Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy srebrna ramka w B7 jest bardzo widoczna przy oglądaniu ? Miałem już kupiony C7 i niestety okazało się, że nie ma już na magazynie i zostały B7 więc zgodziłem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, medzik1992 said:

Witam. Czy srebrna ramka w B7 jest bardzo widoczna przy oglądaniu ? Miałem już kupiony C7 i niestety okazało się, że nie ma już na magazynie i zostały B7 więc zgodziłem się.

Jest widoczna przy wieszaniu telewizora na ścianie i ścieraniu kurzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, plast napisał:

Jest widoczna przy wieszaniu telewizora na ścianie i ścieraniu kurzu.

To jak będę siedział na wprost nie będzie zauważalna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile masz dioptrii... :) A na serio, dziwne pytanie, w jasnym pokoju oczywiście, że ją zobaczysz, tak jakbyś zobaczył i czarną. Natomiast przy oglądaniu nie ma to znaczenia, a oglądanie prawie/po ciemku sprawia, że telewizor totalnie zlewa się z czernią otoczenia, a obrazy wyłaniają się z tej czerni, żadnej ramki nie widać.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, medzik1992 napisał:

Czyli tak naprawdę nie mam co być zawiedziony, że zmuszony byłem wybrać B7 zamiast C7 ?

Ramki w nocy nie widać ? Jeszcze ewentualnie podstawa może Ci się nie spodobać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Damiano85 napisał:

Ramki w nocy nie widać ? Jeszcze ewentualnie podstawa może Ci się nie spodobać ;)

TV będzie wisiał więc podstawa nie jest ważna :) 

Pytanko natury technicznej. Jak użytkować TV by uniknąć wypaleń ? Czy mogę spokojnie grać na PS4 w jedną grę np.8-10h i nie grożą mi powidoki ? Jakie zalecacie ustawienia obrazu ?

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, medzik1992 napisał:

TV będzie wisiał więc podstawa nie jest ważna :) 

Pytanko natury technicznej. Jak użytkować TV by uniknąć wypaleń ? Czy mogę spokojnie grać na PS4 w jedną grę np.8-10h i nie grożą mi powidoki ? Jakie zalecacie ustawienia obrazu ?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jest zwyczajnie zbyt dużo zmiennych. Pozostaje Ci samemu potestować. 8-10 godzin to akurat bardzo dużo moim zdaniem. Jeśli gra będzie w HDR i będzie miała stałe elementy to nie ma nawet takiej opcji by nie było wyraźnych powidoków. Miesiąc takiej zabawy i panel do wymiany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... super. Chyba słabo przemyślałem zakup OLEDY... wszędzie strasznie zachwalany, a to jednak bubel mimo wszystko.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, medzik1992 napisał:

Aha... super. Chyba słabo przemyślałem zakup OLEDY... wszędzie strasznie zachwalany, a to jednak bubel mimo wszystko.

Żaden bubel. Po prostu przy takim hardkorowym łupaniu - jak podałeś - ryzyko zawsze jakieś istnieje.

12 minut temu, Damiano85 napisał:

Żaden bubel. Po prostu przy takim hardkorowym łupaniu - jak podałeś - ryzyko zawsze jakieś istnieje.

Zresztą nie ma co się zbytnio przejmować. Wujek Life's Good i tak wymienia panele wszystkim po równo. Jedynie przy odrobinie pecha wstawiają jakieś odpady z produkcji zamiast normalnego panelu. Samo życie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, medzik1992 napisał:

Aha... super. Chyba słabo przemyślałem zakup OLEDY... wszędzie strasznie zachwalany, a to jednak bubel mimo wszystko.

Pytanie w co będziesz grał. To na co powinieneś zwracać uwagę to bardzo kontrastowe HUDy cały czas w jednym miejscu. Niektóre gry nie mają go wcale, inne mają półprzezroczyste HUDy, inne mają bardzo kontrastowe. Np. nie będzie problemu z Call of Duty, ale będzie ryzyko wypalenia jak będziesz grał przez wiele miesięcy wyłącznie w jeden tytuł, typu FIFA 18. Tak jak zaznaczył Damiano, serwis LG Polska wymienia jednak wypalone matryce w ramach gwarancji, więc nie jest tak źle :) 

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, medzik1992 napisał:

A mam z kolei inne pytanie... czy wypalone matryce przeszkadzają podczas oglądania ?

