Skocz do zawartości
loel2015

Mój pierwszy projektor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

Odrazu zaznaczam dopiero zaczynam przygodę z projekcją i jestem w tym Laikiem chodź trochę się naczytałem.

Wpadłem na pomysł aby do sypialni zamontować projektor zaznaczam że obecna sytuacja materialna nie pozwala mi na kupno wymarzonego sprzętu więc szukam sprzętu z drugiej ręki.

Za ekran służy płyta meblowa lakierowana taka jak do zaślepienia z tylu mebli biała  zmatowiona pomalowana farbą matowa przyklejona na ścianę a projektor goclever Cineo Focus II wiem wiem pewnie w tym momencie przestaliście czytać te bzdury ale od czegoś trzeba zacząć :) 

Obejrzałem dwa filmy i zapragnąłem mieć coś przynajmniej hd ready. Bardzo mi zależy mi aby projektor miał możliwość poszerzania i zmniejszania ekranu z pozycji projektora a nie ustawiania go od ściany .

Odleglość od ekranu do ściany to 2,8m licząc gabaryt projektora od ściany do soczewki to będzie jakieś 2,6m. Ekran ma rozmiar 90x170 i taki ekran chciałbym osiągnąć z tej odległości filmy będą oglądane na wprost ekranu z pozycji leżące czyt.  na łóżku. Nie zależy mi aby dojrzeć pory na twarzy ale aby obraz był w miarę poprawny i jasny. Projektor ma tez służyć do oglądania tv z tv boxa (android)i filmy z kodi jest tam jakość fullhd ale w rzeczywistości tak nie wyglada ale jak dla mnie wystarczy czasem coś ściągnę na bluray i odpalę z pendrive na tv box.

Myślałem nad ledowym Chińczykiem wiec kupiłem znowu jakiegoś chińczyka fullhd Led 86+ z Androidem i powiem ze jakoś się to dało oglądać tyle ze z tej odległości miałem ekran o bardzo małych wymiarach i nie dało sie go powiększyć wiec sprzedałem i już niewiem co mam kupić, krótkoogniskowy odpada bo na łóżku go nie położę i przy ścianie tez odpada

Moj budżet to Ok. 600zł mówię tu o używanych projektorach z alledrogo, prosił bym o jakieś modele które będą mi pasować do ekranu 90x170 z odległości 2,6m.

 

Z góry przepraszam za brak profesjonalizmu i wyrozumiałość...

IMG_0785.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się raczej tu nie będzie znał na sprzęcie do 600zł bo to raczej brak budżetu. Lepiej poszukaj jakichś rankingów „Top10 250$ AliExpress Projectors” w sieci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś opinie o Projektor krótkoogniskowy TOSHIBA TDP-SB20 ?

Jednak będę musiał kupić krótko Ogniskowy ze względu na małą odległość jakoś może uda mi się go zamontować metr od ściany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobny temat już był

https://hdtvpolska.com/forum/topic/35783-zakup-używanego-projektora-hd-w-okolicach-500-1000-zł/?page=10

Warto dozbierać. Zwróć uwage, żeby był to:

Projektor Full HD oraz jakiegos znanego producenta.

Od razu mowie ze w tym budżecie to praktycznie bedzie mission impossible.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze tu każdy ma za dużo pieniędzy wiec dla tych niskobudżetowych polecam najpierw stonkę Projector central tam dowiecie się jaki projektor dla was będzie odpowiedni liczy się odległość od ściany im bliżej musicie wybrać krótkoogniskowy im dalej zwykły tak jak większość projektorów jak już obliczacie odległość od ściany i przekątna ekranu możecie szukać konkretnego modelu co do kwestii ekranu ja użyłem płyty hdf takiej jak na tył mebli aby zasłonić ścianę kt óa przykleiłem do ściany na klej i pomalowałem farba g499 wcześniej papierem zmatowić 450 z palety beckers w Castorama do tego czarna taśma na obwódki ekranu rowniez dostaniecie w Castorama 'Diall' 13 zł za 5 metrów l. Ją możecie poloZyc taką samą tylko ze matowa również firmy diall tylko pcv ta pierwsza lepiej kleji się do ściany i ekran z głowy. Projektora dla początkujących szukajcie z z 

Minimalna rozdzielczością natywna 1280x760 to w zupełności na poczarek wystarczy do 800zl coś kupicie z drugiej ręki to tyla dla niskobudżetowych kin domowych startujecie od tego a małymi krokami dojdziecie do kina z prawdziwego zdarzenia 

IMG_0869.JPG

IMG_0879.JPG

IMG_0892.JPG

IMG_0894.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...