Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, USS-SMAUG napisał:

Ciekawe czy po przyjeździe do domu będzie wreszcie czekała na mnie paczka z 9300..

To jednak kupiłeś 9300  ? Gratuluję... Jak zainstalujesz napisz jakie wrażenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jednak kupiłeś 9300  ? Gratuluję... Jak zainstalujesz napisz jakie wrażenia

Tak, jednak 9300 :) jak WSZYSTKO będzie już zamontowane i w miarę ustawione z pewnością dam znać ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, binary napisał:

.Nie zdziwie się, jezeli zobaczyłem coś, czego tam nie było, bo okoliczności temu sprzyjały tj testowałem 4 nowe mocne piwa, a Pacyfik Rim przywitał mnie okładka w zbiorze posiadanych w chmurze filmów. Zawsze istnieje jednak szansa, że w Jego oryginalnym poście stało Pacyfik Rim, a został on później wyedytowany, zanim po jakimś czasie usiadłem przed kompem żeby napisać komentarz.
Miałem podobna akcje rok temu, kiedy wyrzucono mój post, bo podobno był w niewłaściwym dziale, co przyjąłem za dobrą monetę, a okazało się że to moderator "się pomylił". Od tego czasu nie bije się w piersi, nawet jeśli mam podstawy żeby nie ufać własnej ocenie sytuacji (jak wczoraj). Jak było naprawdę, raczej się nie dowiemy, bo nie ma cache'a, a Hubio I tak by się nie przyznal, bo wg mnie nie należy do prawdiomownych typów. Rozumiesz teraz?

Pisałem oczywiście o serialu wojennym - Pacific - nawet z kontekstu mojej wypowiedzi to widać. Jak czytasz i odpisujesz na posty pod wpływem alkoholu/leków to już się nie dziwię jaki masz poziom wypowiedzi i szukasz ciągle jakiś spin. Nie posiadam w swojej kolekcji filmu Pacifc Rimm na żadnym nośniku, tylko Pacific na BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj jeszcze raz 7300 i znalazłem tam opcję włączania i wyłączania przysłony (o ile dobrze rozumiem, to jest odpowiedzialne za lepsze czernie). Myślałem, że to jest dostępne tylko w 9300. Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Pisałem oczywiście o serialu wojennym - Pacific - nawet z kontekstu mojej wypowiedzi to widać. Jak czytasz i odpisujesz na posty pod wpływem alkoholu/leków to już się nie dziwię jaki masz poziom wypowiedzi i szukasz ciągle jakiś spin. Nie posiadam w swojej kolekcji filmu Pacifc Rimm na żadnym nośniku, tylko Pacific na BD.

Nie szukam spin i nie pisuje pod wpływem alkoholu. Byłem na degustacji piwa, a że było smaczne i mocne, to wyszło jak wyszło. Dociekam co napisales naprawdę, bo ciekawi mnie to, czy wyobraźnia płata mi figle. Nie byłby to pierwszy raz, dlatego jest to dla mnie ważne. Chciałbym Ci wierzyć, jak wszystkim innym dookoła, ale problem z Twoją osoba polega na tym, że aby dodać sobie w oczach innych, wyrażasz się zwykle w tonie mającym swiadczyc o Twojej lepszej znajomości tematu, pomimo tego, iż nie trzeba być starym wyjadaczem, żeby zorientować się, na pierwszy rzut oka, że jesteś początkującym w tej materii. Traktowanie w sposób lekceważący, a nawet pogardliwy, opinii innych, prowadzić musi do konfrontacji, z góry przez Ciebie przegranej, z powodu braku podstawowej wiedzy i doświadczenia. W takich sytuacjach, dla podparcia swojej racji, posiłkujesz się powiedzeniem czegoś nieprawdziwego. Do dzisiaj nie doczekałem się zapoznania mnie z Twoją kolekcja polskich filmów na bluray-ach, które rzekomo sprowadzales z całego świata, jak wynika z wcześniejszej dyskusji w tym wątku ( post z 25 listopada) . Żebys chociaż BD chciał pokazać, żeby uprawdopodobnic swóje zainteresowanie kinem polskim...

