Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj testuje obraz cieszy oko plansze testowe przejrzałem żadnych przebarwień i różnych odcieni nie ma nie ma nic do czego można się przyczepić tak jak pisałem wcześniej tv kupiłem w MM.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DLNA nie wymaga transkodowania... to jest w 100% zależne od serwera dlna i jego ustawień.
Hmm, czyli mogę podać sygnał z DLNA w oryginalej kompresji a TV go zdekoduje? Gdyby tak, to nie potrzebuje mocy obliczeniowej na NASie...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, JohnnyCash said:

Hmm, czyli mogę podać sygnał z DLNA w oryginalej kompresji a TV go zdekoduje? Gdyby tak, to nie potrzebuje mocy obliczeniowej na NASie...

Oczywiście, że tak. OLEDy LG serii 7 odwtarzają w zasadzie wszystko po DLNA. Są "tylko" dwa problemy:

- jak materiał ma duży bitrate (dotyczy w zasadzie tylko produkcji 4K/HDR multipleksowanych z płyt BR bezpośrednio do plików MKV, czyli takie pliki mają po nawet 70-80 GB per film) to istnieje poważne ryzyko, że będzie "rwać" nawet w sieci ethernetowej 1 Gbps, tutaj nadal jedyną opcją zostaje puszczanie bezpośrednio z płyt BR lub nagrywanie plików na dysk i podłączenie po USB;

- aby móc puścić napisy po DLNA muszą one być w odpowiednim dla danego serwera dlna formacie i dany serwer dlna musi je dodawać do streama, nie wszystkie serwery dlna to potrafią (w zasadzie potrafi to mniejszość i szansa, że ten wbudowany w nasa będzie to potrafił, nie jest wielka, ale kto wie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kłopotu 4K z NSA po DLNA działa. Materiał miałem bez HDR. Z HDR trzeba będzie jeszcze sprawdzić :) połączenie po kablu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po złożeniu wniosku do LG o zwrot na konto ile czekaliście na akceptacje decyzji ?

I od akceptacji do przelewu pieniążków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez kłopotu 4K z NSA po DLNA działa. Materiał miałem bez HDR. Z HDR trzeba będzie jeszcze sprawdzić  połączenie po kablu
Jakiego NASa używasz? QNAP, Synology?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, ilidan napisał:

Po złożeniu wniosku do LG o zwrot na konto ile czekaliście na akceptacje decyzji ?

I od akceptacji do przelewu pieniążków ?

18.02.2018 zgłosiłem u dział w promocji, a 28.02 potwierdzenie

"Pragniemy poinformować, że Twoje zgłoszenie zostało przyjęte.

Nagroda zostanie wysłana w terminie maksymalnie 60 dni."

Obecnie dalej czekam na $$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2018 o 15:07, vipol77 napisał:

Tak, tryb gry jest wyraźnie ciemniejszy, to takie zabezpieczenie przeciwko ewentualnym wypalenią

Czy to zabezpieczenie przed wypalaniem...? To tylko LG może wiedzieć. Ich zdaniem jasność maksymalna w HDR nie została zmniejszona, a zmiany miały na celu poprawić jakość obrazu w trybie gra. Z tego co pamiętam zmieniono mapowanie odcieni. Gry w przeciwieństwie do filmów mogą być masterowane nawet do 10 tys. nitów. System mapowania w LG stara się oddać możliwie jak najwięcej detali w światłach, kosztem jasności. Dodatkowym problemem jest to, że funkcja Active HDR (ukryta pod dynamic contrast) nie działa w trybie gra. Prezenacja obrazu w HDR jest więc niestety nieco mdła. Podejrzewam że w tym temacie już niestety wiele się nie zmieni. Dobra wiadomość dla przyszłych nabywców nowych modeli z serii 8 jest taka, że funkcja Active HDR pod nazwą Dynamic Tone Mapping będzie dostępna także w trybie gra. W trybie gra będzie działać też Black Frame Insertion, także w HDR i to bez wydłużenia input laga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy też są masterowane do 10tys żeby w przyszłości wykorzystać maksymalny potencjał sygnału.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kKadajo napisał:

Filmy też są masterowane do 10tys żeby w przyszłości wykorzystać maksymalny potencjał sygnału.

Jakie konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kKadajo napisał:

Filmy też są masterowane do 10tys żeby w przyszłości wykorzystać maksymalny potencjał sygnału.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Nie wydaje mi się. Filmy są masterowane albo do 1000 albo do 4000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Damiano85 napisał:

Czy to zabezpieczenie przed wypalaniem...? To tylko LG może wiedzieć. Ich zdaniem jasność maksymalna w HDR nie została zmniejszona, a zmiany miały na celu poprawić jakość obrazu w trybie gra. Z tego co pamiętam zmieniono mapowanie odcieni. Gry w przeciwieństwie do filmów mogą być masterowane nawet do 10 tys. nitów. System mapowania w LG stara się oddać możliwie jak najwięcej detali w światłach, kosztem jasności. Dodatkowym problemem jest to, że funkcja Active HDR (ukryta pod dynamic contrast) nie działa w trybie gra. Prezenacja obrazu w HDR jest więc niestety nieco mdła. Podejrzewam że w tym temacie już niestety wiele się nie zmieni. Dobra wiadomość dla przyszłych nabywców nowych modeli z serii 8 jest taka, że funkcja Active HDR pod nazwą Dynamic Tone Mapping będzie dostępna także w trybie gra. W trybie gra będzie działać też Black Frame Insertion, także w HDR i to bez wydłużenia input laga. 

