Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, slavi77 napisał:

Z tego co pamiętam to jeden użytkownik A7 zgłosił wypalenie ekranu po seansie bajek na kanale mini mini. Nie wiem na ile technologicznie różnią się matryce A7, B7 i C7, ale wszystkie modele są z 2017 roku. Obawiam się, że tak jak napisał Damiano85 jeśli ktoś będzie oglądał przez większość czasu jeden kanał to nawet logo się może utrwalić. Widziałem swego czasu plazmy z trwałym powidokiem TVP1.


A7 jest przede wszystkim modelem FullHD, z innym SoCiem, starszym systemem WebOS i nie wiemy jakie LG stosuje w tej matrycy układy kompensacyjne. W B7,C7,E7, W7 stosowane są te same panele 4k, ten sam SoC i WebOS. Stąd ciężko jest wrzucać A7 do tego samego worka co linię 4k OLED. 
Na potencjalne wypalenia ma wpływ wiele czynników, ale głównie jest to potencjalna wrażliwość na wypalenia danego egzemplarza i jasność z jaką oglądamy programy z bardzo jaskrawymi elementami (loga,paski). 
Nie zgadzam się z opinią Damiano - logo TVN jest półprzezroczyste, szare, mało kontrastowe, podobnie jak logo z ograniczeniem wiekowym. Oglądanie takich kanałów nie jest według mnie obarczone dużym ryzykiem wypalenia. Gorzej, gdy ktoś robi sobie codzienne, wielogodzinne maratony np. na kanale mini-mini, gdzie jest bardzo jaskrawe, kolorowe logo i lecą one na maksymalnej jasności. Podobnie jest z kanałami informacyjnymi typu TVN24 czy też TVP Info - choć tu chodzi o jaskrawe paski. Jak ktoś codziennie ogląda takie kanały przez wiele godzin, to wskazane jest obniżenie jasności OLED poniżej 50. Oczywiście nawet wtedy pozostaje niewiadoma w postaci potencjalnej wrażliwości danego egzemplarza na wypalenia. Wie o tym doskonale ma_ko (sam miał egzemplarz E6 na którym bardzo wcześnie pojawiły się wypalenia), wiem to ja i przede wszystkim widać to wyraźnie w teście wypalania na rtings.com, gdzie model C7 na którym został uruchomiony CNN (bardzo jaskrawe paski+logo) 20 godzin na dobę na maksymalnej jasności, po 10 tygodniach ma ledwo widoczne pierwsze objawy wypaleń, a na drugim modelu C7 z identycznym kanałem na obniżonej o połowę jasności, widać zdecydowanie bardziej wypalony pasek informacyjny CNN. https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test 

Nota bene jako ciekawostkę można tu podać pewną zależność między podatnością na powidoki, a wypaleniami. Ten model C7 na którym jasność w CNN była ustawiona na połowę, miał zdecydowanie bardziej widoczne powidoki niż model C7 na którym ustawiona jest maksymalna jasność: https://youtu.be/k66dfUAzSq0 
Warto też dodać, że testy na rtings.com są skrajnymi przypadkami. Nikt chyba przecież nie będzie "katował" 20 godzin na dobę OLEDa wyłącznie kanałem CNN. W takich testach nawet panel IPS wysiada, co widać w równolegle prowadzonym teście wypalania rozpoczętym 30 tygodni temu.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tracer10 napisał:

Najsmutniejsze jest to, że w tym temacie 95% zawartości ze 160 stron to posty o wypaleniach, zepsuciach B7, wadach, wymianach.

Czy to obsesja?:(

Pytanie o cokolwiek innego takiego nowicjusza jak ja często gęsto pozostaje bez odpowiedzi bo nawet jak ktoś się znajdzie chętny do pomocy to post jest już przykryty 2 nowymi stronami o wypaleniach itp. i tenże chętny nawet nie przeczyta.

Na 160 stronie piszecie to samo co na 20, 30, 40, 50.

Czytając to zaczynam się zastanawiać czy to nie był błąd zakup B7.

Strona po stronie wypalenia, dziwne linie, wgniecenia itp. itd. MASAKRA.

