Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

 

24 minuty temu, Mario HokejFan napisał:

Nie jestem mocny w temacie stąd prośba o ocenę.

dla mnie to wygląda nieżle ale i tak pewnie sie zmieni w ciągu kolejny 100-200h

musisz sobie po prostu odpowiedzieć czy widzisz wpływ tych potencjalnie pionowych smug na oglądany obraz (mecze, filmy, dziennik)

jak nie to nie ma co szukać dziury w całym i trzeba cieszyć się obrazem

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak, wydaje mi się że gorzej i nie widzę wpływu na oglądanie... Gorzej nie widzę tego całego HDR 433f2701f53b579868e482eabee41927.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

odpal na netflixie StarTrek Discovery sezon1 odcinek1 od 7:40

i jak mało to jakis tryb bright

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie naczytają się jakichś głupot a potem podejmują decyzję o zwrocie tv na podstawie planszy 5%, która codzienne może wyglądać inaczej... Każdy cykl kompensacji może zmieniać jej wygląd, co nie ma przełożenia na obraz. Ja przynajmniej takiej zależności u sobie nie stwierdziłem. Po kilku miesiącach użytkowania wrzuciłem tę plansze u siebie i akurat trafiłem na dzień, w którym wygląda ona znacznie gorzej niż na samym początku. Oglądam mnóstwo filmów, głównie z Bluray 4k i te paski nie są wogóle widoczne podczas normalnego użytkowania.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpal na netflixie StarTrek Discovery sezon1 odcinek1 od 7:40
i jak mało to jakis tryb bright
Się robi kapitanie odpalę. A ten tryb bright to co ?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko, przy oglądaniu Remuxa UHD HDR kontrast dynamiczny dać na off czy na nisko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, starsky86 napisał:

A jak ściągnę wersje MKV HDR i odtworze z dysku przenośnego przez telewizor? Jak to wygląda, czytam po forach zagranicznych i MKV podobno wspiera HDR tylko jeszcze dolby vision nie

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Jak ściągniesz plik MKV z HDR to oczywiście TV po usb odtworzy ten film z HDRem i będzie efekt wow. 

22 godziny temu, Dawid90's napisał:

Panowie czytam od początku wątek, ale to trochę zajmie. Chciałbym już teraz cieszyć się w miarę dobrymi ustawieniami i przede wszystkim takimi, które nie zaszkodzą ( zwłaszcza w grze )

1. Tryb Gra ( bez HDR ) Oświetlenie OLED na jakim powinno być poziomie?

2. Tryb Gra ( z HDR ) Oświetlenie OLED na 100?

3. Czy należy włączać Kontrast Dynamiczny na poziom '' Niski '' dla lepszego efektu w grach i filmach z HDR? Maciej coś o tym wspominał w recenzji i nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

4. Czy ten system kompensacji załącza się automatycznie po wyłączeniu TV? Rozumiem, że aby zadziałał to TV musi być w trybie czuwania? Mam listwę, więc wyłączam cały dopływ prądu. Czy to dobrze czy źle? Czy pojawia się w ogóle jakaś informacja, że kompensacja przebiegła pomyślnie?

 

To tyle na początek. Będę na pewno spokojniejszy jeśli uzyskam odpowiedź.

 

 

1 Jak chcesz. Im dasz więcej tym potencjalne ryzyko wypaleń większe. Ja mam na 70 chyba, większość osób daje w przedziale 50-70, ale są tu tacy co uważają to za herezję i dają na maksa

2.  Tego nie dotykać. Domyślnie jest 100 i tak powinno być

3. Kontrast dynamiczny na Niski włącza funkcję 'Active HDR' która jest pomocna bo rozjaśnia zbyt ciemne partie obrazu które zawierają jakieś detale, ale tylko w trybach innych niż 'Gra'. W trybie HDR Gra też ją warto włączyć, żeby skompensować utratę jasności.

4. Nie odłączaj od prądu TV i będzie ok. Nie ma informacji że kompensacja przebiegła pomyślnie, natomiast można to wyłapać po odgłosie przekaźnika odcinającego zasilanie. Jak wyłączasz TV z pilota to słychać takie 'cyk'. Jak wyłączysz go i nie usłyszysz 'cyk' to znak że TV rozpoczął kompensację. Po 7 minutach usłyszysz to 'cyk' to znak że TV skończył kompensować i się wyłączył z prądu. 

