Skocz do zawartości
ascorp

55-65" , 4k ,matryca VA, do ok 4tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja stara plazma samsunga zakończyła żywot (43") i chcę kupić nowy TV min. 55 do 65" (co pewnie w tej cenie nie realne...)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? prawdopodobnie będzie wisiał.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart tv (najlepiej android) , 4k , ewentualnie HDR i matryca VA
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?  4K, HD, SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? blu-Ray player, 4k video player , DVB-T
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej matowa, ale nie wymagana
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?  filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór / noc
17. Preferencje co do wielkości? 55-65 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak czerni, 60hz ?
19. Preferencje co do marki ? brak 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie wiem*
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 zł (mało?)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej tak.

Stara plazma 43" została przywieziona z poprzedniego mieszkania (pokój 15m2) gdzie sprawiała wrażenie ogromnego TV, lecz w nowym salonie (30m2) "zginęła", szczęście w nieszczęściu że już zakończyła żywot i muszę kupić nowy TV.

Interesuje mnie TV w sumie tylko pod wieczorne/nocne seanse filmowe, trochę już czytałem i na pewno wiem, że musi to być matryca VA, przymierzałem się do jakiegoś OLEDa ale jednak nie ta cena...;/ Na starej plazmie przeważnie oglądałem materiały FHD, teraz będę chciał oglądać 4K, możliwe że nawet 60fps, czy w takim wypadku wymagana była by matryca 100/120Hz ? Na plazmie specjalnie nie przeszkadzała mi matryca 60Hz. Jeżeli chodzi o 3D  to nigdy nie miałem, i nie zagłębiałem się w ten temat, fajnie jak by TV coś takiego miał. Nie interesuje mnie żaden input lag, nie będę grał na TV, od tego mam PC i lapka.

Kilka moich typów : 

LG 58UH635V

LG 60UH605V

Panasonic TX-58DXU701

Samsung UE60KU6000

Ewentualnie : 

PHILIPS 65PUS6121

THOMSON 65UB6406

HYUNDAI ULS65TS200

Te trzy ostatnie pewnie mi odradzicie , jeżeli tak to proszę o podanie dlaczego, matryce IPS zapewne, ale nie mam tego jak dokładnie zbadać, dowiedzieć się , który TV ma jaką matrycę ;/ Dwa modele wypisane pogrubionym tekstem to moje faworyty, ale proszę o jakąś opinie na temat tych 65" tv "budżetowych".

Nie musi to być TV z modeli na rok 2017, może być coś "zeszłoroczne" , a ewentualnie sobie poszukam jakiejś "ostatniej" sztuki... 

p.s. Czy istnieje jakiś TV, który przekazuje dźwięk 7.1 HD po HDMI ARC, czy to z smart tv, czy z odtwarzacza usb ? Mam kino domowe z Dolby Atmos i fajnie było by tego używać bezpośrednio z TV, pomijając zewnętrzne odtwarzacze...

Z góry dzięki za pomoc :)

 

 

Znalazłem jeszcze UE55KU6072 w chyba dobrej cenie bo za 2639 zł , ale jaką on ma matrycę ? 

Edytowane przez ascorp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego jak "HISENSE H65MEC5550" ? Kompletny wynalazek ? Ciekawe od kogo mają matryce i jakie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie mogę polecić Panasa. Każdy od Dx700/Ex700 i wyżej będą dobre. Sam po zawodzie spowodowanym Sony 55Xd7005, zaopatrzyłem się w Panasa 58Dx780 i przy każdym seansie jestem mega zadowolony, mimo że sprzęt swoje kosztował. :) Generalnie przy okazji mały offtop - dzięki za konkretne i fachowe porady dla wszystkich, którzy się tutaj udzielają. Zakup tv to nie jest wcale taka prosta sprawa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, ale wciąż mało szczegółów...

Po przeczesaniu zasobów internetu, odpuściłem sobie Wynalazki typu HYUNDAI ULS65TS200, czy HISENSE H65MEC5550, są to duże tanie TV, ale ich jakość obrazu zostawia wiele do życzenia. Może inaczej, do oglądania TV w dzień jakiś programów przez typowego "kowalskiego" to są dobre TV. 

LG 60UH605V - odpada ,matryca IPS

Panasonic TX-58DXU701 - odpada, system Firefox, który umarł.

