Skocz do zawartości
smms10

Swieżo po kalibracji- Pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem świeżo po kalibracji ( wczoraj) oczywiście od MK. Mam dwa pytania które nie zdarzyłem zadać panu który mi przeprowadzał ową kalibracje.

1. Przed rozpoczęciem kalibracji zapytałem ktory tryb u mnie odpawiada obrazowi SDR i HDR /( Auto,Normalny,Natywny) Dowiedzialem się ze REC 709 to jest NORMALNY czyli SDR, a NATYWNY jest do HDR. Jednak po przeprwadzonej kalibracji (do trybu HDR) widze że jest ustawiony na tryb NORMALNY czyli Rec 709 co odpowiada SDR.Pomyłka czy celowe zagranie?

2. Drugie pytanie jest takie, ze ekran wydaje mi sie zbyt ciemny nawet gdy jest ciemno w pomieszczeniu. Wiem, że niczym za bardzo nie moge ruszac poza czujnikiem otoczenia, jednak on nie rozjasnia az tak bardzo. Czy moge reczne zwiekszyc podswietlenie nie ingerując w ustawienia? czy musze zostawic podswietlenie na poziomie 30 co jest zdecydowanie dla mnie zbyt ciemno.

Model telewizora = Panasonic TX-50EX700

 

Pozdrawiam.

Mat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prościej by było chyba napisać maila lub zadzwonić. Prawie przeoczyłem ten temat.

1. Nie, ma być na normalny. TV rozpoznaje sam czy sygnał jest bt2020, czy bt709.

2. Suwak podświetlenie, możesz regulować dowolnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2017 o 14:34, Maciej Koper napisał:

Prościej by było chyba napisać maila lub zadzwonić. Prawie przeoczyłem ten temat.

1. Nie, ma być na normalny. TV rozpoznaje sam czy sygnał jest bt2020, czy bt709.

2. Suwak podświetlenie, możesz regulować dowolnie.

"Prościej by było chyba napisać maila lub zadzwonić. Prawie przeoczyłem ten temat." Tak też zrobiłem :) Ale dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2017 o 14:34, Maciej Koper napisał:

2. Suwak podświetlenie, możesz regulować dowolnie.

Maćku, czyli kalibrowanie osobno ustawień na dzień i noc to lipa?

Edytowane przez Mr.Hankey
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

Przy kalibracji SDR - Ustawienia luminacji ekranu mam Pośrednie. Jako że w HDR mam tak samo, to myśle że w SDR troche przeszkadza migoczący obraz, szczegolnie, że zawsze ogladam filmy z napisami również przyciemnienie liter jest irytujace. Jednak jak wyłącze ten tryb w SDR, kolory przy ciemniejszych scenach robią się jakby bardziej wyblakłe. Podejrzewam, że jest to przez to, że owa funkcja była włączona przy kalibracji. Pytanie dlaczego robi się kalibrację w SDR używając tej funkcji włączonej ? Jako, że rada była aby po kalibracji nic nie zmieniać tylko suwak z podświetlenie, jest jakaś opcja na wyłączenie i uzyskanie takiej palety jakby od początku przy kalibracji ta funkcja była wyłączona? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2017 o 17:34, Mr.Hankey napisał:

Maćku, czyli kalibrowanie osobno ustawień na dzień i noc to lipa?

Można, ale w przypadku telewizorów LCD to raczej bez sensu. Co innego w OLED, gdzie zmiany nie dotyczą jedynie jasności, ale też krzywej charakterystyki jasności.

Dnia 5.01.2018 o 16:01, smms10 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie.

Przy kalibracji SDR - Ustawienia luminacji ekranu mam Pośrednie. Jako że w HDR mam tak samo, to myśle że w SDR troche przeszkadza migoczący obraz, szczegolnie, że zawsze ogladam filmy z napisami również przyciemnienie liter jest irytujace. Jednak jak wyłącze ten tryb w SDR, kolory przy ciemniejszych scenach robią się jakby bardziej wyblakłe. Podejrzewam, że jest to przez to, że owa funkcja była włączona przy kalibracji. Pytanie dlaczego robi się kalibrację w SDR używając tej funkcji włączonej ? Jako, że rada była aby po kalibracji nic nie zmieniać tylko suwak z podświetlenie, jest jakaś opcja na wyłączenie i uzyskanie takiej palety jakby od początku przy kalibracji ta funkcja była wyłączona? 

Zakładam, że chodzi o ustawienie lokalnego wygaszania, a nie luminancji ekranu (nie ustawienia tak nazwanego swoją drogą). Przy kalibracji wyłączone, po kalibracji włączone, ale to bez znaczenia, bo nad ciemnymi kolorami o których piszesz i tak nie ma bezpośredniej kontroli, a normalną cechą jest to, że wraz ze wzrostem kontrastu wzrasta nasycenie ciemnych barw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...