Wczoraj, kreując się na fachowca, lekcewazoncego "obiegowe opinie", "cytowane z marketingowych materialow", pochwaliłeś się w "80% zaadaptowanym" na potrzeby projekcji pomieszczeniem. Poproszony o wyjaśnienie, co to oznacza w praktyce, nie raczyłes udzielić rzeczowej odpowiedzi. Daleko tak nie zajedziesz, traktujac otaczający świat z góry, czy jak mawiają w moich stronach, "z konia". Twój wysoki konik, nie pomoze w starciu że słoniem, a słonie to pamiętliwe zwierzęta.

Może zacznij jeszcze raz. Pokaż tę kolekcje blurayow. Nie chcesz chyba być traktowany jak pospolity łgarz.

 

A wracając do sprawy cytatu, jeżeli nie napisałeś Pacyfik Rim, a później nie wyedytowales posta, to oznacza, że to ja się pomyliłem, na dodatek nie czytając tego co później zacytowalem i w związku z tym przepraszam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oglądałem wczoraj jeszcze raz 7300 i znalazłem tam opcję włączania i wyłączania przysłony (o ile dobrze rozumiem, to jest odpowiedzialne za lepsze czernie). Myślałem, że to jest dostępne tylko w 9300. Ktoś coś?
Automatyczna jest w obu, manualna tylko w tw9300, (dodatkowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E7300 będzie u mnie najpewniej we wtorek :)

Panowie, prośba jeszcze w kwestii pozostałych gratów.

Docelowo byłoby coś takiego:
1. odtwarzacz Panas ub700
2. ampli Onkyo TX-NR676
3. głośniki - nie mam zielonego pojęcia. 

Ale to jest pieśń przyszłości. Przekroczyłem zakładany budżet na projektor dwukrotnie i na gwałt potrzebuję czegoś żeby dawało dźwięk, bo jak do żony dotrze, że projektor dźwięku nie ma, to będę z nim spał w garażu. 

Obecnie mam tuner telewizji naziemnej dvbt i odtwarzacz dvd sony. Dźwięk leci z plazmy panasa. 

I teraz pytanie za 100pkt: jak tanim kosztem ogarnąć dźwięk do takiego zestawu. 

Dodam jeszcze, że najlepiej strategicznie byłoby to rozegrać tak, że teraz wjeżdżają do tego co mam jakieś niedrogie głośniki (ok 1000pln), potem odtwarzacz, potem ampli i na końcu podmiana głośników na lepsze. 

Z góry dzięki!

ad2. rozważam też Denon AVR-X2400H

Edytowane przez pedronx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To aplituner w końcu masz, czy będziesz kupował?
Do czego miały by być teraz podpięte te głośniki.
Ja myślę, że kup na początek kolumny frontowe, docelowe. Będziesz miał stereo z dobrych kolumn. Potem subwoofer, centralny i surround.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam amplitunera. Głośniki podpiąłbym do odtwarzacza dvd - o ile się oczywiście da... Jak widzisz jestem totalnie zielony. 

zastanawiam się też czy w moim przypadku 5.1 zda egzamin. Mam duży salon, ok  50m2, w dodatku nad połową jest tylko sufit, reszta to antresola. Sufit jest na częścią gdzie ma być kino domowe. Co sądzicie? Może w moim przypadku lepiej zagra soundbar?

Aż boję się to tu wklejać, ale może coś takiego na start? https://www.morele.net/kino-domowe-sony-bdve2100-582621/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, binary napisał:

Nie szukam spin i nie pisuje pod wpływem alkoholu. Byłem na degustacji piwa, a że było smaczne i mocne, to wyszło jak wyszło. Dociekam co napisales naprawdę, bo ciekawi mnie to, czy wyobraźnia płata mi figle. Nie byłby to pierwszy raz, dlatego jest to dla mnie ważne. Chciałbym Ci wierzyć, jak wszystkim innym dookoła, ale problem z Twoją osoba polega na tym, że aby dodać sobie w oczach innych, wyrażasz się zwykle w tonie mającym swiadczyc o Twojej lepszej znajomości tematu, pomimo tego, iż nie trzeba być starym wyjadaczem, żeby zorientować się, na pierwszy rzut oka, że jesteś początkującym w tej materii. Traktowanie w sposób lekceważący, a nawet pogardliwy, opinii innych, prowadzić musi do konfrontacji, z góry przez Ciebie przegranej, z powodu braku podstawowej wiedzy i doświadczenia. W takich sytuacjach, dla podparcia swojej racji, posiłkujesz się powiedzeniem czegoś nieprawdziwego. Do dzisiaj nie doczekałem się zapoznania mnie z Twoją kolekcja polskich filmów na bluray-ach, które rzekomo sprowadzales z całego świata, jak wynika z wcześniejszej dyskusji w tym wątku ( post z 25 listopada) . Żebys chociaż BD chciał pokazać, żeby uprawdopodobnic swóje zainteresowanie kinem polskim...

Wczoraj, kreując się na fachowca, lekcewazoncego "obiegowe opinie", "cytowane z marketingowych materialow", pochwaliłeś się w "80% zaadaptowanym" na potrzeby projekcji pomieszczeniem. Poproszony o wyjaśnienie, co to oznacza w praktyce, nie raczyłes udzielić rzeczowej odpowiedzi. Daleko tak nie zajedziesz, traktujac otaczający świat z góry, czy jak mawiają w moich stronach, "z konia". Twój wysoki konik, nie pomoze w starciu że słoniem, a słonie to pamiętliwe zwierzęta.

Może zacznij jeszcze raz. Pokaż tę kolekcje blurayow. Nie chcesz chyba być traktowany jak pospolity łgarz.

A wracając do sprawy cytatu, jeżeli nie napisałeś Pacyfik Rim, a później nie wyedytowales posta, to oznacza, że to ja się pomyliłem, na dodatek nie czytając tego co później zacytowalem i w związku z tym przepraszam.

Człowieku gdzie jak pisałem kiedykolwiek, że posiadam jakąś kolekcję polskich filmów na BD ??? Chyba wtedy też czytałeś moje wypowiedzi po "degustacji" mocnego piwa... :) Ja pisałem wręcz odwrotnie, że nie ma wielu dobrych pozycji na BD i są tylko na DVD ! Przypisujesz ludziom intencje i słowa, których nie używali tak jak mnie nieprawdę...,  Proszę o cytat gdzie ja pisałem o jakiejś kolekcji filmów polskich na BD, którą rzekomo posiadam !

Na temat mojej teorii dotyczącej określenia procentowego zaadaptowania pomieszczenia - w tym wątku jest cała dyskusja...

Oprócz Macieja Kopera, który kilka razy wypowiedział się w tym wątku ani ja ani Ty, ani nikt inny nie jest profesjonalistą. Wyrażamy tylko swoje spostrzeżenia, uwagi, dyskutujemy... W tym sensie każdy z nas jest początkujący... bo ile człowiek w życiu w ciągu roku sprawdzi sprzętu ? Zazwyczaj 1 na kilka lat i na tym tle po sprawdzeniu 4 projektorów i 2 ekranów w ciągu zaledwie miesiąca w tym samym pomieszczeniu uważam, że mam spore doświadczenia, większe niż wiele innych osób, ale wciąż jestem amatorem, zwykłą osobą, a nie profesjonalistą...

Na marginesie - już wiem jaki masz nick na tamtym forum i wszystko jasne... Tak mi znajomo te zaczepki wyglądały... :)

Tak - jasne wyedytowałem posta żeby Cię celowo okłamać :) Naprawdę mam lepsze zajęcia w życiu :) No, ale każdy mierzy kogoś swoją miarą...

1 godzinę temu, pedronx napisał:

E7300 będzie u mnie najpewniej we wtorek :)

Panowie, prośba jeszcze w kwestii pozostałych gratów.

Docelowo byłoby coś takiego:

3. głośniki - nie mam zielonego pojęcia. 

