Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Panowie dziwne te skoki cenowe na B7..

Obserwowałem oferty od połowy Maja i wtedy była promocja do 29.05 B7 55' - 5999zł. Promocja się skończyła a ten TV dalej był w cenie 5999 zł. Kupiłem 3 dni temu a dziś już cena 5699zł.. więc to chyba świetna  okazja biorąc pod uwagę ile B7 kosztował parę miesięcy temu. Dotyczy RTV Euro AGD.

Mój egzemplarz jest z marca ( naklejka z tyłu obudowy )

Ciekawostką jest, że w Media Expert również świeża dostawa bo wcześniej przez dłuższy czas TV nie był dostępny ani fizycznie ani internetowo.

 

Dobrej nocy życzę ;)

Edytowane przez Dawid90's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, starsky86 napisał:

Oglądałem teraz Kongo i tak to niebo mnie zastanowiło trochę taki dziwne smugi ale to pewnie materiał i tak sobie włączyłem te plansze z ciekawości bo dotychczas je sam oglądałem i pytam żony co sądzi o tym białym a ona mi to ci wcześniej pisałem... Normalnie nic na razie mi się rzuca ale ja jestem ślepy jaj HDR nie widziałem ( postawiłem obok plazmę panasa 2011 rok i puściłem sobie to samo tu i tu i odpowiedz dostałem emoji39.png). Jakbym miał pewność że oni przed wysyłką sprawdza to co im reklamuje, bym spowrotem tego nie dostał to pewnie bym reklamował bo chce mieć igłę... Ale jak czytam wątek od początku to byl przypadek że i gorszy można dostać... Już nie żałuję kasy na przedłużona gwarancję do 5 lat... A wy to z takiego zdjęcia widzicie od razu że coś nie tak?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Jeżeli chodzi o kolory to siedząc z kąta żółty ma największe odchyly... Jak patrzę z prawa to też tambbardziel seledyn widzę553a9c2ef81559916f2ad5a49e574137.jpgc914d9baf6653eee6c0ad4bdea9e000f.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie(nowe C7 65, z czerwonymy 'zafarbem' ekstra) ta żółta plansza wygląda chyba jeszcze gorzej i to na wprost. Przekłada się to na zwyczjane oglądanie np. w filmach z akcją na pustyni (mumia, gwiezdne wojny). A już najbardziej irytuje przy transmisjach z koszykówki, kiedy parkiet jest przebarwiony około kilkunastu/kilku cm na obydwu brzegach ekranu. Proponuję więc spojrzeć również na tego typu 'żółte' materiały oprócz plansz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się to ma do kątów którymi się tak chwalą... Nadaje się coś takiego do reklamacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaliście kasiorę o której tak LG szumnie pisało, że przepraszamy, ale do 31 maja br. damy radę? Dla mnie podejście LG do tematu jest Żenujące!!!

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostaliście kasiorę o której tak LG szumnie pisało, że przepraszamy, ale do 31 maja br. damy radę? Dla mnie podejście LG do tematu jest Żenujące!!!
Ja dostałem 29.05 do 31 mieli czas więc bez zastrzeżeń. Napisz do nich maila.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, drf napisał:

U mnie(nowe C7 65, z czerwonymy 'zafarbem' ekstra) ta żółta plansza wygląda chyba jeszcze gorzej i to na wprost. Przekłada się to na zwyczjane oglądanie np. w filmach z akcją na pustyni (mumia, gwiezdne wojny). A już najbardziej irytuje przy transmisjach z koszykówki, kiedy parkiet jest przebarwiony około kilkunastu/kilku cm na obydwu brzegach ekranu. Proponuję więc spojrzeć również na tego typu 'żółte' materiały oprócz plansz.

Reklamować zawsze można. Niestety z tego co wiadomo LG nie uznaje tego za wadę. Moim zdaniem takie przebarwienia są niedopuszczalne - jeśli w rzeczywistości wygląda to tak źle jak na zdjęciu. Normalne są lekkie przebarwienia na planszy 100 White.

Edytowane przez Damiano85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sugerujecie reklamować? Bo nie chce mi się go wozić spowrotem do sklepu... Mogę im zgłosić reklamacje i żeby sobie go sami odebrali ? Czy bezposrednio w LG ale to tam się zgłasza Z tego co widzę naprawę... Przyjedzie technik i będzie madrowal... A tak to może jak wyśle cały to może nie będą kombinować i dadzą nowy...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg wam powie że tv należy ogladac z zachowaniem 90 stopni a przy większych niż 110 mogą wystąpić przebarwienia przez filtr antyrefleksyjny. Jeśli przy 90 stopniach obraz wygląda normalnie nie ma czym się przejmować bo każdy oled pod kątem będzie lekko przebarwial biel. Lepsze to niż oglądanie samego siebie w odbiciach ekranu.

