Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Widzę, że trwa tu jakaś poważna dyskusja i moje pytania mogą być nie na miejscu w obliczu takiej powagi sprawy..

Ale spróbuję..

Czekam na kuriera, który dostarczy mi LG B7 i chciałbym was poprosić o garść najważniejszych porad odnośnie tego sprzętu. 

 

Czy oprócz tego co jest zawarte w instrukcji jest coś na co powinienem zwrócić szczególną uwagę podczas użytkowania?

TV głównie pod Netflix i PS4 Pro.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich
Widzę, że trwa tu jakaś poważna dyskusja i moje pytania mogą być nie na miejscu w obliczu takiej powagi sprawy..
Ale spróbuję..
Czekam na kuriera, który dostarczy mi LG B7 i chciałbym was poprosić o garść najważniejszych porad odnośnie tego sprzętu. 
 
Czy oprócz tego co jest zawarte w instrukcji jest coś na co powinienem zwrócić szczególną uwagę podczas użytkowania?
TV głównie pod Netflix i PS4 Pro.
 

Jaja sobie robisz?:) Było pierdyliard razy w tym wątku, wystarczy poszukać :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie żart :D

 

Próbowałem wątek przemaglować od początku i od końca po kilkanaście stron, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.. 

 

Czy proszę o zbyt wiele? 

Chociaż jakiś odnośnik? Od której strony zaczyna się robić ciekawie?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dawid90's napisał:

 

 

2 godziny temu, Dawid90's napisał:

To nie żart :D

 

Próbowałem wątek przemaglować od początku i od końca po kilkanaście stron, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.. 

 

Czy proszę o zbyt wiele? 

Chociaż jakiś odnośnik? Od której strony zaczyna się robić ciekawie?

A może zamiast maglować, spróbuj przeczytać cały wątek. Najlepiej zacznij od 1 strony, wszystkich jest 180 (na tę chwilę), więc nie powinno Ci to zająć więcej jak 5-6 dni. Większość przez to przeszła. Jeśli temat Cię interesuje, chcesz się czegoś dowiedzieć, z pewnością dasz radę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie żart
 
Próbowałem wątek przemaglować od początku i od końca po kilkanaście stron, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.. 
 
Czy proszę o zbyt wiele? 
Chociaż jakiś odnośnik? Od której strony zaczyna się robić ciekawie?
Jakie pytania?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie.. chciałem pójść na łatwiznę, ale to by było zbyt piękne, prawda?

Telewizor przyjechał i działa! 

No [beeep]y mi nie urwało po przesiadce z SONY XE 7096, ale gra w HDR fajnie wygląda. Może to kwestia ustawień? 

Możecie podać najlepsze ustawienia pod tryb gra? Oczywiście z HDR. Oświetlenie OLED w trybie gra powinno być na 60 a w HDR na 100?

 

Z recenzji wyczytałem, że najlepiej używać trybu kino ( bez kalibracji ) i chyba przy Netflix zostanę na tym trybie. Chyba, że jest lepsza opcja.

 

A te wasze plansze testowe na szukanie powidoków to można znaleźć gdzieś w opcjach TV? :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mimo wszystko proponuje Ci "przelecieć" na szybko temat. Dowiesz się wielu pomocnych rzeczy ( uchroni to wszystkich przed czytaniem ciągle powtarzających się pytań, a Ciebie przed krytyką ze strony innych) .Co do plansz to --NIE-- nie ma ich w opcjach tv. W prawym górnym rogu  tematu masz pole "szukaj" , nam wpisz co ci potrzeba i zaznacz " ten temat".

Odszukanie powinno ci zająć nie więcej niż 10 sek.

 

I błagam Cię,nie pytaj o folie na matrycy i nie pisz że gdzieś coś przeczytałeś o wypaleniu,powidokach itp.I czy to prawda

Edytowane przez ksiadzDOBRODZIEJ
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dawid90's napisał:

No [beeep]y mi nie urwało po przesiadce z SONY XE 7096, ale gra w HDR fajnie wygląda. Może to kwestia ustawień? 

Poczekaj aż zrobi się ciemno. Kontrast urwie Ci [beeep]e z pewnością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się sprawdzić ilość przepracowanych godzin bez wejścia do menu serwisowego? Zaczynam czytać wątek od zera i jestem na 4 stronie

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, starsky86 napisał:

Czy da się sprawdzić ilość przepracowanych godzin bez wejścia do menu serwisowego?