Ale to jest pieśń przyszłości. Przekroczyłem zakładany budżet na projektor dwukrotnie i na gwałt potrzebuję czegoś żeby dawało dźwięk, bo jak do żony dotrze, że projektor dźwięku nie ma, to będę z nim spał w garażu.

Stałem przed tym samym dylematem. Dokupiłem właśnie Onkyo TX-NR676E z którego jestem bardzo zadowolony oraz zestaw głośników TAGA HARMONY TAV-606 v.3 (jakieś 1200zł) i najtańszy sub Yamaha za 300zł a potem jeszcze 2 głośniki TAGA do atmosa za ok 200zł.Kolumny ładnie grają w KD, trochę gorzej w stereo, ale do dźwięku nigdy nie przywiązywałem wielkiego znaczenia i na 100% są lepsze (i droższe) od moich.

52 minuty temu, pedronx napisał:

Nie mam amplitunera. Głośniki podpiąłbym do odtwarzacza dvd - o ile się oczywiście da... Jak widzisz jestem totalnie zielony. 

zastanawiam się też czy w moim przypadku 5.1 zda egzamin. Mam duży salon, ok  50m2, w dodatku nad połową jest tylko sufit, reszta to antresola. Sufit jest na częścią gdzie ma być kino domowe. Co sądzicie? Może w moim przypadku lepiej zagra soundbar?

Aż boję się to tu wklejać, ale może coś takiego na start? https://www.morele.net/kino-domowe-sony-bdve2100-582621/

Miałem coś takiego... Jeśli będzie chciał podłączyć TV i projektor pod amplituner tu nie da rady. Po za tym nie podłączysz żadnego innego sprzętu typu tuner tv, hdd player itd. To jest całkowicie zabudowane KD razem z odtwarzaczem BD - zdecydowanie odradzam.

1 godzinę temu, binary napisał:

Nie szukam spin i nie pisuje pod wpływem alkoholu. Byłem na degustacji piwa, a że było smaczne i mocne, to wyszło jak wyszło.

I ponieważ czytasz co 3 zdanie to znowu źle zrozumiałeś - to nie ja na co dzień pracuję w UK... :) (to apropos tego co pisałeś na innym forum) Ja nie znam angielskiego...

Jedna rada - czytaj uważnie to co piszemy i raczej nie po "degustacji", a już na 100% nie odpisuj po "degustacji"... i oczywiście nie siadaj za kółko :)

Edytowane przez hubio
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku gdzie jak pisałem kiedykolwiek, że posiadam jakąś kolekcję polskich filmów na BD ??? Chyba wtedy też czytałeś moje wypowiedzi po "degustacji" mocnego piwa... Ja pisałem wręcz odwrotnie, że nie ma wielu dobrych pozycji na BD i są tylko na DVD ! Przypisujesz ludziom intencje i słowa, których nie używali tak jak mnie nieprawdę...,  Proszę o cytat gdzie ja pisałem o jakiejś kolekcji filmów polskich na BD, którą rzekomo posiadam !

Na temat mojej teorii dotyczącej określenia procentowego zaadaptowania pomieszczenia - w tym wątku jest cała dyskusja...

Oprócz Macieja Kopera, który kilka razy wypowiedział się w tym wątku ani ja ani Ty, ani nikt inny nie jest profesjonalistą. Wyrażamy tylko swoje spostrzeżenia, uwagi, dyskutujemy... W tym sensie każdy z nas jest początkujący... bo ile człowiek w życiu w ciągu roku sprawdzi sprzętu ? Zazwyczaj 1 na kilka lat i na tym tle po sprawdzeniu 4 projektorów i 2 ekranów w ciągu zaledwie miesiąca w tym samym pomieszczeniu uważam, że mam spore doświadczenia, większe niż wiele innych osób, ale wciąż jestem amatorem, zwykłą osobą, a nie profesjonalistą...

Na marginesie - już wiem jaki masz nick na tamtym forum i wszystko jasne... Tak mi znajomo te zaczepki wyglądały...