15 godzin temu, Mario Mario napisał:

Jestem dopiero na 103 stronie więc z góry przepraszam jeśli się powtarzam, ale proszę o odp. na trzy pytania

1. Wrócę jeszcze do wyłączania tv i utraty gwarancji bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Tv nie można wyłączać z prądu przez te 7 min, ale czy potem już można ? Powiedzmy że dla bezpiecznego marginesu będę wyłączał go z prądu po 15 min. po zgaszeniu, będzie to ok dla ewentualnego serwisu czy może to też jest nieprawidłowe ?

2. Pisaliście o oderwaniu folii z tyłu , ja takiej nie miałem , czy to znaczy że dostałem używany tv ? (nie mam jak sprawdzić ilość godz. w menu, nie będę kupował komórki czy pilota żeby raz wejśc do menu. Swoją drogą co za porąbany pomysł z tym wejściem tylko przez zapomniany i nieużywany IR)

3. PS4 Pro wyje jak odkurzacz, cooler chodzi na 100% odkąd ustawilem ją pod 4k i hdr, na telewizorze hd było spoko, macie na to jakiś sposób ?

1. Lepiej nie wyłączać z prądu TV i masz święty spokój. Teoretycznie można go odłączać po kompensacjach, ale utratę zasilania TV też odnotowuje w menu serwisowym. Jak chce Ci się później tłumaczyć serwisowi w razie 'W' że odłączałeś go z prądu, ale pilnowałeś żeby cykl się wykonał to proszę bardzo.

2. Z foliami jest loteria, zostaw ten temat w spokoju już

3. PS4Pro chodzi ciszej głośniej w zależności jaki egzemplarz Ci się trafił. Warto natomiast zadbać o jego wentylację, czyli ustawić na szafce gdzie swobodnie będzie mogło zassać świeże powietrze i z tyłu wypuścić ciepłe powietrze, a nie w jakiś wnękach, zamykanych szafkach itp. Poza tym zdefiniuj 'wyje jak odkurzacz'. Dla jednego dźwięk wentylatora to będzie wycie, a dla drugiego to będzie cichy szmer. 

3 godziny temu, gret2013 napisał:

Panowie pytanko, przy oglądaniu Remuxa UHD HDR kontrast dynamiczny dać na off czy na nisko?

Na 'Niski', patrz moją wcześniejszą odpowiedź w tym poście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Ludzie naczytają się jakichś głupot a potem podejmują decyzję o zwrocie tv na podstawie planszy 5%, która codzienne może wyglądać inaczej...


Osobiście nawet razu żadnej planszy nie odpalałem - nie ma potrzeby, nic nie wzbudza w wyświetlanym obrazie mojej wątpliwości więc po co szukać na siłę?:) Jak poprzednio miałem LG na IPSie to od razu coś było nie halo jak oglądałem np. mecze piłki nożnej, wrzuciłem planszę i wyszło, że clouding jak się patrzy...


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, efel napisał:

.4. Nie odłączaj od prądu TV i będzie ok. Nie ma informacji że kompensacja przebiegła pomyślnie, natomiast można to wyłapać po odgłosie przekaźnika odcinającego zasilanie. Jak wyłączasz TV z pilota to słychać takie 'cyk'. Jak wyłączysz go i nie usłyszysz 'cyk' to znak że TV rozpoczął kompensację. Po 7 minutach usłyszysz to 'cyk' to znak że TV skończył kompensować i się wyłączył z prądu. 

1. Lepiej nie wyłączać z prądu TV i masz święty spokój. Teoretycznie można go odłączać po kompensacjach, ale utratę zasilania TV też odnotowuje w menu serwisowym. Jak chce Ci się później tłumaczyć serwisowi w razie 'W' że odłączałeś go z prądu, ale pilnowałeś żeby cykl się wykonał to proszę bardzo. 

Ok, nie udało mi się jeszcze tego ,,cyku,, usłyszeć to podrąże temat, sorry ale widzę że ta kompensacja jest najważniejsza dla oleda. 