Pozostało :

LG 58UH635V 

Samsung UE60KU6072

Czy ktoś może mi potwierdzić na 100% że te dwa TV mają matrycę VA ? Nie mogę znaleźć żadnych testów, recenzji tych TV...;/ Ewentualnie jak ktoś już używa tych TV to jakieś wrażenia, WADY ?

Czy jest jeszcze coś do 4tys o podobnych parametrach, matryca VA ok 60", dobrzy by było Android TV, ale widzę że tylko Philips i Sony to mają... i dobrze też aby był tuner sat. bo mam instalację sat.

Tak jeszcze chodzą mi po głowie 55" jest duża różnica w cenie , np taki Samsung UE55KU6072 kosztuje 2.700 zł... a ten LG 58, czy samsung 60'' to już 3.600-3.800 zł ....parę cali a tysiak różnicy...;/ Ale z innej strony jeżeli 55" to zginie mi ten TV, a mało tego wtedy nie będę potrzebował 4k...i takie kółko maślane powstaje...

 

Edytowane przez ascorp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wyżej wymienionego Samsunga. Przede wszystkim przed zakupem znalazłem info, że w przypadku wersji 55" tylko wcześniejsza rzuty produkcyjne miały matrycę VA. 3 sklepy odmówiły mi sprawdzenia, którą wersję posiadają, więc wziąłem wersję 60" w której podobno zawsze wkładają VA.

Generalnie TV jest ok jak na swoją cenę. Patrząc z boku widzimy bladnięcie kolorów, ale w tej klasie TV 4K to chyba nie można więcej oczekiwać. Martwiący jest natomiast rozrzut matryc (nie jestem specjalistą, więc nie wiem co jest normą a co nie). Odsyłam do swojego dzisiejszego postu:

 

Edytowane przez Pijanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to mnie właśnie denerwuje... takie kujące w oczy buble, rozumiem że kupuje TV dosyć tani, i może on nie byc klasy premium, ale wtedy powinien być np. gorzej wyposażony, gorsze aplikacje, ilość złącz , ewentualnie bez HDR, czy innych ulepszaczy, ale na litość raczej matrycę i wyświetlane kolory, obrazy, czy też samo podświetlanie powinno być dobre ! Jest to TV za ok 4tyzł, więc nie powinno być takich bubli, nie jest to TV za tysiąc złoty...

W 2011r. kupiłem samsung plazme PS43, była to budżetowa plazma za 1300zł i oprócz tego, że była okrojona w różne funkcje to wyświetlała obraz bardzo ładnie, bez żadnych nie smaczków... nigdy nic więcej nie oczekiwałem od TV za tysiąc złoty...

Byłem oglądać tego samsunga w sklepie , ale nie miałem ze sobą żadnych materiałów do testowania, przyglądałem się jedynie temu co było wyświetlane i właśnie specjalnie sprawdzałem narożniki czy brzegi ekranu, ale nic niepokojącego nie zauważyłem, oprócz lekko zaciemnionych tych miejsc, ale to w granicach rozsądku.

Jeszcze tak patrzę n matryce 120Hz i w tej cenie (konkretnie za 3.8tys) jest Philips 55PUS6561/12 tylko że matryca ISP, więc idę w zupełnie innym kierunku...

W jednym sklepie znalazłem SAMSUNG UE65JU6000 za 4 tys ! Widzę że tam matryca VA, coś ktoś więcej o tym TV ??

Edytowane przez ascorp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips to taka kiszka wsrod tv ale z bajerami :P

60ku6000 ma va na 10000%.

 

 

jak sklep odmawia sprawdzenia towaru orzed zakupem to wynika to tylko z tego ze czlowiekowi z ktorym rozmawiales po prostu nie chcialo sie kartonu otwierac i nie powinno sie tam robic zakupów.

najlepsze jest to ze czesto Ci sorzedawcy w pupie byli i gunwo widzieli i robia z siebie ekspertow od tv polecajac jakis chłam byle drozszy. No niestety tak czesto jest ja sam mam wrazenie ze nawet pracujac na dziale komputery/foto/gsm wiem wiecej o tv od chlopakow z dzialu rtv.

juz samo to ze gdy poprosilem kumpla z dzialu o polecenie mi tv do 3000zl z hdr w 55 calach na va to mi powiedzial o ku6000 i dopiero sam przedstawiciel samsunga wyprowadzil mnie z błędu mowiac ze on ma teraz pls i jak chce va to powinienem ku6100 kupic.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, cincin88 napisał:

Ja generalnie mogę polecić Panasa. Każdy od Dx700/Ex700 i wyżej będą dobre. Sam po zawodzie spowodowanym Sony 55Xd7005, zaopatrzyłem się w Panasa 58Dx780 i przy każdym seansie jestem mega zadowolony, mimo że sprzęt swoje kosztował. :) Generalnie przy okazji mały offtop - dzięki za konkretne i fachowe porady dla wszystkich, którzy się tutaj udzielają. Zakup tv to nie jest wcale taka prosta sprawa!