Co by nie mówić, od któregoś frimware jest ciemnej niż na wcześniejszych.

Np. jak ustawialo się w forza horizon 3 jasność hdr suwakiem w grze, to nawet nie dając do połowy, świeciło bardzo jasno a teraz na maksa nie ma tego co było wcześniej.

Można tylko napisać szkoda że lg mam tak "ulepszylo" ten tryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tracer10 napisał:

3.Nie miałem żadnej folii na panelu do zerwania [ niepokoi mnie to ]

Niektórych niepokoi to, że nie wiedzą czy mają folię na ekranie, a innych niepokoi to, że jej nie ma :D A tak na serio - nie ma się czym niepokoić. Ja też nie miałem folii z przodu na C7, ale wiem, że OLED był całkowicie nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem jeszcze w zeszłym roku i jest naklejka z tylu z między innymi data produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce znamionowej powinien być miesiąc i rok produkcji i napis "Assembled in Poland" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie tak na szybko co zdążyłem zaobserwować.
1. Netflix i wsio z neta śmiga jak tralala.
2.True Motion off i od razu normalniej dla oka.
3.Nie miałem żadnej folii na panelu do zerwania [ niepokoi mnie to ]
 
Jak sprawdzacie rok i miesiąc produkcji? u mnie z tyłu TV nie ma żadnej nalepki.
Co do folii to wczoraj otrzymałem taka odpowiedź z LG :)094980cf8e357fddeaa3ac893e316b41.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JohnnyCash napisał:

Co do folii to wczoraj otrzymałem taka odpowiedź z LG :)094980cf8e357fddeaa3ac893e316b41.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Napewno to folia jest z tyłu i proszę skończymy już tę jałową dyskusje ? Konsultanci LG to chyba ostatni ludzie na świecie,  u których szukałbym pomocy ;)

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folia powraca z podwójną siłą. Kto nie miał to tylko sznur mu chyba zostal.

 

  • Haha 2
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde wejście ma zapewne osobne ustawienia. HDMI 1, HDMI2, net, itd. Musisz na każdym wejściu zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą co myślicie o żywotności Oleda ? Faktycznie wytrzyma te 100 000 godzin jak zapewnia producent ? :)

Poprzednia generacja (6-ta) miała wytrzymywać 30 000 o ile sie nie mylę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ilidan napisał:

Swoją drogą co myślicie o żywotności Oleda ? Faktycznie wytrzyma te 100 000 godzin jak zapewnia producent ? :)

Poprzednia generacja (6-ta) miała wytrzymywać 30 000 o ile sie nie mylę ?

Podejrzewam, że matryca może nie doczekać spłaty kredytu ? Zupełnie poważnie to nie ma to żadnego znaczenia. Większość użytkowników i tak wymienia telewizory co kilka lat. 5 lat i auf Wiedersehen! Nie sądzę by w tym czasie material organiczny jakoś zauważalnie się zdegradował. Jeśli chodzi o zapewnienia producentów, to ja w to nie wierzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą co myślicie o żywotności Oleda ? Faktycznie wytrzyma te 100 000 godzin jak zapewnia producent ?
Poprzednia generacja (6-ta) miała wytrzymywać 30 000 o ile sie nie mylę ?


Właśnie od serii szóstej producent zapewnia o 100 000h żywotności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracer10

 

Napisz do Vincenta. Hdtvtest.co.uk To chyba najbardziej doswiadczona osoba na wyspach. U mnie wlasnie on robil kalibracje. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Damiano85 napisał:

Podejrzewam, że matryca może nie doczekać spłaty kredytu ? Zupełnie poważnie to nie ma to żadnego znaczenia. Większość użytkowników i tak wymienia telewizory co kilka lat. 5 lat i auf Wiedersehen! Nie sądzę by w tym czasie material organiczny jakoś zauważalnie się zdegradował. Jeśli chodzi o zapewnienia producentów, to ja w to nie wierzę. 

Spokojnie  telewizor spłace w 3 miesiące ;)

Z reguły zmieniałem Telewizor co 2 lata, ostatni Samsung Curved przetrzymałem 3 :)

Choć nie ukrywam że byłbym zadowolony jakby pochodził bezawaryjnie i  żadnych problemów te 5 lat właśnie  :)

Po prostu zastanowiła mnie ta śpiewka o  producenta żywotności o 100 000 godzin  :) Jakby tak było to też bym się nie obrazil  :D 100 000 godzin daje nam  4166 dni co daje nam  ponad 11 LAT  jakby Telewizor chodził 24 godziny na dobe  :D  co oczywiście jest niemożliwe ale przy "normalnym" użytkowaniu przykładowo 8 godzin dziennie ten wynik wydłuża się już 3 krotnie co dawałoby nam ponad 34 lata żywotności co na swój sposób jest zjawiskiem niewiarygodnym :)

3 godziny temu, piter20020 napisał:

 


Właśnie od serii szóstej producent zapewnia o 100 000h żywotności.

 

O proszę dobrze wiedzieć  to jaka seria miała 30 000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...