Jak to wygląda jak nie oglądam dziennie po tyle godzin? To znaczy że jak oglądam dajmy na to w 1 dzień przez godzinę, w drugi przez dwie to tv sobie dodaje w pamięci i w trzeci wystarczy że godzinę obejrzę i się włączy czyszczenie? Czy może jest tak że trzeba w jednym ciągu zaliczyć 4h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4h się sumują.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy możecie podać jakieś modele soundbarów do 1000 zł?Zależy mi na dobrym basie a więc modele z subwooferem.Rozumiem też że powinien mieć wejście(a) hdmi.Jeżeli tv podłączę optykiem z soundbarem to dźwięk z Ps4ki poprzez tv będzie leciał do soundbara?Będzie to dolby digital?Czy muszę konsolę podłączyć bezpośrednio do soundbara.Ale wtedy bez hdmi nie poleci z tv,aplikacji itd.Mam na oku jakieś samsungi no ale one nie mają wejścia hdmi.Warto brać takiego soundbara?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Panowie czy możecie podać jakieś modele soundbarów do 1000 zł?Zależy mi na dobrym basie a więc modele z subwooferem.Rozumiem też że powinien mieć wejście(a) hdmi.Jeżeli tv podłączę optykiem z soundbarem to dźwięk z Ps4ki poprzez tv będzie leciał do soundbara?Będzie to dolby digital?Czy muszę konsolę podłączyć bezpośrednio do soundbara.Ale wtedy bez hdmi nie poleci z tv,aplikacji itd.Mam na oku jakieś samsungi no ale one nie mają wejścia hdmi.Warto brać takiego soundbara?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Nie warto, dobre soundbary to koszt powyżej 1500-1700PLNów, takimi do tysiąca nawet głowy sobie nie zawracaj...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Efel

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

Jest coś co mnie niepokoi..

Nie wiem czy dobrze będzie to widać na zdjęciu, ale czy to w grach czy filmach mam takie dziwne zniekształcenia obrazu.. ( zdj.1 ) Czy to normalne? Bardzo psuje efekt.. 

 

Zdj.2

Czy te ustawienia są prawidłowe?

Włączając gre, która korzysta z HDR wchodzę w menu konsoli w opcje wyjścia video i taka pojawia się informacja. Gdy jestem w samym menu bez włączania gry jest format koloru RGB.

IMG_20180531_105131.jpg

IMG_20180531_103136.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wie  ktoś jaka jest różnica w trumotion pomiedzy gładki a wyczyść?, czy ma to jakis odpowiednik w blur i judder w ustawieniach użytkownika?

 

Edytowane przez Mario Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam. Mam pytanie odnosnie trybu HDR Game. Jaka ustawiacie Gamme kolorow? Auto czy szeroka? 

Poza tym. Mam problem z PS4 PRO. Ustawiajac w opcjach wyjscia wideo w konsoli wszystko na auto, moj B7 dostaje szalu i gubi sygnal. Nie wazne czy SDR czy HDR. Wyskakuje info brak sygnalu. Dopiero wylaczenie na chwile UHD Color i przelaczenie na twardo w opcjach Konsoli rozdzielczosci na YUV420 2160p pomaga. Probowalem rozne kable, restartowalem ustawienia konsoli do fabrycznych. Klapa. Tryb auto jest u mnie nieosiągalny.  Spotkal sie ktos z tym? W internetach nigdzie nie znalazlem sensownego rozwiazania, a sa filmiki na YT jak PRO jest ustawiane na Auto przy B7 i wszystko swieci cacy. Olac i smigac na YUV420 nawet w SDR czy macie jakies pomysly? 

3 godziny temu, Dawid90's napisał:

@Efel

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

Jest coś co mnie niepokoi..

Nie wiem czy dobrze będzie to widać na zdjęciu, ale czy to w grach czy filmach mam takie dziwne zniekształcenia obrazu.. ( zdj.1 ) Czy to normalne? Bardzo psuje efekt.. 

 

Zdj.2

Czy te ustawienia są prawidłowe?

Włączając gre, która korzysta z HDR wchodzę w menu konsoli w opcje wyjścia video i taka pojawia się informacja. Gdy jestem w samym menu bez włączania gry jest format koloru RGB.

IMG_20180531_105131.jpg

IMG_20180531_103136.jpg

Wszystko jest OK. HDMI ma za mala przepustowosc, zeby wyslac 4K HDR w pelnym RGB, dlatego automatycznie przelacza sie na YUV420 badz 422.

