Skocz do zawartości
Adam Kurzeja

Kupno telewizora do 9000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Na początku z góry chciałbym podziękować za pomoc. 
Szukam tv do 9000zł i zastanawiam się na dwoma modelami o których przeczytałem recenzje na waszej stronie. Oczywiście stosując się do zasad poniżej podstawowe dane. Ogólnie wg. danych samsung jest lepszy zwłaszcza przy HDR ale to model z 2016 roku i to mnie trochę martwi. Na telewizorach mało się znam więc zwracam się do Was o pomoc.

Smasung KS9500 lub Sony XE9005

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,8m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? w 90% czasu tylko 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? głownie na wprost, kont jeżeli jest więcej osób to 30-40'
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? tak z prawej strony ale za dnia zazwyczaj nie mam czasu ani grać ani oglądać
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG42LA620S
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR najlepiej coś powyżej 600cd/m2, niski input lag - gram na ps4, 4K
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? głównie HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, dekoder polsatu (standardowej tv mało oglądam - albo granie, albo netflix)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? w tygodniu 2-4h, w weekend koło 5-6 w zależności od czasu na granie 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? zazwyczaj filmy na netflixie, czasem HGtv
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? jeżeli będzie opcja to z netflixa lub youtube - bez przeglądarki
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak na ps4. odpowiedz w punkcie 11 :) 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolne oprogramowanie
19. Preferencje co do marki ? Sony lub Samsung LG ma fajne oledy ale to już wyższa półka cenowa
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? mam w obecnym tv i używałem przez ostatnie 3 lata może 15 razy także nie potrzebuję
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 9000zł jeżęli będzie coś droższego o np. 500zł ale z widoczną różnicą to doinwestuje

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? napewno ...jeżeli nie podczas samego zakupu to w najbliższym czasie po

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch wybór teoretycznie oczywisty (jeżeli lekkie zakrzywienie to nie problem) - KS9500, ale obecnie jest z nim sporo problemów. Zwłaszcza matryca i problemy z częściami zamiennymi w serwisie Samsunga. Przemyśl czy gra jest warta świeczki. XE90 to świetny sprzęt w tym przedziale cenowym. Ewentualnie jeżeli zależy Ci na jeszcze lepszym HDR'ze - to XE93. Mój brat ma XE90 ja natomiast XE93 także gdybyś potrzebował bezpośredniego porównania tych modeli okiem użytkownika to możesz pytać.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Waldi303, faktycznie sprawdziłem tego soniaka XE93 i prawdopodobnie dopłacę za tak dobry HDR i wydaje mi się, że warto dopłacić ten 1000zł za wsparcie Dolby Vision zwłaszcza, ze mam nadzieje mieć ten tv kilka dobrych lat

Dzięki za informację

Edytowane przez Adam Kurzeja
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 11,5 k możesz już dostać OLEDa LG B7 65", więc może jednak warto dołożyć. OLEDy bardzo dobrze nadają się do filmów i gier, szczególnie wieczorami. Masz niski input lag, wszystkie standardy HDR, idealną czerń, bardzo dobre kąty i szybki WebOS. Jedyny minus to nie taka wysoka jasność w HDR jak w LCD ( 700-800 cd/m2 ).

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wysoka jasność liczy się najbardziej, to chyba najlepszym wyborem będzie XE93. Ale to będzie kompromis - wyższa jasność kosztem czerni, co wreb pozorom przydaje się wieczorem. Minusem XE93 będzie też średnia szybkość Androida i słabe kąty.

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zabawy w gry HDR nic piękniejszego, bardziej wciskającego w fotel, dającego inny, lepszy smak zabawy niż xe93, który daje  grubo ponad 1000 nit (w  szczycie 1900nit), przy zachowaniu smolistej czerni - moim subiektywnym zdaniem nie ma. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, vader_4747 said:

Masz zwykłą ps4, czy wersję pro?

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 

Od premiery PS4, wiem że na pro byłby lepszy efekt ale jeszcze przejadę na tym modelu trochę ... Najwyżej w przyszłym roku dopłacę i wymienię ...

Edytowane przez Adam Kurzeja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam Kurzeja napisał:

Od premiery PS4, wiem że na pro byłby lepszy efekt ale jeszcze przejadę na tym modelu trochę ... Najwyżej w przyszłym roku dopłacę i wymienię ...

Ja polecam od razu wymienić. Teoretycznie obie konsol wspierają HDR, jednak generalnie lepsze wrażenie robi PS4 Pro, zwłaszcza jeżeli zależy Ci na niskim input lagu. Generalnie dla bardzo wymagających pod tym względem osób wartość ta nie powinna znacząco przekraczać 30 ms, xe93 oferuje na ,,ulepszonych" wersjach konsol 26 ms, co jest świetnym wynikiem. Jednak ten telewizor niezbyt lubi się z podstawowymi modelami konsol i sygnałem 1080p, gdyż w tym wypadku input lag wynosi aż 42 ms, co jest  zdecydowanie zauważalną wartością. Reasumując, polecam od razu brać ps4 pro, a jeżeli koniecznie chcesz zostać na zwykłej wersji, to xe93 nie jest dobrym wyborem w przypadku gdy jesteś wyczulony na opóźnienia. 

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety od razu ps4 pro nie zakupie (kobieta by mi jajka urwała) ale pożyczę od brata przetestować :) a sam zakupie troszkę później...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...