślę, że to kwestia indywidualna, dużo zależy od tego, jaki Preferujesz obraz. Przykładowo, jeśli Należysz do osób, które oglądają tv w trybie dynamicznym, żywym itp, to kalibracja pewnie nic nie da. Jeśli jednak Wolisz naturalne kolory, myślę, że warto się skusić. Pewną wskazówką jest tutaj raport z kalibracji wykonanej przez Macieja na potrzeby testowanego Sony'ego. Jak widać, różnica po, przynajmniej jeśli chodzi o poszczególne "współczynniki", jest dość duża. Pamiętaj, że kalibracja będzie też pod kątem hdr czy też dolby vision, co pozwoli uzyskać max z tych formatów obrazu. To samo tyczy się trybu gra, który jeśli porównać go do polecanego kino pro, mocno się od niego różni. Jak dla mnie, samo kino pro jest przy tym nieco zażółcone w bieli. Jasne można próbować poprawić to samemu, tylko tu pojawia się pytanie, na ile poprawiając nie zepsuje się czegoś innego. I ostatnia kwestia, tak naprawdę nikt z nas (mówię o osobach, które kalibracji nie wykonały i nie widziały jak się po niej prezentuje tv) nie wie, na ile to, co zdołamy sami poustawiać, jest maksem tego tv. Fakt, że subiektywnie uznajemy obraz za świetny nie oznacza, że obiektywnie nie da się go jeszcze znacznie polepszyć. Podsumowując, chyba jednak warto, zwłaszcza, że jeśli dobrze pamiętam, zamawiając kalibrację u Macieja, w przypadku gdy po kalibracji nie będzie różnicy, nie ponosi się żadnych kosztów. Żal więc choćby nie spróbować ?

 

19 godzin temu, Adikkr napisał:

Czy ten sony XF będzie choć trochę poprawiał programy w Hd czy lepiej wziąść cyfrę + bo z tej kablówki mam wszystko w Hd i nie  wiem czy warto inwestować w talerz  a zrezygnować z kablówki 

To Musisz ocenić sam, pytanie jaka kablówka, jaki dekoder, itp. Swego czasu dekodery nk-i, a więc zapewne teraz także nc+, były uważane za jedne z najlepszych na rynku pod względem jakości obrazu. Porównując taki obraz przykładowo z obrazem z łódzkiej telewizji Toya, raczej warto by inwestować w talerz. Z drugiej strony, jeśli przykładowo Masz dostęp do UPC, to różnica może nie być już tak duża. 

Edytowane przez floyd1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę troszkę do tematu bloomingu xf9005. Sam nie wierzę, że kilka postów wyżej polecam ten telewizor. Tzn. nie zrozumcie mnie źle - ma on naprawdę swoje mocne strony. Tak czy inaczej poniżej kilka zrzutów z filmu A Quiet Place w wersji 4K HDR. Jednym słowem tragedia. Nie byłem w stanie obejrzeć filmu w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu. Lokalne wygaszanie było ustawione na maksymalny poziom. Wystarczy jeden jasny obiekt na ekranie i mamy po czarnych pasach na górze i na dole. Jeśli ktoś myśli o oglądaniu filmów HDR w nocy i to właśnie na tym zależy mu najbardziej - zdecydowanie odradzam. Ja tak tej sprawy nie zostawiam i ciąglę walczę o wymianę swojego egzemplarza z supportem Sony. Zobaczymy co czas przyniesie.

blooming hf9005 hdr2.jpg

blooming xf9005 hdr1.jpg

blooming xf9005 hdr3.jpg

blooming xf9005 hdr4.jpg

blooming xf9005 hdr5.jpg

blooming xf9005 hdr6.jpg

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw mniejsza jasność lub zainwestuj 100zl w taśmę Led, a pasy będą czarne. Od dwóch lat nie wyobrażam sobie oglądania tv przy zgaszonym świetle bez wlaczeenia taśmy Led. 35582bfb3bdae638e19baa98c26bba34.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, blablabla napisał:

 Tak czy inaczej poniżej kilka zrzutów z filmu A Quiet Place w wersji 4K HDR. Jednym słowem tragedia.

