Skocz do zawartości
ascorp

55-65" , 4k ,matryca VA, do ok 4tys

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepach rtv w uk dział z tivikami jest ładnie przyciemniony niczym sala kinowa tuż przed seansem, nie to co tesco i inne mediamarkty itp. ;)
Da się fajnie sprawdzić warunki bo i tak lepiej mieć źródło światła z tyłu, z boczku aniżeli oglądać w egipskich ciemnościach i się wku...że coś "świeci"!!! ;)


Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszedł do mnie nowy egzemplarz LG 58UH635. 

Pierwsze wrażenia:

1. Ogromny

2. Lewy górny róg tak jakby łuna, poświata była ale tylko przy np. kolorze czerwonym. Na czarnym zupełnie idealny obraz wszędzie.

3. Postać z filmu ubrana w kilka warstw ciuchów o czarnych odcieniach - zlewa się w jeden - jakość filmu ripowana, NIE blue ray i to z dysku twardego (nie wiem czy to pogarsza obraz).

4. Dużo ładnych obrazów odpalanych z youtube.

5. Tryb kino tylko ok z fabrycznych, reszta dno.

6. Tutaj mój wątek o tym TV: 

7. Mi też producent mówił, że 100hz IPS, a jednak po dotyku ekranu idzie czarna smuga.

8. Świetne katy widzenia(a jestem laikiem).

9. Filmów z dysku zewnętrznego nie czyta z polskimi znakami (może da się to ustawić

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majchu, dzięki za ten wpis. Ja i kolega ascorp przymierzamy się do zakupu i po "przeleceniu" całego internetu 60% że to matryca mva a 40% że ips, Ty rozwiales chyba nasze wątpliwości. Czekamy na więcej, może jakieś fotki za dnia i wieczorem samego tv jak i z obrazem oraz co podają w "menu"! ;)
Z góry dzięki! :)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Ja polowałem na TV ostatni miesiąc, w tym ostatnie 2 tyg. przyglądałem się wszelkim wpisom temu modelowi. Zaznaczam, że jestem laikiem i obraz to kwestia gustu. Blu ray odpaliłem tylko film z 1978 roku ( Star Wars) także super oceny nie mam. Jutro będe wiedział więcej i pomoge jak mogę. Wszystko na ustawieniach fabrycznych. 

Narazie znalazłem 2 martwe pixele ale ZUPEŁNIE icvh nie widać także nie jest to powód do reklamacji - szkoda czasu. Małe tycie, ledwo widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również go kupiłem (58uh635v) - razem z Majchu ;)

Również pierwsze wrażenie - ogromny - kawał mebla:) ale ogląda się dobrze(2,7-3m od TV) - ustawienie fabryczne EKO - jakoś najbardziej mi odpowiada pod względem jaskrawości kolorów, ale oglądałem głównie jasne obrazy.

Testował będę jutro, zrobiłem tylko test bad pixel i nic nie widziałem - jutro w dzień powtórka.

U mnie oczywiście matryca VA

Jak ktoś będzie chciał mojej subiektywnej oceny/zdjęcia/jakiegoś testu po śmiało piszcie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Majchu napisał:

7. Mi też producent mówił, że 100hz IPS, a jednak po dotyku ekranu idzie czarna smuga.

LG oznaczało w ten sposób 50Hz matryce z systemem modulacji podświetlenia matrycy (scanning backlight to się bodajże nazywało), analogicznie modele z prawdziwą 100Hz matrycą (tzw. Super UHD) były opisywane jako 200Hz ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Majchu napisał:

 

3. Postać z filmu ubrana w kilka warstw ciuchów o czarnych odcieniach - zlewa się w jeden - jakość filmu ripowana, NIE blue ray i to z dysku twardego (nie wiem czy to pogarsza obraz).

 

7. Mi też producent mówił, że 100hz IPS, a jednak po dotyku ekranu idzie czarna smuga.

8. Świetne katy widzenia(a jestem laikiem).

