Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie przepraszam, za zamieszanie z tymi "bzdurami" - słyszałem od znajomego, a nie doczytałem w necie.  A wiadomo, że w dzisiejszych czasach  najważniejsze jest, co znajdzie wujek google:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Nazwa użytkownika napisał:

Totalne bzdury.

Zwrot telewizora działa jak każdy inny zwrot, pakujesz, zamawiasz kuriera i odsyłasz na wskazany przez sklep adres. Wysyłka przez DPD który ma najtaniej i przyjmuje duże paczki bez żadnego kombinowania i naliczania dodatkowych sztucznych kosztów będzie kosztować dla A7 około 30 zł. Odsyłka 55 calowego W805C ważącego 26 kg kosztowała mnie poniżej 30 zł. Po prostu paczka do 30 kg. 

Z tym podłączaniem do internetu to już w ogóle jakiś odjazd. Może sobie podłączać do czego się chce. Warto tylko wyczyścić pamięć TV przed odsyłką, też nie dlatego że tak trzeba tylko w trosce o własne dane. 

Nie wiem skąd wytrzasnąłeś takie bzdury, ale jeżeli jest jakiś sklep który faktycznie tak robi to jest to sprawa do sądu a sklep do zamknięcia. Maksymalne kary finansowe za wszystkie naruszania plus odpowiedzialność karna tam gdzie jest podstawa i zaraz się skończy polaczkowanie. 

 

a jeśli załóżmy odeśle wadliwy tv to sklep przelewa wtedy od razu pieniądzę czy można prosić o wysyłkę innego egzamplarza? Czy trzeba czekać na zwrot kasy i potem dokonać nowego zakupu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeśli załóżmy odeśle wadliwy tv to sklep przelewa wtedy od razu pieniądzę czy można prosić o wysyłkę innego egzamplarza? Czy trzeba czekać na zwrot kasy i potem dokonać nowego zakupu ?


Wymiana na inny egzemplarz dla sklepu jest dużo bardziej opłacalna, bo marża wtedy zostaje u nich. Także z tym nigdy nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomekbud napisał:

W takim razie przepraszam, za zamieszanie z tymi "bzdurami" - słyszałem od znajomego, a nie doczytałem w necie.  A wiadomo, że w dzisiejszych czasach  najważniejsze jest, co znajdzie wujek google:)

Najlepiej napisać i komuś doradzić gdzie po prostu gdzieś to się słyszało :) Ja ostatnio oddawałem TV w ramach 14 dni zwrotu. TV był zamawiany przez internet z odbiorem osobistym w sklepie fizycznym i po przetestowaniu tv przez 12 dni zdecydowałem go oddać. Pierwsze co zrobiłem to przeczytałem co trzeba zrobić w kwesti zwrotu na stronie sklepu. Regulamin dopuszczał akurat w tym sklepie że mogę TV oddać tam gdzie odebrałem lub go wysłać na wskazany adres. Czytajcie regulaminy sklepów :) a nie że ktoś mi powiedział i napiszę na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądam dziś gazetkę z mediaexpertu która wisiała w furtce i nawet stare 40" ledy od lg które mają w ofercie za 1600pln mają webos 3.x, nie rozumiem dlaczego nie zdecydowali się na 3.x w A7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeglądam dziś gazetkę z mediaexpertu która wisiała w furtce i nawet stare 40" ledy od lg które mają w ofercie za 1600pln mają webos 3.x, nie rozumiem dlaczego nie zdecydowali się na 3.x w A7


Możliwe, że procesor jest dokładnie ten sam co w EG910 i nowy system jeszcze bardziej by go spowolnił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie A7? Nie szkoda wam tracić 4k/HDR kosztem Oleda?:)  A7 ma matrycę taką sama jak 910V?
https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled
Test b6 - po 6 tygodniach widać wypalenia. Dodam, że procedura testowa zawiera test 3 matryc VA, IPS i OLED. Materiał jest wyświetlany z 4 logami; od lewej bardzo widoczne loga (np. interface gry itp) po prawej loga ze znakiem wodnym (typowe loga programów).

Słabo to wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ManguS napisał:

Jak oceniacie A7? Nie szkoda wam tracić 4k/HDR kosztem Oleda?:)  A7 ma matrycę taką sama jak 910V?
https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled
Test b6 - po 6 tygodniach widać wypalenia. Dodam, że procedura testowa zawiera test 3 matryc VA, IPS i OLED. Materiał jest wyświetlany z 4 logami; od lewej bardzo widoczne loga (np. interface gry itp) po prawej loga ze znakiem wodnym (typowe loga programów).

