Skocz do zawartości
MarcoPolo

46-50'' do grania i filmów, wszystko w FHD.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym kupić telewizor który zapewni komfortowe granie i płynny obraz wszystko w FHD. stowrzyłem taką tabelkę:

Producent Model HEVC Matryca Rozdzielczość Input Lag (1080p) Cena
Moje typy:
Panasonic TX-50EX700e TAK 50/60Hz 4k 21 3499
PHILIPS 49PUS6501 TAK 100Hz 4k 35 2828
Samsung UE48J6200 2K/60p 120Hz Full HD 44 1800
PHILIPS PUS6561 TAK 120Hz 4k 35 2900
Samsung UE49KU6400TAK TAK 50/60Hz 4k 19 2299
LG 50LB670V 2K/60p 100/120Hz Full HD 30 1999
Pozostałe:
LG 49UH850V HEVC 100/120Hz 4k 43 2999
LG 49UF675V HEVC 100/120Hz ponoc 60 4k 60 2377
SONY KDL-49WD759 2K/60p 50Hz Full HD 25 2699
SONY KDL-50W809C DVB-T2 HEVC (H265) 100/120Нz Full HD 37 3200
PHILIPS 49PUS6401 HEVC (H.265) 60Hz 4k 29 2549
Sony KDL-55W805C H.265/HEVC 120Hz Full HD 37 3249
Samsung J6240 2K/60p 60Hz Full HD 41.5 2399
TCL 50S7806 HEVC 60Hz 4k 55 2599
TCL C70 -- Nie wiadomo -- -- Nie wiadomo -- -- Nie wiadomo -- -- Nie wiadomo -- -- Nie wiadomo --
SONY KD-49XD7005 HEVC 50Hz 4k 50? 2900

Pytanie do Was czy warto dopłacać do 4k, ewentualnie do Soniaczy w FHD? Czy rzeczywiście Philips za 2800zł będzie dużo gorszy od SONY za podobną kasę?

Interesuje mnie głównie niski input lag i dobre upłynnianie obrazu w filmach i serialach po DLNa - chciałbym móc puszczać sobie filmy zakodowane H.265 niezaleznie czy są one FHD czy 4k.

Na żywo widziałem Panasonic TX-50EX700e oraz PHILIPS 49PUS6501 i oba "grały" podobnie/akceptowalnie.

Z góry dziękuję za pomoc! :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

PHILIPS 49PUS6501  nie radzi  sobie  dobrze z plikami  filmowymi  tak  wynika z testu w  linku.

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1467887322

Zdecydowanie lepiej  pod  tym wzgledem radzi sobie  panasonic  ex700e.kliknij na linki  wyzej i nizej.Panasonic  otwiera znacznie wiecej  plikow   filmowych.

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1494309442

 

Małe podsuMałe podsumowanie:
+ świetne odwzorowanie i nasycenie kolorów, 
+ dobry kontrast, ciemne sceny w filmach wyglądają naprawdę nieźle,
+ firefox OS bez problemu znajduję urządzenia w sieci NAS itp.
+ nie było filmu w 4K którego by mi Panasonic nie uruchomiłmowanie:

+ świetne odwzorowanie i nasycenie kolorów, 
+ dobry kontrast, ciemne sceny w filmach wyglądają naprawdę nieźle,
+ firefox OS bez problemu znajduję urządzenia w sieci NAS itp.
+ nie było filmu w 4K którego by mi Panasonic nie uruchomił

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Tyle, ze HDR przy obu to lipa,

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Duzo osob pisze  o HDR   a nawet nie ma zrodla tego sygnalu.HDR  to  taki dodatek jak    3d w telewizorach , moze byc ale nie musi.

Co jest potrzebne do  HDR , informacje na ten temat w linku.

materiały zarejestrowane w HDR  czyli np  filmy w HDR. 

odtwarzacz materiałów HDR (opcjonalnie),

telewizor, który obsługuje HDR.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/hdr-w-telewizorach-7-rzeczy-ktore-powinienes-widziec.html

 

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, grundig napisał:

PHILIPS 49PUS6501  nie radzi  sobie  dobrze z plikami  filmowymi  tak  wynika z testu w  linku.