Tak - jasne wyedytowałem posta żeby Cię celowo okłamać Naprawdę mam lepsze zajęcia w życiu No, ale każdy mierzy kogoś swoją miarą...

 

 

I ponieważ czytasz co 3 zdanie to znowu źle zrozumiałeś - to nie ja na co dzień pracuję w UK... (to apropos tego co pisałeś na innym forum) Ja nie znam angielskiego...

Jedna rada - czytaj uważnie to co piszemy i raczej nie po "degustacji", a już na 100% nie odpisuj po "degustacji"... i oczywiście nie siadaj za kółko

Już sobie tyle nagrabiles, że raczej się z tego nie wykaraskasz. Nie ma z Tobą dyskusji, bo prezentujesz kulturę onetu jesteś zafajdanym kłamca. Przeczytałem Twój wpis na drugim forum. Lepiej zacznij myśleć nad nowym nickiem.

 

Rozumiem, że część osób korzystających z forum porozumiewa się w jęz. angielskim, łącznie ze mną, ale proponuję mimo wszystko aby dialogi prowadzone w innych językach niż polski prowadzić na priv lub założyć wydzieloną część w jęz angielskim dla całego forum o ile jeszcze nie ma, a jak nie ma to za zgodą adminów.  Bo to jest forum prowadzone w jęz. polskim. Znam wiele przypadków forów prowadzonych w jęz angielskim gdzie jakikolwiek wpis w jęz. polskim był bezlitośnie kasowany, nawet jak kilka osób dyskutowało... Główny jednak powód jest taki, że wchodzą tu osoby próbujące dowiedzieć się czegoś o naszym projektorze 7300/9300 i jak zobaczą zdjęcia ekranu i rozważania po angielsku jakiej farby używać do jego budowy mogą się lekko przestraszyć Pomijam też fakt, ze jak ktoś coś pisze i nie zna jęz. polskiego nawet nie będzie w stanie odpisać jak moje pytanie o ilość bieli w salonie, u kolegi riddle. Ja sam osobiście nie zamierzam udzielać się na polskim forum w obcym jęz., wystarczy, że muszę to robić codziennie w pracy i na wielu forach zagranicznych... Więc trzymajmy się jednak polskiego Panowie...


Czy tylko ja zrozumiałem źle tę wypowiedź? 

To po jakiemu jeszcze w pracy rozmawiasz i na tych wszystkich forach zagranicznych? 

Z tekstu powyżej

 

I ponieważ czytasz co 3 zdanie to znowu źle zrozumiałeś - to nie ja na co dzień pracuję w UK... emoji4.png (to apropos tego co pisałeś na innym forum) Ja nie znam angielskiego...
 

Jednego dnia znasz język angielski, być może inne, niewyszczwgolnione języki obce, w stopniu pozwalającym Ci swobodnie porozumiewac się na obcojęzycznych forach i w pracy (!!), wczoraj tak niezupełnie, a teraz wogole nie.
Nigdzie nie napisalem że pracujesz w UK, tylko że znasz język angielski, bo jak napisałeś, posługujesz się nim w pracy. To oczywiście moje niedopatrzenie, bo napisałeś posługuje się językiem obcym (niewyszczegolnionym) w pracy, co nie zmienia jednak faktu, że podobno znasz jezyk angielski.
Masz ten paskudny zwyczaj dorzucania do każdego zdania które uwidacznia Twoja nieprawdomownosc, fałszywego elementu, który nie został wypowiedziane, aby można było temu zaprzeczyc. Ery styka nie jest dziedziną oparta na logice, a przy pomocy tej drugiej można rozebrać każda Twoją wypowiedź na czynniki pierwsze i implikowac z nich wnioski.

Jedziemy dalej. Dzisiaj ogłosiła światu, że masz Kolekcje filmów UHD.


6. Filmów UHD mam obecnie w kolekcji ok 30..

Zechcesz Kolegom na tym forum wyjaśnić albo pokazać swoją kolekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary Zafajdany kłamca to określenie obraźliwe... Post zgłoszony do moderacji i BRAK DALSZEJ DYSKUSJI z tobą... W przypadku używania przez ciebie dalszych takich określeń szykuj się na konsekwencje natury prawnej... Pamiętaj nikt w necie nie jest anonimowy i po każdej wypowiedzi zostaje ślad...