 

 

No to jak różne odcienie czerni zlewają się w jedno to kicha na maksa... właśnie tego chciałem uniknąć. Z tego co mi wiadomo to jest właśnie główna przypadłość IPS... no i "świetne kąty" ? Coś mi tu nie gra że to VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, 17rafal napisał:

Jak ktoś będzie chciał mojej subiektywnej oceny/zdjęcia/jakiegoś testu po śmiało piszcie.

 

Ja poproszę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ascorp napisał:

No to jak różne odcienie czerni zlewają się w jedno to kicha na maksa... właśnie tego chciałem uniknąć. Z tego co mi wiadomo to jest właśnie główna przypadłość IPS... no i "świetne kąty" ? Coś mi tu nie gra że to VA.

Jak jest jakiś inny sposób żeby sprawdzić, czy VA to napiszcie. Sprawdzimy:) Sprawdzanie palcem, czy też pukanie w ekran pozostawia ślady jak dla VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
No to jak różne odcienie czerni zlewają się w jedno to kicha na maksa... właśnie tego chciałem uniknąć. Z tego co mi wiadomo to jest właśnie główna przypadłość IPS... no i "świetne kąty" ? Coś mi tu nie gra że to VA.

To mva a one mają lepsze kąty. Nie odrobileś lekcji...wysłałem Ci linki gdzie to opisują a jak nie to mówię Ci teraz. ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do mnie przyszedł 58uh635v zamówiony w jednym ze sklepów matryca MVA, ogólnie fajny telewizorek, jak trochę go przetestuje podzielę się informacjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jakiej matrycy szukać Edge-LED czy Direct-LED ? Znalazłem jakieś porównania w internecie, ale Direct-LED vs Full-LED. o co chodzi z tymi podświetlaniami ???

 

Edytowane przez ascorp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, jakiej matrycy szukać Edge-LED czy Direct-LED ? Znalazłem jakieś porównania w internecie, ale Direct-LED vs Full-LED. o co chodzi z tymi podświetlaniami ???
 

Są trzy.
1.Edge - krawędziówka (teoretycznie najgorsza)
2.Direct led - jest lepsza, ja mam w panasie cx700.
3.FALD - Full Array Local Dimming, to metoda podświetlania panelu od tyłu, z zastosowaniem lokalnego wygaszania. 

Tutaj wszystko o tym.
Notabebe świetna stronka gdzie dowiedzialem się wiele o tivikach zanim wpadłem tu ;)
Pan Krzysztof doradza bardzo trafnie...choć czasami trzeba trochę poczekać na odp.
Tak czy siak lektura obowiązkowa!

http://kjhank.pl/zakup-nowego-tv-porady/

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do punktu 2. to polemizowałbym, Direct Led stosuje się głownie w najtańszych TV, te telewizory nie mają jakiekolwiek wygaszania, w przeciwieństwie do większości krawędziaków, które mają pseudo wygaszanie z kilkoma strefami poziomymi lub pionowymi co dość wyraźnie podbija kontrast i polepsza efekt HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Direct LED - może mieć wygaszanie ale nie musi, poza tym fald to jest właśnie Direct LED tylko ze sterowalnymi strefami, stąd nazwa - Full Array Local Dimming :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale on wypunktował Direct LED w osobnym puncie (od FALD), podając jako przykład cx700, gdzie nie ma żadnego systemu wygaszania, taki właśnie Direct Led jest stosowany w najtańszych TV.

Sorki cx700 ma jakąś formę wygaszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy cx700 miał podświetlenie direct, ale faktycznie tym co miał do dyspozycji potrafił zadziwiająca sprawnie sterować :) Co nie zmienia faktu, że wystarczy spojrzeć na pomiary kontrastu tv z fald a dowolnym innym w testach Maćka i od razu widać jak ogromna może być różnica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do punktu 2. to polemizowałbym, Direct Led stosuje się głownie w najtańszych TV, te telewizory nie mają jakiekolwiek wygaszania, w przeciwieństwie do większości krawędziaków, które mają pseudo wygaszanie z kilkoma strefami poziomymi lub pionowymi co dość wyraźnie podbija kontrast i polepsza efekt HDR.