W neonet jest promocja na PANASONIC TX-58DX700E za  3.320 zł bardzo kusząco... ale co z tym systemem firefox ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma być z tym systemem? Jest i działa to co ma być czyli YouTube netflix itp

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko co z przyszłością, bo pod tym kątem Firefox (a w zasadzie resztki po tym systemie) nie wróżą najlepiej. Niby Panasonic obiecał wsparcie, ale jak YouTube całkowicie zmieni swoje API (co się zdarza średnio raz na rok) to będziecie czekali i czekali na aktualizację, o ile się pojawi. Takich bieżących apilkacji nie potrafią zrobić (Showmaxa do tej pory nie ma), a co dopiero z łataniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, JarekWML napisał:

Pytanie tylko co z przyszłością, bo pod tym kątem Firefox (a w zasadzie resztki po tym systemie) nie wróżą najlepiej.

TV Box z Androidem ratuje sytuację, a nie kosztuje majątku, więc problem nie jest w tym przypadku zbyt uciążliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie albo blu Ray Samsung

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panas TX-58DX700E czy TX-58DXU701 odpada, jeżeli są dostępne to tylko z ekspozycji sklepowej tam gdzie mnie interesuje.

Na placu boją pozostał  SAMSUNG UE60KU6072 , LG 58UH635V (nie mam pewności czy ma VA)

Ewentualnie SAMSUNG UE55MU6172, ale to już 55" ... 

Zawszę można iść po bandzie i kupić  "Kruger&Matz KM0265UHD"  65" matryca podobno od samsunga lub Auo (co to jesT?) tylko nie mam pojęcia konkretnie jaka.... na 99% IPS, ale gdyby się okazało że VA to kupuję :) ten TV kosztuje 3.5tys zł...

 

Na prawdę nie ma nic innego do 4 tys i 60" ? 

Edytowane przez ascorp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2017 o 11:00, ascorp napisał:

Panas TX-58DX700E czy TX-58DXU701 odpada, jeżeli są dostępne to tylko z ekspozycji sklepowej tam gdzie mnie interesuje.

Na placu boją pozostał  SAMSUNG UE60KU6072 , LG 58UH635V (nie mam pewności czy ma VA)

Ewentualnie SAMSUNG UE55MU6172, ale to już 55" ... 

Zawszę można iść po bandzie i kupić  "Kruger&Matz KM0265UHD"  65" matryca podobno od samsunga lub Auo (co to jesT?) tylko nie mam pojęcia konkretnie jaka.... na 99% IPS, ale gdyby się okazało że VA to kupuję :) ten TV kosztuje 3.5tys zł...

 

Na prawdę nie ma nic innego do 4 tys i 60" ? 

To szukaj tegorocznych modeli - EX700 itd. Co do FIrefoxa - zależy czego potrzebujesz. Jeden telewizor już kupowałem ze względu na OS (Android) i potem szybko oddałem :D W Firefoxie masz podstawowe tematy, czyli jakieś iple, netflix i przeglądarkę - tutaj nie ma co narzekać - wszystko działa dobrze a i oglądanie np. filmów z cda w tej wbudowanej przeglądarce nie stanowi żadnego problemu. Co do braku wsparcia - z tego co słyszałem, to od tego roku system jedynie zmienił swoją nazwę - tyle się zmieniło. A i fakt - zawsze można sobie android box,a dokupić, jeśli tylko zapragniesz mieć inne cudowne apki/gierki, z których i tak pewnie po 2-3 dniach zrezygnujesz (mi się takie tematy szybko znudziły). Taka prawda - z większości "zalet" androida i tak nie będziesz długo korzystać, bo w telewizorze zwyczajnie nie są one tak dopracowane jak np. w smartfonie. Mi osobiście w Firefoxie brakuje jedynie Spotify. Ale tu zawsze mogę sobie rzucić stream z komórki na tv i po problemie :) (btw. działa to bezproblemowo). Jakby co, to pytaj.