Możesz napisać przy jakim czasie naświetlania Zrobiłeś zdjęcia ?

Edytowane przez floyd1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, floyd1981 napisał:

Możesz napisać przy jakim czasie naświetlania Zrobiłeś zdjęcia ?

Fotki robiłem telefonem na automacie z ręcznym focusem i ręcznym ustawieniem ekspozycji. Robiłem kilka prób i starałem się ustrzelić telewizor tak, żeby wyglądało to jak najbliżej temu co ma miejsce w rzeczywistości. Zdjęcia wyszły minialnie prześwietlone, w "realu" wygląda to tylko minimalnie lepiej. Naprawdę minimalnie. Oczywiście w innych scenach dziennych w filmie wszystko jest w miarę poprawne, czarne pasy pozostają akceptowalnie czarne. Koszmar zaczyna się w ciemniejszych scenach. Postaram się ustawić krótszy czas naświetlania i pstryknąć jeszczę pare fotek.

1 godzinę temu, ewaldus napisał:

Ustaw mniejsza jasność lub zainwestuj 100zl w taśmę Led, a pasy będą czarne.

Taśmy już kupione, czekają na montaż :) Widzę, że wrzuciłeś fotkę zeszłorocznego XE. Mam go w drugim pokoju. Mimo wszystko spisuje się on o klasę lepiej jeśli chodzi o kontrolowanie bloomingu przy nocnym oglądaniu. Co do zmniejszania jasności to nie chcę tego robić w przypadku treści HDR. Ma być 50/50, tak zaleca producent. Tak też nie traci się szczegółów. Chciałbym aby przy takiej jasności wszystko działało poprawnie.

Edytowane przez blablabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, blablabla napisał:

Fotki robiłem telefonem na automacie z ręcznym focusem i ręcznym ustawieniem ekspozycji

Chodzi mi właśnie o ten czas na automacie, można go sprawdzić w exifie. Można by wtedy porównać, jak wychodzą tego typu sceny u innych użytkowników. Czas naświetlania jest tutaj kluczowy, wiadomo, iż dłuższy, tym mniej czerni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to x8509 z 2015 roku. Taśma to podstawa przy oglądaniu wieczorem, przy zgaszonym świetle. Tv conajmniej 10cm od ściany (im dalej tym lepiej). Taśma jak najbliżej krawędzi. Można sobie wybrać kolor. 0278293947de90b58cdc7d4af635c14a.jpg555ff120807376e379fdf8048a44c900.jpg7c3a43dabc99a28b37f1d9600185b974.jpga707ba9daecca44b1e2366bc509eec03.jpg789404c40c0dc1c137303c454f13ea68.jpgd50ee53c5bf6a1302b071d41be402de0.jpg85717db72ced2c6c9cb7da53de8aa478.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ewaldus - dzięki za fotki. Bardzo fajnie to wygląda. Te telewizory miały bardzo przyzwoitą czerń. Tak czy inaczej takie porównanie nie ma według mnie za bardzo sensu. Wstawiłeś fotki z tradycyjnej telewizji (kablówki/cyfrowej). W tym przypadku nie mam też na co narzekać. Czerń jest w porządku. Jazda zaczyna się dopiero w treściach HDR, przy dużej jasności i kontraście oraz przy filmach z pasami. Ciężko też porównywać telewizory z różnym typem podświetlenia matrycy i ogólnie o zupełnie innych parametrach (kontrast, jasność, itd.).

Edytowane przez blablabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy. Zastanawiam się nad kupnem 49xf90. Ale mam wątpliwości. Obecnie mam 6 letniego Panasonica 42 cale stąd też myślę nad Panasonic fx780 ale nie ma żadnego testu ani recenzji . Co byście poradzili? Tv chciałbym do codziennego używania głównie konsola ps4 i ps4 pro mecze w tv i czasem filmy . Proszę o porady 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...