Skocz do zawartości
rolek84

Xe9005 czy ex780e, inne ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Oczywiście, chodzi o zakup nowego sprzętu ... kryteria jak poniżej natomiast poruszam się w chwili obecnej (krótki research) sony Xe9005 lub panasonic ex780e

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 25m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, niezbyt ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 45 cali samsung 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? najlepiej świetny HD ale chyba nie ma już w sprzedaży. więc 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tuner sat, wzmacniacz
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? obecnie nawet 10h, za parę miesięcy 4-5 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? ogolne, canal +, sport, nauka
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 60-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? może NIE LG chyba że wybitnie sprawdzony ...
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 9000 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

 

Serdeczna prośba o pomoc. 

Najistotniejszym dla mnie parametrem jest trwałość wykonania (klejone Samsungi odpadają ...) oraz jakość obrazu - jak powyżej programy ogólne + trochę sportu, brak gier. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba ekrany są świetnie wykonane także pod tym kątem decyzji nie ułatwię. Sony XE9005 ma bardziej zaawansowany system tj. Android tv, który pozwala pobierać masę aplikacji i ogólnie jest rozbudowany. Jedyny jego minus to czasami płynność działania. W Ex780 system jest stabilniejszy, ale nie należy do rozbudowanych. Można wręcz stwierdzić, że jest ubogi. Dodatkowym atutem XE90 jest wyższa jasność w HDR, lepsza czerń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada 65MU7002T  w porównaniu do wspomianych w temacie??

Edytowane przez rolek84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MU7002 to klasa niżej od EX780 oraz XE90. Jeżeli masz możliwość wybierać między tymi dwoma to nie zawracaj sobie nim głowy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem xe9005 mu7002 ks9500 q7f zdecydowanie wygrał Sony biorę to w 65 calach od wczoraj w Sony jest w promo 8499zl.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Waldi303 napisał:

MU7002 to klasa niżej od EX780 oraz XE90. Jeżeli masz możliwość wybierać między tymi dwoma to nie zawracaj sobie nim głowy :).

Raczej EX780 jest nieco niżej od MU7000. XE90 tak czy inaczej zamiata oba.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Maciej Koper napisał:

Raczej EX780 jest nieco niżej od MU7000. XE90 tak czy inaczej zamiata oba.

W życiu nie sądziłem, że świetny EX780 jest pozycjonowany niżej niż imo przeciętny MU7000

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale patrząc na to że telewizor w 99% bedzie służył rolkowi84 do oglądania telewizji z tunera sat, to chyb ten HDR nie jest taki ważny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Waldi303 napisał:

W życiu nie sądziłem, że świetny EX780 jest pozycjonowany niżej niż imo przeciętny MU7000

 Dla mnie osobiście to jest ta sama klasa średnia, Panasonic przekonuje nieco lepszymi kolorami, ciut lepszym kontrastem i opcja 3D, Samsung ciut lepszy w jasnosci max HDR. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Xisiek napisał:

 Dla mnie osobiście to jest ta sama klasa średnia, Panasonic przekonuje nieco lepszymi kolorami, ciut lepszym kontrastem i opcja 3D, Samsung ciut lepszy w jasnosci max HDR. 

Jak wobec tego sklasyfikowałbyś XE90, który według wielu deklasuje te dwa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli wiec wygląda na to że XE90. Ta płynność obrazu (znikająca piłka) to rzeczywisty problem - da się tak skonfigurować obraz by jednak godnie oglądać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, rolek84 napisał:

ok czyli wiec wygląda na to że XE90. Ta płynność obrazu (znikająca piłka) to rzeczywisty problem - da się tak skonfigurować obraz by jednak godnie oglądać ?

Piłka znika tylko na upłynniaczu dedykowanym do filmów. Mój brat ma ten model i wyłączenie upłynniacza niweluje ten problem. Bez paniki. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nic lepszego niż XE90 nie znajdziesz. Nie ma co tracić czasu na szukanie, tylko kupować.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeżeli chodzi o ostrość obrazu w ruchu to ten model jak na matrycę 100 Hz wypada jednak raczej dość umiarkowanie.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec ostatecznie, brać XE90 ? coś tańszego będzie sporym kompromisem ???

Myślę o uchwycie ... Techlink TWM441. Warto dopłacać do czegoś lepszego, chyba wystarczy prawda?

No i ostatnie pytanie soundbar Sony HT-CT390 czy Sony HT-RT3. Warto ? Docelowo .... kiedyś wzmacniacz (NAD) + 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...