Co do mojej znajomości angielskiego to prostuję - używam języka angielskiego w pracy i na forach - to oczywiste, ale nie biegle i nie na tyle żeby oglądać filmy w tym jęz. co wielokrotnie pisałem z szewi i z rafem. Rzeczywiście napisałem wyżej, że nie znam, ale to było w kontekście tej pracy w UK. Pomyślałem jedno, a nie doprecyzowałem w zdaniu, a ty znalazłeś na mnie haka i pojechałeś... Gratuluję... Chodziło mi, że nie pracuję w UK i nie posługuję się nim na co dzień.

Ale ja cię prosiłem o cytat rzekomo gdzie pisałem o swojej kolekcji filmów polskich na BD. |Czekam...

A z tą zmianą nicku to co ma niby być ? Jakaś groźba... ? Nawet czasami ty przekraczasz granice i tak przesunięte granice absurdu i śmieszności...

Binary to, że napisałem, że mam ok 30 filmów UHD, 1000 filmów BD i 100 000 filmów DVD oznacza wg ciebie OBOWIĄZEK chwalenia się tym w necie i przedstawiania w necie ? Udowadniania tobie... Nie bądź śmieszny... Jesteś ostatnią osobą na prośbę której będę cokolwiek pokazywał... Ty masz naprawdę spore kompleksy bo takie żądanie udowadniania oznacza, że uważasz, że co, że kłamię ? Dokładnie policzyłem, żeby nie było, że kłamię - mam 26 na dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam amplitunera. Głośniki podpiąłbym do odtwarzacza dvd - o ile się oczywiście da... Jak widzisz jestem totalnie zielony.  zastanawiam się też czy w moim przypadku 5.1 zda egzamin. Mam duży salon, ok  50m2, w dodatku nad połową jest tylko sufit, reszta to antresola. Sufit jest na częścią gdzie ma być kino domowe. Co sądzicie? Może w moim przypadku lepiej zagra soundbar?

Aż boję się to tu wklejać, ale może coś takiego na start? https://www.morele.net/kino-domowe-sony-bdve2100-582621/

 

Normalny odtwarzacz DVD, odtwarza DVD i do niego się głośników nie podpina. Chyba że masz jakieś combo....Ale to chyba miało głośniki w komplecie?

To ty nie masz ani źródła sygnału ani nic do dźwięku?

Kino nieme będziesz oglądał ?

 

Zestaw niezbędny w takim razie, to player jakiś (na płyty lub na pliki może), aplituner i dwie kolumny.

Soundbar dobry, to też kosztuje.

Byle czego, szkoda kupować.

 

 

PS.

No w sumie to ten komplet z linka na razie może być, do czasu jak kasę ubierasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link co wkleił pedronx to  DVD+amplituner w jedynym i głośniki. Takich zestawów jest sporo w sprzedaży. Problem w nich polega na tym, że zazwyczaj nie mają żadnych wejść hdmi i jedno wyjście hdmi czyli nie ma możliwości skorzystania z innego źródła niż ten wbudowany DVD. Odpada więc UHD (nie słyszałem o takich zestawach z UHD), jakiś TV box czy tuner sat...

Oczywiście nie mógłby też podpiąć jednocześnie TV i projektora. Zazwyczaj też plastikowe kolumny nie grają za dobrze. Cena oczywiście 1200zł jest kusząca, ale nie wiele to daje...

5 godzin temu, pedronx napisał:

E7300 będzie u mnie najpewniej we wtorek :)

Panowie, prośba jeszcze w kwestii pozostałych gratów.

Docelowo byłoby coś takiego:
1. odtwarzacz Panas ub700
2. ampli Onkyo TX-NR676
3. głośniki - nie mam zielonego pojęcia. 

