Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, ilidan napisał:

 

Także jeśli dobrze zrozumiałem (jeżeli nie to proszę mnie poprawić)

Kompensacja zawsze uaktywnia się sama automatycznie (nie trzeba jej samemu jakoś uruchamiać) po 4 godzinch  użytkowania i tylko i wyłącznie podczas przejścia telewizora w tryb czuwania tak ?

A jeżeli telewizor będzie chodził przykładowo 8 godzin to podczas uruchomionego telewizora kompensacja się sama nie włączy ?  Dopiero po przykładowo 8 godzinnym maratonie gdy wyłącze telewizor to się urochomi kompensacja tak ?

Dokładnie tak. Podczas pracy nic się samo nie włączy i nie przywita Cię żaden komunikat jak w OLEDach Philipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, piter20020 napisał:

Dokładnie tak. Podczas pracy nic się samo nie włączy i nie przywita Cię żaden komunikat jak w OLEDach Philipsa.

 

 

Dziękuje za informacje, mam jeszcze pytanie po uruchomieniu telewizora też u Was wyskakuje błąd połączenia z siecia gdy próbuje zaraz po włączeniu go wejść przykładowo na youtube ? Dziwna sprawa bo albo trzeba dać mu więcej czasu aż  całe oprogramowanie załaduje albo co mi tu z połączeniem wifi szwankuje.

Dziś  jak pierwszy raz to zauważyłem to połączyłem się ponownie z siecią i bez problemu już od razu łapał ale chyba nie na tym to polega abym za każdym uruchomieniem telewizora musiał się łączyć ponownie z internetem manualnie.

Gdy teraz drugi raz go wyłączyłem i uruchomiłem to musiałem odczekać chwilkę aby nawiązał połączenie z netem choć tym razem zrobił to automatycznie , myślałem że takie rzeczy ten telewizor powinien robić z marszu na dzień dobry zaraz po jego uruchomieniu ?

 

PS  folia z tyłu telewizora raczej nie przeszkadza w niczym ? i nie powinna być powodem przegrzewania się matrycy ?

Edytowane przez ilidan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, ilidan napisał:

 

Przyjrzałem się dokładnie przy sztucznym świetle i faktycznie pomimo zdjęcia fabrycznej folii ma matrycy coś jeszcze jest, wygląda jak idealnie nałożona powłoka

No i takie potwierdzenie mi chodziło. Dzięki, myślę, że wreszcie w temacie folii wszystko jasne :) Mam nadzieje, że nikt  nie skorzystał z porady konsultanta LG cytowanego tutaj kilkanaście postów wcześniej i nie "zerwał". 

Co do sieci, to  mam ten telewizor od trzech miesięcy i problemów jakie opisujesz powyżej nigdy nie miałem. Problem może dotyczyć tv, albo routera. 

Edytowane przez drozdek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



 
 
Dziękuje za informacje, mam jeszcze pytanie po uruchomieniu telewizora też u Was wyskakuje błąd połączenia z siecia gdy próbuje zaraz po włączeniu go wejść przykładowo na youtube ? Dziwna sprawa bo albo trzeba dać mu więcej czasu aż  całe oprogramowanie załaduje albo co mi tu z połączeniem wifi szwankuje.
Dziś  jak pierwszy raz to zauważyłem to połączyłem się ponownie z siecią i bez problemu już od razu łapał ale chyba nie na tym to polega abym za każdym uruchomieniem telewizora musiał się łączyć ponownie z internetem manualnie.
Gdy teraz drugi raz go wyłączyłem i uruchomiłem to musiałem odczekać chwilkę aby nawiązał połączenie z netem choć tym razem zrobił to automatycznie , myślałem że takie rzeczy ten telewizor powinien robić z marszu na dzień dobry zaraz po jego uruchomieniu ?
 
PS  folia z tyłu telewizora raczej nie przeszkadza w niczym ? i nie powinna być powodem przegrzewania się matrycy ?


