Skocz do zawartości
Matifcb

które źródło daje lepszą jakość obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam sie czy oglądając YT przez tv jest lepsze/gorsza/ taka sama jakość porównując do podłączenia laptopa kablem HDMI i ogladanie przez kompa z obrazem na tv ? Przyjmijmy że kabel HDMI jest zwykły za 50 zl np 2m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, najlepsza jakość będzie zawsze i tylko z fizycznego nośnika, jaka jest obecnie płyta 4K UHD z HDR..a wszystkie streamingi itp zawsze maja straty..kabel to tylko kabel, choć tu tez są pewne wyjątki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to nawet slyszalem ze najlepiej z fizycznego nosnika. Ja prosilem o opinie miedzy wbudowanym YT w tv i puszczaniu przez aplikacje a miedzy podpinaniem kompa i puszczaniem przez kompa. Bedzie to bardzo wazne dla mnie przy kupowaniu tv. Obecnie myslalem ze podpiecie laptopa zalatwi mi duzo spraw i nie strace na jakosci porownujac puszczanie z tv ( ogladam bardzo duzo filmow przez kompa i np YT slucham, myslalem ze to bedzie nie tylko wygodne ale i najlepszej jakosci jak podepne po HDMI kompa  i puszcze obraz na tv ) Ktos mi powiedzial ze nie jest pewny czy to nie jest gorsza jakosc niz jakbym te filmy ogladal podpinajac jakis dysk do tv albo YT ogladal bezposrednio z aplikacji w tv.  Moj tv nie ma obecnie takich mozliwosci dlatego ciezko mi sprawdzic) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii jakość yt powinna być taka sama. W praktyce różnie bywa, bo np. aplikacja na tv może nie umożliwić zmiany jakości obrazu, a na komputerze możesz zawsze manualnie ustawić najwyższą rozdzielczość.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja YT wbudowana w Samsungi sama decyduje o rozdzielczości sygnału w zależności od chwilowej przepustowości łącza i co najwyżej można sobie sprawdzać w statystykach dla Geeków, niestety zmienić ręcznie rozdzielczości się nie da. Plusem jest to, że nie trzeba odpalać komputera. Pstryk i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam fotki jakie zrobilem z apki na tv. Osobiscie nie jest dla mnie problemem podpiac komputer bo kabel HDMI mam pociagniety i tylko stryk 5 seksund i mam kompa na tv. YT tez lepiej chodzi przez kompa niz przez tv. obslugiwanie bez klawiatury na apce, 1-2 sek czekania na naciskanie guzika. Na kompie jest wygodniej jak dla mnie. 

IMG_20180130_181717 (1).jpg

IMG_20180130_181711 (1).jpg

IMG_20180130_181706 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak Twoje zdrowie Matifcb , grypa jeszcze "trzyma" ?

Zdrowia życzę. 

Odpowiedziałeś Sobie na Swoje pytanie ?

Tylko Ty może to sprawdzić z Twoim wzrokiem oraz na Twoim sprzęcie.

Ocena innych będzie oceną ... innych. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dziekuje, dzis juz w miare zyje, Grok pomogl wczoraj i postawil na nogi.  Przełączam miedzy YT i szczerze to różnicy nie widze...

 

jedyne co mnie zastanowilo to to ze w ustawieniach YT puszczajac przez kompa nie mozna na tym filmie zrobic wiecej niz 720p a sami widzicie na zdjeciach z aplikacji YT prosto z kompa to ejst tam napisane 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2018 o 20:19, Matifcb napisał:

jedyne co mnie zastanowilo to to ze w ustawieniach YT puszczajac przez kompa nie mozna na tym filmie zrobic wiecej niz 720p a sami widzicie na zdjeciach z aplikacji YT prosto z kompa to ejst tam napisane 1080p

Ale jest też napisane 1280x720.

Mi to wygląda, że chodzi o to, że tv skaluje z 720p na 1080p i stąd ten napis 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhym mozliwe, dlatego wlaczylem cos full hd ( jakis test hd avatar) nie zauwazylem roznicy ale tak jak mowie ja sie mniej na tym znam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się prosi o hasło Dosi - "skoro nie widać różnicy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zdania ze ustawienia czy to audio czy video zlecac profesjonalista. Ja tez sobie ustawilem radyjko w aucie i myslalem ze jest ok. Tylko jak audiofil usiadl w aucie i zmienil bo mialem karygodne ustawienia to po 1 dniu uslyszalem roznice. Jak mi kolega przyszedl do domu i pozmienial ustawienia, to narzeczona nie wiedzac o zmianie  zapytala " czy cos zmienialem w ustawieniach bo cos jakby inaczej lepiej jest "  stad bylo moje pytanie o zrodlo. Dzieki za waszepodpowiedzi i czas ktory poswieciliscie. pozdrawiam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...