Ale to jest pieśń przyszłości. Przekroczyłem zakładany budżet na projektor dwukrotnie i na gwałt potrzebuję czegoś żeby dawało dźwięk, bo jak do żony dotrze, że projektor dźwięku nie ma, to będę z nim spał w garażu. 

Obecnie mam tuner telewizji naziemnej dvbt i odtwarzacz dvd sony. Dźwięk leci z plazmy panasa. 

I teraz pytanie za 100pkt: jak tanim kosztem ogarnąć dźwięk do takiego zestawu. 

Dodam jeszcze, że najlepiej strategicznie byłoby to rozegrać tak, że teraz wjeżdżają do tego co mam jakieś niedrogie głośniki (ok 1000pln), potem odtwarzacz, potem ampli i na końcu podmiana głośników na lepsze. 

Z góry dzięki!

ad2. rozważam też Denon AVR-X2400H

1. Co do odtwarzacza to moim zdaniem dobry wybór

2. Co do amplitunera też dobry wybór

3. Dosyć tanie i mające rozsądny stosunek jakości do ceny są: TAGA HARMONY TAV-606 v.3. Sam właśnie nie chciałem za dużo płacić za kolumny i te wybrałem. Cena 5.0 za ok 1200zł + sub za jakieś 200-300zł (najtańszy). Są jeszcze kolumny 5.0 najtańsze z najtańszych Yamaha za ok 700zł, ale myślę, że lepiej te TAGA.

Jak będziesz miał taki zestaw to w pełnym HDMI 2.0a i HDCP 2.0 podepniesz kilka źródeł, a na wyjściu też będziesz miał 2x HDMI 2.0 i HDCP z Onkyo. Ten amplituner jest bardzo przyszłościowy...

Ja na Twoim miejscu kupiłbym właśnie tylko ampli i kolumny (jak nie zmieścisz się w budżecie) i podpiął pod to to co masz obecnie czyli to swoje DVD i DVBT bo to taka podstawa... Potem łatwo wymienisz DVD na UHD i możesz dokupić jakiś TV Box.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z linku to z blu-ray playerem jest.
Lepsze to niż kino nieme.
Na przeczekanie może być.
Wystarczy że projektor podłączy, tv ma głośniki a projektor, nie.
Może jakieś USB tam jest, to z dysku by coś poszło, no i z płyty Blu-ray, to już jest dobre źródło. Dźwięk słaby ale lepszy niż żaden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

Binary Zafajdany kłamca to określenie obraźliwe... Post zgłoszony do moderacji i BRAK DALSZEJ DYSKUSJI z tobą... W przypadku używania przez ciebie dalszych takich określeń szykuj się na konsekwencje natury prawnej... Pamiętaj nikt w necie nie jest anonimowy i po każdej wypowiedzi zostaje ślad...

 

Obsralem majteczki normalnie. :)

Po raz pierwszy powiedziales cos smiesznego.

BTW Bardzo ladny chlopak z Ciebie. Bedziemy w kontakcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

To z linku to z blu-ray playerem jest.
Lepsze to niż kino nieme.
Na przeczekanie może być.
Wystarczy że projektor podłączy, tv ma głośniki a projektor, nie.
Może jakieś USB tam jest, to z dysku by coś poszło, no i z płyty Blu-ray, to już jest dobre źródło. Dźwięk słaby ale lepszy niż żaden.

No tak, jeśli BD player to na przeczekanie da radę :) Tylko jeśli chciałby podłączyć sobie TV box lub wyprowadzić sygnał hdmi również na TV to nie da rady.

Ja kupiłem Onkyo głównie właśnie z powodu 2 wyjść HDMI i kiedy używa się jednocześnie projektora i TV to wspaniałe wyjście. Bo wszystkie źródła są podpięte do amplitunera, a na wyjściu idzie i do TV i do projektora.