Czytając to wygląda na to iż B7 to istny szmelc za 1700e w moim przypadku

Szmelc? No proszę Cię... Nie sugerował bym się aż tak bardzo opiniami na forum. Większość użytkowników loguje się i pisze wtedy gdy ma jakiś problem. Są testerzy - patrz rtings.com - są wyniki,  wnioski każdy może wyciągnąć sam. Z całą pewnością można napisać jedynie, że do kina domowego lepszego telewizora nie ma :)

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.04.2018 o 11:00, Darss napisał:

[......]
Obecność portu 100mbit przemilczę...

 

Poważnie ??? obecnie mam łącza 80mb/s , a planuje 300mb/s  -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poważnie ??? obecnie mam łącza 80mb/s , a planuje 300mb/s 


Przez Wi-Fi AC wyciągniesz więcej niż LAN 100mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek widziałem. Wbrew pozorom jest tam jedynie kilka wpisów od osób które twierdzą, że w starszych OLEDach typu 930 faktycznie była ta funkcjonalność, ale już w OLEDach 6 lub 7 serii już jej nie zaobserwowali. Stąd też pomysł na tę petycję do LG, aby dodali automatyczne przyciemnianie loga w 7 serii.
Ale jak coś znajdziesz, to oczywiście wyślij, chętnie sprawdzę  


Tutaj praktycznie za każdym razem już po chwili wokół loga tvpgry.pl robi się ciemna otoczka. Na monitorze tego nie mam przy pc.
OLED light mam na 55

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D Jestem tu nowy i też jestem szczęsliwym posiadaczem lg oled 55b7v kupiony w grudniu 2017 w media expert .Mam pytanie zwiazane z czytanie plików video tzn ostatnio pobrałem film w formacie 4k M2TS i nie czyta mi tego formatu .(Tu caly opis tego-
MPEG-H HEVC Video 51650 kbps 2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 Profile 5.1 High / 4:2:0 / 10 bits / HDR / BT.2020 / 
* MPEG-H HEVC Video 67 kbps 1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 Profile 5.1 High / 4:2:0 / 10 bits / Dolby Vision / BT.2020 /  w drugim pokoju mam tez lg leda 55 calii bez problemu film odpalil .Na stronie lg i w sklepie zapewniali ze czyta wszystko .Czy jest jakis sposób zeby ten format tez oled czytal 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest sposób: odtworzenie go z oryginalnej płyty...


A w którym miejscu ten TV ma napęd optyczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej w żadnym, ale... patrząc na to jak dokładnie niektórzy badają swoje telewizory może wkrótce okaże się gdzieś on tam faktycznie jest ukryty :]

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, kKadajo napisał:

Tutaj praktycznie za każdym razem już po chwili wokół loga tvpgry.pl robi się ciemna otoczka. Na monitorze tego nie mam przy pc.
OLED light mam na 55

 

Obejrzałem dziś wyścig F1 na Eleven Sports na praktycznie maksymalnej jakości w trybie ISF Bright i tam było widać chyba lepiej ten efekt. Logo Eleven Sports nie jest przezroczyste i można było na nim zauważyć przyciemnianie statycznego loga. Efekt jest dość słaby (tak gdzieś oceniłbym na  ok. 30% luminancji) i nie można wychwycić momentu kiedy zaczyna on przyciemniać logo. Wychwyciłem go dopiero w momencie wyświetlenia menu opcji WebOS po prawej stronie. Wtedy te logo natychmiast rozjaśnia się. Także generalnie miałeś rację - w 7 serii działa ten mechanizm, choć nie mamy na niego wpływu, a samo przyciemnianie jest stosunkowo niewielkie.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 hours ago, ucioteam said:

Witam wszystkich :D Jestem tu nowy i też jestem szczęsliwym posiadaczem lg oled 55b7v kupiony w grudniu 2017 w media expert .Mam pytanie zwiazane z czytanie plików video tzn ostatnio pobrałem film w formacie 4k M2TS i nie czyta mi tego formatu 

Zmień rozszerzenie na mkv. Jak nie pomoże to zostaje demux. Poza tym czasami różnicę robi czy plik jest podawany do tv przez usb czy po dlna. A najlepiej podłączyć Oppo i puszczać filmy z płyt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam problem z ustawieniami. Wszystko śmigało pięknie wspaniale aż do przedwczoraj. Kiedy odpalam TV (jasność ustawiona na 53) biały jest biały, po chwili robi sie żółtawy, i taki już zostaje niezależnie od trybu obrazu (HDR) już nie robi takie wrażenia :(

Oszczędzanie energii off, ochrona wzroku off.

