Skocz do zawartości
Ary

Tv powyżej 55 z hdr

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, poszukuje tv większego niż 55, z w miarę widocznym hdr.

Rzuciły mi się w oczy

65mu6172 redukcja drgań ok jak na 60 matryce

58mu6102 nie widziałem. Ciekaw jestem waszych opinii. Jak na ips to odpada.

65c7026 ciemny obraz, trochę szarpie w ruchu

Jest coś jeszcze poniżej 5tys?

Tv tylko do Netflixa. Siedzieć będę w ciemnym pokoju ponad 3metry od tv.

Edytowane przez Ary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Ary napisał:

Panowie, poszukuje tv większego niż 55, z w miarę widocznym hdr.

 

Jest coś jeszcze poniżej 5tys?

Raczej nic takiego nie znajdziesz w tym budżecie. Za 65" z zauważalnym HDR trzeba dać trochę więcej. W tym przedziale cenowym to raczej 55" samsung mu7002, który jest własnie takim entry model jeżeli chodzi o HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy 65 by nie żałować to mu7000? Szkoda, że nic taniej. Chyba zostanie mi 55'. Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Ary napisał:

Najtańszy 65 by nie żałować to mu7000? Szkoda, że nic taniej. Chyba zostanie mi 55'. Dzięki za odpowiedź

Według mnie tak. Niższe modele mają niską jasność w HDR, do tego brak sensownego wygaszania czyli kiepska czerń dadzą raczej mało satysfakcjonujący efekt (zwłaszcza, że oglądasz w ciemnym pokoju, a więc clouding i blooming będą waliły po oczach). Odległość ponad 3m to już sporo, dlatego najlepszym wyjściem byłoby usiąść bliżej i wziąć coś w 55", a za to z wyższej półki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to mam 3,5 i bliżej już nie usiądę.

Myślałem właśnie o 55xe90. Tylko 65 robi wrażenie.

Oglądałem dzisiaj 65mu6102 i szału nie ma, choć w sdr spoko. C70 już lepiej ale obraz tnie.

Macie może jakieś demo do ściągnięcia, gdzie pół obrazu było by w hdr, a drugie pół w sdr?

Oglądałem na demie te tv (LG new York hdr uhd 4k i Samsung wonderland)

Zawiodłem się na mu8000. Czerń naprawdę słaba. Xe85 oraz c70 (49" (55 kupę gorzej)) wypadły widocznie lepiej.

Edytowane przez Ary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie sobie utrudniasz życie z tym kupnem tego tv.

Nie wiem czy to jakieś natręctwa, czy coś innego ale chcąc nie chcąc nie da się tego ominąć na forum.. :(

Mi nic to tego, ale zakładasz już 5 chyba temat z prozbą, w każdym co innego, preferencje / cena.

Tak, mam wrażenie że sam nie wiesz czego oczekujesz od nowego TV.

Wez się w garść, bo rok się kończy i Ci same powystawowe szt. Zostaną, lub ''po zabiegowe'' / ''reanimacyjne'' przez Producentów..

 

 

:rolleyes:

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Robert_1988_KrK napisał:

Strasznie sobie utrudniasz życie z tym kupnem tego tv.

Nie wiem czy to jakieś natręctwa, czy coś innego ale chcąc nie chcąc nie da się tego ominąć na forum.. :(

Mi nic to tego, ale zakładasz już 5 chyba temat z prozbą, w każdym co innego, preferencje / cena.

Tak, mam wrażenie że sam nie wiesz czego oczekujesz od nowego TV.

Wez się w garść, bo rok się kończy i Ci same powystawowe szt. Zostaną, lub ''po zabiegowe'' / ''reanimacyjne'' przez Producentów..

 

 

:rolleyes:

Zgadzam się w 100%. Ciężko mi coś wybrać, ale:

Ten akurat nie do mnie

To mój 2 temat

Dla siebie wybrałem xe9305

Mam jeszcze na głowie szwagra (OLED) i siostre (ten wyżej). W rozmowach tutaj łatwiej mi operować "per ja/mi".

;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ary ,ja trochę się zgubiłem, w niektórych wątkach wypowiadasz się jako ekspert,  doradzasz innym co kupic, ba nawet momentami się mądrzysz a następnie co jakiś czas zakładasz wątek co kupić, może się ... zdecyduj na coś :D

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Ary ,ja trochę się zgubiłem, w niektórych wątkach wypowiadasz się jako ekspert,  doradzasz innym co kupic, ba nawet momentami się mądrzysz a następnie co jakiś czas zakładasz wątek co kupić, może się ... zdecyduj na coś :D

Są pytania i rzeczy, które się przewinęły kilkukrotnie. Jakąś wiedzę mam, nie ukrywam, ale forum jest od tego, by dzielić się opiniami.

Zdaje sobie sprawę, że są tutaj ludzie, którzy mają większą wiedzę niż ja. Natomiast zawsze dobrze jest usłyszeć opinie osoby postronnej.

Jak kogoś denerwuje pytaniami, to mi przykro. Człowiek całe życie się uczy.

Wolę spytać się jak czegoś nie wiem, niż jak inni "madrzyć" się co wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...