31 minut temu, pedronx napisał:

Dzięki za rady :)

A oponentom polecam ten song ;)

Przepraszam pedronx. Niestety mamy tu w wątku 2 takich naszych własnych troli - Panów B, którzy od czasu do czasu się uaktywniają i robią zamieszanie... Póki moderatorzy nic z tym nie zrobią trzeba ich ignorować, a ja niestety co jakiś czas daję się prowokować... :) Mama w dzieciństwie mi zawsze powtarzała - jak ktoś jest głupszy od ciebie to ty bądź mądrzejszy i go ignoruj... :) I to jedyna rada...

Trzymajmy się tematu projektorów i sprzętu... Jak projektor dotrze podziel się wrażeniami... W przyszłym tygodniu będą 2 nowe osoby, które mogą zostać oczarowane...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedronx ja bym bral ten zestaw onkyo o ktorym pisal hubio lub poszukal denona 2400 lub 2300 w zestawie zamiast tego all in one.. Dzwiek bedziesz mial bardziej na poziomie sprzetu i mozliwosci rozbudowy (wyjscia hdmi) a uwierz mi one sie przydaja. Ja mam 8 i mam wszystkie juz wykorzystane Zestaw all in one jak nie mozesz absolutnie juz przeznaczyc wiecej to tak na przeczekanie ale wg mnie sensowniej brac player np panasonic ub400, zestaw ampli + glosniki. Mozesz z tego zestawu wziasc ampli i na poczatek 2 fronty. Reszte dokupic do niego potem.

Popatrz na amazone.de tam czasem maja niezle ceny i promo np na playery uhd i amplitunery.

 

 

wrzucam kilka fot z projekcji Blad Runnera. Zeby nie przynudzać powiem tylko że to uczta dla oczu i uszu. 

fa1b08bf6afeebacmed.jpg

79966588cb651f4bmed.jpg

3c4686c308acba8amed.jpg

db0260d31b30dcb6med.jpg

f93b50adf0279051med.jpg

7baf22e8773f5517med.jpg

7ee9bdc87ff1cda2med.jpg

26543b8867f413eemed.jpg

5e002ddfd6259ddamed.jpg

wg mnie must have w kazdej szanujacej sie kolekcji 4K ;) film opisany jako nearly 4K prze realorfake4k.com tj nagrany w 3.5k co zapewnia wyrazna poprawe w stosunku do FHD i tak na tle upscalingow wielu innych plyt jest swietna sprawą, szczegolowosc, kolory, gra swiatel no i muzyka Zimmera w Atmosie. Projekcja w domowym zaciszu to jest to.

jednak musialem cos napisać ;)

@pedronx

https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss_2/261-1816195-8582369?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&url=search-alias%3Daps&field-keywords=ub704

 

zerknij moze cos znajdziesz dla siebie

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.. Dzwiek bedziesz mial bardziej na poziomie sprzetu i mozliwosci rozbudowy (wyjscia hdmi) a uwierz mi one sie przydaja. Ja mam 8 i mam wszystkie juz wykorzystane %BD%C3%

@szewi co masz podpięte że wszystkie 8 zajęte?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na amazon.de jest Denon X3400 za 597eur. Dobra cena. Ja ostatnio zakupilem wlasnie tam. Polecam

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@USS-SMAUG 3 konsole (1 goscinnie jak ja przenisoe z drugiego pokoju ;), 2 odtwarzacze uhd, 2  boxy, komp. 8 zajetych było.

Teraz mi sie 1 zluzowal bo komp po airplay idzie :)

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poniucham na amazonie.

Oj też mi się marzy Blade, I Oblivion, I Prometeusz, I orany ile mi się marzy ;)

A jaki uchwyt byscie polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno: co w takim razie w 9300 robi lepszą czerń, skoro tak samo jak 7300 ma przysłonę? Lepsza elektronika?

32 minuty temu, pedronx napisał:

I jeszcze jedno: co w takim razie w 9300 robi lepszą czerń, skoro tak samo jak 7300 ma przysłonę? Lepsza elektronika?

@szewi pewnie gdzieś już to było, ale jestem gdzieś w okolicach 20 strony tego wątku - jaki masz ekran (rozmiar i firma) i z jakiej odległości oglądasz?

W sumie to byłbym wdzięczny jeśli reszta kolegów też by się pochwaliła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...