Skocz do zawartości
chacal69

Sounbar vs. amplituner

Rekomendowane odpowiedzi

Aloha Wszystkim,:D

W telegraficznym skrócie.

Kilka tygodni temu zostałem szczęśliwcem, który przyjął na klatę :lol: strzał pioruna...

W wyniku czego poszły:

 tv Sharp 37" [niestety do naprawy] i amplituner Denon AVR-1509 [totalny zgon]

Szczęście w nieszczęściu od czego jest polisa? ;)

TV idzie do naprawy, choć docelowo rozglądamy się za większym następcą [55"-60"]

ale biję się z myślami co teraz w zastępstwie Denona...:unsure: który współpracował z głośnikami Jamo S606

Czy...?

Zastępować całe towarzystwo soundbarem czy też odkupywać ampli?

A jeśli odkupywać to co...? :blink:

Jedynym argumentem dla PZU jest przybliżona cena zakupu i parametry nowego sprzętu [w porównaniu do AVR-1509]

Cena nowego oscylowała w okolicach 2.000pln

Cały zestaw służyl do tych pór:

kino akcji itepe

gry PS3

koncerty, raczej rockowe...:lol:

ps. nikt z domowników nie charakteryzuje się słuchem absolutnym :wacko:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden soundbar w normalnym budżecie nie zbliży się nawet możliwościami nagłośnieniowymi do tego co oferowały końcówki mocy (w bardzo udanym) denonie avr 1509 popędzając głośniki Jamo. 

Co odkupić/kupić - zależy od budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka na soundbar będzie niezbyt przyjemnym przeżyciem (może nawet porównywalnym z przyjęciem na klatę kolejnego pioruna ;) ), także również polecam kupić nowy ampli.

Edytowane przez vader_4747
  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, vader_4747 napisał:

Przesiadka na soundbar będzie niezbyt przyjemnym przeżyciem (może nawet porównywalnym z przyjęciem na klatę kolejnego pioruna ;) )

Hehehe :D się uśmiałem :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cześć...

No i fajnie...

I wesołych świąt...

Wszystko co powyższe to niekompletny cytat z za[beeep]iaszczego filmu...

To jak TAK to TAK!!!

Krótko i węzłowato [!] :blink:

Co w zamian "RIP Denon AVR-1509" ? :unsure:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, vader_4747 napisał:

Przesiadka na soundbar będzie niezbyt przyjemnym przeżyciem (może nawet porównywalnym z przyjęciem na klatę kolejnego pioruna ;) ), także również polecam kupić nowy ampli.

No jeżeli kupi graj belkę samsunga za 700,- to pełna zgoda, że lepiej nie.

I lepiej dołożyć te 1300,- jeżeli ampli ma być do budżetu 2000,-

 

Sprosta Sprawa. ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra....

No fajnie...

 

To jak już tak Wam fajosko poszło sprostowanie mojego melodramatyczno/melomańskiego kręgosłupa to...:D

Doradźcie proszę co kupić [ampli] żeby zmieścić się w budżecie 2k peelenów...? :(

 

z górki dziękuję za pozytywno-fachowe podpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Robert_1988_KrK napisał:

Czy takie dobrodziejstwa w ampli jak:

DOLBY ATMOS

DTS: X 

Potrzebne?

Jasne.

Może nie we wszystkich dziedzinach życia jest to zdrowe, ale wyznaję zasadę "im więcej-tym lepiej" :D

Może mieć nawet turbo / nitro i co tam panowie inżynierowie upchli...:lol:

Dzięki za dotychczasową pomoc...:rolleyes:

 

11 godzin temu, Robert_1988_KrK napisał:

:rolleyes:

No i cześć...

No i fajnie...

I wesołych świąt...

Wszystko co powyższe to niekompletny cytat z za[beeep]iaszczego filmu...

To jak TAK to TAK!!!

Krótko i węzłowato [!] :blink:

Co w zamian "RIP Denon AVR-1509" ? :unsure:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko to jedna z mocno sensownych opcji do 2 tys. - Onkyo model 656.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundbar to taki kompromis kiedy nie masz miejsca na kolumny a chcesz mieć w miarę dobry dźwięk. Albo kiedy żona nie chce bo jej kolumny psują wystrój wnętrza :-) alej jakość dźwięku jest mizerna w porównaniu do kina.

 

Można też pobawić się w składaka co moim zdaniem jest lepszym rozwiązaniem niż marketowe zestawy. Jak już ktoś wyżej powiedział Jamo to przyzwoita firma głośników, i od siebie dodam że mają sensowny stosunek ceny do jakości.

Co do apmlitunera to nie mam doświadczenia bo kupiłem jeden model....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...