Skocz do zawartości
marlowe

65 cali full HD bez 4K, użytkownik po 8 letniej plazmie

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie 8 lat oglądałem plazme 42 cale Panasonic 42pv80, Byłem z niej bardzo zadowolony i w sumie jakby takie plazmy były tylko 65 cali, wybór padłby na taki sprzęt.

Niestety teraz od dobrego tygodnia czytam i już sie gubie, co juz cos wybiorę to doczytam że kurz dostaje się pod matryce, a to że sa artefakty, a to że matryca słaba bo 50mhz.

Prosze Was doradzcie mi szczerze, tv ma być full hd, 65 cali, ogladana tylko nc+ z odległości 4 metry, pokój salon ciemny (rolety). Prosze o porade o TV który godnie bedzie palił tak jak moja plazma. Cena? sam już nie wiem, miałem przeznaczyć góra 5 tys zł ale jak będa moje kryteria spełnione to 2 tys może jeszcze wyżebram ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marlow ma dla Ciebie dobra informacje, każdy średniej klasy LCD na VA wciąga nosem Panasonica pv80, a za dnia to nawet i dobry IPS będzie widocznie lepszy. Szukałabym w Sony seria xe90,93 lub Panasonicu lub Samsungu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to sie cieszę, więcej nie potrzebuje a myślałem że jest gorzej aktualnie na rynku od mojej wciąż działającej 42pv80. W media expert mają sony 65W855C po 5799 zł. Na razie od rana czytam, studiuje i wydaje sie ok,

Edytowane przez marlowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być to udany tv,  choć ja bym raczej kupował coś 4k - będzie jeszcze lepiej z obrazem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to sie cieszę, więcej nie potrzebuje a myślałem że jest gorzej aktualnie na rynku od mojej wciąż działającej 42pv80. W media expert mają sony 65W855C po 5799 zł. Na razie od rana czytam, studiuje i wydaje sie ok,

65w855C to edge led, widoczna winieta ,słaba jasność, ten tv powinien być wyceniony na 4500 max , a w USA jak go wyprzedawano schodził po 800$, w Naszym kraju wciska się "stare kotlety" za duże pieniądze....

-->>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marlowe napisał:

W media expert mają sony 65W855C po 5799 zł. Na razie od rana czytam, studiuje i wydaje sie ok,

W MM masz za 5958zł, ale jak zatankujesz 20l paliwa na BP z Payback to dostaniesz 8% zniżki, czyli wyjdzie taniej o ponad 300zł, bo 5481,36zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic szczegolnego, masz test na portalu. Bardzo podstawowy model, nieco za ciemny jak na dzisiejsze czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się z tym testem, rzeczywiście matryca 60hz pupy nie urywa.

W mojej mieścinie jest jeszcze w MM:

SAMSUNG LED UE65KU6400

Chłopaki doradzcie cos od siebie, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem sobie jakość obrazu (na takich samych ustawieniach) w 65KU6400 właśnie z 65W855 i wg mnie lepiej wypadł ten drugi. Niestety przy takim budżecie musisz iść na kompromisy. 65KU6400 to 4K na 50Hz matrycy, 65W855 to FHD na 100Hz. Sam musisz wybrać co dla Ciebie ważniejsze (czy wykorzystasz walory 4K, czy oglądasz sport, kino akcji czy raczej bardziej statyczne obrazy?). A jak dołożysz ok. te 2tys. no to jeszcze możesz rozpatrywać 65KS7000, czyli już model 4K na 100Hz, no ale tutaj to wiadomo że seria KS7000 to loteria na jaki się egzemplarz trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marlowe skoro Maxen sprawdził wariant 65 cali w855 i obraz wypadł dobrze to bym ciągle brał go pod uwagę. Masz 3 typy, więc już sporo teraz tylko jakiś własny materiał i wizyta w sklepie coś już Ci da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...