Edytowane przez Fredgard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do soundbarów.Znalazłem Panasonica Sc-HTB688 za ok 1200zł.Posiada optyką i hdmi arc także problemy z ps4 byłyby rozwiązane.Rozumiem że wszystkie sprzęty podłączone pod b7 dalej przez hdmi arc do soundbara obsługiwałyby dolby digital lub dts?Czy konsolę jednak musiałbym łączyć optykiem z soundbarem?Poza tym ten soundbar ma świetne recenzje i mocny bas.Spotify i mam trzęsienie w domu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się odczytać czy tv jest z polskiej dystrybucji nie wchodząc do menu serwisowego ? Może któreś cyferki z serial nr na to wskazują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mario Mario napisał:

Czy da się odczytać czy tv jest z polskiej dystrybucji nie wchodząc do menu serwisowego ? Może któreś cyferki z serial nr na to wskazują ?

Ostatnia litera nazwy modelu wskazuję z jakiej dystrybucji jest tv. Np OLED55B7D to dystrybucja niemiecka. Innych oznaczeń nie znam... Na Polskę jest chyba V na końcu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Damiano, a znasz może odp. na moje pyt. o truemotion? pytałem o to bo ja między tymi trybami nie widzę różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mario Mario napisał:

Dzięki Damiano, a znasz może odp. na moje pyt. o truemotion? pytałem o to bo ja między tymi trybami nie widzę różnicy.

Nie używam TrueMotion. Weź po prostu ustawienia własne i pobaw się suwakami aż znajdziesz optymalne dla siebie ustawienie. Tam nie ma nic skomplikowanego ;)

Ale jestem spostrzegawczy... Dopiero zauważyłem, że w nagłówku tematu jest nazwa modelu z literka V na końcu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz model lg LAS655. Gra całkiem przyzwoicie w swojej cenie.

Wracając do soundbarów.Znalazłem Panasonica Sc-HTB688 za ok 1200zł.Posiada optyką i hdmi arc także problemy z ps4 byłyby rozwiązane.Rozumiem że wszystkie sprzęty podłączone pod b7 dalej przez hdmi arc do soundbara obsługiwałyby dolby digital lub dts?Czy konsolę jednak musiałbym łączyć optykiem z soundbarem?Poza tym ten soundbar ma świetne recenzje i mocny bas.Spotify i mam trzęsienie w domu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miski potwierdzam że jestem ślepy... Dziś tak z glupia mowie żonie by popatrzyła na plansze 100 white... bo tak sobie czytam i ludzie jakieś żółte twory widzą... To ja mówię masz "paczaj". No i ona pacza i mi mówi że biały nie jest biały bo polewej wpada w żółć a po prawej w niebieskawy... Nosz ku... Też tak macie czy ideal bialutki.. ? Chyba że żona ma wzrok Supermena to mogę wypozyczac do testów paczania... d2421367876cb3eb218294571a54e58c.jpg96324d834b8b6f7c8caa38d371438f24.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas oglądania TV coś wzbudza Twoją wątpliwość? Jeśli nie to po co oglądać plansze?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem teraz Kongo i tak to niebo mnie zastanowiło trochę taki dziwne smugi ale to pewnie materiał i tak sobie włączyłem te plansze z ciekawości bo dotychczas je sam oglądałem i pytam żony co sądzi o tym białym a ona mi to ci wcześniej pisałem... Normalnie nic na razie mi się rzuca ale ja jestem ślepy jaj HDR nie widziałem ( postawiłem obok plazmę panasa 2011 rok i puściłem sobie to samo tu i tu i odpowiedz dostałem ). Jakbym miał pewność że oni przed wysyłką sprawdza to co im reklamuje, bym spowrotem tego nie dostał to pewnie bym reklamował bo chce mieć igłę... Ale jak czytam wątek od początku to byl przypadek że i gorszy można dostać... Już nie żałuję kasy na przedłużona gwarancję do 5 lat... A wy to z takiego zdjęcia widzicie od razu że coś nie tak?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Jeżeli chodzi o kolory to siedząc z kąta żółty ma największe odchyly... Jak patrzę z prawa to też tambbardziel seledyn widzę553a9c2ef81559916f2ad5a49e574137.jpgc914d9baf6653eee6c0ad4bdea9e000f.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz model lg LAS655. Gra całkiem przyzwoicie w swojej cenie.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Hmm fajna cena,wygląd tylko to jest 2.1 a Panas 3.1.Pewnie jest różnica w dźwięku przestrzennym.Nic zobaczę jeszcze inne modele LG


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...