Folia z tyłu zawsze do zdjęcia! Co do łączności bezprzewodowej, to mój drugi TV LG z wbudowanym WiFi i drugi, który nęka ten sam problem - połączenie zadziała po reconnect dopiero... Nie walczę z tym - powerline rozwiązał sprawę, prędkość na poziomie 500-600Mb/s czyli o wiele lepiej niż po WiFi :) Nie po to w sumie TV ma kartę ethernet 1Gb/s, żeby strumieniować 4K po WiFi :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, JohnnyCash napisał:


 

 


Folia z tyłu zawsze do zdjęcia! Co do łączności bezprzewodowej, to mój drugi TV LG z wbudowanym WiFi i drugi, który nęka ten sam problem - połączenie zadziała po reconnect dopiero... Nie walczę z tym - powerline rozwiązał sprawę, prędkość na poziomie 500-600Mb/s czyli o wiele lepiej niż po WiFi :) Nie po to w sumie TV ma kartę ethernet 1Gb/s, żeby strumieniować 4K po WiFi :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Czemu to zdjęcia ? : >  Nie przysłania ani wlotów wentylacyjnych ani głośników jeżeli się nie myle ? Jakoś szczególnie nie przezkadza w użytkowaniu i raczej telewizorowi nie zaszkodzi ?  :)

Co do łączności Wifi to czemu tak jest ? to problem TV czy raczej mojego routera ?

Edytowane przez ilidan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ilidan napisał:

Czemu to zdjęcia ? : >  Nie przysłania ani wlotów wentylacyjnych ani głośników jeżeli się nie myle ? Jakoś szczególnie nie przezkadza w użytkowaniu i raczej telewizorowi nie zaszkodzi ?  :)

Co do łączności Wifi to czemu tak jest ? to problem TV czy raczej mojego routera ?

Przeczytaj może na początek instrukcję bo ręce opadają... Nie chce nikogo obrażać, ale poruszane ostatnio problemy sugerują, że niektórzy użytkownicy nawet nie bardzo wiedzą co kupili i czym się właściwie różni oled od lcd. Jednak Oled jest ostatnio w modzie i podobno nawet czarny kolor jest na nim rzeczywiście czarny. Do oglądania Klanu będzie idealny...;) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu to zdjęcia ? : >  Nie przysłania ani wlotów wentylacyjnych ani głośników jeżeli się nie myle ? Jakoś szczególnie nie przezkadza w użytkowaniu i raczej telewizorowi nie zaszkodzi ? 
Co do łączności Wifi to czemu tak jest ? to problem TV czy raczej mojego routera ?
Wklejam ten link ostatni raz:

http://www.lg.com/in/support/product-help/CT20150005-20150256984097-others

Teraz już wiesz dlaczego do zdjęcia folia z tyłu?

U mnie na 2,4GHz za dużo sieci - kilkadziesiąt a z 5GHz nie radzi sobie router - ale nawet gdyby sobie radził to podłączenie po ethernecie zawsze będzie stabilniejsze i szybsze w przypadku kart 1GB/s...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ilidan napisał:

Czemu to zdjęcia ? : >  Nie przysłania ani wlotów wentylacyjnych ani głośników jeżeli się nie myle ? Jakoś szczególnie nie przezkadza w użytkowaniu i raczej telewizorowi nie zaszkodzi ?  :)

Co do łączności Wifi to czemu tak jest ? to problem TV czy raczej mojego routera ?

Jak miałem tę folię (przez kilka dni) z tyłu TV, to nie zauważyłem, żeby cokolwiek tam się grzało.Później przeczytałem, że ta folia powinna być zerwana. Zauważyłem też, że bardzo łatwo zbiera się na niej widoczny kurz. Więc zerwałem:)

Co do sieci przyczyn może być wiele. Musisz pokombinować. Jeżeli są problemy z siecią, zaraz po włączeniu tv, to może dlatego, że krótką chwilę trwa zanim uruchomi się system w tv? Może router stoi za daleko? A może jest konflikt adresów IP? Można też popróbować na różnych kanałach w routerze.

Edytowane przez drozdek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ilidan Nawet jeśli teoretycznie nie przeszkadza ani jej nie widać to po jakiego grzyba Ci ta folia na telewizorze i to jeszcze z tyłu. Nie rozumiem za bardzo. Daj mi choć jeden dowód na to że jest ona potrzebna w codziennym użytkowaniu telewizora.

