Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kupilem powyższy model TV i zastanawiam się czy w tej cenie mógłbym kupic coś z lepsza jakością HDR. Proszę uprzejmie o informacje czy waszym zdaniem powinienem wymienić ten model na model innego producenta, który zapewnia lepsza jakość obrazu ponieważ mam jeszcze taka możliwość (cena tv 5500zl ) uprzejmie dziękuje za informacje.

Edytowane przez Tata_Marcina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze modele na ten rok to Sony xe90 pod względem HDR ale nie ten budżet tyś musiałbyś dołożyć lub Panasonic ex780 też tyś więcej

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując, rozumiem ze w tej cenie znacznych różnic nie będzie, nie warto sobie tym zawracać głowy chyba ze dopłacić do czegoś droższego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę lepszy pod względem HDR powinien być samsung mu7000, który do tego jest tańszy. Ale prawdziwą różnicę zrobi dopiero xe90 za ok. 6300 zł.

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa wyżej wymienione tv faktycznie mają lepszy hdr. Jednak póki co treści hdr jest jak na lekarstwo. Poza tym już zaczęły się kłótnie który format lepszy, tańszy i który ma wygrać. Tak swoją drogą mógłbyś napisać jakie odczucia z użytkowania Twojego TV. Jakość obrazu , kontrast itp. Pytam bo aktualnie ładnie z ceny spuścili i zacząłem się zastanawiać czy go nie kupić. Do tej pory wahałem się między sony ex 9006 , a panasem ex780/ wersje 75 cali/. Jednak sony to nadal cena z kosmosu, a uwag do niego coraz więcej. Panas niezły i jest aktualnym faworytem ale też o kilkanaście tysięcy droższy niż sony  8596. Generalnie zrobił się mały dylemat.A i jeszcze w poczekalni czeka TLC. Cholery idzie dostać.:angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera Panowie to teraz jestem w kropce, zawsze kierowałem się specyfikacja i wolałbym mieć w tej cenie najlepszu tv pod względem hdr. czytałem ze Sony nadrabia kontrastem i ma dobry procesor być może w całkowitym rozrachunku wpływa to lepsza jakość obrazu w porównaniu do konkurencji?

Edytowane przez Tata_Marcina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pawcho napisał:

Te dwa wyżej wymienione tv faktycznie mają lepszy hdr. Jednak póki co treści hdr jest jak na lekarstwo. Poza tym już zaczęły się kłótnie który format lepszy, tańszy i który ma wygrać. Tak swoją drogą mógłbyś napisać jakie odczucia z użytkowania Twojego TV. Jakość obrazu , kontrast itp. Pytam bo aktualnie ładnie z ceny spuścili i zacząłem się zastanawiać czy go nie kupić. Do tej pory wahałem się między sony ex 9006 , a panasem ex780/ wersje 75 cali/. Jednak sony to nadal cena z kosmosu, a uwag do niego coraz więcej. Panas niezły i jest aktualnym faworytem ale też o kilkanaście tysięcy droższy niż sony  8596. Generalnie zrobił się mały dylemat.A i jeszcze w poczekalni czeka TLC. Cholery idzie dostać.:angry:

Tylko pamiętaj, że xe85 w wersji 75" to zupełnie inny telewizor - do tego rozmiaru sony pakuje matryce ips, a więc parametry, o które pytasz będą się diametralnie różnić.

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to do tego modelu.Tego nie chcę . Mi chodzi o ex 8506 chyba / te cholerne cyferki/ - no w każdym razie o ten model z matrycą VA.Ceny ok 12-13 tysięcy. Panas nadal 15500-16000., nie mówiąc o sony 9005-najtaniej ok.18000, No zostaje jeszcze TLC - Gmeru napisał, że ma matrycę 120 hz i upłynniacz, a i test w sumie niezły , zaś cena lepiej niż extra -11.000. Żyby tak panas zjechał z ceną ale może się doczekam / zakup planowany na początek listopada. Akurat jak NC+ będzie tuż , tuż przed uruchomieniem kanału 4K :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiazując do wcześniejszych wiadomości odnośnie wymiany, dziś pojechałem do MEdia Marktu i wymieniłem tv na model ex90 55". Uważam ze warto było dopłacić napisze kilka zdań gdy zostanie przetestowany. 

Edytowane przez Tata_Marcina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...