Słabo to wygląda...

Szkoda HDRu z telewizorów LCD za 4-6 tysięcy? Nie. One nie radzą sobie nawet z SDR, a w HDR wszystkie problemy tylko się pogłębiają. Jakikolwiek sensowny HDR na LCD zaczyna się od ceny wyższej niż za OLED 4K, a tutaj rozmawiamy o telewizorze za 4500 zł. 

Co do tego testu wypaleń... cóż, krótko mówiąc, jak chcesz całymi dniami dzień w dzień wyświetlać obraz z czterema jaskrawymi statycznymi logami to OLED nie jest dla Ciebie. Do oglądania fatalnej jakości telewizji czy jakichś durnych programów "informacyjnych" zupełnie wystarczy najtańsza marketówka, to jest adekwatny poziom, na co komu OLED przy takim zastosowaniu, kompletnie bez sensu. 

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie tu nie było, ale czekaliśmy na informacje z serwisu.

Do użytkowników piszących, że łatwo można oczernić jakiś TV manipulując zdjęciami - jeżeli to dotyczyło moich zdjęć to pragnę poinformować, że istnienie plam potwierdził serwis i to jest sprawa A.

Sprawa B - producent uznał to za cechę charakterystyczną technologii - It's not a bug, it's a feature :lol:

Wnioski niech każdy wyciągnie sam. Zawsze uważam, że każdy producent może popełniać błędy i nie ma w tym nic nadzwyczajnego dopóki je rzetelnie usuwa. W moim oczach LG bardzo straciło, nie przez wadliwy, w moim zdaniu egzemplarz TV, ale przez takie podejście do tej sprawy.

Czekam na dostarczenie TV i prawdopodobnie sprawa potoczy się dalej - zapytamy w sklepie czy przyjmie TV z powrotem i anuluje zakup lub będziemy zmuszeni do zatrudnienia rzeczoznawcy.

Edytowane przez jes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG zaczął mocno się usztywniać, to jest nie dobra informacja, trzeba mocno sprawdzać każdy kupiony TV w sklepie...

jes walcz bo ten twój TV słabiutko wygląda...

Wrzuć im info na Facebooka, przy komentach na stronie ze zdjeciem...

 

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, jes said:

Trochę mnie tu nie było, ale czekaliśmy na informacje z serwisu.

Do użytkowników piszących, że łatwo można oczernić jakiś TV manipulując zdjęciami - jeżeli to dotyczyło moich zdjęć to pragnę poinformować, że istnienie plam potwierdził serwis i to jest sprawa A.

Sprawa B - producent uznał to za cechę charakterystyczną technologii - It's not a bug, it's a feature :lol:

Wnioski niech każdy wyciągnie sam. Zawsze uważam, że każdy producent może popełniać błędy i nie ma w tym nic nadzwyczajnego dopóki je rzetelnie usuwa. W moim oczach LG bardzo straciło, nie przez wadliwy, w moim zdaniu egzemplarz TV, ale przez takie podejście do tej sprawy.

Czekam na dostarczenie TV i prawdopodobnie sprawa potoczy się dalej - zapytamy w sklepie czy przyjmie TV z powrotem i anuluje zakup lub będziemy zmuszeni do zatrudnienia rzeczoznawcy.

Wiem, że może nie na temat, ale miałem Galaxy s4/note 3 - ekran amloed też miał problemy na 5-10% szarości, na ekranie były prześwity widoczne tylko w kompletnej ciemni. O dziwo proces technologiczny dopiero poprawił się za czasów s7/s8. W każdym inny telefon testowałem miał problemy z tym taki urok OLED/AMOLED. 
Dodam ciekawy tekst na wykopie:

https://www.wykop.pl/link/2413038/samsung-czyli-jak-wada-staje-sie-cecha/
W skrócie, 1 osoba postanowiła walczyć z tzw. efektem Mira czyli widocznym prześwicie w odcieniach szarości. Samsung początkowo wymienił ekrany, ale wada była gorsza od poprzedniej. W końcu odbili to jako cechę charakterystyczną.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ManguS napisał:

Wiem, że może nie na temat, ale miałem Galaxy s4/note 3 - ekran amloed też miał problemy na 5-10% szarości, na ekranie były prześwity widoczne tylko w kompletnej ciemni. O dziwo proces technologiczny dopiero poprawił się za czasów s7/s8. W każdym inny telefon testowałem miał problemy z tym taki urok OLED/AMOLED. 
Dodam ciekawy tekst na wykopie:

https://www.wykop.pl/link/2413038/samsung-czyli-jak-wada-staje-sie-cecha/
W skrócie, 1 osoba postanowiła walczyć z tzw. efektem Mira czyli widocznym prześwicie w odcieniach szarości. Samsung początkowo wymienił ekrany, ale wada była gorsza od poprzedniej. W końcu odbili to jako cechę charakterystyczną.

 

ale to nie jest widoczne tylko na 5-10% skali szarości. Nawet nie wiedziałem o tych stronach testowych dopóki nie zacząłem szukać dlaczego mam dziwne wzory na szarych elementach filmu - początkowo myślałem, że to przejścia tonalne czy coś w tym stylu. O tym, że coś jest nie tak uświadomił mnie fakt, że te same wzory zauważyłem na planszach webos. Dopiero wtedy wyszukałem plansze 5-10% gdzie było to najlepiej widoczne. 
Teraz efekt jest bardzo widoczny podczas np. przełączania programu na Evoboxie z Polsatu, podczas seansu w ciemnym pomieszczeniu przy jednoczesnej redukcji jasności. Mam wrażenie - być może mylne, że to nie powinno tak być. Nie żądam od producenta 4k w matrycy FHD, nie domagam się tam HDR bo go nie oferował w tym TV, nie chce ekstra cali za darmo, nie oczekuje wspaniałego odwzorowania kolorów itp. Ja po prostu chciałbym FHD OLED bez plam które stają się widoczne podczas przełączania programów, na planszach webos, czy też na większych, w miarę jednolitych obszarach szarości w obrazie video. Inaczej mówiąc, gdyby to miała być cecha charakterystyczna tych TV - to zmieniła by ona naszą decyzję zakupową, niestety o takich plamach jako pewnikach na matrycy OLED nie słyszałem - i to samo mówili serwisanci, sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jes napisał:

ale to nie jest widoczne tylko na 5-10% skali szarości. Nawet nie wiedziałem o tych stronach testowych dopóki nie zacząłem szukać dlaczego mam dziwne wzory na szarych elementach filmu - początkowo myślałem, że to przejścia tonalne czy coś w tym stylu. O tym, że coś jest nie tak uświadomił mnie fakt, że te same wzory zauważyłem na planszach webos. Dopiero wtedy wyszukałem plansze 5-10% gdzie było to najlepiej widoczne. 
Teraz efekt jest bardzo widoczny podczas np. przełączania programu na Evoboxie z Polsatu, podczas seansu w ciemnym pomieszczeniu przy jednoczesnej redukcji jasności. Mam wrażenie - być może mylne, że to nie powinno tak być. Nie żądam od producenta 4k w matrycy FHD, nie domagam się tam HDR bo go nie oferował w tym TV, nie chce ekstra cali za darmo, nie oczekuje wspaniałego odwzorowania kolorów itp. Ja po prostu chciałbym FHD OLED bez plam które stają się widoczne podczas przełączania programów, na planszach webos, czy też na większych, w miarę jednolitych obszarach szarości w obrazie video. Inaczej mówiąc, gdyby to miała być cecha charakterystyczna tych TV - to zmieniła by ona naszą decyzję zakupową, niestety o takich plamach jako pewnikach na matrycy OLED nie słyszałem - i to samo mówili serwisanci, sprzedawcy.

To jest cecha charakterystyczna, ale nie w takim stopniu. Powinieneś być w stanie to widzieć na planszach 5/10% i mogą się zdarzyć jakieś bardzo rzadkie incydenty kiedy będzie delikatnie widać te nierówności przy horyzontalnym ruchu kamery, były już w tym temacie omawiane takie sceny, np. z Marco Polo. Wtedy może być widać te pionowe nierówności, zależnie od tego ile ich masz w swoim egzemplarzu. Ale na pewno nie powinno być tak że co chwilę to widzisz. To na prawdę są incydenty i cały ten "problem" ma skrajnie marginalne znaczenie, jeżeli na Twoim egzemplarzu jest inaczej to znaczy że jest wadliwy i niezdatny do użytku.