A czy to nie jest tak, że na Androidzie zainstaluje sobie innego player'a i będzie ok?

Cytat
4 minuty temu, sunnboy napisał:
Tyle, ze HDR przy obu to lipa, ledwie 340 candeli

Nie jest dla mnie istotny HDR, szczególnie, że efekt "wiadć" dopiero na drogich TV. ;)

Najbardziej zależy mi na dobrym obrazie w FHD i wygodnym graniu w FPSy.

Wkleiłem TV z 4k ponieważ miały dobre oceny w testach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duzo osob pisze  o HDR   a nawet nie ma zrodla tego sygnalu.HDR  to  taki dodatek jak    3d w telewizorach , moze byc ale nie musi.
Co jest potrzebne do  HDR , informacje na ten temat w linku
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/hdr-w-telewizorach-7-rzeczy-ktore-powinienes-widziec.html
 

Zgadzam się, podobnie jak 60 czy 100hz przy oglądaniu sportu, mam teraz dx750 widzę kolosalną różnice jednak zarówno przy HDR jak i 100 hz

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MarcoPolo napisał:

A czy to nie jest tak, że na Androidzie zainstaluje sobie innego player'a i będzie ok?

W wielu przypadkach tą kwestię rozwiązuje właśnie doinstalowanie innego odtwarzacza. 

Jeżeli granie jest priorytetem, to bierz Samsunga KU64 albo wspominanego Panasonica EX700. Płynność obrazu poza grami będzie podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sunnboy napisał:

Zgadzam się, podobnie jak 60 czy 100hz przy oglądaniu sportu, mam teraz dx750 widzę kolosalną różnice jednak zarówno przy HDR jak i 100 hz

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Tylko to trochę inne półka cenowa. :) Obecnie kupuję telewizor przejściowy, za 3-4 lat pewnie kupię taki za +5k OLEG z bajerami. ;)

 

Czyli podsumowując do mamy 3 modele Samsung KU64, Panasonic EX700, PHILIPS 49PUS6501. A co z SONY, czytałem, że to bardzo dobre TV, czy w tym przedziale cenowym (do 3500-600) jest jakikolwiek model sensowny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

  Sony  lub Panasonic . Na samsunga  nie zwracaj uwagi (  wpisz  w google  samsung  uwaga gwarancja  lub  samsung plamy). Z  testow ze  strony .flatpanelshd  wynika np ze  sony XE85   nie otwiera  plikow   TS  FULL-HD( przylad w linku nizej). Panasonic  bez problemu otwiera  pliki    TS    full-hd .Philips nie radzi sobie zbyt  dobrze  z plikami  filmowymi.

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1495007874

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic ex700 ma bardzo niskiego input laga, co jest dużym plusem jeżeli chodzi o granie na konsoli. Sony ma trochę wyższe input lagi, zazwyczaj w okolicach 35ms. Jak nie jesteś mega wyczulony w tym temacie to wystarczy. Generalnie granicą do grania jest 40ms. Philipsa ja bym odrzucił z tej listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.07.2017 o 15:45, MarcoPolo napisał:

Tylko to trochę inne półka cenowa. :) Obecnie kupuję telewizor przejściowy, za 3-4 lat pewnie kupię taki za +5k OLEG z bajerami. ;)

 

Czyli podsumowując do mamy 3 modele Samsung KU64, Panasonic EX700, PHILIPS 49PUS6501. A co z SONY, czytałem, że to bardzo dobre TV, czy w tym przedziale cenowym (do 3500-600) jest jakikolwiek model sensowny?