Edytowane przez cincin88
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV BOX to Ja już mam i właśnie chciałem minimalizować występowanie urządzeń... już starczy że zmieniłem kino domowe z BR , które miało wszystko i odtwarzało wszystko na amplituner, który tylko odtwarza dźwięk... ale to ze względu na Dolby Atmos, ale czasami mnie to doprowadza do białej gorączki, trzeba włączyć jedno urządzenie TV drugie urządzenie, między czasie wywali jakiś komunikat że coś się nie połączyło...tragedia.

W smart TV głównie korzystam z YouTube, a życie mnie nauczyło, że w systemach bez wsparcia szybko YT znika... firefox OS zakończył działalność i owszem pewnie przez rok lub dwa będzie wszystko działać ale później jak tylko YT czy jakakolwiek inna aplikacja zmieni swój kod lub cokolwiek to przestanie działać na firefox...

Panasy na rok 2017 serii EX700 58" to 5tys zł, z lekka przekracza mój budżet.

 Prawdopodobnie kupię LG 58UH635V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ascorp napisał:

W smart TV głównie korzystam z YouTube, a życie mnie nauczyło, że w systemach bez wsparcia szybko YT znika... firefox OS zakończył działalność i owszem pewnie przez rok lub dwa będzie wszystko działać ale później jak tylko YT czy jakakolwiek inna aplikacja zmieni swój kod lub cokolwiek to przestanie działać na firefox...

YouTube raz na rok kompletnie rozpierdziela swoje API, co powoduje że połowę kodu trzeba pisać od nowa. :lol: Słuszna uwaga.

Rozwiązaniem jest właśnie skrzyneczka z Androidem, albo system który daje jakieś gwarancje aktualizacji. Minus polega na tym, że kolejne marki wypinają się na użytkowników starych modeli (czy to Samsung, czy Philips), więc Android w telewizorach jest jakąś tam nadzieją, bo Google nie powinno zarzucić wsparcia dla swojego produktu, jeżeli już się przyjął na rynku. Pytanie tylko za jaką część Androida w Androidzie odpowiada Sony czy Philips, a za jaką Google (baza kodowa i interfejsy dla klas to na pewno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pomysłu z Samsungiem 60KU6072 to stanowczo odradzam bo sam się przymierzałem do niego ale ma matrycę IPS i obraz był naprawdę kiepski nawet gorszy niż na osławionych LG i Philipsach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, kimimaro09 napisał:

Co do pomysłu z Samsungiem 60KU6072 to stanowczo odradzam bo sam się przymierzałem do niego ale ma matrycę IPS i obraz był naprawdę kiepski nawet gorszy niż na osławionych LG i Philipsach.

Haczyk polega na tym, że w roku 2016 nie pojawiła się matryca IPS w rozmiarze 60 cali, podobnie jak w przypadku 58 cali. W tych modelach na 100% siedzi VA, ale jest to marna matryca, i fakt że obraz był gorszy niż na LG i Philipsach jest możliwy, choć z tym LG to też niekoniecznie - bo sama struktura RGBW skutecznie rujnuje kolory, tworząc katastrofalne przekłamania. W cenie UE60KU6072, jeżeli to koniecznie ma być Samsung, lepiej wybrać UE55KU6400 - a jak nie, to Sony KD55XD7005. ;)

14 minut temu, JarekWML napisał:

Haczyk polega na tym, że w roku 2016 nie pojawiła się matryca IPS w rozmiarze 60 cali

I miałem na myśli tylko Samsunga, tylko czas na edycję minął gdy zreflektowałem się co napisałem :lol:

Edytowane przez JarekWML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post usunąłem bo zawierał błąd

 

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ten LG 58UH635V bo piszecie, że niby VA ale badziewie, to może LG 55UH605 , jest akurat na promocji , ale ma matrycę IPS , będę mocno rozczarowany wieczornym seansem filmowym ? W sklepie to se mogę sprawdzać... ale jak jasno wyświetla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziewie pisałem o rodzinie KU6000 ;) UH605, UH615, i wszystkie UH oprócz właśnie UH635 bym odradzał, ze względu na strukturę RGBW. UH635 ma matrycę najprawdopodobniej nie będącą dziełem LG Display, w związku z czym jest to matryca VA, a już na pewno oparta na tradycyjnej strukturze RGB. Modelu nie widziałem, ale wszelkie relacje zmierzają do tego, że jest to sensowny model w rozsądnej cenie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...