U mnie np. jest tak (zdjęcie dość mocno wyeksponowane żeby mniej więcej oddawało rzeczywisty stan):

SErZIWs.jpg?1

Patrząc od prawej wszystko idzie w normie i dopiero mocno po lewej stronie jest taki jakby pasek i granica od której szarość wyraźnie zmienia odcień i w jakichś "skrajnych" scenach przy właśnie horyzontalnym ruchu kamery to wyjdzie. Musi być jakiś problem i coś z czym TV sobie nie radzi, z każdą technologią tak jest, a OLED ma akurat bardzo mało problemów, bo sceny w których wychodzą wady są bardzo rzadkie. Od kiedy kupiłem A7 chyba nawet równe 2 miesiące temu obejrzałem ponad 40 różnorodnych filmów i jakby tak zsumować wszystkie momenty gdzie było widać te problemy z nierównością szarości to nie wiem czy by się uzbierało chociaż z 15 sekund, nie licząc celowej prowokacji we wspomnianej scenie z Marco Polo którą specjalnie testowałem wielokrotnie żeby zobaczyć najgorszy możliwy scenariusz. A jak widać mój egzemplarz nie jest jakiś świetny, też ma swoje nierówności, ten pas po lewej jest nie do przeoczenia, a mimo to wpływ na realne użytkowania ma bardzo nikły. Nawet jakby założyć że tych scen w których było widać problemy było 2 razy więcej niż określam to i tak jest to ledwo 0,5% czasu użytkowania. Problemy LCD denerwowały mnie przez 95% czasu użytkowania, bo poza jednym czy dwoma filmami animowanymi w formacie 16:9 i bez ciemnych scen to nie dało się nic włączyć tak żeby nie było widać problemów z czernią i "tańców" podświetlenia. 

Edytowane przez Nazwa użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nazwa użytkownika napisał:

To jest cecha charakterystyczna, ale nie w takim stopniu. Powinieneś być w stanie to widzieć na planszach 5/10% i mogą się zdarzyć jakieś bardzo rzadkie incydenty kiedy będzie delikatnie widać te nierówności przy horyzontalnym ruchu kamery, były już w tym temacie omawiane takie sceny, np. z Marco Polo. Wtedy może być widać te pionowe nierówności, zależnie od tego ile ich masz w swoim egzemplarzu. Ale na pewno nie powinno być tak że co chwilę to widzisz. To na prawdę są incydenty i cały ten "problem" ma skrajnie marginalne znaczenie, jeżeli na Twoim egzemplarzu jest inaczej to znaczy że jest wadliwy i niezdatny do użytku.

U mnie np. jest tak (zdjęcie dość mocno wyeksponowane żeby mniej więcej oddawało rzeczywisty stan):

SErZIWs.jpg?1

Patrząc od prawej wszystko idzie w normie i dopiero mocno po lewej stronie jest taki jakby pasek i granica od której szarość wyraźnie zmienia odcień i w jakichś "skrajnych" scenach przy właśnie horyzontalnym ruchu kamery to wyjdzie. Musi być jakiś problem i coś z czym TV sobie nie radzi, z każdą technologią tak jest, a OLED ma akurat bardzo mało problemów, bo sceny w których wychodzą wady są bardzo rzadkie. Od kiedy kupiłem A7 chyba nawet równe 2 miesiące temu obejrzałem ponad 40 różnorodnych filmów i jakby tak zsumować wszystkie momenty gdzie było widać te problemy z nierównością szarości to nie wiem czy by się uzbierało chociaż z 15 sekund, nie licząc celowej prowokacji we wspomnianej scenie z Marco Polo którą specjalnie testowałem wielokrotnie żeby zobaczyć najgorszy możliwy scenariusz. A jak widać mój egzemplarz nie jest jakiś świetny, też ma swoje nierówności, ten pas po lewej jest nie do przeoczenia, a mimo to wpływ na realne użytkowania ma bardzo nikły. Nawet jakby założyć że tych scen w których było widać problemy było 2 razy więcej niż określam to i tak jest to ledwo 0,5% czasu użytkowania. Problemy LCD denerwowały mnie przez 95% czasu użytkowania, bo poza jednym czy dwoma filmami animowanymi w formacie 16:9 i bez ciemnych scen to nie dało się nic włączyć tak żeby nie było widać problemów z czernią i "tańców" podświetlenia. 

