Skocz do zawartości
arbakul

Sony XE90 vs Panasonic EX780

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Bartłomiej Łukasiak napisał:

Najpierw był EX700, potem 55MU7002 v 55XE8505 a teraz 58EX780

A czy mógłbyś w skrócie opisać jakie wyniosłeś wrażenia z tego porównania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mmpeg-4 napisał:

A czy mógłbyś w skrócie opisać jakie wyniosłeś wrażenia z tego porównania ?

EX700 - odpadł za 50Hz.
MU7002 - fajny TV, lepszy HDR i dużo lepsza płynność niż w Sonym, ale jednak ten pilot mnie skutecznie odstraszył plus osobne porty. 

xe8505 - Kolory lepsze niż w Samsungu, normalny pilot, jednak podobno są problemy z zacinaniem obrazu z tv (ludzie piszą o UPC) i mulący android. Minimalnie wolniejsza matryca 100Hz.

EX780 - półka wyżej (ta sama co wspomniany xe90 jednak dopłacać do Sony nie opłaca się) niż 2 poprzednie a cenowo niewiele droższy od Soniaka i do tego 3 cale więcej. HDR słabszy niż w Sony ale raczej nie będę z tego za dużo korzystał. TV anywhere mega opcja. Kolory w testach bardzo chwalone, płynność obrazu tak samo. 

Mam Panasa ponad 4 lata i jestem mega zadowolony:  solidna budowa, super obraz, z funkcji SMART ma wszystko czego będę używał, czyli Netflix i YT.  Malutki minus, że EPG nie jest zmienione względem mojego ET60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z panasa powinieneś być b.zadowolony. Też brałem go mocno pod uwagę i gdyby nie fakt, że zabrakło go w sklepie i to na kilka tygodni to pewnie stałby u mnie. Co do soniacza ex 90.. to uważam, że mocno przereklamowany/- chociaż cena wreszcie zauważalnie spadła i teraz można się nad nim zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja ostatnio nabyłem 50EX780. Mam może trochę głupie pytanie ale nie znam się na tym. Jak sprawdzić ile hz jest matryca. Nie żeby mi to robiło jakąś większą różnicę bo ogląda mi się dobrze. Kupiłem go ze względu na dobre opinie obraz i płynności w tym 120 hz matrycę. Jak włączam tv w lewym górnym rogu pojawia się napis 1080/60hz i nie wiem jak to czytać :D Z telewizora jestem bardzo zadowolony. Obraz dla mnie bajka, z aplikacji mało korzystam więc się nie wypowiadam. Kupiłem go w promocji za 3700 i żałuje tylko że większego nie wziąłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cenę to 55eg9q7 jest poniżej 5tys. Warto wziąć go pod uwagę, bo hdr, na tv średniej klasy będzie wyglądał gorzej, niż sdr na oledzie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Też waham się między tymi dwoma TV.

x900 zachęca obsługą sygnału z PC FHD @ 120Hz co zbija input laga do 16 ms wg. testu na Ratings, oraz obsługą płynnej gradacji obrazu która niweluje denerwujące przejścia tonalne.

e780 zachęca podstawą J oraz niskim input lagiem przy wszystkich sygnałach. Miałem wcześniej xd700 i po kalibracji obraz robił duże wrażenie.

 

Mam pytanie czy e780 przyjmuje i poprawnie wyświetla sygnał FHD @ 120Hz (można go wymusić przy ustawieniu custom resolution na PC)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...