Czy ktoś ma jakiś pomysł? 

Edytowane przez Yorgione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Yorgione napisał:

Chłopaki mam problem z ustawieniami. Wszystko śmigało pięknie wspaniale aż do przedwczoraj. Kiedy odpalam TV (jasność ustawiona na 53) biały jest biały, po chwili robi sie żółtawy, i taki już zostaje niezależnie od trybu obrazu (HDR) już nie robi takie wrażenia :(

Oszczędzanie energii off, ochrona wzroku off.

Czy ktoś ma jakiś pomysł? 

Tryb komfortowy dla oczu: off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel niestety już dałem go off :( nic nie dało. Obraz po dosłownie 5-10 sekundach robi sie żółtawy jak by jakiś czujnik zmierzchu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Yorgione napisał:

@efel niestety już dałem go off :( nic nie dało. Obraz po dosłownie 5-10 sekundach robi sie żółtawy jak by jakiś czujnik zmierzchu. 

Napiszę jeszcze raz, bo chyba nie zrozumiałeś:

Oszczędzanie energii: off

Ochrona wzroku: off

Tryb komfortowy dla oczu: off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa! Jak tylko wrócę do domu to to sprawdzę :) Dzięki za sugestię.

P.S.

Nie trzeba być od razu takim oschłym :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yorgione napisał:

Chłopaki mam problem z ustawieniami. Wszystko śmigało pięknie wspaniale aż do przedwczoraj. Kiedy odpalam TV (jasność ustawiona na 53) biały jest biały, po chwili robi sie żółtawy, i taki już zostaje niezależnie od trybu obrazu (HDR) już nie robi takie wrażenia :(

W balansie bieli zmień sobie temperaturę barw.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel Tak jak myślałem tą opcję miałem już wyłączoną. 

@Subman Zmieniłem z ciepła2 na ciepła1 jest lepiej. Zobaczymy czy w nocy nie będą się dziać dziwne rzeczy. Chociaż i tak jakoś nie jestem do końca zadowlony, chyba trzeba zainwestować w kalibracje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, plast napisał:

Zmień rozszerzenie na mkv. Jak nie pomoże to zostaje demux. Poza tym czasami różnicę robi czy plik jest podawany do tv przez usb czy po dlna. A najlepiej podłączyć Oppo i puszczać filmy z płyt ;)

a gdzie mam zmienic te  rozszerzenie na mkv ? Trochę wiecej szczegółów bo nie zabardzo jestem w temacie :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 04.70.85 to wprowadza warunki RODO :-)  

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rtings pojawiło się wytłumaczenie problemu plansz kalibracyjnych, które pojawiły się po uruchomieniu funkcji ręcznego czyszczenia. Inżynierowie LG powiedzieli, że OLEDy są produkowane w fabryce w tzw. gorącym procesie, a następnie po schłodzeniu wyświetlane są na każdym panelu 25% plansze. Okazało się, że w niektórych 55" telewizorach OLED ten proces schładzania nie był dokończony, co z kolei spowodowało błędnym zaprogramowaniem tablicy "lookup" używanej przez funkcję "Pixel Refresher". Jej uruchomienie spowoduje w takich wadliwych 55" egzemplarzach wyprodukowanych w 2017 roku, pojawienie się 25% okna kalibracyjnego, co można zaobserwować na jednolitej planszy. LG naprawiło obydwa egzemplarze OLEDów na których pojawił się ten problem w rtings na miejscu poprzez przeprogramowanie tablicy "lookup". Oczywiście, jeśli komukolwiek innemu pojawiłby się podobny problem z planszą kalibracyjną, to serwis LG bezpłatnie naprawi takiego OLEDa.

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...