Niestety nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I drugie pytanie. Nie ukrywam że chciałbym ściągnąc do testów Marsjanina bo ma świetne recenzje jako film w HDR, i tu pytanie. Nie mam odtwarzacza BR 4K ale za to zwykłego BR z 2011 roku... Czy oglądając taki film z dysku w wersji HDR oko 60 GB będzie to znaczna różnica w porównaniu z oglądaniem z odtwarzacza 4K ?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, starsky86 napisał:

I drugie pytanie. Nie ukrywam że chciałbym ściągnąc do testów Marsjanina bo ma świetne recenzje jako film w HDR, i tu pytanie. Nie mam odtwarzacza BR 4K ale za to zwykłego BR z 2011 roku... Czy oglądając taki film z dysku w wersji HDR oko 60 GB będzie to znaczna różnica w porównaniu z oglądaniem z odtwarzacza 4K ?
 

Odtwarzacz z 2011 roku jak wsadzisz do niego płytę HDR nie wyśle do TV sygnału HDR tylko zwykłe HD. Nie zobaczysz więc HDRa a to już spora różnica na minus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odtwarzacz z 2011 roku jak wsadzisz do niego płytę HDR nie wyśle do TV sygnału HDR tylko zwykłe HD. Nie zobaczysz więc HDRa a to już spora różnica na minus. 
A jak ściągnę wersje MKV HDR i odtworze z dysku przenośnego przez telewizor? Jak to wygląda, czytam po forach zagranicznych i MKV podobno wspiera HDR tylko jeszcze dolby vision nie

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam od początku wątek, ale to trochę zajmie. Chciałbym już teraz cieszyć się w miarę dobrymi ustawieniami i przede wszystkim takimi, które nie zaszkodzą ( zwłaszcza w grze )

1. Tryb Gra ( bez HDR ) Oświetlenie OLED na jakim powinno być poziomie?

2. Tryb Gra ( z HDR ) Oświetlenie OLED na 100?

3. Czy należy włączać Kontrast Dynamiczny na poziom '' Niski '' dla lepszego efektu w grach i filmach z HDR? Maciej coś o tym wspominał w recenzji i nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

4. Czy ten system kompensacji załącza się automatycznie po wyłączeniu TV? Rozumiem, że aby zadziałał to TV musi być w trybie czuwania? Mam listwę, więc wyłączam cały dopływ prądu. Czy to dobrze czy źle? Czy pojawia się w ogóle jakaś informacja, że kompensacja przebiegła pomyślnie?

 

To tyle na początek. Będę na pewno spokojniejszy jeśli uzyskam odpowiedź.

 

 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




4. Czy ten system kompensacji załącza się automatycznie po wyłączeniu TV? Rozumiem, że aby zadziałał to TV musi być w trybie czuwania? Mam listwę, więc wyłączam cały dopływ prądu. Czy to dobrze czy źle? Czy pojawia się w ogóle jakaś informacja, że kompensacja przebiegła pomyślnie?  


Nie wolno odłączać OLEDa od sieci, aby kompensacja mogła się wykonać TV musi być na czuwaniu...



Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, starsky86 napisał:

A jak ściągnę wersje MKV HDR i odtworze z dysku przenośnego przez telewizor? Jak to wygląda, czytam po forach zagranicznych i MKV podobno wspiera HDR tylko jeszcze dolby vision nie

wydaje mi się że powinno byc identycznie - porównywalem Passengers z xbox1s i jakis "backup" z sieci

choc jak widze wersje mkv filmu uhd o objetosci 30gb to zastanawiam sie czy to nie jest jakis kastrat jakosciowy czy rzeczywiscie niektóre dyski uhd mają taki mały rozmiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, starsky86 napisał:

A jak ściągnę wersje MKV HDR i odtworze z dysku przenośnego przez telewizor? Jak to wygląda, czytam po forach zagranicznych i MKV podobno wspiera HDR tylko jeszcze dolby vision nie

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Mam tą wersje na pliku, polecam nie porównywałem z płytą bo nie mam jak odtworzyć, ale jest bardzo dobrze tylko że bez HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dopiero na 103 stronie więc z góry przepraszam jeśli się powtarzam, ale proszę o odp. na trzy pytania

1. Wrócę jeszcze do wyłączania tv i utraty gwarancji bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Tv nie można wyłączać z prądu przez te 7 min, ale czy potem już można ? Powiedzmy że dla bezpiecznego marginesu będę wyłączał go z prądu po 15 min. po zgaszeniu, będzie to ok dla ewentualnego serwisu czy może to też jest nieprawidłowe ?

2. Pisaliście o oderwaniu folii z tyłu , ja takiej nie miałem , czy to znaczy że dostałem używany tv ? (nie mam jak sprawdzić ilość godz. w menu, nie będę kupował komórki czy pilota żeby raz wejśc do menu. Swoją drogą co za porąbany pomysł z tym wejściem tylko przez zapomniany i nieużywany IR)

3. PS4 Pro wyje jak odkurzacz, cooler chodzi na 100% odkąd ustawilem ją pod 4k i hdr, na telewizorze hd było spoko, macie na to jakiś sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mario Mario napisał:

Jestem dopiero na 103 stronie więc z góry przepraszam jeśli się powtarzam, ale proszę o odp. na trzy pytania

1. Wrócę jeszcze do wyłączania tv i utraty gwarancji bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Tv nie można wyłączać z prądu przez te 7 min, ale czy potem już można ? Powiedzmy że dla bezpiecznego marginesu będę wyłączał go z prądu po 15 min. po zgaszeniu, będzie to ok dla ewentualnego serwisu czy może to też jest nieprawidłowe ?