Edytowane przez byczeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Damiano85 napisał:

Przeczytaj może na początek instrukcję bo ręce opadają... Nie chce nikogo obrażać, ale poruszane ostatnio problemy sugerują, że niektórzy użytkownicy nawet nie bardzo wiedzą co kupili i czym się właściwie różni oled od lcd. Jednak Oled jest ostatnio w modzie i podobno nawet czarny kolor jest na nim rzeczywiście czarny. Do oglądania Klanu będzie idealny...;) 

 

Folia z  tylu i przodu już zdjęta a problem z Wifi zażegnany :)

Zauwazyłem Damiano że jesteś tu chyba najbardziej irytującym się użytkownikiem .

Alfa i Omega z Ciebie ? Bo sprawiasz wrażenie jakbyś wszystkie rozumy pozjadał.

PS. Nie ogładam na tym tv kablówki więc co za tym idzie Klanu również także takie uwagi zachowaj dla siebie .

Kupno tego Telewizora nie było kaprysem, doskonale wiedziałem co kupiłem i do czego będzie mi służył

Masz ten telewizor dłużej więc doświadczenie w jego użytkowaniu powinieneś mieć proporcjonalnie większe ale to nie daje Ci prawa wywyższania się nad innymi czyż nie ?

PS. Prócz foli na matrycy z przodu i z tyłu matrycy są jeszcze jakieś folie do zdjęcia ? :D

 

3 minuty temu, byczeks napisał:

@ilidan Nawet jeśli teoretycznie nie przeszkadza ani jej nie widać to po jakiego grzyba Ci ta folia na telewizorze i to jeszcze z tyłu. Nie rozumiem za bardzo. Daj mi choć jeden dowód na to że jest ona potrzebna w codziennym użytkowaniu telewizora.

 

A to taki mój dziwny "fetysz" :D który pozostał mi jeszcze po telewizorach LCD i LED nie zwracajcie uwagi  :D

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, byczeks napisał:

@ilidan Nawet jeśli teoretycznie nie przeszkadza ani jej nie widać to po jakiego grzyba Ci ta folia na telewizorze i to jeszcze z tyłu. Nie rozumiem za bardzo. Daj mi choć jeden dowód na to że jest ona potrzebna w codziennym użytkowaniu telewizora.

Ja miałem powód. Po prostu nie zauważyłem, że folia tam jest :) Naklejek sugerujących zerwanie ( jak w podanym powyżej linku) też nie było. Dopiero czytanie niniejszego wątku uświadomiło mnie, że mam zbędną folię z tyłu telewizora :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, drozdek napisał:

Ja miałem powód. Po prostu nie zauważyłem, że folia tam jest :) Naklejek sugerujących zerwanie ( jak w podanym powyżej linku) też nie było. Dopiero czytanie niniejszego wątku uświadomiło mnie, że mam zbędną folię z tyłu telewizora :)

 

Fakt jest bardzo dobrze dopasowana i na pierwszy rzut oka nawet jej  nie  widać :)

 

Z innej beczki polecam "Notatnik Śmierci" z Netflixa  nawet fajny efekt szczególnie w ciemnych scenach których tam nie brakuje :)

Edytowane przez ilidan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zmiana tematu:)

Mam niektywne ustawienie: Opcje obrazu > Poziom czerni, jest wyszarzony i ustawiony na Auto, jakiś ekspert jest na sali?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, JohnnyCash napisał:

Dobra zmiana tematu:)

Mam niektywne ustawienie: Opcje obrazu > Poziom czerni, jest wyszarzony i ustawiony na Auto, jakiś ekspert jest na sali?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Jest nieaktywny i tak naprawdę nie ma potrzeby tego ustawienia ruszać. To ustawienie jest aktywne w game mode i w eksperckich trybach HDR, np po podłączeniu odtwarzacza Bluray  UHD. Najczęściej ustawenie 'niski' jest ok. Ustawienie 'wyski' powoduje spłycenie czerni. Sprawdzone z odtwarzaczem UHD i Xbox One X. To jest generalnie ustawienie dla źródeł zewnętrznych. 

Edytowane przez Damiano85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest nieaktywny i tak naprawdę nie ma potrzeby tego ustawienia ruszać. To ustawienie jest aktywne w game mode i w eksperckich trybach HDR, np po podłączeniu odtwarzacza Bluray  UHD. Najczęściej ustawenie 'niski' jest ok. Ustawienie 'wyski' powoduje spłycenie czerni. Sprawdzone z odtwarzaczem UHD i Xbox One X. To jest generalnie ustawienie dla źródeł zewnętrznych. 
Thx :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JohnnyCash napisał:

U mnie na 2,4GHz za dużo sieci - kilkadziesiąt a z 5GHz nie radzi sobie router - ale nawet gdyby sobie radził to podłączenie po ethernecie zawsze będzie stabilniejsze i szybsze w przypadku kart 1GB/s...
 