Bzdury! Jakie nie ma wygaszania jak nawet na kartonie jest napisane oraz w opcjach telewizora jest ta funkcja. Poczytaj test pisany przez "Gmeru" o cx700 a nie piszesz farmazony.
Logiczne jest właśnie to, że krawed jest najgorsza bo tylko od krawędzi świeci.
Direct to z tyłu panela, prawie jak FALD ale różni je ilość stref. Taki np: dx900 ma aż 512! A mój cx700 gdzieś doczytałem, że "tylko" 150.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

No dobra, direct to direct. Cx700 to direct tylko ma mniej niż FALD czyli taki dx900 z 512 strefami.

https://www.cnet.com/news/led-lcd-backlights-explained/

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Nie każdy cx700 miał podświetlenie direct, ale faktycznie tym co miał do dyspozycji potrafił zadziwiająca sprawnie sterować Co nie zmienia faktu, że wystarczy spojrzeć na pomiary kontrastu tv z fald a dowolnym innym w testach Maćka i od razu widać jak ogromna może być różnica

Tylko 55", 40 i 50 (innych rozmiarów nie było) to były/są krawdziaki.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w tym samym poście napisałem, że przepraszam i jednak jest tam jakieś podstawowe wygaszanie. Ale ze 150 strefami to Ty odpłynąłeś bo wygląda to słabo, jak na krawędziakach z 10 strefami.

 

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież w tym samym poście napisałem, że przepraszam i jednak jest tam jakieś podstawowe wygaszanie. Ale ze 150 strefami to Ty odpłynąłeś bo wygląda to słabo, jak na krawędziakach z 10 strefami.
 

Aaa też masz ten tivik???
U mnie tak nie swieci, to na pewno cx700 55"?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Displayspec.piszą że on ma tylko 8 stref, hmmm to bardzo mało... :/

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Przecież w tym samym poście napisałem, że przepraszam i jednak jest tam jakieś podstawowe wygaszanie. Ale ze 150 strefami to Ty odpłynąłeś bo wygląda to słabo, jak na krawędziakach z 10 strefami.
 

Oo! Widzę złośliwość albo ból 4 liter...
Video z testu hdtv.pl a tam/tu był test właśnie krawedziaka 50".
Kończę bezcelową konwersacje.
CX700 55" baaaardzo dobrze świeci (prawie 600nitów!) i w nocy z wł wygaszaniem ciężko zauważyć czy jest wł czy nie gdyby nie światełko stand on/by. Miłego dnia.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat... bo nadal nie kupiłem TV. LG którym byłem zainteresowany nie ma w ofercie która by mi odpowiadała.

Szukam jakiś większych informacji o Philips 65PUS6121/12 , tyle wiem, że matryca VA , 8bit, bez hdr, oraz jedyne jakie komentarze są na różnych stronach sklepowych to pozytywne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo Thomson 65UC6406  VA, HDR, 10bit,  niby niezły na "papierku, ale nigdzie żadnych opinii....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ascorp napisał:

albo Thomson 65UC6406  VA, HDR, 10bit,  niby niezły na "papierku, ale nigdzie żadnych opinii....

Kup i zdaj relacje :) zawsze ktos musi byc pierwszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak coś czułem... heh sam nie wiem, stoję przed głupim problemem, czy nie kupić na max 2 lata jakiegoś TV fullHD za 2 tys zł i poczekać właśnie max te 2 lata jak stanieją OLEDY, w sumie już mamy LG 55EG910V za niecałe 5tys zł ... podejrzewam, że za 2 lata OLEDy będą się zaczynać od 3 tys zł. więc trochę nie widzę sens aktualnie kupować TV za 4-5k z panelem LCD.... nawet jeżeli było by to 65 cali, tylko i tak w tej wielkości i za takie pieniądze to mamy teoretycznie najgorszy lcd. A w sumie za 4-5tys to już bym wolał najtańszego oleda 55 cali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...