 

Zależy. Twoja żona pewnie nie zauważy. Ciebie będzie za to nosiło z nerwów że wydałes kupę kasy i wypalenie jest widoczne. A czy przeszkadza? Jak już będziesz wiedział że ono tam jest, to podświadomie będziesz się cały czas wgapiał w to miejsce i będzie irytować. Kwestia też potem jak bardzo będzie wypalone.

  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Damiano85 napisał:

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jest zwyczajnie zbyt dużo zmiennych. Pozostaje Ci samemu potestować. 8-10 godzin to akurat bardzo dużo moim zdaniem. Jeśli gra będzie w HDR i będzie miała stałe elementy to nie ma nawet takiej opcji by nie było wyraźnych powidoków. Miesiąc takiej zabawy i panel do wymiany ;)

No bez przesady grałem ostatnio w jedna grę przez ponad dwa tygodnie po 12h dziennie bo byłem chory i żadnych powidokow nie mam.

Edytowane przez kislawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kislawa napisał:

No bez przesady grałem ostatnio w jedna grę przez ponad dwa tygodnie po 12h dziennie bo byłem chory i żadnych powidokow nie mam.

Większość nie rozróżnia chyba pojęć powidok i wypalenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego trzeba skalibrowac swojego oleda i wtedy będzie to bajka Inne ustawienia Ci tego obrazu nie dają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rtings testuje obecnie wypalanie 7 serii. Puszczają FIFA 18 na okrągło przez 20 godzin na dobę. Coś zaczęło się pojawiać na jednolitej planszy po ok. 8 tygodniach, czyli po ok. 1200 godzin. To dużo jak na jeden tytuł. Egzemplarz na którym puszczany jest na okrągło Call of Duty, jest po 10 tygodniach wciąż całkowicie czysty na planszach. Oczywiście trzeba też wziąć pod uwagę duże różnice podatności na wypalenia poszczególnych egzemplarzy. Sam test jest też bardzo specyficzny, bo mało kto gra przecież na okrągło wyłącznie w jeden tytuł. Ja bym na Twoim miejscu medzik nie martwił się na zapas. Jak jednak masz zamiar grać w jakiś jeden tytuł przez długi czas, to dobrze by było abyś wszedł w ustawienia gry i sprawdził, czy nie masz możliwości zwiększenia przezroczystości HUDów. Jak się OLED wypali, to serwis LG powinien wymienić Ci matrycę.

  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko chłopaki, mam słuchawki bluetooth marki Sony i chciałbym je podłączyć do telewizora. Z tego co widziałem w opcjach dźwięku jest wyjście bluetooth ale niestety nie wyszukuje mi moich słuchawek... Pytanie czy można jakikolwiek sprzęt pod ten bluetooth podłączyć czy LG widzi się tylko ze sprzętem LG ... Generalnie chodzi mi o możliwość grania na słuchawkach przy graniu na ps4. Trochę paranoja z tym bluetoothem bo ps4 teoretycznie ma bluetooth ale również nie widzi słuchawek, które nomen omen są marki Sony ale nie są specjalnie dedykowane do grania na ps4...

Edytowane przez lukasz89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ze sluchawkami to jakas kaszana po bluetooth. Mam Bose i taki sam problem . Trudno sparowac ,niby tv widzi sluchawki ale nie lacza.. Czasem sie zdazy ,ze sie sparuja , chwile jest ok ale jak zmienie kanal w tv lub zrobie ciszej/glosniej to tez sie rozlaczaja.Generalnie i tak jak musze sluchac przez sluchawki  to podpinam pod wzmacniacz. Ale sam fakt ,ze cos nie dziala jest wkurzajacy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj ze sluchawkami to jakas kaszana po bluetooth. Mam Bose i taki sam problem . Trudno sparowac ,niby tv widzi sluchawki ale nie lacza.. Czasem sie zdazy ,ze sie sparuja , chwile jest ok ale jak zmienie kanal w tv lub zrobie ciszej/glosniej to tez sie rozlaczaja.Generalnie i tak jak musze sluchac przez sluchawki  to podpinam pod wzmacniacz. Ale sam fakt ,ze cos nie dziala jest wkurzajacy..
Moje Sony sparowały sie bez problemu. Niestety nie działa wtedy tryb obrazu "Gra". Na szczęście mam Avantree którego podłączyłem do wyjścia optycznego. Wszystko działa teraz tak jak powinno. Można nawet dwie pary słuchawek podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2018 o 20:08, Subman napisał:

rtings testuje obecnie wypalanie 7 serii. Puszczają FIFA 18 na okrągło przez 20 godzin na dobę. Coś zaczęło się pojawiać na jednolitej planszy po ok. 8 tygodniach, czyli po ok. 1200 godzin. To dużo jak na jeden tytuł. Egzemplarz na którym puszczany jest na okrągło Call of Duty, jest po 10 tygodniach wciąż całkowicie czysty na planszach. Oczywiście trzeba też wziąć pod uwagę duże różnice podatności na wypalenia poszczególnych egzemplarzy. Sam test jest też bardzo specyficzny, bo mało kto gra przecież na okrągło wyłącznie w jeden tytuł. Ja bym na Twoim miejscu medzik nie martwił się na zapas. Jak jednak masz zamiar grać w jakiś jeden tytuł przez długi czas, to dobrze by było abyś wszedł w ustawienia gry i sprawdził, czy nie masz możliwości zwiększenia przezroczystości HUDów. Jak się OLED wypali, to serwis LG powinien wymienić Ci matrycę.

Rozumiem, że to ma znaczenie jeżeli tv używa się praktycznie tylko do grania, non stop w tę samą grę, bez filmów, telewizji itp? Też gram w FIFĘ, czasem godzinkę dziennie, czasem dwie, czasem w ogóle i może nie, że zaczynam się martwić, ale jakiś niepokój się wkradł. Kupiłem telewizor pod filmy, konsola to tylko dodatek, ale mocno bym się zirytowal, gdyby za jakiś czas coś złego zaczęło się dziać. Z drugiej strony, chyba nie ma co popadać w paranoję, prawda? W końcu to telewizor jest dla mnie, a nie ja jestem dla niego...

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Dawid Pawica napisał:

Rozumiem, że to ma znaczenie jeżeli tv używa się praktycznie tylko do grania, non stop w tę samą grę, bez filmów, telewizji itp?

Ważny jest efekt kumulacji. Nie ma znaczenia, czy raz grasz 2 godziny, w jeden dzień a w inny dzień wogóle nie będziesz grać. W przypadku FIFA masz w lewym, górnym rogu HUD z wynikiem meczu, który jest mocno kontrastowy i to on stanowi tu największy problem. rtings testuje telewizory z oświetleniem OLED=60. Załóżmy, że grasz codziennie w FIFĘ po godzinie. Wtedy 4 lata grania (1400 godzin) w takich warunkach symuluje mniej więcej 10 tygodni testów na rtings. Trzeba do tego wziąć dużą niewiadomą w postaci podatności na wypalenia danego egzemplarza OLEDa, a wiemy już że są i tu duże różnice. Gdybyś jednak miał egzemplarz rtings C7, to po 4 latach takiego grania w FIFĘ dzień w dzień po godzinie, to plansze testowe będą prezentowałyby się tak jak poniżej. Jak można sobie radzić w takich grach jak FIFA ? Najlepiej chyba olać sprawę, bo pewnie po 4-5 latach i tak będziesz nowego telewizora. Jakby coś się stało w pierwszych dwóch latach, to bedziesz mógł to zgłosić do serwisu LG. Można też wyłączyć HUD w lewym górnym rogu z wynikiem meczu i być pewnym, że nic się nic nie stanie z OLEDem.
real-burn-in-week-11-tv-5-red-large.jpg

real-burn-in-week-11-tv-5-green-large.jp

real-burn-in-week-11-tv-5-blue-large.jpg

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎-‎04‎-‎17 o 08:26, JohnnyCash napisał:

Jeśli podobają Ci się dwie dziewczyny, obie są fajne, każda ma to coś co Ci się podoba ale możesz wybrać tylko jedną, to którą weźmiesz? Wiadomo: tę z większymi cyckami emoji6.png Zasada sprawdza się również z TV: weź 4K

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

A po co ci te wielkie CYCKI!  jak będzie starsza to będziesz na nich ostrzył brzytwę? one będą jej zwisały do pasa!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...