Skocz do zawartości
Matifcb

jakość i różnice w seriach plazm Panasonica Viera

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jestem na etapie zmiany na 3 plazme Panasonica Viera. Mialem 42st60 teraz mam 50st50 i szukam 60-65. Chcialem sie dowiedziec co oznaczaja te cyferki na koncu jak i te 2 cyferki. ST sa troche tansze niz VT. No i jeszcze VT30 jest taniszxy niz taki VT50 czy VT60 ktory jest najdrozszy chyba. Jakie sa roznice w tych seriach ? 

 

mam okazje kupic 65EX600E i obejrzec na miejscu w swoim miescie. Czy to jest gorszej jakosci seria ?

 czy ta zmiana po plazmie byla by ok ??
 

Edytowane przez Matifcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj testów w sieci się dowiesz jakie są różnice - cyferki na końcu oznaczają rok modelowy - ostatnia, najbardziej dopracowana seria to 60 (najwyższy model ZT, VT, GT i najniższy ST60, wcześniejsze roczniki 50, 30, 20, 10)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybka odpowiedz ! edytowalem swoj post moze wiesz cos o drugiej czesci posta ? jak wymiana plazmy na taki tv za okolo 3500 ? najwiekszy problem mam czy wybrac takie VT30 czy lepiej ST50 lub ST60 ? niby seria gorsza ale rocznik leposzy tam ? rocznik to w sumie zawsze i tak pytam o ilesc godzin przepracowanych wiec w sumie rok nie jest tak wazny chyba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym zakupie takiej starej plazmy musisz liczyć się z tym że jak będziesz miał pecha to padnie na drugi dzień po zakupie. Takze kup ta co będzie w lepszej cenie, sprawdź czy nie ma wypalen no i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to tylko elektronika. Czasy bezawaryjnych sprzętów minęły wraz z odejściem crt. Teraz to kwestia szczęścia na jaki egzemplarz trafisz. Twoja kasa zresztą zrobisz z nią co chcesz :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie mam doswiadczenia ale jakos nie slyszalem/ nie czytalem na forach ze ktos kupil i padl. Zreszta tak samo moze mi pasc moj za minute.. troche nie popadajmy w ekstramalne scenariuusze..

najwazniejsze wnioski to to ze cyferki to lata produkcji. Mysle ze wazniejszy jest przebieg danego egzemplarza. Jesli bedzie vt60 czy vt30 to chyba lepiej sprawdzic ile godzin mial przebiegu niz to ze byl np 2 lata wczesniej wyprodukowany ?  Jest tez taka strona  ktora porownuje serie :

https://www.flatpanelshd.com/article.php?subaction=showfull&id=1360577145

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejsze serie miały trochę przypadłości , ba nawet ostatnia 60, też bynajmniej ideałem nie była, choć w wielu recenzjach tak ja przedstawiano. Zdecydowanie wiec uważam, że lepiej rozpatrywać zakup st60 niż vt30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko od ST50 w górę jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najniższa jest ST, GT, VT i szytowa (niezmiernie rzadka) ZT. Najlepszym kompromisem jasność/czerń była seria GT60. ZT to był high-end nadający się głównie do dedykowanych pokoi kinowych (bardzo silny filtr ekranowy odcinał zbyt dużo światła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...