2. Pisaliście o oderwaniu folii z tyłu , ja takiej nie miałem , czy to znaczy że dostałem używany tv ? (nie mam jak sprawdzić ilość godz. w menu, nie będę kupował komórki czy pilota żeby raz wejśc do menu. Swoją drogą co za porąbany pomysł z tym wejściem tylko przez zapomniany i nieużywany IR)

3. PS4 Pro wyje jak odkurzacz, cooler chodzi na 100% odkąd ustawilem ją pod 4k i hdr, na telewizorze hd było spoko, macie na to jakiś sposób ?

1. Czytaj cierpliwie dalej. Było o tym sporo. A tak serio to najważniejsze by cykle kompensacji były wykonane. Jeśli musisz odłączyć tv od zasilania to daj mu najpierw kilka-kilkanaście minut w trybie czuwania. 

2. Kto to wie... Z tymi foliami różnie bywa. 

3. Trzeba było kupić Xboxa to było by cicho :) Ps4 pro jest głośniejsze niż nie jeden odkurzacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tą wersje na pliku, polecam nie porównywałem z płytą bo nie mam jak odtworzyć, ale jest bardzo dobrze tylko że bez HDR.

A gdy włączam film i w prawym górnym rogu wyskakuje HDR to to jest czy nie jest film z HDR no bo jak coś wykrywa to może jednak jest . A macie linka do lbczegos co na pewno reprezentuje HDR bo chciałbym mieć pewność że efekt widoczny i będę wiedział czym i jak się to objawia

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyskakuje w prawym górnym rogu symbol HDR to jest. Ja mam w pliku Planetę Ziemia 2 i ta jest w HDR zresztą polecam bo to jest arcydzieło, w 4k i HDR robi piorunujące wrażenie.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wyskakuje w prawym górnym rogu symbol HDR to jest. Ja mam w pliku Planetę Ziemia 2 i ta jest w HDR zresztą polecam bo to jest arcydzieło, w 4k i HDR robi piorunujące wrażenie.
A powiedzcie mi chłopaki bo teraz sobie netflixa na próbę wziąłem na miesiąc... Tam są filmy w dolby vision. I tu moje pytanie, bo od razu mam pięć opcji obrazu donwyboru przy każdej notka dolby vision. No ale... Żywy za żywy... Standard za niebieski i tak dalej... Nie mam wzorca żeby ocenić czy to HDR mam dobrze ustawione. Nie macie jakiegoś wzorca np. na podstawie screena z filmu co i jak ma by widać że niby dobrze ustawione jeat... Bo na trybie kino wydaje mi się to za ciemne a miało być widać detale w czerni a tu ksiądz spowiada w daredwilu i ciemno.. a może tak ma być...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Nie macie jakiegoś wzorca np. na podstawie screena z filmu co i jak ma by widać że niby dobrze ustawione jeat... Bo na trybie kino wydaje mi się to za ciemne a miało być widać detale w czerni a tu ksiądz spowiada w daredwilu i ciemno.. a może tak ma być...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka



Netflix w DV domyślnie powinien odpalić się w trybie Kino domowe, generalnie to ja wyłączyłem wszystkie ulepszacze obrazu i balans bieli na średni, poza tym ustawienia domyślne i jest OK



Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Około 50h używania. 55B7V. Wiem że to zdjęcie pewnie mało ma wspólnego z idealnymi warunkami, ale tylko takie byłem w stanie zrobić.

Robione w trybie obrazu - żywy, na 100% białym i kolorach niczego nie zauważyłem, tylko na tym 5% widać wyraźnie pionowe pasy.

Nie jestem mocny w temacie stąd prośba o ocenę.

 

P1000834.2.thumb.JPG.b479cc21bcf290f563b9fd10d3b128c2.JPGP1000833.1.thumb.JPG.a729594b10eab826da8685fae3946857.JPG

Edytowane przez Mario HokejFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach





Netflix w DV domyślnie powinien odpalić się w trybie Kino domowe, generalnie to ja wyłączyłem wszystkie ulepszacze obrazu i balans bieli na średni, poza tym ustawienia domyślne i jest OK



Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Ku... ja to sobie mogłem kupić crt starego a nie za oledy się brać jak człowiek ślepy... jak ja nic nie widzę żeby to jakoś super obraz poprawiało... Obok mam laptopa i to tak samo wygląda a nawet więcej detali na lapku widać bo jest jaśniejszy obraz

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...