Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy warto mieć dekoder 4k od nc+ chodzi mi czy kanały HD coś na tym zyskają, bo jeśli chodzi o mecze w 4k to nie ogladam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W NC+, z tego co wiem, w tej chwili tylko mecze w 4K i to niewiele.

Treści 4K będzie przybywać.

Zajrzyj tu https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/ i poczytaj.

Sam wymieniłem dekoder na Ultrabox 4K ponieważ jest przede wszystkim zauważalnie szybszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz derby Manchesteru w 4K:)

Oglądam z 5-6 metrów ekran 65" i owszem zauważam różnicę. Oczywiście nie taką, jak wsadzę nos w tv ale jednak. I to bez hdr czy szerokiej palety barw.

Co najśmieszniejsze, to ewidentnie widać pozytywny upscaling z dekodera 4K przy treściach fullhd. Niby telewizor też robi to samo ale efekt z dekodera jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.tylko zastanawiam się czy kupić dekoder 4k czy wziąść z nc+,tylko w nc koszt najmu dekodera to 15zl do tego musiałbym zwiększyć o 20zl abonament czyli 35 zł więcej miesięcznie to może kupić własny dekoder tylko jak to wygląda z karta do dekodera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zdarzeń "sportowych" kluczowe znaczenie w odwzorowaniu jakości wizji ma zdolność telewizora do zachowania ostrości obrazu (deblur).

Kamera obraca się i w efekcie trawa boiska zmienia się w jednorodną plamę. Piłkarze/piłka są w zasadzie nieruchomi, bo operator kamery śledzi centralnie zdarzenie. W tle trybuny i ta nieszczęsna murawa. Na tańszych TV korzyść z SAT 4K będzie pomijalna. Matryce 50 Hz są całkowicie poza tematem. Poza scenami statycznymi. Np. losowanie strony boiska. 

Dla pozyskania korzyści z TV 4K trzeba dziś sięgać po treści od NETFLIX czy YT. Szans na atrakcyjny kanał SAT 4K TV nie widzę. Szkoda prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy mojej przygody z NC+:

1. dziś oddany z żalem dekoder 4K - przetestowany 14 dni, chcę go mieć z powrotem!;)

2. dziś również telefon z NC+ w sprawie wypowiedzenia mojej głównej umowy multiroom (wypowiedzenie przed terminem - Universal).

W miarę miła pani zapytała, czemuż to ich nie chcę? Zgodnie z prawdą odpowiedziałem, że  dlatego iż nie chcą mi wymienić dekodera na 4K.

To się zaczęło.. "przecież tylko jeden kanał w 4K jest nadawany", "mało treści 4K" i  najlepszy cytat: "wie Pan, ten nowy sprzęt jest niesprawdzony, może działać różnie...." 

Uprzejmie przerwałem argumentację, przypominając, że zrezygnuję z zerwania umowy, jeśli jednak wymienią mi dekoder. Ba, nawet przedłużę umowę!

Niestety - nie da się, więc pani smutno się pożegnała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...