Swoją drogą dziwię się że nadal są osoby które kupują OLED'a I zamiast cieszyć się obrazem to siedzą i oglądają plansze testowe.

Panowie tyle razy już było pisane, jak nie ma problemów podczas normalnego oglądania to nie szukajcie tych problemów na siłę.

 

Pozdrawiam

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ok, masz rację tylko czemu wszystkie kolory w miarę odzwierciedla a tego żółtego nie.. w pokoju mam panasa i kolory są jednolite na całym ekranie niezależnie od planszy a tutaj nie ma 100 idealu, patrzac wprost też na planszach mam wrażenie że nie ma super jednolitości. Co do obrazu oglądanego jest jak najbardziej ok

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Damiano85 napisał:

Reklamować zawsze można. Niestety z tego co wiadomo LG nie uznaje tego za wadę. Moim zdaniem takie przebarwienia są niedopuszczalne - jeśli w rzeczywistości wygląda to tak źle jak na zdjęciu. Normalne są lekkie przebarwienia na planszy 100 White.

Damiano, tylko że takie przebarwienia, które pokazał starsky na zdjęciach są pod KĄTEM i te "przebarwienia" to efekt polaryzatora. OLEDy, mimo że mają bardzo dobre kąty, ale nie są pod tym względem idealne, co doskonale widać właśnie na takich planszach. starsky opublikował jedno zdjęcie na wprost i tam widac lekko cieplejsze i zimniejsze miejsca. Wydaje mi się jednak że nie ma tu tragedii. Wszystko zależy, czy widać to przy normalnej zawartości. Oczywiście nie ma szans aby LG stwierdziło tu usterkę.

2 minuty temu, starsky86 napisał:

Nie no ok, masz rację tylko czemu wszystkie kolory w miarę odzwierciedla a tego żółtego nie.. w pokoju mam panasa i kolory są jednolite na całym ekranie niezależnie od planszy a tutaj nie ma 100 idealu, patrzac wprost też na planszach mam wrażenie że nie ma super jednolitości. Co do obrazu oglądanego jest jak najbardziej ok

Jakiego masz dokłanie "panasa" ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden szał TX-P42S30E

Subman a u ciebie jak z takim obrazem, masz przebarwienia czy trafił Ci się po prostu lepszy model

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, starsky86 napisał:

Żaden szał TX-P42S30E

Subman a u ciebie jak z takim obrazem, masz przebarwienia czy trafił Ci się po prostu lepszy model

No widzisz, to jest plazma. Ona ma najlepsze kąty i równiejszy ekran. Na drugim miejscu są OLEDy, następnie IPSy, a na końcu mamy VA. Na swoim C7 mam lekko zimniejszą środkową część ekranu na jednolitej planszy, ale nie przeszkadza to w normalnych materiałach. Pod kątem ekran wygląda dość podobnie jak u Ciebie. Niestety coś za coś - OLEDy mają gorsze kąty niż plazma, ale za to o wiele lepszą warstwę antyodblaskową. W dzień widać bardzo dużą różnicę. Na OLEDzie masz czerń, na plaźmie zamiast czerni masz szarość.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie jest tak że tylko pechowcą się tak trafia a jest to częstszy problem... Kolega wcześniej pisał, że jest to nieakceptowalne... mogę spróbować zareklamować przyjedzie technik i zobaczę co powie...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, starsky86 napisał:

Czyli to nie jest tak że tylko pechowcą się tak trafia a jest to częstszy problem... Kolega wcześniej pisał, że jest to nieakceptowalne... mogę spróbować zareklamować przyjedzie technik i zobaczę co powie...

Powie, że taka jest cecha OLEDów i nie wymienią matrycy. Już nie jeden forumowicz próbował to zgłosić do LG. Masz lekkie przebarwienia na białej planszy na wprost. U mnie są bardzo delikatne, mniejsze niż u Ciebie. Jeśli widzisz te przebarwienia podczas normalnej zawartości to jedynym ratunkiem jest zwrot telewizora do sklepu, o ile masz taką możliwości (kupując przez internet masz prawo odstąpić od umowy w ciągu 14 dni). U mnie biała plansza wygląda tak:

95.jpg

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie [beeep]a że mnie bo tylko rezerwowalem online... Mogłem brać do domu... I nie nalezy się zwrot... Czytać ze zrozumieniem musisz, Yoda by powiedział... Mam ubezpieczenie jeszcze od wszystkiego

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, starsky86 napisał:

Czyli to nie jest tak że tylko pechowcą się tak trafia a jest to częstszy problem... Kolega wcześniej pisał, że jest to nieakceptowalne... mogę spróbować zareklamować przyjedzie technik i zobaczę co powie...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Sam pisałeś o tym, że widzisz te przebarwienia w różnych programach. Mnie by coś takiego przeszkadzało... Ja mam akurat mniejszy ekran i nawet na planszy 100% white musiałbyś wpatrywać się z kilkanaście sekund by znaleźć jakieś minimalne przebarwienia... Przy większych ekranach łatwiej trafić na sztukę z tym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam, poglądowo, jak to wygląda u mnie na przykładzie 'równomierności' koloru parkietu w Bostonie parkiet_01.thumb.jpg.5293fa272898e4f7b31b0cbbc774df6b.jpgparkiet_02.thumb.jpg.19c450059a366fb8fb4d950c0bab23c9.jpg

 

1 godzinę temu, starsky86 napisał:

A jak sugerujecie reklamować? Bo nie chce mi się go wozić spowrotem do sklepu... Mogę im zgłosić reklamacje i żeby sobie go sami odebrali ? Czy bezposrednio w LG ale to tam się zgłasza Z tego co widzę naprawę... Przyjedzie technik i będzie madrowal... A tak to może jak wyśle cały to może nie będą kombinować i dadzą nowy...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Kupowałem przez net'a w Saturnie i tam będę próbował wymienić na inny egzemplarz. Albo ewentualnie zwrócić(mam jeszcze kilkanaście dni na to), a potem losować(kupować) kolejną sztukę. Z tego co przeszukałem forum to Yoszek miał podobny problem z przebarwieniami i LG to odrzuciło (okolice 36 strony z tego tematu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam pisałeś o tym, że widzisz te przebarwienia w różnych programach. Mnie by coś takiego przeszkadzało... Ja mam akurat mniejszy ekran i nawet na planszy 100% white musiałbyś wpatrywać się z kilkanaście sekund by znaleźć jakieś minimalne przebarwienia... Przy większych ekranach łatwiej trafić na sztukę z tym problemem.
A ty w jakiej formie byś reklamował : spakowalbys im i zawiózł czy zgłosił do LG bezposrednio

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

W ramach rękojmi mi to przyjmą w sklepie stacjonarnym?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę o OLEDACH, i zastanawiam się nad jedną rzeczą, mianowicie wiele osób pisze, że OLED największe wrażenie robi w całkowicie ciemnym pomieszczeniu, bez światła. Nie bolą, nie męczą wam się oczy od takich seansów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie zainstalować jakiś inny odtwarzacz video? Jeśli tak to jak to zrobić? 

W tym od LG nie można ustawić aspect ratio i nie wszystkie filmy z pendriva dobrze się dopasowują a ustawienia proporcji ekranu w tv też nic nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tuż tuż wielki test naszych oledów - mistrzostwa świata w piłce nożnej. Cały miesiąc katowania statycznych wyników. Po miesiącu wszyscy sprawdzają plansze testowe :) wyniki na forum :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są najlepsze ustawienia pod PS4 Pro, chodzi o ustawienia obrazu w trybie HDR. ;)
Pytam ponieważ pierwszy raz mam OLED'a a choć ustawienia podobne do tych z LED to i tak prosiłbym o nakierowanie. 

Edytowane przez Donnie_Darko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, starsky86 napisał:

A ty w jakiej formie byś reklamował : spakowalbys im i zawiózł czy zgłosił do LG bezposrednio

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

W ramach rękojmi mi to przyjmą w sklepie stacjonarnym?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Ja bym oddał do sklepu, jeśli jest taka możliwość. Potem kupiłbym inny egzemplarz, tym razem sprawdzając czy nie ma cyrku z warstwą antyodblaskową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adi777 napisał:

Tak sobie myślę o OLEDACH, i zastanawiam się nad jedną rzeczą, mianowicie wiele osób pisze, że OLED największe wrażenie robi w całkowicie ciemnym pomieszczeniu, bez światła. Nie bolą, nie męczą wam się oczy od takich seansów ?

Zawsze oglądam jak najciemniej się da. Oczy minimalnie bardziej się męczą (jednak nie zawsze), ale nie na tyle, bym z tego zrezygnował. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mario Mario napisał:

Czy da sie zainstalować jakiś inny odtwarzacz video? Jeśli tak to jak to zrobić? 

W tym od LG nie można ustawić aspect ratio i nie wszystkie filmy z pendriva dobrze się dopasowują a ustawienia proporcji ekranu w tv też nic nie dają.

He? Mam podłączony dysk i na nim trochę meczyków w UHD i filmów w HDR i zawsze mogę zmienić proporcje ekranu, wchodzę w ustawienia (klawisz trybik na pilocie) i drugie pole od góry pod X.

Aleksej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...