 

2 godziny temu, JohnnyCash napisał:

Nie walczę z tym - powerline rozwiązał sprawę, prędkość na poziomie 500-600Mb/s czyli o wiele lepiej niż po WiFi :) Nie po to w sumie TV ma kartę ethernet 1Gb/s, żeby strumieniować 4K po WiFi :)
 

Kolego kolejny raz wprowadzasz zamęt i piszesz nieprawdę. Była już w tym wątku dyskusja na temat sieci w TV. Oledy z serii 7 od LG mają kartę sieciową ethernet 100 Mbit. Po WiFi 5 Ghz jesteś w stanie uzyskać lepsze prędkości, ale też nie rewelacyjne - 200 Mbit to realny max. Nie wiem skąd wyczarowałeś prędkość na poziomie 500-600 Mbit, którą się chwalisz...

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania z innej beczki  :)

Czy przy uruchomieniu Telewizora z pilota gdy jest w stanie czuwania też macie takie "cykniecie" ?

Drugie pytania odnośnie właśnie  trybu obrazu "gra"  czy u Was ten tryb też jest tak cholernie ciemny ? Osobiście na playstation 4 wole grać w trybie "standardowym" bo tryb "gra" jest za ciemny

  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cyknięcie to pewnie załączający się przekaźnik. Całkowicie normalne.

Odnoszę wrażenie, że za bardzo się wszystkim przejmujesz. To tylko nowy telewizor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tryb gry jest wyraźnie ciemniejszy, to takie zabezpieczenie przeciwko ewentualnym wypalenią

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, slavi77 napisał:

To cyknięcie to pewnie załączający się przekaźnik. Całkowicie normalne.

Odnoszę wrażenie, że za bardzo się wszystkim przejmujesz. To tylko nowy telewizor :)

 

Nie że przejmuje :) Po prostu zaciekawiło mnie czym jest to cyknięcie :) Teraz już wiem, dzięki

 

4 minuty temu, vipol77 napisał:

Tak, tryb gry jest wyraźnie ciemniejszy, to takie zabezpieczenie przeciwko ewentualnym wypalenią

 

Jak dla mnie mało grywalny ten tryb  , zostaje przy "standardowym"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Jak dla mnie mało grywalny ten tryb  , zostaje przy "standardowym"
Przecież możesz sobie wyedytować ustawienia, w necie są pierdyliardy sugerowanych ustawień dla każdego trybu - wystarczy potestować :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam C7 do początku stycznia. Oglądam dużo z Netflixa połączenie przez Wi-Fi. Internet mam o łączu do 100Mbit/s. Na początku były problemy bo stary ruter miała tylko sieć 2.4 GHz. Wziołem nowy ruter od dostawcy Fritz Box 7560 i TV podłączyłem przez 5 GHz. Netflix ma wbudowany test sieci na 2.4GHz pokazywał od 30 do 55 Mbit/s. Po przejściu na 5 GHz pokazuje na teście max mojej sieci 97Mbit/s. Odległość od routera ok 3 metry przez ścianę. Nic nie tnie wszystko działa płynnie. Co do foli z przodu nie miałem, z tyłu miałem ale nie podpisana żeby zdjąć ale z LG mi powiedzieli żeby zdjąć.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, JohnnyCash napisał:

Przecież możesz sobie wyedytować ustawienia, w necie są pierdyliardy sugerowanych ustawień dla każdego trybu - wystarczy potestować :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Serio wbijanie na OLED ustawień z innych TV to "kupa" jakich mało..., jak chcesz to zrób kalibrację nie "cebuluj" i będzie OK bo używanie ustawień ma się kompletnie nijak..., Kazdy TV jest inny i nie jest to slogan "skalibruj.pl"...

  • Lubię 2
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Arkadiusz napisał:

Wziołem nowy ruter... 

Nasz bohater narodowy Bolesław Wałęsa nie jest niestety dobrym przykładem jeśli chodzi o język polski ;)

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...