Piszemy chyba o 2 różnych problemach. Piszesz: Wtedy może być widać te pionowe nierówności, zależnie od tego ile ich masz w swoim egzemplarzu.

Ja o tym nawet nie wspomniałem, bo wiem, że takie są często... ale porównajmy te matryce i zwróć uwagę, że od początku piszę o plamach 
Tutaj z planszą 20% i 10%

oled1.thumb.jpg.4f7d08f8cad708cdb1aa1555290d8622.jpg:

oled3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, jes napisał:

ale to nie jest widoczne tylko na 5-10% skali szarości. Nawet nie wiedziałem o tych stronach testowych dopóki nie zacząłem szukać dlaczego mam dziwne wzory na szarych elementach filmu - początkowo myślałem, że to przejścia tonalne czy coś w tym stylu. O tym, że coś jest nie tak uświadomił mnie fakt, że te same wzory zauważyłem na planszach webos. Dopiero wtedy wyszukałem plansze 5-10% gdzie było to najlepiej widoczne. 
Teraz efekt jest bardzo widoczny podczas np. przełączania programu na Evoboxie z Polsatu, podczas seansu w ciemnym pomieszczeniu przy jednoczesnej redukcji jasności. Mam wrażenie - być może mylne, że to nie powinno tak być. Nie żądam od producenta 4k w matrycy FHD, nie domagam się tam HDR bo go nie oferował w tym TV, nie chce ekstra cali za darmo, nie oczekuje wspaniałego odwzorowania kolorów itp. Ja po prostu chciałbym FHD OLED bez plam które stają się widoczne podczas przełączania programów, na planszach webos, czy też na większych, w miarę jednolitych obszarach szarości w obrazie video. Inaczej mówiąc, gdyby to miała być cecha charakterystyczna tych TV - to zmieniła by ona naszą decyzję zakupową, niestety o takich plamach jako pewnikach na matrycy OLED nie słyszałem - i to samo mówili serwisanci, sprzedawcy.

Hey, mozesz nagrac filmik jak to rzeczywiscie wyglada? "efekt jest bardzo widoczny podczas np. przełączania programu na Evoboxie z Polsatu," .

Właśnie sprawdziłem u siebie na planszach 5, 10%, 20% . Tez mam takie "bachomazy" na planszach 5, 10,z tym ze na 10 najbardziej widac golym okiem. Mam tez wrazenie ze przy 5 i 10% mam nawet wieksze (przy robionym zdjeciu), . Tyle, ze na planszy 20 niemal wszystko znika. (tez przy zdjeciu)

Nie wiem tez, czy zdjecia sa dosc obiektywne, bo "strasznie eksponuja" problem. Zaznacze, ze próbując nagrac filmik niemal tego nie widac(co przy xiaomi mi6, ktorym  to probnie nagrywalem, odzwierciedla mniej wiecej to co widze okiem na TV), a z odleglosci 2-2.5m te "fale" niemal sie zlewaja, wiec problem umnie zanika.

Jezeli problem pojawia się ponad 20% w gore czyli 25,30 i wyzej, to faktycznie mysle ze moze masz cos nie tak z tym modelem. Ewentualnie masz bardziej wyczulony wzrok.

Po 3 dniach ogladania filmow, jedynie co zauwazylem, to odciecie pasów (po obejrzeniu filmow z czarnymi pasami gora-dol), ktore po jakims czasie znikaly.

PS. ma ktos link, do urywka tego fragmentu Marco Polo?



 

 

Edytowane przez xlineage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was.

Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem swojego pierwszego OLEDA A7V w 55'. Mam taką prośbę do was znawcy kochani. Otóż A7V nie posiada wyjścia słuchawkowego. Z racji tego że posiadam fajne słuchawy po kablu, szkoda mi je pozostawić na rzecz bezprzewodowych. I teraz finał. Czy w jakiś sposób da radę podpiąć te moje słuchawy poprzez jakąś przejściówkę bądź inny patencik ? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, squallzabrze napisał:

Witam was.

Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem swojego pierwszego OLEDA A7V w 55'. Mam taką prośbę do was znawcy kochani. Otóż A7V nie posiada wyjścia słuchawkowego. Z racji tego że posiadam fajne słuchawy po kablu, szkoda mi je pozostawić na rzecz bezprzewodowych. I teraz finał. Czy w jakiś sposób da radę podpiąć te moje słuchawy poprzez jakąś przejściówkę bądź inny patencik ? Pozdrawiam.

