Skocz do zawartości
Bykovsky

Dylemat - MU7000 czy KS7000?

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Już niebawem zakupuję TV i mam dylemat. Byłem nastawiony na MU7000 ale poczytałem i zauważyłem jeszcze w sprzedaży model KS7000. Wiem, że jest starszy, ale w specyfikacjach wypada lepiej niż MU7000. Być może ankieta nie jest tutaj potrzebna, ale jednak wam ją przedstawię:

__________________________________________________________

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 12 m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 - 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Ja sam, lub we dwoje z narzeczoną - okazjonalnie kilka osób przy domówce.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?
Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Stać na szafce rtv.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Dwa okna z prawej strony.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Kwestia raczej do przemilczenia... LCD, LG 28".
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? W miarę dobry HDR, podstawowy Smart.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K lub HD z filmów.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PlayStation 4, czasami laptop gameingowy.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok. 4h.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie orientuję się w temacie.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Jeśli już telewizja, to programy naukowe typu Discovery, programy społeczne typu TLC oraz sport.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie, będzie PS4, ewentualnuie tylko YouTube.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Z 4h wspomnianych wyżej, ok 50-70% czasu to granie na konsoli, okazjonalnie granie z laptopa.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  Zdecydowanie wieczorami, również popołudniami.
17. Preferencje co do wielkości?  Celowałem w 60", ale już nie produkują, 65" przebija ceną, stąd wybór 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? "Szara" czerń, wyblakłe kolory, widoczne "przezroczyste" paski jakby zza matrycy.
19. Preferencje co do marki ? De facto żadne, chociaż na SONY mnie nie stać ;(
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Fajnie by było, ale nie jest to wymóg.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4300 zł wydusi ze mnie wszystko, chociaż preferuję max. 4000 zł (wpłata własna ok. 1500 zł, reszta raty)
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Najpierw spróbuję własnymi siłami, profesjonalna kalibracja zależna będzie od jej ceny...

__________________________________________________________

 

Co do specyfikacji obu telewizorów:

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/687317c03

KS7000 ma rzekomo lepszą jasność: 1200 cd/m^2 w porównaniu do 600 cd/m^2 w MU7000 - nie wiem jak ma się to w rzeczywistości. MU7000 jest nowszy - czy to ma znaczenie?

To na czym mi zależy najbardziej, czyli VA 120 Hz, oraz niski input lag, mają oba telewizory.

Co wybrać?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic TX-50EX780 ale to są ostatnie sztuki, albo poczekaj jeszcze chwilę na nowe modele na 2018 . 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale raczej jestem skłonny do MU7000, z tym że zauważyłem też KS7000. Poza tym podany przez ciebie TV ma 50 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpowie ktoś? Warto kupić KS7000?
A da się go jeszcze kupić? Wydaje mi się, że zostały już tylko powystawowe odpady.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, vader_4747 napisał:

A da się go jeszcze kupić? Wydaje mi się, że zostały już tylko powystawowe odpady.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 

Na Allegro od dobrych sprzedawców, jest kilka sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że w KS7000 występują jakieś problemy z klejeniem obudowy, ramki, i wygląda to tandetnie i się nawet rozpada. Zatem te ostatnie sztuki na Allegro to mogą być zapewne powystawowe lub ze zwrotów...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mogą ale nie muszą :D Natomiast dużo osób narzekało na spasowanie ramki/ mocowanie na zatrzaski/.Seria MU jest pozbawiona tej wady. Na forach póki co cisza o wadach tech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie UE65MU7042 wisi na ścianie od miesiąca i nic się nie psuje. Jedyne co zauważam to przez kratki od głośników trochę światła wypada na ścianę z tyłu. Jakby niedokładnie spasowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem zdecydowany już na Samsunga MU7000, ale zauważyłem Sony XE8505 niewiele droższy - i mam dylemat...

bo jednak SONY to SONY, jakość którą kojarzę w telewizorach od zawsze.

 

Ale na papierze nie wygląda gorzej?

-ma mniejszą jasność o 200 jednostek niż Samsung: SONY 400 cd/m^2 / Samsung 600 cd/m^2

- większy (choć dalej znośny) input lag o 12 ms: SONY 32 ms / Samsung 20 ms

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę w tym porównaniu? Jak wygląda nagłośnienie w obu telewizorach?

 

Zależy mi na matrycy VA 120 Hz i oba telewizory to mają - nie wiem jak działa HDR na obu z nich...

 

Porównanie specyfikacji:
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/31aa1abb4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki sam wybór mnie czeka i jestem za Samsungiem w wersji 65" porównywałem oba w sklepie na swoim materiale nagranym w 4K nie zauważyłem różnicy jeżeli chodzi o barwę kolorów czy o jakość obrazu oba były idealne, jedno co rzuciło mi się w oko to Sony strasznie odbijał światło z oświetlenia sklepu gdzie na Samsungu tego nie zauważyłem, Samsung standardowy głośnik ma dużo mocniejszy niż Sony w Sonym 50% głośności = 30% głośności w Samsungu, wiem że ludzie maja kina, soundbary itp ale gdy ogląda się nocami i ma się dzieci za ścianą jest to dość istotne. Także aktualnie wybieram Samsunga ale decyzja zapadnie jak zobaczę, który spadnie z ceny bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, cena podobna, jakość podobna, ale może jest jakiś czynnik decydujący?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto abyś zmienił na Sony. To jest zupełnie inna jakość czerni, HDRa czy kolorów oraz oczywiście skalowania. Plus masz już dość dopracowany Android TV na którego wrzucasz Kodi i masz pełnoprawny media center z pilota bez dorzucania następnych pudełek za TV.

Jedyne nad czym bym się zastanawiał i radził tobie to sprawdzić (jeśli ciebie stać) to porównanie xe8505 z xe9005 gdyż jest dość duża różnica między edge led a direct led którą najlepiej widać w HDR. Obecnie dopłata między tymi modelami to 1000zł.

Edytowane przez Colawozu
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Ary napisał:

Czy xe85 ma lepszą czerń niż mu7? Nie wydaje mi się.

Właśnie, jasność mniejsza o 200 cd/m^2...

@Colawozu - niestety, budżet 4300 zł to mój maksymalny, przy założeniu wpłaty własnej 1600 zł. A i tak chciałem kupić TV za 3000 zł, więc wiesz... Powyższe zestawienie w linku który zapodałem, ukazuje że SONY ma mniejszą jasność ekranu, co może wpłynąć na HDR - czy może ja źle to interpretuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto ma mu7 może zrobić zdjęcie włączonego tv w ciemnym pokoju? 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Ary napisał:

Czy ktoś kto ma mu7 może zrobić zdjęcie włączonego tv w ciemnym pokoju? 

Dobry pomysł, przyłączam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...