Czy już się zdecydowałeś? Ja mocno rozważam EX703E i jestem ciekawy, jak wrażenia (jeśli wybrałeś ten model)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mkzet napisał:

Czy już się zdecydowałeś? Ja mocno rozważam EX703E i jestem ciekawy, jak wrażenia (jeśli wybrałeś ten model)

Ostatecznie wybrałem model spoza tabelki - SAMSUNG UE50MU6102K głównie przez cenę (w promocji w redcoon za ~2450,00 zł). 
Sam TV spoko, aczkolwiek brak matrycy 100Hz widać po podpięciu laptopa i puszczaniu filmów po HDMI (pomaga włączenie automotion plus) chociaż puszczając z Mac'a i tak co jakiś czas jest czkawka.

Smart TV daje radę chociaż brakuje mi IPLI, TVP, Twitcha ponoć będą aktualizacje bo to nowy tv.

Jeśli jednak chodzi o gry i DLNa to bardzo spoko, chromecast + youtube też dają radę. Jako wisienkę na torcie mogę podać to możliwość oglądania cda z poziomu przeglądarki.

Niemniej jednak kolejny TV będę szukał z matrycą 100Hz. ;)

Aaa i 30bit matryca też pokazuje fajniej kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, MarcoPolo napisał:

Ostatecznie wybrałem model spoza tabelki - SAMSUNG UE50MU6102K głównie przez cenę (w promocji w redcoon za ~2450,00 zł). 
Sam TV spoko, aczkolwiek brak matrycy 100Hz widać po podpięciu laptopa i puszczaniu filmów po HDMI (pomaga włączenie automotion plus) chociaż puszczając z Mac'a i tak co jakiś czas jest czkawka.

Smart TV daje radę chociaż brakuje mi IPLI, TVP, Twitcha ponoć będą aktualizacje bo to nowy tv.

Jeśli jednak chodzi o gry i DLNa to bardzo spoko, chromecast + youtube też dają radę. Jako wisienkę na torcie mogę podać to możliwość oglądania cda z poziomu przeglądarki.

Niemniej jednak kolejny TV będę szukał z matrycą 100Hz. ;)

Aaa i 30bit matryca też pokazuje fajniej kolory.

A mogę zapytać, czemu jednak zrezygnowałeś z Panasa? Cena?

No i dlaczego nie rozważyłeś np. J6240 za podobną kasę (nawet trochę mniej) z prawdopodobnie lepszą płynnością? Co ma lepszego 6102?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodów było kilka:

1. Zależało mi głównie na ruchu (Samsung ponoć ma i tak najlepszy ruch) , jeśli oba TV (MU6102/Panasonic) mają i tak 50/60Hz matrycę to poszedłem w cenę.

2. Co do "J6240" w wersji 50'' to czytałem, że nie wszystkie były 120Hz dlatego nie chciałem bawić się w loterię no i cenowo nie widziałem takich nowych TV.

3. Kolejny powód to taki, że to miał być telewizor przejściowy (kwestia wynajmowania mieszkania) do filmów (23fps) oraz grania na PC, zatem znów cena/jakość.

4. "Wyższość" nad J6240 to Tizen 3.x czyli dłuższa data "ważności" Smart TV.

5. 4K ponieważ telewizor mam od 1m do 2,5m od siebie to wolałem nie widzieć pixeli patrząc z bliska, dodatkowo filmy po DLNa pod H.265 będą działały w 4k a tak jednie w 1080p. ;)

 

Ogólnie to jednak sam TV wyszedł ciut za duży względem pokoju, poprzednio miałem 46' i chyba taki powinien być nowy. ;)

Jeśli więc kupujesz telewizor do salonu i na dłuższy czas to możliwe, żw warto dopłacić. Napewno radze Tobie wziąć swój materiał na pendriva/dysk zewnętrzny i w sklepie podłączyć. Ja to zrobiłem na szybko i nie wyłapałem wszystkiego niestety. Polecam różne fpsy materiałów od 23,97 przez 25 po 29.

 

Pytanie czy Ty też chcesz oglądać filmy (głównie ~24fps) i grać czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...