Można kupić przejściówkę z optyka na jack. Kilka Euro kosztuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, xlineage napisał:

Po 3 dniach ogladania filmow, jedynie co zauwazylem, to odciecie pasów (po obejrzeniu filmow z czarnymi pasami gora-dol), ktore po jakims czasie znikaly.

PS. ma ktos link, do urywka tego fragmentu Marco Polo?

 

Chodzi o ten odcinek, od 13:50 - https://www.cda.pl/video/73528564

Jakość słaba, ale na Netflixie maksymalny bitrate tego odcinka to 2740 kb/s, to jest wartość tak mała że niżej masz już tylko klocki z Minecrafta. Także ten odcinek nie jest do testowania bandingu, bo ten jest ogromny ze względu na słabiutką jakość źródła (sprawdzałem na innych wyświetlaczach), tu chodzi o te pionowe nierówności, są w tej sekwencji takie momenty gdzie jest horyzontalny ruch kamery na tych bardzo ciemno szarych tłach i wtedy wyjdą wszystkie niedoskonałości.

Powidok po oglądaniu zawartości z czarnymi pasami to normalka. Jak obejrzałem 3 takie filmy pod rząd to automatycznie oczyszczanie nie dało rady i potem widziałem dwie takie kreski na zawartości 16:9 przy pionowym ruchu kamery, tam gdzie się wcześniej kończył film w formacie 2:35:1. Teraz jak to wystąpi to zawsze sobie puszczam to, bardzo skuteczne:

 

16 godzin temu, jes napisał:

Piszemy chyba o 2 różnych problemach. Piszesz: Wtedy może być widać te pionowe nierówności, zależnie od tego ile ich masz w swoim egzemplarzu.

Ja o tym nawet nie wspomniałem, bo wiem, że takie są często... ale porównajmy te matryce i zwróć uwagę, że od początku piszę o plamach 
Tutaj z planszą 20% i 10%

Jak przyjrzysz się mojemu zdjęciu to też są tam dwa takie jakby kółka otoczone falami, z tym że nigdy nie udało mi się tego zobaczyć przy normalnym oglądaniu, nawet przy tej wspomnianej scenie odcinku Marco Polo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

decyzja podjęta - będzie sony 55XE9005, niestety A7 nie wydaje mi się dobrym telewizorem do codziennego rodzinnego oglądania tv.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.01.2018 o 13:43, hindus3d napisał:

decyzja podjęta - będzie sony 55XE9005, niestety A7 nie wydaje mi się dobrym telewizorem do codziennego rodzinnego oglądania tv.

Ja z TV korzystam ponad miesiąc i oglądam wszystko. Na TV oglądam filmy w HD (najlepsza jakość), gry (Xbox One S), TV (programy w HD) Jakość obrazu jest świetna w porównaniu z TV LCD UHD 4k miałem poprzednio 3 tv 4k samsunga. philipsa i panasonic które oddałem i postanowiłem kupić OLEDA. Oglądanie na nim filmów jak i TV jest samą przyjemności w dzień jak i w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotr163 napisał:

Panowie,

Czy to się nadaje na wymianę TV?

Jeżeli telewizor był dopiero co kilka dni temu zakupiony, dał bym mu szansę, żeby trochę popracował i przeszedł kilka razy automatyczną procedurę wyrównywania matrycy - nie jest tak źle w odniesieniu do niektórych innych przypadków tu pokazywanych i omawianych.

Poza tym w rzeczywistości na pewno plansza 5% szarości wygląda znacznie lepiej (bo jest prawie zbliżona do czerni), a zdjęcia mają złą ekspozycję, są zbyt rozjaśnione i niestety uwypuklają niepotrzebnie to, czego czasem gołym okiem wcale nie widać.

10% i 20% wyglądają bardzo ładnie. Uważam, że całkiem dobry egzemplarz się trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piotr163 napisał:

Panowie,

Czy to się nadaje na wymianę TV?

Jeśli przeszkadza Ci przy oglądaniu i masz taką możliwość to ja bym oddał, mój model miał wyraźniejsze pionowe pasy od tego na zdjęciu, były dość widoczne przy ruchach kamery więc zrobiłem zwrot do sklepu (szlaczki i fale mi nie przeszkadzały tylko te pionowe pasy) w moim przypadku automatyczne czyszczenie nic nie pomogło.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...