Skocz do zawartości
Mati831

Zestaw 5.0 lub 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam kolumn do niedawno zakupionego amplitunera ONKYO TX-NR 656,nie znam się na audio więc sam nie jestem wstanie zdecydować.

Mój budżet to max 3000zł na początku myślałem o Jamo S 608 HCS 3 + sub J12 ale jeśli można dostać coś lepszego w tej cenie to czekam na wasze propozycję,z góry dziękuję..

Mój pokój to 20m2 

Zestaw będzie używany do:

- 50% gry 20% filmy i 30% muzyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szukam kolumn do niedawno zakupionego amplitunera ONKYO TX-NR 656,nie znam się na audio więc sam nie jestem wstanie zdecydować.
Mój budżet to max 3000zł na początku myślałem o Jamo S 608 HCS 3 + sub J12 ale jeśli można dostać coś lepszego w tej cenie to czekam na wasze propozycję,z góry dziękuję..
Mój pokój to 20m2 
Zestaw będzie używany do:
- 50% gry 20% filmy i 30% muzyka
Do onkyo polecam Ci jbl studio 2, 270 Pack 5.0 potem dokupić sub. Trochę przekracza budżet ale warto

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem i jestem wstanie dołożyć tego tysiąca na te kolumny, ale powiedzcie mi czy w tej cenią nie ma już nic lepszego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo, najlepiej jak posłuchasz w specjalistycznym sklepie. W tym budżecie złożysz zestaw na Magnacie, Heco, STX Electrino, Polk, Melodika i inne...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest sporo, najlepiej jak posłuchasz w specjalistycznym sklepie. W tym budżecie złożysz zestaw na Magnacie, Heco, STX Electrino, Polk, Melodika i inne...
Wytypuj kilka i na odsłuch. Każdy lubi inny dźwięk lub czegoś innego oczekuje od niego. Ja tak zrobiłem odsluchalem chyba 6 czy 7 zestawów i wybrałem ten który mi się podobał i to ten którego się nie spodziewałem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuj za szybką odpowiedź, ale wracając do tematu, to prosiłbym o wymienienie kilku modeli z różnych marek, bo kompletnie się nie znam a to mój pierwszy zestaw kina domowego i nie chciałbym wtopic, krótko mówiąc nie znam topowych marek na które mam zwracać uwagę, a tak jak będę miał podane kilka modeli to wybierając się na odsłuchu będę wiedział o jakie kolumny poprosić by je oddychać z moim ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalna zasada jest jedna - odsłuch i tylko odsłuch. Tak zresztą jak pisali koledzy wyżej. To naprawdę jest mega ważne, bo to, że komuś sie podoba, to wcale nie znaczy, że nam przypadnie do gustu, a co może nawet ważniejsze, wcale nie oznacza, że dana kolumna/zestaw gra obiektywnie dobrze.

Osobiście zdecydowanie polecam zapoznać się z dwiema polskimi konstrukcjami - tj. Tonsil Siesta (membrany z włókna szklanego) oraz coś z Pylona.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłem PYLON AUDIO SAPPHIRE 25 tylko za 5.0 było to coś około 5k. Te kolumn były właśnie często mi polecane na forach obok Dali Zensor 7. Po odsłuchu zensorów fajniejszy dzwięk wydawał mi się wydobywaćz Pylonów. Wiec tak jak mówią pozostali uzytkownicy. Zbierz kilka polecanych modeli w budzecie jakim dysponujesz i postaraj się je gdzieś odsłuchać.

Zastanów się czy potrzebujesz 5.0 bo ja po kilku miesiącach chyba jednak zdecydowałbym się na lepsze stereo niż na 5 kolumn. 

Edytowane przez skizzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...